IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от никой »

Че,не да те плаша ама аз мисля че оспорването е леко обречено.Можеш да опиташ,разбира се.Ако аз съм на твое място ще се явя пак.Поне ще можеш да учиш само за писането.Ако беше взел 7.5 и оспорваш за 8 имаше шанс.Но при 5.5 за 6 ми се вижда безсмислено.Тоя резултат показва сериозни пропуски и едва ли някой би се навил да го промени.
Ако искаш послушай спанева
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Благодаря за пожеланията :) Задължително ще пиша какво ми се е паднало.

А с какво писахте есето и писмото - с молив или с химикалка?
И още един въпрос - в имейла с часовете за изпита ми са написали нещо за снимка в деня на изпита, но не разбрах аз ли да си нося или ще ме снимат там :^)
При вас имаше ли такова нещо?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

За снимката не се притеснявай, не искат отдавна. Това им е останало от миналата година като текст, аз също обърнах внимание на него предния път и им звънях да ги питам, дори им направих скрита забележка да си го поправят, но уви явно не са.
Аз пиша само и единствено с молив на всичко, защото пиша глупости и после трия. :D
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Мерси Тони,
аз си носех снимки, когато се записвах и тогава ми казаха, че от тази година е отпаднало това изискване, затова сега ме изненада написаното в имейла.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Днешният спикинг:

1 част телевизия - любими тв канали, защо те, какво може да се научи от тях (това понеже посочих Нешънъл Джиографик и Дискавъри като любими), достатъчни ли са те за едно общо образование, пример за тв състезание с образователна цел и други такива; въпрос за времето - през кой сезон вали най-много дъжд, променило ли се е това през годините и променило ли се е времето като цяло през последните години
2 част - опишете предмет/тема (точната дума беше subject), за който хората най-често ви искат информация. В това число:
- какъв е той
–защо питат точно вас
-третото не си го спомням
и как се чувствате когато давате тази информация.
В първия момент като видях въпроса ми идваше да му благодаря за вниманието, да си взема парцалките и да си тръгна :D :D
3 част - малко ми е размазано тук, но се върна пак на темата за образованието. Нещо от рода на трябва ли студентите да задават въпроси на преподавателя, защо и всякакви въпроси ли могат да задават.

edit:Намерих го но без едно от условията

speaking Que card no 5
describe a “subject” that most people ask you for information.

You should say:
- what subject is it?
- why people ask you for that?
- how do you feel when people ask you the information?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Много тъп въпрос, едновременно лесен и труден. Толкова ли много кандидати има, че още днес ти беше устния.
Дано си говорила на английски и го вземеш. :D
Успех в събота и ще очаквам да изпееш и на другите модули какво ти се е паднало, че може да ми трябва скоро инфото. :)
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Не знам колко са кандидатите, в списъка където ме отметнаха, бяха 10-на имена.
Що се отнася до английския, като излязох от стаята бях доволна. Обаче в последствие като премислих нещата и взех да се вкарвам в едни филми...Бях притеснена повече от обикновено и това не беше добре. Че говорих на английски, говорих, само се надявам да не съм говорила на индийски английски :D
А с втората част, направо го пребих изпитващия като му казах, че subject-a за който най-често ми искат информация е... информация :D Обясних му, че e свързано с работата ми и като primary point of contact хората ми се обаждат да искат информация по различни въпроси (дадох му пример), да питат за ъпдейти и т.н но като цяло търсят информация и това е нещото за което ме питат. Не знам доколко отговорът ми покрива топика, но това е най-доброто, което измислих.
Другия вариант беше да му кажа, че най-често ме питат колко е часът и после да се чудя какво да обяснявам още минута-минута и половина :?:
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

не се притеснявай, справила си се на 100% поне минимум 6 според мен ще получиш.
прекъсва ли те нещо ? как се държа изпитващия?
налягай сега за събота и ще стискаме палци.
аз хванах учителка да ми дава теми за есета и писма да ми дава задания и да да ги пиша а тя да ми казва къде съм сгрешил и как да ги структурирам и правим в същото време рецензия на английски speaking.
надявам се до 17 да съм готов.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

spaneva написа:А с втората част, направо го пребих изпитващия
Повярвай ми смях се като идиот и още не мога да спра като чета това. Колегите ме гледат странно чак. :rofl:
Добре си се справила, аз бих реагирал по същия начин, нещо свързано с работата или информационна табела.

chegevara,това 17 този месец или следващия. Добре си решил да се явиш вместо да търсиш преразглеждане, загубена кауза е за мен. По-добре да си повишим нивото и без това ще ни трябва езика ако отидем там.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

за 17 май става дума.по рано няма как изпуснах сроковете.
ти какво реши?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Аз пътувам до В.Търново на 24 този месец. :wasntme:
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

хитрец :y:
ще стискаме палци
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

То си е за смях, Тони. Ако камъкът не беше в моята градина и аз щях да се смея :D

chegevara, държа се много добре. Беше много внимателен и не ме прекъсна нито веднъж. Единственото което ме озадачи малко беше, че като приключих да говоря по втората част ( а си гледах листа и говорех точка по точка от условията) той обърна листа така, че да вижда въпроса и ме пита: "а какво можеш да ми кажеш по това" и ми посочи второто условие:
- why people ask you for that?
А пък аз вече бях казала защо. Така или иначе го изплясках наново, но сега пък ме гризе дали не ме е разбрал първият път, не ме е чул или просто проверява дали не говоря наизуст.

Изобщо...добре, че се боядисвам та да не си личат белите коси :D :D :D

И последно, че оспамих темата :D ето тук си намерих топика след изпита: http://www.ielts-expert.pk/ielts-speaki ... -2014.html Има доста полезни неща.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от chegevara »

честно казано и аз не знам какво бих говорил по т.2.
но като чета критериите за 6 на говоренето мисля че си го изкарала .
за 5 искат начални познания с напъни, в ace the ielts можеш да ги прочетеш.
надявам се за 17 пак нещо по лесно да ми се падне
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Според мен не е намерил смислен отговор на тази точка и е искал да ти даде шанс да се поправиш или да отговориш за по-голяма пълнота. Подобно нещо ми се случи миналата година, когато отговорих на картата, жената ме пита по 3-я въпрос и аз отговорих, че съм казал какво мисля. След това тя ми зададе въпроса от друг ъгъл и се плеснах по челото, че може би иска да чуе друг отговор и отговорих.
Публикувай отговор