работа като бижутер / фотограф

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

работа като бижутер / фотограф

Мнение от kamy »

Интересувам се от работа в сферата на бижутерията в дългосрочен план, бих се радвала ако някой от вас работи като бижутер или дори продавач в бижутерски магазин и ми пише за малко помощ.
Намерих местата където мога да се запиша да уча занаята, но ако има "колеги" които могат да споделят съвети моля пишете :)
Не знам дали е разрешено да публикувам моя сайт с бижута, ако има имтерес ми пишете на лични.

Имам професионален опит и като фотограф, така че колеги работещи и в тази сфера са добре дошли със съвети. На свой ред дано и аз ви помогна с нещо.

*отсега моля остроумните ако няма какво да пишат по темата да я прескочат. *
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от Koko »

kamy написа:Интересувам се от работа в сферата на бижутерията в дългосрочен план, бих се радвала ако някой от вас работи като бижутер или дори продавач в бижутерски магазин и ми пише за малко помощ.
Намерих местата където мога да се запиша да уча занаята, но ако има "колеги" които могат да споделят съвети моля пишете :)
Не знам дали е разрешено да публикувам моя сайт с бижута, ако има имтерес ми пишете на лични.

Имам професионален опит и като фотограф, така че колеги работещи и в тази сфера са добре дошли със съвети. На свой ред дано и аз ви помогна с нещо.

*отсега моля остроумните ако няма какво да пишат по темата да я прескочат. *
Няма проблем да пуснеш сайта си с бижута долу в раздела за Бизнес обяви.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от mwanza »

Аз съм засичал подобни обяви. Намират се. Мисля, че позицията се казваше Goldsmith.
По едно време се бях запалил да правя дизайн на бижута (това не ми професия), но се оказа че не е толкова лесно колкото звучи. Ако не е тайна къде са тези курсове? Че ми стана любопитно.

А инак с малко инвестиция можеш да си направиш твое ателие. У дома в гаража примерно. После можеш да обиколиш с мостри магазинчетата из стария град (за Монреал става въпрос). Познавам един който продава бижута (не от благородни метали доколкото видях) в стария град. Ако те интересува мога да ти кажа какво мислих аз да правя и като как да правя пръстените. Щото даже си мислех и за ателие. Засега идеята е он холд след като се видях какъв дизайнер съм :) поне на мен, това което направих, не ми изглежда много добре.
Мога да пусна тук линк към пръстена който смотах, ако ти е интересно.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от kamy »

Да разбира се интересно ми е, вярвам че ще е полезна информация и за други хора.
Намерих това -http://www.ecoledejoaillerie.com и http://www.csdm.qc.ca/FormationProfessi ... lerie.aspx"
със сигурност има още, но едва ли ще мога да си позволя само да уча, а те изглеждат full time обучение. Друг начин е да работиш като чирак в някоя фирма и да те обучават, но тенденцията е ниско предлагане на такива места.

Ще разуча варианта за собствено ателие, макар че повтарям това са дългосрочните ми планове. Всеки съвет е от помощ!
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от kamy »

Вижте получих покан за участие в изложение за артисти, страхотно но все още съм си в България.
Пише да споделя с всеки който може да се интересува така че ето линк http://stphillipsanglicanchurch.blogspo ... rches.html"
Идете а на есен ще идем заедно на друго събитие. :)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от mwanza »

Малко бях зает да пиша. Извинявам се за забавянето.

Аз мислех да купя 3д принтер и със софтуер за 3д моделинг/скулптинг да правя модели от които да се направят калъпи.
Ето подобен пример.

http://www.zbrushcentral.com/showthread ... ench/page5"
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от IRA »

mwanza, ти можеш осwен бижута и силиконови калъпи да правиш по поръчка с този принтер. На кой 3д притер си се спрял? За сега на мен ми се струват все още скъпи.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от mwanza »

Аз гледах тези. Не съм се заравял да чета специвикации и да сравнявам модели. По-скоро гледах само цената :)
http://www.makerbot.com/"

Според големината на обекта може много неща да се правят. Аз си мислех само за пръстени, гривни, брошки и може би токи за колани.
Какви са тия силиконови калъпи?
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от IRA »

Ей такива някакви
"
"
http://www.flexiblemolds.com/"
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от Godis »

6000 не би трябвало да е скъпо ако ще се ползва за бизнес. Иначе, ако си го купуваш за бъзик, излиза наистина скъпо.
Но цената настрана, аз се чудя друго нещо - след принтирането, колко е ръчната работа по дооформяне на модела ? Като гледам резолюцията на болшинството принтери все още не е достатъчна.
Затова, мен ме радва този :
http://oldworldlabs.com/product/owl-nano/"
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от mwanza »

Ира, тези неща не са кой знае колко сложни за моделиране. Проблема е че не съм се занимавал с 3Д принтинг, а и незная коя компания би се заинтересувала от подобни услуги.
Ето пръстена дето смотах преди време. Не е нещо особено, направен е за 2-3 часа. Скоро ще го изкарам на 3Д.
Изображение

Godis, аз не съм правил бижута и заради това гледах ефтиния вариант. Идеята беше да купя един принтер и да опитам да видим как ще тръгне и ако не стане нищо, поне да не се набутам с много пари. Но малко се промениха нещата и засега съм онхолд както писах. Другия проблем е че не ми е ясно колко детайлен може да бъде обекта. Цената на принтера зависи и от това колко фини детайли може да създаде. Например ето тези http://maxmini.eu/" принтират малки обекти с много детайл, обаче принтера им струва някъде към 20 000 :(
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от kamy »

Хубав е пръстенът! Отивам в темата за обяви да си споделя сайта. Вижте моите неща. Но аз засега работя с тел, мъниста и т.н. не правя пръстени по калъп :)
mwanza
Мнения: 1008
Регистриран на: Пон Апр 24, 2006 12:17 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от mwanza »

Видях сайта ти. Имаш много интересни неща. Аз като чуя бижута и си представям калъпи и тн затова тръгнах натам :) Когато дойдеш пиши на ЛС, ще питам моя познат дали е възможно да ги продава в неговия магазин. Ще отидеш в неговия магазин и ще се разбирате кое и как. Той не ми е близък приятел, работих по един негов проект и беше коректен с плащания и тн. Можеш да опиташ с малка партида първо. Разбира се съветвам те да обиколиш и другите магазинчета за сувенири и да разпиташ. Може да провериш и как става да си отвориш сергийка за сувенири в Стария град (или в някой мол). Човек никога незнае откъде ще изскочи заека :)
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от Павел »

kamy написа:Хубав е пръстенът! Отивам в темата за обяви да си споделя сайта. Вижте моите неща. Но аз засега работя с тел, мъниста и т.н. не правя пръстени по калъп :)
Хубав? На мен ми прилича на орнамент от надгробна плоча.
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: работа като бижутер / фотограф

Мнение от IRA »

Аз да си кажа мнението като купувач. Халката и пеперудата ми се струват ,че се бият едно с друго. Аз бих си купила само халката в тоя вид, без пеперудата или пеперудата с една по тънка халка,пак с орнаменти,ама да е по тънка,, за да може тя да изпъкне,да един вид акцента на пръстена.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор