Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от Bistra »

succes написа:
pumpy написа:Pumpy е работил няколко години в зъболекарски кабинети в Монреал. За съжаление не мога да препоръчам нито един от тези. Аз лично бих седнал само при един от тези зъболекари да си правя зъбите, но той пациенти без препоръка не приема, а аз не мога да му препочъчам непознат, съжалявам....
Pumpy, извинявай, но ми стана интересно, какво включва препоръката на пациента?
Вероятно дали дава чекове без покритие, дали е точен при рандевутата си, т.е. не ги забравя или отменя, ей такива ми ти работи, важащи за всеки бизнес с изградена сериозна клиентела. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от pumpy »

succes написа:
pumpy написа:Pumpy е работил няколко години в зъболекарски кабинети в Монреал. За съжаление не мога да препоръчам нито един от тези. Аз лично бих седнал само при един от тези зъболекари да си правя зъбите, но той пациенти без препоръка не приема, а аз не мога да му препочъчам непознат, съжалявам....
Pumpy, извинявай, но ми стана интересно, какво включва препоръката на пациента?
Пациент, на който може да се разчита - горе са ти споменали част от нещата, които търсе всеки един бизнес с изградена традициа, който няма нужда от излишни нерви и загуба на време.
Не искам да ми се обадят утре и да ми обяснят как този, който съм пратил там не си плаща, закъснява за часовете си, не знае какво иска и си сменя мнението по 5 пъти на час, ругае секретарката по телефона и всякакви умни и безумни истории, които могат да се случат. Да се работи с хора не е лесно и някои предпочитат/могат да си позволят да си избират пациентите - примери много ;)
Това е като с имиграцията в Канада - тя ще си вземе своите 250к имигранта годишно все едно, затова прави интервюта и какви ли условия, за да си избере тези, от които очаква най-малко проблеми и най-много данъци :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от IRA »

Въобще не ми е ясно как няма да си платиш сметката, няма да те пуснат да излезеш без да платиш. Ако не си със застраховка, плащаш с кредитна или дебитна карта.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от apple »

IRA написа:Въобще не ми е ясно как няма да си платиш сметката, няма да те пуснат да излезеш без да платиш. Ако не си със застраховка, плащаш с кредитна или дебитна карта.
А ако няма достатъчно наличност? :?: Чистиш офиса докато се издължиш или какво...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от Bistra »

IRA написа:Въобще не ми е ясно как няма да си платиш сметката, няма да те пуснат да излезеш без да платиш. Ако не си със застраховка, плащаш с кредитна или дебитна карта.
Ира, на мен ми е се е случвало в кабинет да платя не чрез карта, а чрез чек. Никога не съм имала зъбна застраховка. Какво би ми попречило да дам чек без покритие, м? Ако от 10 пациента 5 го направят излиза, че човекът има половин ден загубен, т.е. работил е за този дето клати гората...Това не важи само за зъболекарите, обаче на някои хора са им зелени главите или просто им изнася да са такива. Безплатен обяд няма никъде!...Toва е.
...
Упс, изпуснах фактора създаване на проблеми на бизнеса, включващ:
-антиреклама
-викане на инспектори
-притеснения на персонала, вследствие невъзпитано държане
-в най-лошия случай отнемане на лиценз
...и това само, защото на някой му се е наложило да си плати за услуга.
Има такива хора. ВЕрвай ми!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от Bistra »

apple написа:А ако няма достатъчно наличност? :?: Чистиш офиса докато се издължиш или какво...
Ми, не. Предполагам, че ще те пуснат да си ходиш, ама ще те гледат, както аз бих гледала кака Мара - джебчийката от Централна гара....Ама ти не се притеснявай! Нали затова има Форум! После ще ги оплюем дружно. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от YOUPPI »

balbi написа:Др. Александър Димитровски :y:
Препоръчвам го на всички, които имат дентална застраховка за над 5000$ на човек от домакинството :y: Страхотен, внимателен, вежлив, изобщо е човек от класа :handshake:
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от Люта чушка ® »

