Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Kan_Tangra »

tonich написа:
succes написа:Офф, аман от смислени мнения...
Това е защото авторът на темата пропусна да спомене "хановете", заедно с "кървавите" и "ципокрилите" в първото мнение. :rofl: :D
Ти, вечно киселия, какво си учил и какво работиш? Че нещо все не помня да си споменавал.
По нунавутско няма дървета, сигурно дървосекач не си бил, ама може и да си професионален ловец на бели мечки.
По една случайност аз имам икономическо образование, имам и много приятели в Канада с такова.
Точно сега имам и един бивш съученик, завършил мастър финанси в САЩ, също и MBA, със CFA, FRM,и 100 други сертификата, дето се спуква да подава св-та и никъде не го викат дори и на интервю. А е работил 7 години зад граница.
Айде у лево! Аман от бездарни тролове! :rofl: :lol:

За автора на темата, тъй като за 2ри път натъртва на българското си образование и опит, просто него изобщо не го броят за нищо. Така че ако планира нещо, да е с някое друго образование и някакъв друг опит. Криза е, и изобщо не е леко тука. И изобщо не е "както в бг". Ако някой е успял в бг от 0ла, далеч не означава, че и тук ще успее.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Zacks »

Благодаря Ви за отговорите.
Ако все пак някой има познат, позната или някой, които може да влезе в конкретика моля да сподели (може и на лични).

С риск да прочета, че написаното от мен е следствие на това, че не ми харесват коментарите, ще констатирам следното, а вие ще кажете дали съм прав:

Всички имигранти, които не са приравнили (учили в канада) са безработни, и живеят на помощи, или работят изключително нисък неквалифициран труд. - Ако кажете, че е вярно, то вероятно трябва да го закачим на първо място във форума, че който е тръгнал да знае къде отива.

Заключението ми се дължи и от четенето на форума през годините, а не само на конкретната тема и вярвам, че доста от потребителите ще потвърдят твърдението.
Bau
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Koko »

Закс, не знам каква конкретика точно очакваш предвид че всъщност въпроса ти е зададен доста общо, предвид колко широк спектър от услуги предлагат банките, съответно в дадена банка може да се работят доста различни неща.

Това което конкретно мога да ти кажа е че съм работил и за канадска и за американска инвестиционни банки, но както и преди е ставало дума – моята специалност си остава счетоводството, а банките за които съм работил предлагат счетоводни услуги за външни клиенти, като хедж фондове и други инвестиционни компании, като това си е един доста печеливш, но не особено познат на публиката дял от бизнеса им. Същата работа обаче може да се работи не само за банка, но и за специализираните офшорни счетоводни къщи, но за такава работа в Канада конкретно се изисква и допълнително учене и българската диплома сама по себе си не е достатъчна.

Ако уточниш към кой точно дял на банкерството си се насочил, бихме могли да дискутираме какви са шансовете да влезнеш в системата, както и към какво допълнително учене да се насочиш, без такова поне според мене няма да минеш.

Другото което мога да те посъветвам е да се придържаш към принципа: натрупването на опит и квалификация е хубаво да вървят едновременно. Какво имам предвид – ако имаш завършена магистратура, но нямаш нито един ден трудов стаж, то шансовете да си намериш работа няма да са се подобрили съществено, отколкото ако имаш година или две трудов стаж на по начинаещо ниво и същевременно учиш нещо дистанциинно или вечерно.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Zacks »

Коко,
Благодаря ти за отговорите, за това, че успяваш да се включиш компетентно в почти всяка тема, както и най-вече за това, че поддържаш форума "жив" :y:

С цел да не изпадам в изцяло лични писания съм отговорил на Л.С.
Поздрави
Bau
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от myhata II »

Явно не виждаш предишното мнение на нашия съфорумник Тангра, а той много леко ти намекна че Канада не е тази която беше преди 10 години и че сега стана много трудно и от ден на ден повече...
Не знам как Коко може да ти даде меродавно мнение камо че е Админ на форума ,след като от 10 години почти не живее и работи в Канада !!!!
Аз бих те посъветвал да чуеш петлите от кокошарника а не от гората !
Успех ! :y:
Аз знам че благодаря няма да получа,защото не съм Админ ! ;)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Zacks »

myhata II - Благодаря ти !!!
Не е въпросът, кой е админ и кой не.
Въпросът е, че форумът е изпълнен с негативизам.
Разговарям с няколко човека в Канада и всички се оплакват, казват, че не е това, което е било и всичко друго - ОК, със сигурност не е розово. Но когато стигнем до въпросът, ще се връщате ли в България, то отговорът предполагам е ясен - т.е. А не и дума да не става; Не, никога; Да, но само на екскурзия и т.н.
Аз съм реалист - не безнадежден оптимист или безпределен песимист, аз съм просто реалист. И съм на мнение, че това ни е проблема на Българите - Винаги обясняваме как няма да стане, как няма да се случи и т.н. Дори в момента го изпитвам и в моя офис във връзка с един нов проект.
Ще ти кажа само, че преди години работих в САЩ като сервитьор, в ресторант, в които имигрантски крак не бе стъпвал /не е стъпвал и до днес/ дори и в кухнята. Но имах желание, доза късмет /без него не става/, както и пределна мотивация и по този начин с 5 часа труд правех повече пари от колкото за 18ч. труд до тогава /на дневна база/.
Явно може, въпросът е как за конкретната ситуация, и аз именно това питам. Как да се включа от нулева позиция, нагоре ще се оправя ?
За уточнение - занимавам се с ритейл банкиране, а не инвестиционно или корпоративно.
Това е от мен, поздрави на всички и горе главите
Bau
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от myhata II »

Успех още един път от мен !
Но твоя стаж и диплома от България няма да ти помогнат за да си намериш работа ,но ще ти помогнат по късно като почнеш такава и ще бъдеш удивен колко са назад канадците в някой области и сфера !
Но за да почнеш това което искаш трябва да минеш през центрофугата, а тя е :
Курсове, изравняване , ниво език и време !
Времето е пари както казват хамериканските капиталисти , и ще може да ти се наложи да хванеш мапата или баданарката
А докато почнеш това което искаш може да минат и години ...
За това си помисли много добре !!!!
Успех ! :y:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Zacks »

myhata II - Мерси за пожеланията.
Само да вметна нещо, което може и да полезно за всички - Каквото и където да съм работил от мапата оттърване няма :)
Това да се подпреш, защото точно сега нямало какво да правиш - да, ама на друго място :rofl:
Баданарката също не е за изхвърляне, от там могат да се докарат достатъчно средства за доучването.
От работа не ме е страх, все пак не цял живот съм работил в банка на фотьоил :D
Сега като се сетя и в Макдоналд хамбургери съм продавал и хотелски чаршафи съм сгъвал и пак съм си живял добре /тук някой ще кажат едва ли/. Ще търся някой от бранша, както се казва, че да ми отвори понгалите.
Поздрави
Bau
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Koko »

myhata II написа:Явно не виждаш предишното мнение на нашия съфорумник Тангра, а той много леко ти намекна че Канада не е тази която беше преди 10 години и че сега стана много трудно и от ден на ден повече...
Не знам как Коко може да ти даде меродавно мнение камо че е Админ на форума ,след като от 10 години почти не живее и работи в Канада !!!!
Аз бих те посъветвал да чуеш петлите от кокошарника а не от гората !
Успех ! :y:
Аз знам че благодаря няма да получа,защото не съм Админ ! ;)
Мухи, ако това което си написал беше вярно, то излиза че аз въобще не съм живял в Канада – защото всъщност ми се събират към 9 години, така че малко трудно ще ме няма от 10, а що се отнася до това какво е да се живее и работи в офшорна зона – мога само да отбележа че намирането на работа на такова място е по-трудно отколкото е в Канада, особено след кризата.
Другото нещо – не мисля че между това което казва Хан Тангра и това което съм написал аз по-горе има чак такова съществено разминаване, както вече отбелязах дори завършена магистратура не гарантира добра работа, ако нямаш съответния трудов стаж. Вярно е също че през последните няколко години доста хора с висока квалификация (като MBA или CFA) останаха без работа заради кризата и да си намерят нова никак не е лесно, но в тяхния случай не става дума за позиции за начинаещи, а за хора които имат зад гърба си години опит в САЩ или Канада на високи позиции и които трудно биха се съгласили да се върнат на начинаещо ниво, макар че и това съм виждал – имах колега със CFA и няколко години опит борсова търговия, който след като беше останал без работа през 2010-та – бе предпочел да започне работа като счетоводител, защото не може да намери никаква работа на борсата.
Мисля че и за това вече стана дума – когато човек пристига като нов имигрант проблема е намирането на първата работа по специалността и влизането в система. За съжаление обаче няма универсален отговор как това най-лесно и бързо може да бъде направено, но и твърденията че е практически невъзможно съща са пресилени, доказват го не малкото работещи в системата на финансите българи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Kan_Tangra »

Zacks написа:myhata II - Благодаря ти !!!
Не е въпросът, кой е админ и кой не.
Въпросът е, че форумът е изпълнен с негативизам.
Разговарям с няколко човека в Канада и всички се оплакват, казват, че не е това, което е било и всичко друго - ОК, със сигурност не е розово. Но когато стигнем до въпросът, ще се връщате ли в България, то отговорът предполагам е ясен - т.е. А не и дума да не става; Не, никога; Да, но само на екскурзия и т.н.
Аз съм реалист - не безнадежден оптимист или безпределен песимист, аз съм просто реалист. И съм на мнение, че това ни е проблема на Българите - Винаги обясняваме как няма да стане, как няма да се случи и т.н. Дори в момента го изпитвам и в моя офис във връзка с един нов проект.
Ще ти кажа само, че преди години работих в САЩ като сервитьор, в ресторант, в които имигрантски крак не бе стъпвал /не е стъпвал и до днес/ дори и в кухнята. Но имах желание, доза късмет /без него не става/, както и пределна мотивация и по този начин с 5 часа труд правех повече пари от колкото за 18ч. труд до тогава /на дневна база/.
Явно може, въпросът е как за конкретната ситуация, и аз именно това питам. Как да се включа от нулева позиция, нагоре ще се оправя ?
За уточнение - занимавам се с ритейл банкиране, а не инвестиционно или корпоративно.
Това е от мен, поздрави на всички и горе главите
Какво значи конкретика?
Моите думи се базират на опита на конкретни мои приятели. Може да припомним, че всъщност има огромно количество емигрирали икономисти. Това, че не споменавам личните имена на моите приятели не прави нещата по-малко конкретни.
Доколкото за това, че никой не щял да се връща, първо, аз тук учих 4 години компютър сайънс и сега работя като софтуерен инженер. Но ако имам пак избор преди 10 години, не бих емигрирал в никакъв случай.
Все още чакаме включване от някой, който без да е учил тук работи твоето нещо. Разбира се, касиери има случаи, но за тях се иска изключителен език. За повече, не вярвам без местно образование.
Да, ние българите все обясняваме как нещо няма да стане и няма да се случи, но в същото време пак ние българите разправяме някакви необикновени истории как ще на*ем дявола във въздуха и ще направим чудеса.
Та не знам ... На мен по-скоро твоето мнение ми се струва близо до фантастиката, отколкото моето до скептицизма.
А съм по принцип (и на практика) човек, който прави нещата, с които се захваща.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
borismorev
Мнения: 62
Регистриран на: Пет Окт 11, 2013 1:30 am
Местоположение: Calgary

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от borismorev »

Не знам какви са изискванията, за да работиш в retail банка, но ето какво ми казва гугъл точно за 10 секунди търсене.

http://jobs.scotiabank.com/ca/ontario/r ... nking-jobs"

Individuals working in this area hold a University diploma / degree and depending on the role are required to have successfully completed a qualifying course of study to obtain a licence to sell mutual funds such as the Canadian Investment Funds Course (CIFC), the Investment Funds in Canada Course (IFC), the Canadian Securities Course (CSC) and achieve a financial planning proficiency standard such as the Personal Financial Planner (PFP) and/or a Bank-Recognized Equivalent.



Значи курсовете вече ги знаеш кои са-виж колко време отнемат (и колко пари) и си направи сметка дали има смисъл да си оставиш сегашното положение в България, за да се бориш в Канада.
Другото което би било супер важно е много силен английски (може би го имаш ако си работил в USA, ти ще си прецениш) подплатен с нужната финансова и икономическа терминология.
Не знам колко и плащат в тези банки, но все ми се струва че няма как да е достатъчно много, за да си 100% решен да си в тази сфера. Ти изглежда имаш гъвкавост, което е добре-ако стане с банките добре, но ти си имай и план Б.
Каквото и да решиш ти пожелавам успех.
Публикувай отговор