Занималня през неучебните дни?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Занималня през неучебните дни?

Мнение от inn4o »

Здравейте :)
Предварително се извинявам, ако тази тема е обсъждана във форума. Търсих с търсачката, но не попаднах на нищо :$
Дъщеря ми е на 8 години и ходи на училище. Тъй като сме сравнително от скоро тук, искам да попитам какво правите с децата когато има почивки от по 1 седмица, а родителите работят/учат?
Проверих на сайта на училището и там пише, че занималнята няма да работи през седмицата 3-7 март.
Става дума за Монреал, Commission scolaire Marguerite-Bourgeoys (ако има значение).
Предварително благодаря за съветите и мненията ;)
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от dea »

YMCA предлагат занималня за този период, към 200 долара за седмицата. Аз друг по-евтин вариант не съм намирала.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от inn4o »

dea написа:YMCA предлагат занималня за този период, към 200 долара за седмицата. Аз друг по-евтин вариант не съм намирала.
Благодаря, dea!
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Julia&Joro
Мнения: 72
Регистриран на: Вто Юли 15, 2008 12:40 pm
Местоположение: София, Монреал

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от Julia&Joro »

Може да потърсиш camp de relâche близо до вас. Щом във вашето училище няма, то ще има в някое друго наблизо. Успех!
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от Люта чушка ® »

inn4o написа:...какво правите с децата когато има почивки от по 1 седмица, а родителите работят/учат?
Точно преди няколко часа обсъждахме въпроса с ортофонистката на син ми. Според нея (тя е местна, редно е да е наясно с нещата) повечето родители си взимат една седмица почивка, независимо платена или неплатена. За тези които не искат да прибягват до този вариант съществува опцията "дневен лагер" (camps de jour). Например търсачката на град Монреал дава относително добри насоки в кой квартал какво се предлага.
http://ville.montreal.qc.ca/portal/page ... ema=PORTAL"
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от IRA »

Не са ли ви дали предложение в училището? Обикновено около нова година пускат едни листове с анкета. Ако не съберат деца за училището ги пращат в най близкот в което има организиран сервиз де гард. Също така в повечето спортни центрове организират кампове, по евтини са общинските , те обаче се запълват най бързо.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от inn4o »

Благодаря на всички за съветите :)
Не, не са ни дали нищо в училище :( Вчера се разрових в сайта им и там с дебели букви е подчертано, че през ваканциите занималнята не работи. Не са посочени опции. Днес звънях на няколко места в квартала и ми казаха, че още в края на януари местата са запълнени. Продължавам със звъненето :) За другата година ще знам :P
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от dea »

Тук са изброени кои YMCA организират занималня за този период.
http://www.ymcaquebec.org/fr/enfance/ca ... camp-jours"
Не ви ли устройва като местонахожденie?
Като се замислих за моите проучвания по въпроса, си спомних, че бях попадала и на общински кампове, на по-ниска цена, но уславията са по-лоши. Ето примерни такива:
http://www1.ville.montreal.qc.ca/banque311/node/2614"
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Занималня през неучебните дни?

Мнение от Joya »

Странно ние получихме брошура че камповете започват записвания началото на февруари, и са изброени всичките в района. Много са и няма как да не останат места. Миналата година намерихме място, една седмица пред да започне лагера. Според мен има много просто си иска търсене. Не търси като занималня по-скоро като camp de jour или winter camp.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор