IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Тони, ще го тествам това със заглавията :y: дано да се получава тая работа, че там е най-зле положението. ..

Казвай цаката и за t/f/ng и после направо пиши Ace the IELTS 2 - ние ще го промотираме по всички форуми. :rock:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Ами да ще напиша аз мисля за трилогия даже. :D
На 10 юли ще се явявам за 5-и път, колкото и да ме е срам да си го призная, факт.
Мислиш ли, че съм твоя човек с ръкава и съветите. :tmi:

Това за хедингите важи за 3-та част, ако имаш да избираш хединг на абзаци от предните 2 части няма как да стане, защото са по 2-3 изречения и там е друга логиката, поне за мен. На Т/Ф/НГ се научих да търся под вола теле така да се каже. Когато видя дума имаща нещо общо с твърдението прочитам всичко свързано с нея. И най-малко търся тру, обикновено има уловка, нещо написано по друг начин и т.н. По-лесно ми е да дам пример и да си прецениш сама. Последния път във В.Търново последните 4-5 въпроса бяха такива.
На един от тях твърдението беше, че някъв грездей предпочитал да ползва съвременни технологии, а в текста пишеше че имало такава мъгла, че даже GPS не можел да пробие и да види точни координати (NG, разбира се). На друг пишеше, че въпреки проблемите с храната не са можели да носят много и бла бла са се справили и се наслаждавал на wild life, а в текста пишеше, че се е хранил с wild животни (F). В един абзац пишеше че 3млрд. души правили ко беше не помня вече, а по-голямата част не (това с думи),твърдението беше че по-голямата част от човечеството го прави (F). Другите не ги помня, но дано тези ти помогнат да си направиш изводите. Мисълта ми е като видиш wild life, gps или 3 billion people не бързаи да пишеш True...Според мен най-важно е като фиксираш свързващата дума да прочетеш в радиус изреченията и да помислиш и преценяваш.
Има доста хора минали през него и то с доста по-добри резултати, нека те да кажат какво и как мислят.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Тони, тъй проблемът ти не е на рийдинга :) аз преди 3 години изкарах общо 7,5, като на единия от компонентите имах 8 или 8,5 , но в рийдинга е пълно с подводни камъни и изкарах 6,5. Та там за мен номера е да правиш много тестове и да им схванеш цаката, а не колко добре разбираш езика (което е тъпо, разбира се - какво всъщност показва теста тогава?? Колко са хитри?!?). Може ли академичния рийдинг да нямам и една непозната дума и после 6,5 :@ та мисълта ми е - в тъпия рийдинг не задобрявам защото нямам време да правя тестове... през деня работа и търча за документациите заспивам вечер с детето и край. Сега по случайност съм будна, че май се разболявам, ама не мога да се съсредоточа върху английски текст... :sweat:
Та в заключение - твоите съвети ми идват наготово и много навреме - благодаря :handshake:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Алоо, отличниците чакаме отзиви, как е минало какво се е паднало. :D
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Тони, сега се добирам до вкъщи - концерт имаше днеска - въпреки че съм труп и съм станала днес в 6:00 - не може да се пропусне такова събитие като Аеросмит :rock:

Абе, отличници, отличници, тоя път ни изненадаха... Такъв лисънинг за пръв път чувам... :o Отвратителен! :puke: Едната от частите, втората по сложност (от 4 части) поне беше отврат - 5 въпроса от нея бяха върху различни термини от рода на copyright, circuit, trademark и т.н. и към тях различни твърдения и да прецениш кое към коя дума е... И те не твърдения като твърдения, които се чуват както са написани, а нещо като "изводи" - примерно имаше отговор "трябват ти специални договори за работа", а това в прав текст никъде не се казваше - казваше се, че рецептите например трудно се пазят и е трудно да накарш хората да слагат определени съставки и да плащат, за да е еднаква рецептата... не знам дали го обясних добре, но беше злекс. А втората част на това същото беше самата процедура по запазване на авторски права където беше една каша от различни видове мениджъри и кой какво следял, кой какво отговарял... пак така - списък с мениджъри и списък с твърдения - да ги свържеш. Трагедия ти казвам... :tmi: Лично моето впечатление от тази част на лисънинга е, че подобни въпроси съм срещала при рийдинга, но никога при лисънинга, тъй като там отговаряш докато слушаш, а на подобни въпроси не е хич лесно да отговориш докато слушаш... Както и да е - аз съм оптимистично настроена, защото успях да хвърля око на листа на момичето до мен, което държеше академик и отговорите й бяха абсолютно същите, а шанса да сме направили съвсем еднакви грешки май е малък.

Все пак другите части на лисънинга си бяха наред. Рийдинга беше почти лесен - 4 части - щом ми остана време накрая. С писането се олях - но на мен то не ми е трудно. Дано само да ми разчетат. Темите бяха:

1. Напишете писмо до хотел, че искате да наемете стая за частно парти като обясните какво е партито, какви изисквания имате, задайте въпроси за храната и цените. - писах че ще правя рожден ден на дъщеря ми - защо в хотелска стая, не е ясно, ама друго не ми хрумна... От там като се захванах да искам корнер за децата със здравословна храна и корнер за възрастните и т.н. и отидох към 200 думи... поне...
2. Някои хора смятат, че най-доброто решение на проблемите с трафика е строенето на повече пътища. Вие съгласни ли сте? - писах не, разбира се ... че хората трябва да се ориентират към начини за пътуване, които намаляват трафика - публичен транспорт или колело или да вървят... И да намаляват замърсяването на околната среда и т.н.

Та така - сега вече на 30ти да се надяваме да има с какво да се похвалим :y: Ти кога си на изпит сега последно?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Не че има много нови желаещи за IELTS, но тъй като съфорумец ме помоли да кача отново учебниците, които имам и ги качих в докс заради него, ето линка към всички, които искат да се явяват.

Файл : ACE the IELTS.pdf
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=2a1ab36d8e"

Файл : IELTS.zip
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=87e6fb989e"

Съвет: почнете с Ace the IELTS - ще ви спести много усилия и грешки. Останалото са тестове и колкото се може повече тестове.

Успех на всички!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Аз съм на 10 юли във Варна. Тъй като чета си го взела, остават другите документи.

По втория ти коментар за това с кое трябва да се започне, аз бих добавил да се започне с английския. :D
На мен ми отне година да разбера, че проблема ми не е във формата на изпита, а незнанието на езика. :)

Мерси за инфото. :rock:
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

Браво Leda78! Ace the Ielts първо издадние? Някой да е намирал цялото второ?
При писмото нямаше ли условие, че до 160-70 думи добре, но ако прекалиш не отнемат ли малко точки надолу? Може и да бъркам...
Над 7.0 на всички модули ли гониш?
F*ck Google, ask me!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

В условието пишеше -at least 150/250 words, а пък те са те ограничили като са ти дали само един answering sheet, т.е. не можеш да се разпростреш особено... толкова го мислих да не е по-малко от 150 думи, не можех и да го мисля да не е повече :lol:
Иначе за точките - трябват ми 18 точки от език - поне на два от модулите 1 над минимума, т
е. 7 на лисънинг или 6,5 за останалите... ако не съм объркала нещо генерално, би трябвало да ги имам.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

Условието не е ли за двата таска, 150 писмо/ 250 есе. Както и да е, би трябвало да е ок.
F*ck Google, ask me!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Да да, на единия писмото е at least 150 words, а на есето е at least 250 words... И аз мисля, че ще е ок. Тя май и предния път най-висока ми беше оценката на писането.... на останаталите части правя повече грешки - всичко разбирам, но много им падам в "капаните" описани в Ace the IELTS. :lol:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Една лека корекция, на слушане дават 5т на оценка 7,5. Аз затова и не си давам зор там за над 6, защото 7,5 е 32 отговора, което си е доста. :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Вярно, че е 7,5 :^)

Аз вкъщи на лисънинга правех по 3-4 грешки макс, но с тоя лисънинг дето ни праснаха тоя път... нещата са малко на кантар. Абе, стискаме палци - то друго не може да се направи.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Из многото сайтове със съвети за изпита има един на Simon. Четох няколко хвалебствени коментара за книгата му и реших да я намеря (фрии разбира се :lol: ). На пръв поглед има интересни неща, ако някои изрази желание може да я потърси в нета или да каже да му я пратя на поща. Длъжен съм да споделя просто... :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

IELTS - Listening 9.0, Reading 8.5 speaking & writing по 7.0, overall 8.0

да се похваля, че то си е за хвалба :) очаквах повече на speaking & writing и мислех, че съм оплескала listening, a то какво излезе... не че се оплаквам, ама се изненадах.

Благодаря на всички, които стискаха палци! Прекалили сте ;)
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Публикувай отговор