FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Plan_B
Мнения: 19
Регистриран на: Чет Май 02, 2013 8:33 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Plan_B »

Възможно е да, но поне сумата ще се вижда като блокирана в интернет банкирането например. След това като се обадиш в банката дават подробна информация. Картата е ползвана за разплащания на много места поне в Европа и работи.
Виза Електрон е и макар че банката издател е гръцка (Райфайзен взимат много солена годишна такса), надявам се би сработила.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Съжалявам! Visa Electron не се поддържа. Има банкови механизми при тези плащания и въпреки, че картата ти минава за плащания тя няма да мине в CIC.
Същото е като да искаш да направиш депозит за кола под наем - няма да стане с Visa Electron, няколко пъти съм се мъчил и системата изрично иска кредитна карта защото има блокиране на определена сума без тази сума да бъде взета, а дебитните карти не работят така. Проверих в индианския форум и там се опитват да твърдят, че е възможно да платиш, но аз мисля, че не е. В Section B изрично пише Credit Card.
F*ck Google, ask me!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

нещо не ви разбрах разговора по на горе-
visa electron става ли кредитна карта ?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Не, не става кредитна карта, защото кредитната работи на друг принцип. Зависи от отсрещната страна и интерфейса за плащане. Електрон може да се ползва през paypal примерно, но ако се опиташ да си наемеш кола с нея не работи.
F*ck Google, ask me!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Koko »

chegevara написа:нещо не ви разбрах разговора по на горе-
visa electron става ли кредитна карта ?
Виза електрон е дебитна карта, това че е Виза не я прави кредитна, съответно плащане с нея няма да стане за съжаление.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

а виза класик кредитна карта става?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Всичко, което е кредитна и не е електрон става.
F*ck Google, ask me!
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от kadima »

Сега се върти в главата ми друг въпрос :
Какъв е крайният срок, в който можеш да си пратиш документите и да си сигурен, че ще ги разгледат. В смисъл- при незапълнен НОК, ако ги пратя декември месец, ще има ли време да ги разгледат и приемат.
Това за картите беше много полезно, мерси :y:
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Получени преди 01.05 2014. На 30.04 да ги получат и да има места влизаш. В таблицата от тази година мисля, че имаше такъв човек.
F*ck Google, ask me!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Това за картата наистина е полезно като инфо. Добре че наскоро ми се наложи да плащам на wes-a и послушах leda, че няма да ме убият ако си направя кредитна карта и си направих и смятах да я използвам и за тези такси, сега със сигурност ще я използвам.

Това за банката дето е писал dzverum също е полезно и ще го проверя дали могат да минат наведнъж толкова мангизи. Аз съм на Алианц, ако някои е минал да каже. Така или иначе и сам ще проверя де.

Кадима, аз също съм си го мислил това, защото сме от по-късните и съм търсил инфо, но честно казано не съм намирал. Според мен до нова година който е подал ще успее. От там нататък тръгват новите, а старите ще ги довършат или поне се надявам. :D
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от spaneva »

Тони и моята е на Алианц. Питах ги дали ще има проблем за такава транзакция преди месец. Казаха ми, че стига да имам сумата като наличност няма проблем.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Оп, греда не бях погледнал, че Express entry е обявено за януари. Бързайте максимално не пестете пари за изпити куриери и такси. Може да има гратисен период, но при всички положения трябва изпратите до края на декември.
F*ck Google, ask me!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

Тони Спанева, и мойта е на Алианц, като ги дръпнат ще ви кажа :y:
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Tigarche »

Visa Electron ако е кредитна не би трябвало да има проблем с плащането стига да има достатъчен лимит.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

ЪЪЪ, Visa Electron е дебитна карта и няма как да стане кредитна...
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор