Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Благодаря, bgvlado!
Ако не те затруднявам ще опишеш ли какви са хилядите справки, които трябва да се вадят после?
Много благодаря още веднъж!
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Ето ме отново с въпрос. :)
Връщах се да чета назад, но като че ли повече се обърках. Ще заверяваме дипломите от средното и висшето си образование в учрежденията, които са ги издали. Редът ако правилно разбирам е такъв: върху ксерокопие (не е необходимо да е нотариално заверено), учебното заведение поставя печата си, дата, име на заверяващия може би, "вярно с оригинала", и евентуално ако техникумът е станал гимназия от кога е промяната. Това ли е всичко?
Благодаря!
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Sev написа:Ето ме отново с въпрос. :)
Връщах се да чета назад, но като че ли повече се обърках. Ще заверяваме дипломите от средното и висшето си образование в учрежденията, които са ги издали. Редът ако правилно разбирам е такъв: върху ксерокопие (не е необходимо да е нотариално заверено), учебното заведение поставя печата си, дата, име на заверяващия може би, "вярно с оригинала", и евентуално ако техникумът е станал гимназия от кога е промяната. Това ли е всичко?
Благодаря!

Да, ако заверяваш в учебното заведение, няма нужда по принцип копията да са нотариално заверени (това си зависи и от учебното заведение).
В случай, че от техникум, е станало гимназия, трябва лицето, което заверява да го опише. Целта на това "упражнение" е като видят различните печати, да разберат на какво се дължи тази разлика.
Хубаво е лицето, което заверява, да си напише името и фамилията, а да не слага само подпис.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Благодаря за отговора, Feel_free!
А ксерокопията едностранно ли да ги направя или двустранно? Това има ли значение? И заверката "вярно с оригинала" се прави на всяка страница, нали?
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Sev написа:Благодаря за отговора, Feel_free!
А ксерокопията едностранно ли да ги направя или двустранно? Това има ли значение? И заверката "вярно с оригинала" се прави на всяка страница, нали?
Ами не съм сигурна как да ти отговоря. Нашите дипломи си ги заверихме в МОН и нотариуса ни беше направил копията двустранно. Не мисля, че ще има голямо значение как са копирани.
Относно "вярно с оригинала" - препоръчително е да е на всяка страница, но ако например си снимал двустрнно, може на едната страница да имаш "вярно с оригинала" + печат, а на другата просто печат.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Още веднъж благодаря!
Сега и за друго се сещам: работила съм на граждански договор за 1 месец през 2010 година, докато бях по майчинство (при работодателя, при когото работя вече 10 години). Трябва ли да подготвям някакви документи във връзка с това?
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Sev написа:Още веднъж благодаря!
Сега и за друго се сещам: работила съм на граждански договор за 1 месец през 2010 година, докато бях по майчинство (при работодателя, при когото работя вече 10 години). Трябва ли да подготвям някакви документи във връзка с това?
Справката от НАП би следвало да отрази това, че си работила 1 год. на граждански д-р.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

bgvlado написа:
Sev написа:Аз искам да ви върна към служебните бележки от работодателя. Задължително ли е придружаващият кандидат да представи такава? Тъй като той е на договор за управление (има фирма) от две години, ми е много неясно как точно трябва да се подготви тя в този случай.
не трябва, аз също съм на договор за управление и не съм пращал такава (то е все едно сам да си е напишеш и подпечаташ)

но после на интервюто вадих хиляди справки за фирмата, но най се зарадва на документа от НАП, че нямам задължения :)
Здравейте,
във връзка с тези "хиляди справки" какви са точно - можете ли да напишете?
Същия случай ли се явява, ако съм на Трудов Договор като Управител? За първите документи съм подготвил трудовата книжка, справка от НАП, ведомост за заплати за три месеца назад и атестация от Собственика - това дали ще бъде достатъчно?
Освен него имам от две години и граждански договор като консултант към друга фирма - превел съм Договора, приложил съм референция от Управителя и хонорарите за последните три месеца! Ако някой също е бил и на граждански договор, какви документи изискват, респективно се прилагат в такъв случай?
И накрая :) поне за сега, един въпрос към МНОГОДЕТНИ ПОТЕНЦИАЛНИ ЕМИГРАНТИ тъй като имам три деца, съгласно таблицата за точкуване дават пишея че по 4 точки за дете, но не повече от 8. Може ли някой кандидтствал с 3 или повече деца да ми отговори - наистина ли ще присъдят само 8 точки към кандидатурата ми или 12 както би трябвало.
Много въпроси станаха, но много ще съм благодарен за отговорите на тях от някои препатили с първите документи!!! Освен това предлагам на отговор и по бира ! В България разбира се!
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от T_LEO »

За децата, без значение колко над 2 са - макс.8 точки
За "хилядите" документи мога да споделя от опит, понеже сме сходен случай.
Ако сте управител на трудов договор, без дялово участие, съдружник или акционер - това, което сте подготвили е напълно достатъчно.
Ако обаче сте съдружник или собственик на фирма ще трябват: фин.отчети за посл.3г., данъчни декларации за посл.5години (или удостоверение за декларирани данни за посл.5г.), актуално състояние, удостоверение за липса на задължения, документ, доказващ статута ви на съдружник и от коя дата (учредителен договор или решение на съдружниците)
Документите наистина са доста, в зависимост от конкретния случай.
Аз съм съдружник в 2 фирми и "доста" е меко казано, бая пари хвърлихме за преводи, но пък всичко беше от полза на интервюто -нямаше документ, който да поискат и аз да не съм предвидила.
Успех!
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
bgvlado
Мнения: 77
Регистриран на: Сря Мар 07, 2012 2:45 pm
Местоположение: MTL

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от bgvlado »

Sev написа:Благодаря, bgvlado!
Ако не те затруднявам ще опишеш ли какви са хилядите справки, които трябва да се вадят после?
Много благодаря още веднъж!
Това е за интервюто:

1. От статистиката (НСИ) ГФО – за 3 години то съдържа Справка за предприятието, счетоводен баланс, отчет приходи и разходи и т.н. съответно за 3 години. (отнема 3 дена) скъпо е за превод защото са 16 странизи на година. До колкото помня имаше няколко варианта на ГФО - ние си поискахме съкратения.
2. Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за период от .... до ....
3. Справка за история на осигуряването като самоосигуряващо се лице. НАП (Нали се водиме самоосигуряващи) Хубаво е да си заверите преди това трудовата книжка.
4. Данъчните декларации на фирмата последните 7 години. ИЛИ
5. НАП – Удостоверение за Декларирани Данни за последните 5 год това е справка която може да замести точка 4. Просто искате да ви издадат Удостоверение за Декларирани Данни за подаваните данъчни декларации като дата, сума на приходите сума на разходите, и сума на дължимият данък. Това се прави защото е по-кратко от точка 4 има мокър зелен печат и по евтино за превод
6. Актуално състояние http://www.brra.bg/" - електронно
7. удостоверение за липса на задължения

Тъй като това е голяма купчина с документи като му я тръснахме на интервюто и му обяснихме какво е, въобще не ги погледна каза само парфе и си ги прибра. Това беше.

Успех в процедурата :)
DCS Виена 12.2010 / ADR 7.2011
лист чакащи - 18.06.2013
Интервю 09.09 08:30
Сидни - 7.10.2013
Баркодове - 27.11.2013
Медицински - 12.2.2014-18.2
Покана Визи - 1.04
Виза - 25.04
Полет 23.6
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

bgvlado написа:
Sev написа:Благодаря, bgvlado!
Ако не те затруднявам ще опишеш ли какви са хилядите справки, които трябва да се вадят после?
Много благодаря още веднъж!
Това е за интервюто:

1. От статистиката (НСИ) ГФО – за 3 години то съдържа Справка за предприятието, счетоводен баланс, отчет приходи и разходи и т.н. съответно за 3 години. (отнема 3 дена) скъпо е за превод защото са 16 странизи на година. До колкото помня имаше няколко варианта на ГФО - ние си поискахме съкратения.
2. Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за период от .... до ....
3. Справка за история на осигуряването като самоосигуряващо се лице. НАП (Нали се водиме самоосигуряващи) Хубаво е да си заверите преди това трудовата книжка.
4. Данъчните декларации на фирмата последните 7 години. ИЛИ
5. НАП – Удостоверение за Декларирани Данни за последните 5 год това е справка която може да замести точка 4. Просто искате да ви издадат Удостоверение за Декларирани Данни за подаваните данъчни декларации като дата, сума на приходите сума на разходите, и сума на дължимият данък. Това се прави защото е по-кратко от точка 4 има мокър зелен печат и по евтино за превод
6. Актуално състояние http://www.brra.bg/" - електронно
7. удостоверение за липса на задължения

Тъй като това е голяма купчина с документи като му я тръснахме на интервюто и му обяснихме какво е, въобще не ги погледна каза само парфе и си ги прибра. Това беше.

