IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Хах, не става въпрос за това, отбелязах, че не е задължителен сертификат. Естествено, че ти искат френски и на интервюто ти трябва. Но не е като при нас да кажат искаме CLB 7, задължително, от там нагоре взимате допълнителни точки. Излишни коментари, които даже не касаят нас, не знам какво чепкаме толкова.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

Аз ти казах, че не се чепкаме, просто да не остане обърване у някого, че може да се пробва за Кебек без да знае френски, щото събирал точките без сертификати и да отиде при мосю и да му говори на хубав английски, а мосю да го пита на френски и след това да му пише един хубав отказ.
F*ck Google, ask me!
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от hopeless »

dzverum написа:Аз ти казах, че не се чепкаме, просто да не остане обърване у някого, че може да се пробва за Кебек без да знае френски, щото събирал точките без сертификати и да отиде при мосю и да му говори на хубав английски, а мосю да го пита на френски и след това да му пише един хубав отказ.


Ми ние си имаме сертификати от TCFQ .И продължаваме да си го учим, така че ако се стигне до евентуално интервю да покажем добро ниво .С резултатите от IELTS просто добавяме няколко точки(за по-сигурно).Това е .Пределно ни е ясно , че няма как да минем без сертификати и добри познания по френски и честно казано не помня някъде да съм писал подобно нещо , така че не виждам смисъл от подобни ,безсмислени в случая, коментари.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

hopeless написа:
dzverum написа:Аз ти казах, че не се чепкаме, просто да не остане обърване у някого, че може да се пробва за Кебек без да знае френски, щото събирал точките без сертификати и да отиде при мосю и да му говори на хубав английски, а мосю да го пита на френски и след това да му пише един хубав отказ.


Ми ние си имаме сертификати от TCFQ .И продължаваме да си го учим, така че ако се стигне до евентуално интервю да покажем добро ниво .С резултатите от IELTS просто добавяме няколко точки(за по-сигурно).Това е .Пределно ни е ясно , че няма как да минем без сертификати и добри познания по френски и честно казано не помня някъде да съм писал подобно нещо , така че не виждам смисъл от подобни ,безсмислени в случая, коментари.
Майна, аз не видях някъде да ти говоря персонално. Така, че не виждам кое точно е безмислено! С tonny си коментираме и си изяснихме кое и как. И както ти писаха малко по-нагоре си във Федералният форум и е нормално да има чудене и изясняване.
Успех ти пожелавам!
F*ck Google, ask me!
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от deska565 »

Здравейте на всички!
Изпитът IELTS изисква знания на едно според мен доста прилично ниво.
Пиша с молбата за малко повече яснота от някои от вас, които са се явавали до моминта.
Преди около седмица пакета от док. ми бе върнат за втори път с мотив да добавя резултати от положен изпит IELTS, т.е само за основния кандидат.
Да се надяваме, че това е нужно за момента, но въобще не съм сигурна, ако се явя и приложа резултати за мен по кои изисквания ще ни разглеждат след това - ?
Заради това мисля за резултатите?
Ако някой е по - запознат моля да пише мнението си!
Благодаря!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Деска, първо да разбираме ли, че си по процедурата за Квебек?

Ако е така - сигурно си си смятала точки за английски, затова ти искат сертификат - от доста време насам не можеш да си смяташ точки за език към кандидатурата за Квебек без да приложиш сертификат за положен изпит. (За Федералната пък изобщо не можеш да кандидатстваш, ако не положиш изпита с минимум оценка 6 по всички модули). Така че ако сте сериозни, по най-бързия начин се записвайте за изпита и се явявайте (основния кандидат). Звъннете направо на Британски Съвет, Изпитен отдел и попитайте кога можете да се явите най-бързо на IELTS, General. Понякога, ако имат места, могат да ви запишат, въпреки че е минал официалния срок за записване.

Относно другия въпрос - ако сте по Френската, ще ви разглеждат по правилата, които важат по времето, по което получите акюзе. Ако нямате акюзе, ще ви разглеждат по последните промени. Поне така твърдят мои приятели по тази процедура, че са прочели в сайта - те се интересуваха, тъй като имаха подобни притеснения като вас относно правилата на разглеждане.

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

От днешния speaking:

1 част - представете се, къде сте родена, къде сте учили, любими предмети, неприятни предмети в училище, защо.
2 част - какво сте забравяли да направите напоследък - къде? Кога? Защо? Какво стана? Как се очувствахте?
3 част - паметта. Колко е важно да имаш добра памет? За ученето наизуст? Важпо ли е при ученето на езиците? Как и защо различните хора си спомнят по различен начин едно и също събитие? И т
н.

Човекът беше много симпатичен, предразполагащ.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Leda78, успех и в събота.

Някои, който е от Варна и има добър учител под ръка да сподели, че съм на път да се откажа от моя още преди да съм започнал...orange и british academy ме убиха с цени така, че те отпадат. :D
Tigarche
Мнения: 34
Регистриран на: Пет Апр 18, 2014 1:06 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tigarche »

Leda78 успех.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

Какви цифри обаждат? Курса на British Council? Или и той е доста? Колко мислиш, че ще ти взима частна учителка - 20-30лв. на академичен час/40мин/?
F*ck Google, ask me!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

british council е само в софия, british academy искат 40лв/ч, а orange 30лв/ч. В учебните центрове върви към 5-6 кинта/ч, предполагам и на частен няма да е повече.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от dzverum »

Малко ми се струва, някой да те подготвя персонално за 5-6лв. на час. В центровете сте поне 3-4-5 човека и кой каквото разбрал това е. Отделно ти искаш май само говоренето да си вдигаш и мисля, че ти трябва човек запознат с изискваният за IELTS. Google какво казва за учители във Варна?
F*ck Google, ask me!
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от hopeless »

tonny написа:Leda78, успех и в събота.

Някои, който е от Варна и има добър учител под ръка да сподели, че съм на път да се откажа от моя още преди да съм започнал...orange и british academy ме убиха с цени така, че те отпадат. :D
Не съм от Варна , но имам позната ,която има школа там.Със Сигурност е добра е има опит с подготовка за IELTS.По късно ще ти пратя и номер на лични.Аз в Пловдив се подготвях на индивидуални курсове в English Academy.Гледам че имат офис и във Варна, така че пробвай и при тях.Цените са 20 25 лв за астрономически час, а политиката им е там да преподават само британски учители(комуникацията е само и единствено на английски)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Благодаряпожеланията! Аз честно казано повече се притеснявах от устния, че там нещо мога да се панирам и да млъкна. За писмения съм по-уверена, че ще избутам. Все пак предния път изкарах доста високо. Reading-а ми е драма донякъде, че все попадам в капана на асоциативното мислене при y/n/ng... за избора на заглавия също все не можем да се разберем кое е по-доброто :lol
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

hopeless написа:Аз в Пловдив се подготвях на индивидуални курсове в English Academy.Гледам че имат офис и във Варна, така че пробвай и при тях.Цените са 20 25 лв за астрономически час, а политиката им е там да преподават само британски учители(комуникацията е само и единствено на английски)
Мерси за подсещането, чудех се кои още съм забравил. :bow:
PS: Вчера съм им звънял цената им е 40 и ми е множко сякаш. Оказа се че не са бритиш академи ами енглиш академи, моя грешка. :wasntme:

Leda78, най-трудното за мене си минала вече. :D
Няма как да избегнеш заглавия и Т/Ф/НГ, на последния ми изпит цялата 3-та част беше такава. Аз им намерих цаката на Т/Ф/НГ, а заглавията знаеш четеш първите 2 изречения или последното, в 80% от случаите е там разковничето...
Публикувай отговор