Бременост

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Бременост

Мнение от Павел »

Bistra написа:
IRA написа:Всеки сам си решава . Ти си "лош баща" точно толкова колкото ablood е "пуси уип".
И никакъв мъж бих казала. :party: Ако едно присъствие на раждане те направи импотентен, значи толкова си бил и преди това. :D

http://www.youtube.com/watch?v=79L5rKT5Ut4"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Бременост

Мнение от 7George »

Тази тема става култова. Как се забременява (?) в различните страни и провинции - прилики и разлики... 8)
Embrace your climate change!
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Бременост

Мнение от balbi »

7George написа:Тази тема става култова. Как се забременява (?) в различните страни и провинции - прилики и разлики... 8)
:y: :D
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Бременост

Мнение от Joya »

темата е уникална, за протокола съм раждала и двата пъти без мъжа ми, просто не си представям на цялата гадост и той отгоре....Да кажем че съм от хората които не виждат особена красота в бремеността и раждането, по-скоро в крайният продукт :devil:
Но дали си присъствал или не, въобще няма отношение към качеството ти като баща.

Включвам се само да кажа, че съвета да се седи 24 часа след изтичането на водите е безумен. Като нямате представа за какво иде рече, по-добре не коментирайте, защото някой току виж ви послушал!
И в двате ми раждания водите изтекоха 5 минути преди да излезе бебето, а понякога въобще не изтичат, налага се пукане, а има и още хиляди варианти, най-добре да се слушайте лекаря.
За протокола в България викат на контракции 5-10 минути грубо, за второ раждане тръгнахме при контракции на 10 минути, и за малко да родя в колата, болницата беше на 30 мин от в къщи в трафика. Така че всяко раждане е различно.

Поздравления и успешна бременост на съпругата ви!
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: Бременост

Мнение от eva-vet-eva »

Е,аре,ся-мъж бил, не бил мъж, станал импотентен-щуротии. Моят на 1то беше по-шашнат и от мен, едвам сряза пъпната връв. На 2то беше по-отворен, с опит, така да се каже. Послужи чудесно за ръкохватка за стискане (щото кушетката нямаше), посиних му ръката. А и дребното намаза, че 20тина мин. след като излезе, не исках да я видя, та тати я гушна първи. Не му личи да е станал импотентен, нито се оплаква от присъствието там. Кога друг път ще бъдеш на такова събитие (ако не си израждащия лекар,де) и кой ще снима тормоза на бебето (теглене, мерене, продухване на гърлото и др.такива) първите минути след раждането, ако не тате.
Аре, хубав ден.
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Бременост

Мнение от margaret »

Здравейте,

Искам да попитам няколко неща:

1.Колко време след като е установена бременността ви (с тест за бременност) отивате на лекар...Казаха ми че тук до третия месец не те смятали за бременна , което за мен не е нормално...

2.Как си избирате гинеколога?Според мястото където ще раждате ли...задължително ли гинеколога трябва да работи в болницата, в която ще раждате?
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
sugar4e
Мнения: 106
Регистриран на: Чет Окт 09, 2008 2:48 pm
Местоположение: Montréal

Re: Бременост

Мнение от sugar4e »

margaret написа:Здравейте,

Искам да попитам няколко неща:

1.Колко време след като е установена бременността ви (с тест за бременност) отивате на лекар...Казаха ми че тук до третия месец не те смятали за бременна , което за мен не е нормално...

2.Как си избирате гинеколога?Според мястото където ще раждате ли...задължително ли гинеколога трябва да работи в болницата, в която ще раждате?
Мога да споделя от личен опит - аз си потърсих гинеколог малко след като разбрах, бях в 8 г.с. Успях да си намеря лекар и да мина на първи преглед в 12-та седмица. Имай предвид, че може и да ти отнеме повечко време да намериш такъв, който да те вземе.
Може като за начало да прозвъниш болниците, но при всички положения ще ти трябва референция от личен лекар или мед.сестра от някоя клиника. Също така в близкото CLSC е възможно да ти дадат списък с гинеколози, но пак зависи защото в нашето например нямаха.
26.01.2011 - Изпратени документи Виена
16.10.2012 - Интервю (CSQ)
20.04.2013 - ВИЗИ
11.06.2013 - Полет Монреал
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Бременост

Мнение от ablood »

Bistra написа:
IRA написа:Всеки сам си решава . Ти си "лош баща" точно толкова колкото ablood е "пуси уип".
И никакъв мъж бих казала. :party: Ако едно присъствие на раждане те направи импотентен, значи толкова си бил и преди това. :D
Това може би обяснява защо не изпитвам същите емоции при разголените снимки на Джесика Симпсън както преди 10 години и присъствие на 3 раждания.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Бременост

Мнение от Bistra »

Това последното не трябваше да го споделяш. Сега ще дохвърчи Oнова да коментира музикалният ти вкус и уйде коня у ряката! :rofl: :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Публикувай отговор