FSWP - 2014г.

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Благодаря :handshake:

За ъпдейт от CIC явно е още рано, но другата таблица дава "извадка" на международния интерес към позициите... Интересът към позициите, за които се класирам аз не е толкова голям... Малко ми олекна, че веднъж сме изпускали квота и беше доста разочароващо. Силно се надявам този път да успеем навреме и да не се запълни квотата за месец и половина... :?:
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

CIC ще ъпдейтнат някъде към края на Юни според мен. Месец и половина не е малко време, ускорете процесите максимално защото може да изтървете квотата за 2 дни и тогава никак няма да е приятно!
F*ck Google, ask me!
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Leda78 написа:Силно се надявам този път да успеем навреме и да не се запълни квотата за месец и половина...
Недей така бе на мен ще ми трябват 3 месеца, заради ielts-a. Излезе ми резултата и ме дъни говоренето с 5,5. Нямам намерение да обжалвам, а да ги разбия юли във Варна. :)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от chegevara »

e.....ти и тъпотията !!!
що не обжалваш и не се запишеш пак ?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Няма смисъл от обжалване, аз си знам че и 5,5 ми е много. Просто трябва да наблегна този път на говоренето.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Тони, ако другите ти резултати са добри, обжалвай го този - само половин точка според мен имаш шанс. А и говоренето е субективно все пак... иначе какво? Ако не дай си Боже те издъни reading следващия път? Не можеш да пратиш 2 сертификата доколкото знам.

Иначе ние действаме максимално бързо, но IETLS ще излезе в края на май, така че началото на юни ни е най-бързия вариант. Дадох дипломата за апостил в МОН - да кажа да си знаете, че нас ни връщаха за допълнителна такса - таксата е 15лв на документ, а дипломата и приложението се водят 2 отделни документа, така че = 30 лв. Аз бях платила 15, че уж една диплома удостоверяват дали е истинска, та ако ще и студентската книжка да си приложа... да, ама не - за всяко листче, отделна такса.

Да ви питам 2 неща:

1. За WES, мисля че ще е полезно някой да обясни. . Един път казват - пращайте фотокопия на превода, защото няма да ви го върнем. Отдолу пък пише - всички документи с апостил ще ви бъдат върнати... та ако може някой да каже - какво сте пратили, с какъв куриер, колко парички излезе и какво ви върнаха и след колко дни. Благодаря!
2. За банковата референция - колко време преди изпращането си я извадихте? Че йко я извадя сега и то ще отиде 1 месец до изпращането. ... не е ли много?
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Срокът им на WES не беше ли 5 business days или винаги си е бил 10 business days??
Оф, като гледам до месец и нещо, ако пратим - ще викаме УРА!
Последно промяна от Leda78 на Сря Май 07, 2014 7:24 am, променено общо 1 път.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от tonny »

Leda78, вече 3 поредни явявания вадя без проблем четене и слушане. Сега имах 7,5 на четене и бях сигурен в 40-те си отговора, дори бих поспорил с компютъра. :D
На писане имам 6 и също не съм доволен от оценката, но за съжаление не това ми е проблема. Имам проблем с говоренето и е факт, който приемам като предизвикателство. Сядам си на д-то и за 2 месеца ще ги сцепя, омръзна ми да ходя...
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Leda, не искам да съм груб, но всички тези неща не трябваше ли да са готови за първи? Апостилите винаги са се деляли така. Wes ще ти върнат всичко. Имат експрес сървиз или поне имаха миналата година срещу 100$. Куриер до Торонто, федекс, юпс, дхл - 100лв. От 2 до 5 дни. 100$ куриер наобратно 2-3 дни използват упс.
F*ck Google, ask me!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Банковата реф 10 дни преди пращане, за да има време да се преведе, ако ще се превежда.
F*ck Google, ask me!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Dzverum, няма нужда да си груб :) ако сега подготвях целия пакет документи от начало, сигурно щяха да са готови първи, но тъй като сме изпускали квотата, реално имам всички документи готови освен WES, което е ново изискване, IELTS и свидетелство за съдимост, които са ми изтекли и банковата референция, която е от преди две години. И по тях действаме сравнително бързо от рестартирането на процедурата.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от vladibkolev »

Пичове едно от последните ми включвания тук с малко полезно инфо...................професията ми е OUT. Както и да е.
Та аз за WES ползвах "EMS" куриер. На половината са им цените от UPS, FedEX, DHL и тнт. Пратката ми пристигна за 4 раб. дни.
Поздрави и успех на всички.
Специални на Десислав, Милен и Ицо.
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Dzverum, а този срок за банковата референция от 10 дни преди пращане на документите ти ли се го реши или го пише някъде?? Никъде не прочетох за срок... като гледам и предния път, като сме пращали референцията е била от 25дни преди пращане - явно сме предполагали, че по-скоро ще пратшм :lol:

Владибколев, сигурен ли си, че не можеш да се вместиш в друг NOC код? Все пак под всеки код стоят поне 30тина различни позиции.. надявам се да намериш вариант.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от dzverum »

Аз си го реших срока, но ти го казвам с цел да не те разкарват да вадиш нова и да пращаш в Букурещ, колкото по-прясна толкова по-добре.
Миналата година изтървахме квотата за 2 дни! И я изтървахме заради празниците в Европа и Канада, точно толкова време се мотаха пакетите по куриери плюс съботи и недели. А за готовите документи за 01.05, изнесоха професиите на 23.04, с доста пънене и не малко средства можеше да се опитате поне дипломата вече да е в WES/ако сте от признат университет, след като я отворят и са доволни могат да предложат бърза услуга за 3дни срещу 100$/ и да се връща. Миналата година събрахме всички документи с преводи, апостили, акредитация и т.н за около 15-20 дни, не питай с цената на колко експресни такси и висене по опашки...
F*ck Google, ask me!
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: FSWP - 2014г.

Мнение от Leda78 »

Ооо, повярвай чувството с квотата ми е познато :@ относно дипломата - дълга история, но приложението не беше в мен ... и на 30ти в 18:30 успях да цъфна в МОН, но били ги пуснали 1 час по-рано по повод на това, че идвали празници :fubar:

А за срока за банковата референция - обикновено инфото ти е подплатено, така че недей така смело да слагаш срокове, че хората ти вярват :D аз пък мисля, че ако не са сложили срок би било проблем. Стига да не им пратя банковата референция от предното кандидатстване през 2011 :lol: но месец-два си е нормален срок според мен. Ясно е, че документите не се събират за два дни, нито в определен ред.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Публикувай отговор