Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Koko »

Mielle написа:davidT Напълно ли си убеден?
Не знам!Едва ли някога ще разберем какво точно се случи.
Имаше буря и много дъжд,да!Но в следващите няколко дни водната стихия изглеждаше точно като изпуснат язовир и има вече хора ,които започват да се съмняват дали няма и умишлена намеса.Кой?И защо? е въпрос на време да се разбере.
Но!Сам прецени:На 01.04.2014 се подписва 35 годишно споразумение с американска компания за търсене на шистов газ в Добруджа.След 1 месец точно през юли ще бъде забодена първата сонда близо между Балчик и Каварна.
Случайност?Едва ли!
http://dobrich.topnovini.bg/node/519721"
Не се и съмнявам че сега конспиративните теории ще се нароят, но поне за мене това обяснение звучи по-рационално

http://www.dnevnik.bg/video/2014/06/20/ ... nieto_vuv/"
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
EkaterinaSt
Мнения: 83
Регистриран на: Сря Юни 04, 2014 1:11 pm
Местоположение: Варна
Обратна връзка:

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от EkaterinaSt »

Жертвите за огромно съжаление са много повече, не мога да разбера защо се съобщават тези бройки. Информацията ми е от очевидци и полицаи.

Причината - тя никога не е една, натрупали са се много неща - незаконната сеч /обезлесяването на баира на Джанавара е спомогнало за свличането на калната маса/, незаконното строителство, непочистването на дерето над квартала/превърнато в незаконно сметище/ и т.н. Пороят е бил ужасен, за справка средното количество дъжд/кв.м. за месеца за района е около два пъти по-малко отколкото се е изсипало за няколко часа!!! Ако институциите не бяха бездействали толкова години наред може би нямаше да има /толкова/ жертви. :((

И да, има отправено предупреждение от НИМХ към общината, но никой не е предупредил хората за предстоящото. Знаело се е , че ще има рекордни валежи...

Голяма трагедия! Поклон пред загиналите! :'(
Аватар
deniss
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Май 06, 2014 11:43 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от deniss »

Виновници тепърва ще се търсят,нищо чудно и да падне нечия глава,обаче такива неща се случват и в къде по-цивилизованите страни. Да,нередности сигурно е имало,но дали те са причина за трагедията ,сигурно няма да разберем. Аз имам съмнителното удоволствие точно в този период да съм в България и мога да потвърдя,че такива валежи не си спомням да е имало тук.
Съжалявам за загиналите и техните семейства.
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Mielle »

E,Koko,нека да не е конспиративна теория!
Просто някакво невероятно съвпадение на събития и все пак съвпадение!
RESPECT!
Иначе на мен от професионална гледна точка ми е интересно в БГ колко ли застрахователи ще изплатят щетите по имущество и най-вече колко ли ще отпишат най-пострадалите автомобили :?:
Знаеш в цивилизованият свят,че това за което си си платил как се изплаща....

http://news.varna24.bg/500120.html?fb_a ... recommends"

Цитатите по-долу са от българи в чужбина,разговаряли с тяхни близки:
"ЗАДОЧНО ОТ МЕСТОПРОИЗШЕСТВИЕТО!
Разговарях с няколко човека от Аспарухово.
Независимо един от друг всички потвърдиха едно и също:
Хората са в шок!
Не са толкова необходими храна и каквито и да било дрехи или домакински пособия, колкото работна ръка за разчистването на терените и изкопаването и спасяването на останалите бедстващи хора до които все още не е достигнато!
Обстановката е сравнително спокойна, за ситуацията!
Две са много засегнатите части:
Едната е Джанавара - от страната на ул Розова долина, това е "махалата"за нея се говори и пише много повече, както и по- голямата част от снимките са от там. Ще я нарека част 1
Другата много засегната част е частта от под гробищата, бившата фабрика Първи май, ул. моряшка, пазара до плажната алея. Ще я нарека част 2
Тази част 2 е много по обширна като площ, къщите са наводнени изцяло, пътя към Онкодиспансера е разрушен!
Доколкото разбрах се в момента се работи и там но не достигат доброволци!"

