IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tigarche »

Tova sa da.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

partenieva написа:И сега се оказва, че writing-а ще да е бил най-лесен, че като гледам отговорите на listening-а май май ще се явявам втори път. А защо в една зала бяхме и general и academic? На влизане попитах едно от момичетата да ли в стаята сме само дженерал и тя ми каз , че сме и двете. Това не е ли странно при положение , че за академик тестовете трябва да са различни?
И още един въпрос относно приемането на NOC - знете ли по колко бройки ще одобряват тази година от NOC/ пише че 1000 ще бъдат приети , но колко от тях ще са одобрени??????/
Благодаря предварително, а на профайлърите късмет следващия път:)
Разликата между academic & general IELTS е само при reading & writing, така че реално няма проблем групата да е микс, тъй като Listening-a им е един и същ.

На NOC приемат по 1000 бройки - би трябвало, ако си минал ситото и са ти изтеглили парите и си получил PER, да си преброен, а вече дали ще получиш виза зависи от проверката на локалния ти офис - примерно, ако си излъгал нещо и те те хванат, или ако не ти приемат медицинските (не дай си Боже) - няма да получиш виза и въпреки това си отброен от въпросните 1000 бройки. Не мисля, че това значи, че могат да вземат някой друг на твоето място. Това е цифра максимум, а не минимум - те може да приемат по 1000, но да минат ситото само 10 - това не е проблем за тях...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от EkaterinaSt »

Резултатите ми:
Listening: 8.5
Reading: 7.5
Writing: 6.5
Speaking: 6.5
Overall: 7.5

На мъжо:
Listening: 5.5
Reading: 7.5
Writing: 5.5
Speaking: 5.5
Overall: 6.0

Само да кажа, че мъжа ми е учил ЕДНА година в живота си английски, в колежа, и два дни преди изпита /направи два лисънинга и един рийдинг/ и прочете единия учебник ACE THE IELTS. Не е писал есета, аз също, нямахме време. Аз правих повече тестове, на които винаги имах резултати 7.0-8.5, което се оказа и реалното ми ниво, съдейки по оценките от изпита. :)) Много съм щастлива! На writing бях с половин есе, без втора защитена теза и заключение, но с много хубаво писмо /по мое си мнение/, а самото ми есе си беше дълго, така че явно съм задоволила някакви изисквания :))))

Успех на всички, които чакат резултати или тепърва ще се явяват! Чакам съфорумците от 10-ти да се отчетат и те с високи оценки!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

:claps: :super: :party:

Сега остава да пратите документите :)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

Браво! Пускайте!
F*ck Google, ask me!
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kadima »

Браво, Кате, супер сте :clap: . Аз ще мина малко през София на 2-ри, че на listening имам 5.
Съпругът ми има 4-ки, сега остава въпросът дали отговарят на изискванията.
Явно ще разчитам на себе си за езика, ще сядам да уча пък до края на годината има време :D
Хайде чакам другите да се похвалят
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Алелуя, моята одисея с изпита приключи.
Listening: 7
Reading: 6
Writing: 6.5
Speaking: 6
Overall: 6.5

С минимума, който ми трябваше. :D

EkaterinaSt, доста добре си била подготвена за тези оценки, честито и да мятаме документите сега. Мен снощи ме изненадаха от WES документите ми вече пътуват към мен.

kadima, другия път ги разбии. :)

Специално искам да благодаря на никой за помощта, помогна ми ужасно много... Нека има повече такива безкористни хора... :bow:
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kadima »

Йеее супер tonny, честити и на теб :y:
Аз нарочно го правя, та първо вие да минете през документите и после да ми е по- лесно като има кого да питам :D
Ох, майтап да става :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Тони, браво и в тази тема :claps: :party:

Кадима, другият път ще се справиш чудесно! Наблегни на подготовката - в това тук има ветерани и ще помагаме с каквото трябва. Само listening-а ли те издъни? Защото, ако е така - ти трябват само тренировки на тестове... Имаш ли моите материали (над 15 учебника? с тестове и отговори?) ? Ако ги нямаш - някъде назад в темата ги бях постнала май, ама ще потърся и при мене дали не пазя линка и да ти ги пратя отново...
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kadima »

Леди, всички материали съм свалила, дори и на телефона си имам, все гледам да правя тестове, но напрежението си каза думата.
Надявам се, че сега като знам формата на изпита малко ще ми е спокойно и няма да се панирам.
Speaking: 6,0
Reading: 6,5
Writing : 6,5
Listening: 5,0
На мен ми трябват много по-добри резултати принципно, защото няма да ми стигнат точките в противен случай. Захапала съм здраво и няма да пускам 8)
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от EkaterinaSt »

kadima написа:Леди, всички материали съм свалила, дори и на телефона си имам, все гледам да правя тестове, но напрежението си каза думата.
Надявам се, че сега като знам формата на изпита малко ще ми е спокойно и няма да се панирам.
Speaking: 6,0
Reading: 6,5
Writing : 6,5
Listening: 5,0
На мен ми трябват много по-добри резултати принципно, защото няма да ми стигнат точките в противен случай. Захапала съм здраво и няма да пускам 8)
Мариянка, език се учи, английския пък е най-лесния език, така че е напълно постижимо с малко помощ да си вдигнеш нивото. Мои познати са много доволни от една учителка при която ходят, в началото бяха на едно ниво, а след около два месеца ходене го повишиха. Запиши се, ако си решена да го вземеш, според мен е от голяма полза. Аз бях решила ако не го взема да потърся помощ, просто наистина не знаех на какво ниво съм и реших да пробвам, за да видя как ме оценяват. А иначе щом си решила скоро ще подаваш документи! :) Сигурна съм, че в София ще го вземеш!

Тониииич, бравоо! Много се радвам за теб, и ние ще празнуваме днес, така се бяхме напрегнали последните дни, в очакване на пустите резултати, че днес определено трябва да разпуснем. :)))
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kadima »

Как сте, съвзехте ли се :party:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Съвзехме се долу горе... :drinks:
Мани, да не мислиш, че като вземеш изпита си готов, няма такова нещо. Започваш да цъкаш после по разни квадратчета да пишеш като малоумник и да четеш гаида при всяко запъване. Чувствам се стар за тези листовки. :D

А ти, знам какво е да те скъсат изпитвал съм го 4 пъти, стягай се и дай всичко най-добро от себе си след седмица и съм сигурен, че ще ги скъсаш. Не си губи времето, след това ще имаш достатъчно за губене. :!:
kadima
Мнения: 61
Регистриран на: Сря Фев 06, 2013 4:53 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kadima »

По цялден съм на спийкинг, в главата ми са все въпроси :D , децата са ми най-добрите учители, много са безжалостни. Ей сега сядам на лисънинг :)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

По това време не знам как се концентрираш, че и на лисън. Аз по това време съм на bi(ə)r-ing :beer: , то тая жега. :D
Дерзаи, ти си следващия кандидат канадец. Малко да раздвижим тая процедура, че във квебебската направо ни смазват по брои и успех. :D
Публикувай отговор