IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Е, мина големият изпит. Старичка съм вече за подобни преживявания :D
Паднаха ми се изключително лесни (смея да твърдя) теми.
Писмо: Ваш колега се кани да напуска компанията. Напишете писмо до мениджъра си с предложение за прощално парти.
Писмото трябва да включва:
- предложение за дата и час на събитието;
-място на събитието;
- някакво развлечение и каква ще е храната.

Есе: Някои хора предпочитат да пътуват сами, за да натрупат максимален опит, докато други твърдят, че е по-добре да пътуваш с приятели. Дискутирайте двете гледни точки.

Последните части на слушането и четенето бяха прилично гадни :^)
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

:rofl:
spaneva, само толкова ли, кажи и за другите модули, виж аз какво написах на моя, казах си и майчиното мляко дето се вика. :D
Дано си се справила, с две ръце се надявам всичко да е наред.
И стига с това бели коси боядисвам или малко съм старичка. Вчера бях свидетел на разговор между учителка и ученичка видимо на 60 години, която обясняваше как не и се получило на изпита. Щом искаме да применим живота си значи не сме толкова стари. ;)
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Хах, Тони,
само това запомних :)
На слушането първата част беше за хотелска регистрация, после обяснения по карта, разговор между студент и преподавател за някакъв проект и последната част беше за някакви племена - не запомних как се казват.
От четенето - първата част беше с T/F/NG, втората да съпоставиш изречения с даден абзац - нещо екскурзионно беше и беше лесно и последното беше за някакви вятърни генератори. Тук беше с две условия - първото пак да намериш кое изречение към кой пасаж се отнася, а второто да напаснеш извадени от пасажите имена с отделни изречения - тук видях голям зор. Две от изреченията просто нямаха нищо, ама нищо общо с текста. Как ли не го мислих, въртях и не, и не - накрая го ударих на лотария и така :D

В заключение, ако изкарам 6 и на четирите части ще си ударя д-то в тавана :D :D
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Ще искаме доказателство за удрянето. :D
Мда нормално като всички на останалите изпити. Дано го вземеш, че да не станеш като мен вечният IELTS-аджия. :D
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

Спанева ще черпиш ли?
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Тц... ще черпя ама друг път |(
За мое лично учудване взех говоренето и писането (където най-много се притеснявах) и се прецаках на слушането.
Защо и как нямам обяснение, но имам 5.5 там. Вярно, че имаше кофти ехо, ама чак пък толкова... иначе на останалото съм 6.
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Колеги, който се е явявал скоро на IELTS и е от София и е доволен от учителя си за изпита, моля да сподели информация на лични или тука - както предпочита. Мислех си аз да подготвям мъжа ми, ама няма да стане тая работа... трябва си учител и да си дадеш лев за да си сериозен... това е като с кредитите - ако имаш кредит на банката си плащаш, ама я се пробвай доброволно да си ги събереш тия пари... абсурд! Дори да успееш да стане сумичка и веднага намираш нещо, за което трябва да ги похарчиш... Е, все пак сигурно има хора с воля и за учене и за събиране на пари, но дори и те с по-добра "мотивация" сигурно щяха да са още по-бързи примерно :):):)

Чегевара, много ме хвана яд за твоя резултат!!! :@ между другото, ако на втория тур на някой от модулите, за които си си доволен не дай си Боже, изкараш по-малко - кой резултат се взима предвид? В смисъл какво се прави? Пращаш резултатите и от двата теста ли??? Голяма тъпня...

