Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Zacks »

Здравейте,
Работата като счетоводител е обсъждана доста в други теми, но не открих информацията за Банките.
Някой, който има опит, може ли да сподели за започване на работа в Банки и финансови институции в Онтарио.
Признават ли нашият опит, както и дипломите /ако са приравнени естествено/? Колко е трудно в действителност ?

Ще помоля само за смислени мнения, тъй като има доста колеги съфорумци, които успяват да разводят всяка тема - визирам кървавите и ципокрилите ;) /нищо лично момчета/, иначе се радвам на споровете Ви, тъй като вероятно там се ражда и Вашата истина.
Bau
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Kan_Tangra »

Ми то изобщо не е трудно да се работи в банка. Ама не е и хич престижно.
Една идея по-добре платено и по-реномирано от това да си в някоя баничарница или Макдоналдс.
Особено ако си със страхотен френски и английски, примерно да четеш и разказваш "Клетниците" в оригинал, не виждам да има проблем. Дипломите едва ли ще ти ги признаят, ама те не ги и искат. ;)
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от succes »

Kan_Tangra написа:Ми то изобщо не е трудно да се работи в банка. Ама не е и хич престижно.
Една идея по-добре платено и по-реномирано от това да си в някоя баничарница или Макдоналдс.
Особено ако си със страхотен френски и английски, примерно да четеш и разказваш "Клетниците" в оригинал, не виждам да има проблем. Дипломите едва ли ще ти ги признаят, ама те не ги и искат. ;)
Офф, аман от смислени мнения...
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от kiro »

Zacks написа:Здравейте,
Работата като счетоводител е обсъждана доста в други теми, но не открих информацията за Банките.
Някой, който има опит, може ли да сподели за започване на работа в Банки и финансови институции в Онтарио.
Признават ли нашият опит, както и дипломите /ако са приравнени естествено/? Колко е трудно в действителност ?

Ще помоля само за смислени мнения, тъй като има доста колеги съфорумци, които успяват да разводят всяка тема - визирам кървавите и ципокрилите ;) /нищо лично момчета/, иначе се радвам на споровете Ви, тъй като вероятно там се ражда и Вашата истина.
Има много българи във финансовия сектор в Торонто, от вицепрезиденти до слижители на гише. Повечето са с местна магистърска степен, но не е невъзможно да намериш работа като analyst с българско образование. Регистрирай се в LinkedIn и питай хорта директно.
Bulgayrian
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от tonich »

succes написа:Офф, аман от смислени мнения...
Това е защото авторът на темата пропусна да спомене "хановете", заедно с "кървавите" и "ципокрилите" в първото мнение. :rofl: :D
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Zacks »

Здравейте,
Благодаря за мненията :). Явно засега ударих на камък с добри такива.
За престиж - не съм и споменал (то и в България не е престижно).
За платено - не съм и споменал (то и в България една продавачка в МОЛ получава почти два пъти, колкото служител на гише в банка).

Kiro - надявах се някой от точно тези много Българи да се включат и да изразят мнение. Ако имаш познати или информация от втора, трета ръка и т.н. ще те помоля да споделиш.

tonich - аз все пак съм нов, вярно, че бързо схващам, ама съм си нов ;)
Bau
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Koko »

Закс, според мене най-трудна е първата стъпка, т.е. намирането на първа работа и влизането в системата. Нужна е доза упоритост, както и доза късмет, но едва ли някой може да ти отговори със сигурност колко време и усилия ще са нужни. След това, влезнеш ли в системата и успееш ли да натрупаш опит, нещата вече стават по-лесни, пък и човек се специализира в дадена област и би трябвало да е наясно какво търсят – като образование и опит – работодателите в областта му. Българска диплома, дори с приравняване от канадска институция едва ли ще е достатъчна ако се стремиш към по-квалифицирана работа и най-добре е да помислиш и за някакво допълнително учене, в това отношение има различни програми в зависимост от това към каква област си се насочил. Често срещана практика е и самите работодатели да искаш от служителите си и съответно да покриват част от разноските за професионални курсове или сертификати, но това е вече след като си влезнал в системата.
Другото нещо е че в Канада освен банковият сектор, много добре е развит и реалният такъв и всъщност работа като например финансов или бизнес аналитик може да се работи в доста различни индустрии, не само в банковият сектор. Като се замисля, повечето ми познати работещи такава работа не са в банките, а работят в индустриални или търговски компании и предполагам че взимат повече пари отколко човек на същата длъжност, но работещ в банка.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от myhata II »