"Днес разговарях с няколко човека от местопроизшествията!
За съжаление в Добрич също има голям проблем макар да не се афишира толкова, там доколкото знам едната част на града се е превърнала във втора Венеция и хората могат да ср придвижват само с лодки, някой са ползвали надуваеми дюшеци и какви ли не още плажни принадлежности!
Има опасност от срутване на хотели в КурортаАлбена както пътя Кранево Албена е залят.
....като знам какво са правили с вестоносците на лоши новини, моля да не ме линчувате..."
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от davidT »

Mielle написа:davidT Напълно ли си убеден?
да убеден съм
Имало е първо незаконна сеч с години над дерето и терена е бил трасиран
второ,самото дере ,което е направено именно с цел да извежда такива води,както се вижда и на клипа горе,постепенно се стеснява ,не е било чистено с години и отделно там мангалите са си направили незаконни къщи в самото дере,който къщи държавата е бездеиствала и не ги е бутнала .Ето и тук още едно мнение отностно терена
На въпрос дали човешка грешка или природното бедствие станаха причина за многото жертви във Варна, Папазов отговори, че при строителството на дерето до улица "Горна Студена" има допуснати сериозни слабости.

"Не може да има къщи в самото дере. Освен това е допуснато строителство на високи сгради с високи огради, които са оградили от двете страни улица "Горан Студена", която има над десет преки улици, които са с много голям наклон. И при силен дъжд цялата вода се излива в една улица, която е около три метра широка, асфалтирана е и от двете страни има бетонни огради. Нали разбирате, че тази вода няма къде да отиде и тя тръгва по тази улица като в канал", обясни Папазов.
Просто забелязваме нещо което се забелязва в цялата държава не само в района на наводнението а именно ,липса на инфраструктура,олигофрения на населението,бездеиствие или направо липса на държава и цигански незаконни построики .Резултата го видяхме и ще продължаваме да го виждаме и на други места.

Дъждът не е бил толкова силен,гледах по ТВ ,разни хора от другите части на Варна разказваха че си ходили спокойно по улиците .
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Mielle »

davidT Да,прав си!
Особено за незаконните постройки и бездействието с години!
Жалко за жертвите!МИр на праха им!
Пак го отнасят невинните ,за огромно съжаление!
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от 7George »

Неприятна работа, но понякога нищо не може да спре подобни поражения от природните сили.
Днес е възпоменанието на подобен инцидент преди точно една година в Албърта:
http://www.cbc.ca/news/canada/calgary/a ... -1.2682396"
Today marks one year since the start of a flood forced roughly 100,000 people from their homes in southern Alberta.
Four people drowned in floodwaters and a fifth was killed in an ATV accident while helping a neighbour sandbag.
Броят на жертвите е случайна цифра, но можеха да са много по-малко или да ги няма, ако невременно бяха взети мерки. В Калгари миналага година населението беше евакуирано от опасните зони, а полицията пазеше денонощно никой да не влиза в тези обезлюдени квартали, къщи. След това ги обезщетиха от провинцията бих казал сносно, и са предложили да изкупят имотите, които и за в бъдеще явно ще се наводняват може би редовно. Който откаже - да се оправя сам вече. А инфраструктурата като цяло ще се възстановява към 10 години до предишното положение..

