Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
kadebg
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 5:29 pm

Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от kadebg »

Здравейте,

Искам да попитам - дали някой е заминал/заминава с оферта от работодател?

Гледам, че и по Федералната програма*, и за Провинциалните се иска такава оферта, а и работодателят трябва да има LMO (Labour Market Opinion). Има ли някакви сайтове за връзка с такива работодатели?

Защото дори да си намеря работа от общ сайт за обяви както е нашия jobs примерно, ми се вижда невероятно работодателят да ме чака две години да пристигна в Канада, че и междувременно да се занимава да взима LMO. Още повече, че доколкото разбирам офертата за работа трябва да е на пазарна цена на труда, т.е. не по-ниско, отколкото би плащал на тамошен човек. В този случай не виждам каква е ползата за работодателя и защо да го прави това...

*знам, че по нея може и без оферта, но не попадам в избраните професии
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от vladibkolev »

Това LMO e малко като умната блондинка и дядо Коледа...................всички говорят за тях, но никой не ги е виждал. :D
Извън шегата, аз лично не познавам.
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от Koko »

kadebg написа:Здравейте,

Искам да попитам - дали някой е заминал/заминава с оферта от работодател?

Гледам, че и по Федералната програма*, и за Провинциалните се иска такава оферта, а и работодателят трябва да има LMO (Labour Market Opinion). Има ли някакви сайтове за връзка с такива работодатели?

Защото дори да си намеря работа от общ сайт за обяви както е нашия jobs примерно, ми се вижда невероятно работодателят да ме чака две години да пристигна в Канада, че и междувременно да се занимава да взима LMO. Още повече, че доколкото разбирам офертата за работа трябва да е на пазарна цена на труда, т.е. не по-ниско, отколкото би плащал на тамошен човек. В този случай не виждам каква е ползата за работодателя и защо да го прави това...

*знам, че по нея може и без оферта, но не попадам в избраните професии
Пробвай с търсачката и ключова дума LMO - дискутирали сме го и преди, но наистина много малко са хората дошли на работа в Канада по този начин. Другият въпрос е за да ти предложат такава работа най-вероятно самата работа наистина няма кой да я върши и условията никак не са добри.

Листа с професиите по федералната програма току-що беше обновновен, професията ти и сега ли не попада сред търсените?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
arogance
Мнения: 172
Регистриран на: Вто Яну 09, 2007 8:51 am
Местоположение: Варна - Монреал-Едмънтън

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от arogance »

LMO в хранително вкусовата индустрия е спряно в момента.
Аз лично познавам -3-4 човека в момента в Едмънтън с работни визи.

Зависи каква ви е професията от България.
Монреал - 08.2009
Едмънтън -09.2011
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от Leda78 »

Има хора, заминали с работни визи с LMO, но обикновено (или поне тези, които аз познавам от този форум) наемат фирма да свърши тази работа и услугата струва към 10 000 долара. Има и "изгорели" такива - т.е. платили пари и накрая не взели заветните визи поради отказ от CIC въпреки положителното LMO. Порови в темите - наскоро се обсъждаше пак.

Но въпросът е, че не съм чувала за някой, който сам да си е намерил работодател по интернет и работодателят доброволно да е минал самичък цялата процедура по LMO, за да наеме точно нашия човек. Чувала съм такива легенди за стари съфорумци - страхотни специалисти в областта си, но ... подробности не знам.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
kadebg
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 5:29 pm

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от kadebg »

Здравейте,

Благодаря ви на всички за отговорите.
Листа с професиите по федералната програма току-що беше обновновен, професията ти и сега ли не попада сред търсените?
Сега видях, че от 01-ви Май 2014 е обновена, но пак не попадам. Имам опит в HR сферата, но в списъка искат мениджъри.
Пробвай с търсачката и ключова дума LMO
Ако имаш предвид в сайтове за работа - пробвах в няколко сайта, търсих и job offers for immigrants, нищо не излиза. Ако имаш предвид като теми тук във форума - ще погледна.

Ако е толкова трудно да се вземе оферта за работа, то де факто все едно се затварят вратите за нови емигранти от работническата класа... защото офертата за работа с LMO е изискване за всички програми (без Федералните "богоизбрани" професии :) ).
kadebg
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Май 04, 2014 5:29 pm

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от kadebg »

Хммм, поправка. Май за Съскечуан може с оферта БЕЗ LMO. Утре ще чета.
Ogito
Мнения: 1
Регистриран на: Пет Май 23, 2014 12:40 pm

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от Ogito »

Съобщение

Здравеите на всички и благодаря на администраторите че ме приехте :) .Прегледах темите но не видях това което ми трябва.Искам да попитам някои знае ли някоя компания за труцк дриверс по ЛМО програма за работа в Цанада.По принцип комуникирам с една но напоследак спряха да пишат и тарся някоя друга. Да уточня за какво става вапрос.Тарся компания за шофиори която набира шофиори от Еуропа и впоследствие изпраща контрацт за работя на които вазоснова на него ти се издава виза за работа в Цанада.И да улесня аз йивея в Лондон. Благодаря много за вниманието и се надявам някои да даде савет.Успех на всички:)
Ogito написа:Съобщение

Zdraveite na vsichki i blagodarq na administratorite che me priehte :) .Pregledah temite no ne vidqh tova koeto mi trqbva.Iskam da popitam nqkoi znae li nqkoq kompaniq za truck drivers po LMO programa za rabota v Canada.Po princip komunikiram s edna no naposledak sprqha da pishat i tarsq nqkoq druga. Da utochnq za kakvo stava vapros.Tarsq kompaniq za shofiori koqto nabira shofiori ot Europa i vposledstvie izprashta kontract za rabotq na koito vazosnova na nego ti se izdava viza za rabota v Canada.I da ulesnq az jiveq v London. Blagodarq mnogo za vnimanieto i se nadqvam nqkoi da dade savet.Uspeh na vsichki:)
От модератора - моля, пишете на кирилица, следващото мнение написано на латиница ще бъде изтрито директно.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от balbi »

Leda78 написа:Има и "изгорели" такива - т.е. платили пари и накрая не взели заветните визи поради отказ от CIC въпреки положителното LMO.
Никоя от фирмите предлагащи подобни услуги не гарантира работна виза, тъй като визата не зависи от тях. Таксата е за съдействието при намиране на работодател, интервю и тн... Когато се опре до издаването на визите няма значение положително или негативно е ЛМО-то по простата причина, че решението се взема от имиграционен служител и в общи линии решението не подлежи на обжалване.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Оферта от работодател с LMO (Labour Market Opinion)?

Мнение от pumpy »

Ogito написа:Съобщение

Здравеите на всички и благодаря на администраторите че ме приехте :) .Прегледах темите но не видях това което ми трябва.Искам да попитам някои знае ли някоя компания за труцк дриверс по ЛМО програма за работа в Цанада.По принцип комуникирам с една но напоследак спряха да пишат и тарся някоя друга. Да уточня за какво става вапрос.Тарся компания за шофиори която набира шофиори от Еуропа и впоследствие изпраща контрацт за работя на които вазоснова на него ти се издава виза за работа в Цанада.И да улесня аз йивея в Лондон. Благодаря много за вниманието и се надявам някои да даде савет.Успех на всички:)
Ogito написа:Съобщение

Zdraveite na vsichki i blagodarq na administratorite che me priehte :) .Pregledah temite no ne vidqh tova koeto mi trqbva.Iskam da popitam nqkoi znae li nqkoq kompaniq za truck drivers po LMO programa za rabota v Canada.Po princip komunikiram s edna no naposledak sprqha da pishat i tarsq nqkoq druga. Da utochnq za kakvo stava vapros.Tarsq kompaniq za shofiori koqto nabira shofiori ot Europa i vposledstvie izprashta kontract za rabotq na koito vazosnova na nego ti se izdava viza za rabota v Canada.I da ulesnq az jiveq v London. Blagodarq mnogo za vnimanieto i se nadqvam nqkoi da dade savet.Uspeh na vsichki:)
От модератора - моля, пишете на кирилица, следващото мнение написано на латиница ще бъде изтрито директно.
С каква точно книжка ще го караш този камион в Канада ? Аз лично бих започнал оттам......успех
Публикувай отговор