Тони, никакъв отказ! Явяваш се до откат и това е... истината е, че е много важно да оттренираш изпита - тестове до дупка както и тоя учебник ACE THE IELTS е много важен. Както и да заучиш фрази като тези, които никой ти е написал, макар и точно тези да са за доста по-висок резултат... виж с времената си е драма, но ако заучиш фрази - те си вървят част от тях със сложни времена. Така като те слушам. .. мъжът ми е на подобно дередже и досега все пробвахме с вдигането на нивото като цяло... но сега твърдо съм решена да сменим подхода - само тестове, разговори, филми с английски субтитри и така... има хора, които просто няма смисъл да започват от граматиката, защото започват да се замислят на всяка дума и ужасно трудно минават на друго ниво. А ако говорян и слушат - много бързо учат. Искам да кажа, че трябва да си намериш твоя начин на напредване. Не при всички е еднакъв.

Успех и на останалите! Ние ще изчакаме до 1ви май и после ще се явяваме, че вече веднъж ни горя така сертификата, щато решиха да спрат програмата за почти година.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Spaneva, кофти се е получило, помисли от добрата страна другия път ще го вземеш без проблем. Слушането е най-лесния модул, щом на другите имаш хубави оценки си бомба. Успех на следващото явяване, аз след 2 дена пътувам за В.Търново за поредното ми явяване... |(
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Мхм, кофти да, но какво да се прави. За следващо явяване ще видим, още не съм решила. Успех на теб, да ги разбиеш този път :y:
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Ще ги разбия ама друг път. :)
Мина говоренето и утре ще ходя без настроение. За статистиката:
от къде съм, гледам ли филми, карам ли колело (преди, сега има ли почва за развитие у нас)
кард - спорт ивент дето съм участвал или гледал - тук се наговорих бързо, та се наложи да ме подканва да говоря още и наговорих един тон глупости
състезание между учениците, дали помага за развитието им ала бала, трябва ли да ги поущряваме за добри оценки и как
учителите как да ги окуражават да бъдат по добри. - тук се омазах тотално.

Нещо такова. Без практика няма да стане моята работа ще трябва учител за говорене...
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

хванаха ме нервите и отидох в последния момент да обжалвам резултата от есето от 5.5 за 6.
стискайте палци
Cveti_
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 8:06 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Cveti_ »

Вчера мина моето явяване в Пловдив .Резултатът ще покаже какво съм направила,но лично за себе си съм доволна ,тъй като имах доста притеснения как ще се представя на първото ми явяване на изпит по английски :) и сферата ми на работа не е свързана с него в момента.На спикинга се паднаха въпроси - за работата ми, дали съм искала винаги да работя това ,после любим ресторант и дискусия.Писмената част беше писмо до приятел, в което да опиша бъдеща ваканция в чужбина и да го поканя,темата на есето беше проблеми свързани с шума и да предложа решения.Тестовете са като тези по учебниците от Cambridge,аз поне такива правих за подготовката за изпита.Успех на всички,които им предстои явяване,не е толкова страшно :) ;) ,но трябва повечко подготовка и време.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Cveti_ , по темата за есето в каква насока писа?
Аз бая се почесвах преди да почна да го пиша и маи сътворих едни глупости. :)
Като каза Пловдив, силно се надявах жените да се паднат там начело с шефката...И така и стана във В. Търново беше голям кеф, само 2 мъже и те много готини, не че ми помогнаха с нещо ама ми беше по-приятно на самия писмен. :)
Cveti_
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 8:06 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Cveti_ »

В Пловдив не съм броила явяващите се но бяха доста около 40 или повече ,ученици и такива малко по-големички като мен.На изпита беше жена ,която организира всичките кандидати ,на устния също беше жена специално където бях аз ,но имаше и други които ги изпитваха в другата зала ,там не мога да кажа какво е било.За писмения и устния изпит вероятно и аз не съм се представила на ниво езикова гимназия,но се надявам на оценка,която да ми свърши работа и аз като другите кандидати ,но каквото стане в крайна сметка.Желая ти успех и да постигнеш това към което се стремиш! :)
Cveti_
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Юни 27, 2013 8:06 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Cveti_ »

За есето специално,писах за шума от уличния трафик,шума от заведения,шума от липсата на изолация в старите сгради ,но честно казано незнам какво се е получило...
Публикувай отговор