Климатът се промени (за което се смята и човека има вина), трябват нови мерки и действия, тия норми явно са остарели вече. Тая пролет (миналата седмица), вече в по-южни градове тука в Албърта пак паднаха над 200 мм. за няколко дни, но само за новоднени улици и къщи се чу, хората знаеха навреме.
Embrace your climate change!
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от jovani »

7George написа:
Неприятна работа, но понякога нищо не може да спре подобни поражения от природните сили.
Днес е възпоменанието на подобен инцидент преди точно една година в Албърта:
http://www.cbc.ca/news/canada/calgary/a ... -1.2682396"
Today marks one year since the start of a flood forced roughly 100,000 people from their homes in southern Alberta.
Four people drowned in floodwaters and a fifth was killed in an ATV accident while helping a neighbour sandbag.
Броят на жертвите е случайна цифра, но можеха да са много по-малко или да ги няма, ако невременно бяха взети мерки. В Калгари миналага година населението беше евакуирано от опасните зони, а полицията пазеше денонощно никой да не влиза в тези обезлюдени квартали, къщи. След това ги обезщетиха от провинцията бих казал сносно, и са предложили да изкупят имотите, които и за в бъдеще явно ще се наводняват може би редовно. Който откаже - да се оправя сам вече. А инфраструктурата като цяло ще се възстановява към 10 години до предишното положение..

Климатът се промени (за което се смята и човека има вина), трябват нови мерки и действия, тия норми явно са остарели вече. Тая пролет (миналата седмица), вече в по-южни градове тука в Албърта пак паднаха над 200 мм. за няколко дни, но само за новоднени улици и къщи се чу, хората знаеха навреме.
Днес са намерили още едно 2-годишно детенце - голяма трагедия.
Колкото до това, дали става въпрос за "човешка грешка" или "поражения от природната стихия" (или както тук го наричат "акт ъв год") - със сигурност има и от двете и на двете места.
За мен безспорна "човешка грешка" е трагедията в Lac-Mégantic http://en.wikipedia.org/wiki/Lac-M%C3%A ... derailment от юни миналата година където железопътен аксидент разруши центъра на града и отне живота на 50-ина души (обаче не си спомям да сме го дискутирали във форума).
Явно трагедии стават навсякъде по света, независимо дали от човешки грешки, актове на природните сили или просто случайност.

Между другото би ли дал линк за това, че провинцията щяла да обезщети засегнатите в Канадското наводнение - аз не можах да намеря подобна информация?
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от davidT »

"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
joro
Мнения: 6456
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 11:04 am
Местоположение: Bulgaria

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от joro »

Сирийски бежанци искат да помагат на пострадалите от наводнениято
http://m.standartnews.com/balgariya-obs ... 43417.html"
"Което не става с кубатура, става с обороти"- девиз на японската фирма Кавазаки
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Mielle »

Какво по-точно се случва в България :o
Колкото и да не ми се иска ще взема да повярвам в HAARP няма друго обяснение за краят на юни месец.
То не му се вижда краят нещо....
Преди това е имало и земетресение.
http://dnes.dir.bg/news/burja-povaleni- ... 31044?nt=4"

Пилоти са заснели обекти тези дни има сателитни снимки и потвърдени установки в Нижни Новгород,Турция,напоследък и Индия се спряга.
Този път не е случайност.
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Rall »

:D Ако някой се е съмнявал, че накрая американците ще излезнат виновни, да си признае веднага! :D :x
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Bistra »

Ma, как?! Оня гадняр Обама си играе с копчето (прочетен коментар от нет-а и по памет цитиран от мен)
Аз само се чудя в тая България дали остана някой нормален и що годе грамотен, въпреки че грамотността не е достатъчна предпоставка за наличие на нещо между ушите?! :(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Mielle
Мнения: 1318
Регистриран на: Съб Фев 01, 2014 7:32 am

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Mielle »

Bistra един коментар от днес,който искрено ме развесели:

"Преди буря не си простирам гащите, и се моля да не спрат кабелната...това е." :D :rofl: ;)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Голям потоп във Варна,8 жерти/непотвърдени/

Мнение от Bistra »

А мен пък ме развесели определението на баща ми от онзи ден. "Българите били онези, които отдавна били напуснали България....В родината ни били останали само булгаристанците" :rofl: :D
С това бих поспорила, щото и в чужбина се намират от втората порода. Супер "позитивното" им участие в БГ-Канада, например, ги издава. :rock:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор