IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
toge
Мнения: 12
Регистриран на: Пет Юли 18, 2014 1:36 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от toge »

Здравейте ,
преди един месец бях на ielts и резултата е :
Listening 6.0
Reading 7.5
Writing 5.5
Speaking 6.0
Overall Band Score 6.5
Имам ли някакви шансове или трябва да се явявам пак ?


Благодаря предварително
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Намерих някакви отговори от днес за слушането. Предполагам, че имат доста общо с отговорите на тези, които са се явявали днес в БГ. :)
1. Looking for a temporary job
2. Process of preparing coffee beans
3. The key points about 3 research topics (old questions)
• habits
• chart
• time
• diet
• space
• students
• closed
• causes
• test
• clear
4. Traditional Lecture (old questions)
• ? (High absent rate)
• ? (Students hard to recall)
• ? (Lecturer does not want to change)
• ? (Students feel confused)
• A (survey done on a regular basis)
• B (34%)
• A (use real-experience)
• B (sentence completion
• C (pause without activities)
• C (under different subjects)

За писането:
General WT1
• You just had a holiday with your friend. Write a letter to tell him/her what you are doing now and invite him/her to visit you.

General WT2
• Many people spend a lot of time using communication technologies. What are the reasons for this? What effects will this have on our family and friends?

Ако намеря за четенето ще постна и тях.
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от partenieva »

Днес бях и на останалите модули. Беше доста трудно, имаше хора които се отказаха на writing-a . И лисънинга беше гаден за някакво си seahorse пълен отврат. Ще видим след две седмици какво сме се омазали. Есето и писмото бяха лесни на фона на другите два модула. Ако се наложи ще се явявам пак , въпреки , че съпруга ми е главния апликант и на мен са ми нужно около 4,5 или 5 .
Споделете ако имате впечатления за днес / само за дженерал/.
kandidatsf77
Мнения: 1
Регистриран на: Съб Юли 19, 2014 11:01 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от kandidatsf77 »

Здравей partenieva, днес си говорихме с теб след изпита. Да споделя и аз за него, определено смятам, че в сравнение с последния път, когато се явявах, сега ми се стори по-лесен и достъпен. Но пък докато не излезе резултата, няма да е ясно, дали пък и аз не греша. За хората, които се интересуват, темите за writing за general бяха както следва:

Писмо - Пътували сте в такси и сте забравили книжа в него. Напишете писмо до мениджъра, което да съдържа:
- подробности за пътуването
- защо са важни тези книжа за Вас
- какви са Вашите очаквания, какво ще се случи след контакта с него


Есето - Наблюдава се честа практика, родителите да изпращат децата си в чужбина с образователни цели.

Кои са предимствата и недостатъците на тази практика, обосновете се.

Само да кажа, че не претендирам за изчерпателност, цитирам по спомен, ако някой може още по-конкретно, да заповяда:)

Да и наистина имаше хора отказали се на writing-а.
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tigarche »

Здравейте, да споделя и аз впечетления, на мен времето не ми стигна за четенето, което означава, че ще се наложи да се явявам пак. На спикинга: филм който не ми харесва- кой е филма, кога съм го гледала, как съм се чувсвала., за свободното време, кога съм по концентрирана- сутрин или вечер, какво мисля за точността на хората- важно ли е да си навреме, и още различни въпроси прелиствайки и скачайки от топик на топик - сега като се замисля доста ме поизмъчи.
partenieva, ще хванеш 5, като гледах съпругати колко бързо се сравяше (предполагам, че сте вие) няма да ви се налага повторно явяване - успех.
tonny, дано не са това отговорите, че нямат нищо общо с моите.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Tigarche не се притеснявай явно не са. Мислех, че на датата дават едни и същи в цял свят, но или инфото е грешно или дават различни неща...
Успех и дано не се налага да ходите пак. Ако ли не пък организираме тур до Букурещ и ги разбиваме там. :y:
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tigarche »

tonny, това за тура до Букурещ сериозно ли е, ако да дай инфо на лс?.....на мен ми е по-близо от София.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Ами що не...Следващите дати в БГ са по далече, а и на мен ми е по изгодно да ида до Букурещ отколкото до София. Тъкмя се за 6 септември, но ще изчакам резултатите първо. :)
http://www.britishcouncil.ro/en/exam/ie ... -locations"
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tigarche »

Ето нещо относно есето вчера: http://traveltips.usatoday.com/benefits ... 52243.html"
verano
Мнения: 74
Регистриран на: Пон Яну 06, 2014 8:22 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от verano »

Здравейте! Някой има ли учебник Speak out за ниво Б1?

Редактирам се- намерих го. Ако сметнете, че може да ви е полезно - http://www.bestteach.ru/lab.html"
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

toge написа:Здравейте ,
преди един месец бях на ielts и резултата е :
Listening 6.0
Reading 7.5
Writing 5.5
Speaking 6.0
Overall Band Score 6.5
Имам ли някакви шансове или трябва да се явявам пак ?


Благодаря предварително
Трябва ти минимум 6 на всеки един модул, така че writing те дъни. Имаш две възможности:

1. молба за преразглеждане на оценката - звънни в British Council и питай как става - възможно е - на един съфорумец му я преразгледаха и му дадоха 1 точка отгоре. Малко по-евтино е, но лошото е, че отнема същото време като повторното явяване. Според мен имаш шанс тъй като имаш 5,5 и то на нещо сравнително субективно като writing, но имай предвид, че може и да не я повишат...
2. Повторно явяване на всички модули, на което не е ясно колко ще изкараш - все пак повторното явяване си е на целия изпит.

Имай предвид, че след като изкараш 6 на всеки един модул, има още условия, за да можеш изобщо да кандидатстваш - дали имаш поне 1 година непрекъснат стаж по някоя от следните 50 професии - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp" и също така дали събираш минимума точки - http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/" ... actors.asp

И по принцип, ако решиш да кандидатстваш по Федералната - това е твоята тема във форума - http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 20&t=46868" . Ще намериш доста полезна информация.

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от partenieva »

Здравейте,

опитвам се да намеря тракинг за да видя как вървят запълването на бройките/ някой ми беше писал по темата , но там не е цялата информация/ и моля ако някой има такова инфо да пише.

Благодаря предварително.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

В темата FSWP 2014 се обсъжда запълването, на няколко места има линкове.


"


http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
F*ck Google, ask me!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Tigarche виж тези отговори, може пък да съм уцелил тоя път. :)
answers for section 1 :
1- nurse
2- (mobile number)
3- headache
4- cold
5- seafood
6- eyes
7- 30
8- park
9- yoga
10- sport centre

section 4 :

1- shallow
2- grass
3- crown
4- plates
5- currents
6- shrimp
7- salt
8- fishing
9- stress
10- diseases
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от partenieva »

И сега се оказва, че writing-а ще да е бил най-лесен, че като гледам отговорите на listening-а май май ще се явявам втори път. А защо в една зала бяхме и general и academic? На влизане попитах едно от момичетата да ли в стаята сме само дженерал и тя ми каз , че сме и двете. Това не е ли странно при положение , че за академик тестовете трябва да са различни?
И още един въпрос относно приемането на NOC - знете ли по колко бройки ще одобряват тази година от NOC/ пише че 1000 ще бъдат приети , но колко от тях ще са одобрени??????/
Благодаря предварително, а на профайлърите късмет следващия път:)
Публикувай отговор