Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от никой »

къде е логиката да се мине тежка процедура за да се прави това:
http://www.vesti.bg/sviat/amerika/i-v-k ... sportcheck"

Нека всеки каже мнение "дали и ний сме дали нещо на света" от тази "земя като една човешка длан"
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от agent Ozo »

За имиграционната процедура може да се каже със сигурност, че е продължителна, но не и "тежка".
И за всеки един от нас тя си е вид капиталовложение.
Е, за някои по-изгодно отколкото за други, както се вижда и от публикацията. :)
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от myhata II »

Бях пуснал цяла тема "Нашата гордост " ,но тя бе изтрита ,в нея бях постнал за всички наши крадци в Канада ... 8)
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от analgin »

myhata II написа:Бях пуснал цяла тема "Нашата гордост " ,но тя бе изтрита ,в нея бях постнал за всички наши крадци в Канада ... 8)
Да не би да спонсорат или модерират бгканада?
BG Fraudsters arrested in Quebec!!!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

Тия са от "баровците". Само с кеш оперират. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от analgin »

Bistra написа:Тия са от "баровците". Само с кеш оперират. :D
Cash is accepted everywhere!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

analgin написа:Cash is accepted everywhere!
Да разбира се и най-лесно се краде. Предпочитам да се изявявам като зомби - традиционалист, мерси! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от analgin »

Bistra написа:
analgin написа:Cash is accepted everywhere!
Да разбира се и най-лесно се краде. Предпочитам да се изявявам като зомби - традиционалист, мерси! :D
Bistra, статията показва, че по-лесни за крадене за "пластик" парите. Простено ти е, нали трябва да напишеш нещо.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

analgin написа:Bistra, статията показва, че по-лесни за крадене за "пластик" парите. Простено ти е, нали трябва да напишеш нещо.
Статията показва, че който краде пластик пари рано или късно го хващат. Така е с частният интерес - грижи се за инвестициите си. А опитай същото, ако ти откраднат портфейла, примерно. Полицаите малко ги е грижа за гражданите, що се отнася до кокошкарлъци, ама нали и ти трябва да се разпишеш. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от yahoo »

никой написа:Нека всеки каже мнение "дали и ний сме дали нещо на света" от тази "земя като една човешка длан"
Бедни хора - живи дяволи. Твърде елементарни са защитите на карти и банкомати и всеки с малко повече познания би се справил. В Квебек вече над 10 пъти ми прихващат карта съвсем нагло от карточетец в магазин където ще бъдат засечени много по-лесно от банкомат на улицата. Имам вече няколко магазина в които пазарувам само кеш. И не са българи. Всеки търси лесни пари и често се намират такива, но в алчноста си се уливат и ги залавят.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от grozdan »

yahoo написа:
никой написа:Нека всеки каже мнение "дали и ний сме дали нещо на света" от тази "земя като една човешка длан"
Бедни хора - живи дяволи. Твърде елементарни са защитите на карти и банкомати и всеки с малко повече познания би се справил. В Квебек вече над 10 пъти ми прихващат карта съвсем нагло от карточетец в магазин където ще бъдат засечени много по-лесно от банкомат на улицата. Имам вече няколко магазина в които пазарувам само кеш. И не са българи. Всеки търси лесни пари и често се намират такива, но в алчноста си се уливат и ги залавят.
Кои са тези магазини ако не е тайна?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от analgin »

Bistra написа:
analgin написа:Bistra, статията показва, че по-лесни за крадене за "пластик" парите. Простено ти е, нали трябва да напишеш нещо.
Статията показва, че който краде пластик пари рано или късно го хващат. Така е с частният интерес - грижи се за инвестициите си. А опитай същото, ако ти откраднат портфейла, примерно. Полицаите малко ги е грижа за гражданите, що се отнася до кокошкарлъци, ама нали и ти трябва да се разпишеш. :D
С радио не ми се спори. Работният ми ден днес започна в 4 ч. за да компенсирам часовата разлика с Япония.
Знае ли човек ако продължа, може пак да си развееш бикините (този път със специален джоб за кредитни карти) за да ме убедиш.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от Bistra »

Абе, ти ако искаш и с японско ветрило си вей, все ми е тая! Аз досега от кредитна карта не съм плащала повече, отколкото съм похарчила, докато баща ми няколко пъти му обираха каш-а от машините, с последваща реакция от полицаите - безпомощно вдигане на рамене. |-)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от yahoo »

Малки магазини обикновено за електронни компоненти и консумативи. Като Витес електроник например където последния път ми бяха източили $5000 от бизнес картата на последователни дърпания по $500 докато се е задействал лимита и от банката ми се обадиха да потвърдя аз ли съм го правил. От банката проследиха транзакциите и потвърдиха че е оттам. Ако го правеха рядко и с малки суми нямаше и да забележа, но тези хора не познават граници. Другите магазини не искам да ги споменавам защото са само заподозрени без да е потвърдено че там точно е извършено засичането, но аз превантивно си плащам кеш или от карта с редуцирана сметка за да нямам проблеми.
Аватар
analgin
.
Мнения: 2162
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 7:25 am

Re: Краденето-хоби или втора природа на някои българи?Или-

Мнение от analgin »

grozdan написа:Кои са тези магазини ако не е тайна?
Майка ми не беше ползвала дебитната си карта 7 месеца. След като напазарува карначета и друга стока с изтекъл срок на годност (отгоре залепена цена за да не вижда) от магазин "Балкан" или както там му е името, всички в къщи хванахме хранително разстройство с изключение на жена ми понеже не яде от тях, а като ехтра картата и беше клонирана 5 дена след това.....
Немога да съм сигурен, че се случило там, но обекта има постоянен "БАН " от моето семейство.
Публикувай отговор