Успех в процедурата :)
Мерси за изчерпателния отговор. Ако сте от София, и не само ще ми бъде приятно да Ви почерпя!!А как разбират че имаш дялово участие в компанията, след като предоставяш първоначално само трудов договор, заплата, осигуровки и атестация подписана от съдружника като собственик? Кажете голям проблем ли е ако осгуровките са много ниски за Управител, но разбира се на изискуемия минимум за такъв вид длъжност за БГ?
Благодаря още веднъж!
veme
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Апр 03, 2014 7:20 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от veme »

bgvlado написа:
Sev написа:Благодаря, bgvlado!
Ако не те затруднявам ще опишеш ли какви са хилядите справки, които трябва да се вадят после?
Много благодаря още веднъж!
Това е за интервюто:

1. От статистиката (НСИ) ГФО – за 3 години то съдържа Справка за предприятието, счетоводен баланс, отчет приходи и разходи и т.н. съответно за 3 години. (отнема 3 дена) скъпо е за превод защото са 16 странизи на година. До колкото помня имаше няколко варианта на ГФО - ние си поискахме съкратения.
2. Справка-Данни за осигуряването по ЕГН за период от .... до ....
3. Справка за история на осигуряването като самоосигуряващо се лице. НАП (Нали се водиме самоосигуряващи) Хубаво е да си заверите преди това трудовата книжка.
4. Данъчните декларации на фирмата последните 7 години. ИЛИ
5. НАП – Удостоверение за Декларирани Данни за последните 5 год това е справка която може да замести точка 4. Просто искате да ви издадат Удостоверение за Декларирани Данни за подаваните данъчни декларации като дата, сума на приходите сума на разходите, и сума на дължимият данък. Това се прави защото е по-кратко от точка 4 има мокър зелен печат и по евтино за превод
6. Актуално състояние http://www.brra.bg/" - електронно
7. удостоверение за липса на задължения

Тъй като това е голяма купчина с документи като му я тръснахме на интервюто и му обяснихме какво е, въобще не ги погледна каза само парфе и си ги прибра. Това беше.

Успех в процедурата :)
Мерси за изчерпателния отговор. Ако сте от София, и не само ще ми бъде приятно да Ви почерпя!!А как разбират че имаш дялово участие в компанията, след като предоставяш първоначално само трудов договор, заплата, осигуровки и атестация подписана от съдружника като собственик? Кажете голям проблем ли е ако осгуровките са много ниски за Управител, но разбира се на изискуемия минимум за такъв вид длъжност за БГ?
Благодаря още веднъж!
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Много благодаря за подробния отговор, bgvlado! Много полезна информация! Той е собственик на фирма от близо две години, т.е. всички документи ще се вадят за целия период на съществуването ѝ.
А в първия пакет документи нещо трябва ли да прилага във връзка със стажа (при положение, че е придружаващ кандидат), освен справката от НАП за осигуряването по ЕГН?
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Feel_free »

Sev написа:Много благодаря за подробния отговор, bgvlado! Много полезна информация! Той е собственик на фирма от близо две години, т.е. всички документи ще се вадят за целия период на съществуването ѝ.
А в първия пакет документи нещо трябва ли да прилага във връзка със стажа (при положение, че е придружаващ кандидат), освен справката от НАП за осигуряването по ЕГН?
Тъй като на придружаващия не се дават точки за стаж, мисля, че спраквата по ЕГН от НАП ще ви е напълно достатъчна.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Sev
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Фев 22, 2005 10:16 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Мнение от Sev »

Feel_free написа:Нашите дипломи си ги заверихме в МОН и нотариуса ни беше направил копията двустранно.
Feel_free, а имаш ли спомен колко ви излезе тази заверка (нотариус + МОН)? Имам да заверявам три дипломи с приложения.
Публикувай отговор