Zacks написа:Здравейте,
Работата като счетоводител е обсъждана доста в други теми, но не открих информацията за Банките.
Някой, който има опит, може ли да сподели за започване на работа в Банки и финансови институции в Онтарио.
Признават ли нашият опит, както и дипломите /ако са приравнени естествено/? Колко е трудно в действителност ?

Ще помоля само за смислени мнения, тъй като има доста колеги съфорумци, които успяват да разводят всяка тема - визирам кървавите и ципокрилите ;) /нищо лично момчета/, иначе се радвам на споровете Ви, тъй като вероятно там се ражда и Вашата истина.
Вашия опит НЕ се признава !
Не е трудно, но е ниско платено !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
speedy
Мнения: 4160
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:08 am
Местоположение: Ontario, Canada

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от speedy »

За неразбралите - Zacks едва ли има предвид работа като касиер.
За оплаквания: Armenian Holy Trinity Church - (416) 431-3001
succes
Мнения: 470
Регистриран на: Пет Дек 18, 2009 6:11 pm
Местоположение: София

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от succes »

tonich написа:
succes написа:Офф, аман от смислени мнения...
Това е защото авторът на темата пропусна да спомене "хановете", заедно с "кървавите" и "ципокрилите" в първото мнение. :rofl: :D
:y: :D :rofl:
Аватар
kiro
Мнения: 877
Регистриран на: Сря Сеп 12, 2012 7:27 pm
Местоположение: Торонто

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от kiro »

Zacks написа: З

Kiro - надявах се някой от точно тези много Българи да се включат и да изразят мнение. Ако имаш познати или информация от втора, трета ръка и т.н. ще те помоля да споделиш.
Каква точно позиция търсиш и в каква компания? Както ти казах, най-лесно става ако имаш MBA, добре да е, но не е задължително да е от Канада. Ако имаш опит в международна компания, това също ще ти помогне да намериш работа с българска диплома. Има също хиляди курсове и сертификати, които се търсят, в зависимост от професията. Английски на ниво поне езикова гимназия.

Както също ти казах, питане по форуми няма да ти помогне много, влез в социалните мрежи и говори с реални хора. Форумите от години насам са отживелица :D
Bulgayrian
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от myhata II »

kiro написа:
Zacks написа: З

Kiro - надявах се някой от точно тези много Българи да се включат и да изразят мнение. Ако имаш познати или информация от втора, трета ръка и т.н. ще те помоля да споделиш.
Каква точно позиция търсиш и в каква компания? Както ти казах, най-лесно става ако имаш MBA, добре да е, но не е задължително да е от Канада. Ако имаш опит в международна компания, това също ще ти помогне да намериш работа с българска диплома.
Zacks написа:Признават ли нашият опит, както и дипломите /ако са приравнени естествено/? Колко е трудно в действителност ?

За неразбралите ,Закс и за касиер не става, ако преди това не е изкарал некое курсче в Канада за такъв !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Koko »

myhata II написа: За неразбралите ,Закс и за касиер не става, ако преди това не е изкарал некое курсче в Канада за такъв !
Мухи, това от собствен опит ли го казваш - имаш завършено икономическо образование от България, след това си учил допълнително в Канада, съответно сега работиш квалифицирана работа в Канада?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Zacks »

myhata II написа:
kiro написа:
Zacks написа: З

Kiro - надявах се някой от точно тези много Българи да се включат и да изразят мнение. Ако имаш познати или информация от втора, трета ръка и т.н. ще те помоля да споделиш.
Каква точно позиция търсиш и в каква компания? Както ти казах, най-лесно става ако имаш MBA, добре да е, но не е задължително да е от Канада. Ако имаш опит в международна компания, това също ще ти помогне да намериш работа с българска диплома.
Zacks написа:Признават ли нашият опит, както и дипломите /ако са приравнени естествено/? Колко е трудно в действителност ?

За неразбралите ,Закс и за касиер не става, ако преди това не е изкарал некое курсче в Канада за такъв !
Този път си прав! За касиер се изисква специална подготовка /да познаваш фалшиви валути например/ и аз наистина не ставам :) /пак да сравня с БГ/

Благодаря на всички, които се опитват да помогнат - някой искренно, други заядливо, но всички се опитват да помогнат.
Знам, че ще бъде трудно и както каза Коко, най-трудното е веднъж да вляза в системата.
Нямам MBA, но имам поне магистърска степен със седем години опит зад гърбът си.
В България съм започнал от нула и съм достигнал добра позиция, та мисля, че и там мога да го направя.
Имам профил в Linkedin при това доста подробен на Англ. и Френски.
Тези неща обаче не са достатъчни. Знам и какви сертификати трябва да изкарам, но те са за мениджърските позиции, а не за фронт офис, кредитни специалисти и т.н.
Ако някой има или може да ми даде конкретен контакт да го направи.
Ако не, благодаря Ви за разсъжденията, но мисля, че съм голям човек и до голяма част от тях достигам и сам.
Относно финансовите отдели в големи фирми - добра идея е, но вероятно за там искат отново сертифицирани финансисти т.е. CFA или друго подобно.
Благодаря Ви отново :handshake:
Bau
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Работа в Банки и Финансови институции - Онтарио

Мнение от Koko »

Zacks написа:Този път си прав! За касиер се изисква специална подготовка /да познаваш фалшиви валути например/ и аз наистина не ставам :) /пак да сравня с БГ/

Благодаря на всички, които се опитват да помогнат - някой искренно, други заядливо, но всички се опитват да помогнат.
Знам, че ще бъде трудно и както каза Коко, най-трудното е веднъж да вляза в системата.
Нямам MBA, но имам поне магистърска степен със седем години опит зад гърбът си.
В България съм започнал от нула и съм достигнал добра позиция, та мисля, че и там мога да го направя.
Имам профил в Linkedin при това доста подробен на Англ. и Френски.
Тези неща обаче не са достатъчни. Знам и какви сертификати трябва да изкарам, но те са за мениджърските позиции, а не за фронт офис, кредитни специалисти и т.н.
Ако някой има или може да ми даде конкретен контакт да го направи.
Ако не, благодаря Ви за разсъжденията, но мисля, че съм голям човек и до голяма част от тях достигам и сам.
Относно финансовите отдели в големи фирми - добра идея е, но вероятно за там искат отново сертифицирани финансисти т.е. CFA или друго подобно.
Благодаря Ви отново :handshake:
Закс, на твое място би се поровил в сайтове като http://www.workopolis.ca" или http://www.monster.ca" - можеш да филтрираш обявите по различни критерии или ключови думи и това ще ти даде някаква идея за това какви позиции се обявяват и какви са изискванията за тях като трудов стаж и квалификация. Също така в тези сайтове има полезна информация как можеш да си подготвиш резюмето по канадски образец.
Другото нещо което бих те посъветвал е да си съставиш лист с агенции за работа специализирани в областта на финансите и евентуално пробваш да се свържеш с тях, най-малкото за да видиш дали резюмето ти предизвиква интерес или не. Всъщност доста от обявите в двата сайта по-горе са пуснати именно от агенции.

По отношение на CFA, това е сертификат който е тясно специализиран за хора занимаващи се с управление на инвестиции.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Публикувай отговор