YOUPPI написа:...Страхотен, внимателен, вежлив, изобщо е човек от класа :handshake:
Да се върнем за момент към естеството на въпроса - а зъби поправя ли?
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
tuti
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Мар 12, 2006 12:38 pm
Местоположение: Montreal, Quebec

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от tuti »

demococcus написа:Ще съм ви благодарен ако можете да препоръчате свестен зъболекар. Мислех че пломбите са лесно нещо и всеки зъболекар ги умее, но тук се оказа че не е баш тъй.. едва половината станаха както трябва.

Ако това ви идва наум - не, не съм си правил зъбите при нелегален зъболекар. Съвсем нормален, с нормални цени, поети от застраховката ми. Но резултатът не ме очарова и сега ме е страх да се впускам в проби-грешки по други кабинети.

Благодаря предварително.
Само не при Димитровски, след 6 години в Монреал заложих на българското и жестоко съжалявам. Тои мисли колкото може повече да източи от застраховката, ако няма застраховка цените падат наполовина, които иначе са невъзможни /например за вадене на зъб почти 500$/. Нещо повече - за 500$ тои даже не го е извадил изцяло и след 3 дена болки заради това тои те чарджи отново за до изваждането на парчето /30секунди/.
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от Chomsky »

За мен Радка Стойкова е много добра. Каквото ми е правила не се е налагало после да бъде поправяно. Знае си границите и когато има съмнение, че нещо не може да го оправи ми казва "това не е за мен". А които зъби съм си оправил в България по време на отпуските са бетон всички.
За разлика от местните зъболекари на които съм ходил, където винаги после е трябвало да се прави ревизия на едно 50% от леченията (в този аспек потрвърждавам наблюденията на автора на темата) и докато пиша ме наболява един зъб "оправен" от корекомска зъболекарка.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
Аватар
Ascao
Мнения: 294
Регистриран на: Нед Мар 09, 2008 4:11 am
Местоположение: GMA

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от Ascao »

Тая история със зъболекарите е същата като с автомеханиците. Колкото доволни - толкова недоволни. За механика дето ходя и съм супер доволен съм чел такива коментари тука, че ако не го познавам няма да стъпя при него. Същото е и със зъболекарите. Някой се сърди щото му искали $4000 за зъб. Ами има и такива дето ще искат по $1000, но и качеството ще е на друго ниво. Може да не го разберем 2-3 години след посещението и когато проблема дойде даже няма да направим връзка с калпавата работа на зъболекаря.
Тей като гледам Демококус го е разбрал по пломбите. ;)
Жоро във форума зъболекар няма да намериш. Обади се на приятели и ги попитай за плюсовете и минусите на техните зъболекари (винаги има и от двете) :) Ако имаш хубава застраховка, ще ти препоръчам моя. Работи много добре, усъсвършенства се постоянно и инвестира в нова техника и естествено чаржи скъпо за да си покрие разходите. Като гледам и той си подбира клиентите, но теб ще те препоръчам - нали сме колеги ;)
S'il n'y a pas de solution, c'est qu'il n'y a pas de problème.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Препоръчайте зъболекар в Монреал?

Мнение от balbi »

tuti написа: Само не при Димитровски, след 6 години в Монреал заложих на българското и жестоко съжалявам. Тои мисли колкото може повече да източи от застраховката, ако няма застраховка цените падат наполовина, които иначе са невъзможни /например за вадене на зъб почти 500$/. Нещо повече - за 500$ тои даже не го е извадил изцяло и след 3 дена болки заради това тои те чарджи отново за до изваждането на парчето /30секунди/.
Една от причините както каза Пумпи да не препоръчвам българи на Димитровски ;)
Тути, трябваше да си го извадиш сам зъба ;) или да помолиш някой вежлив съсед ;)
Амин!
Публикувай отговор