IELTS. Кой и кога ще се явява?

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Leda78 »

Започваме и ние подготовката за IELTS и реших да постна всички материали, които съм събрала, за да можете да ги ползват всички, които се готвят:

Файл : IELTS.zip
Линк за сваляне : http://dox.bg/files/dw?a=d866a0fd48"

Линкът е валиден до 20.11.2013г.

След като приключи валидността му, може да им пишете на лични и ще ги кача отново.

Успех!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Има ли нови желаещи да вземат теста в следващите месеци?
Можем да обменим инфо кой до къде е стигнал, къде се готви и как - курсове, частни учители, вкъщи...
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

8 март, Варна, в къщи.
Ако бях в София щях да се запиша на техния курс...
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от vladibkolev »

Що бе tonny в София да не пишат 8.0-ци..........;)

Вчера беше разбиване!!!
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Пишат, ако заслужаваш. :D
Имах предвид, че само в София има курс от тяхната организация, а ние в провинцията да се спасяваме...
Кого си разбил вчера. :D
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

Tony, и аз се запизах за 8 март :) но честно казано писането на есето все още много ме тревожи.... ти как се готвиш ? курс? частни уроци ?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

В по горния ми коментар съм написал в къщи и причините за това. Ако бях в София наистина нямаше да се притесня да дам 500лв да ида при тях, за съжаление във Варна нямам такъв избор. Да има фирми, които подготвят, но за себе си не виждам смисъл да ходя при тях. И така...в къщи. Миналата година ходих 2 пъти и изкарах последователно 5 и 6, като и 2-та пъти писането ми бе ниска оценка - 5.
И аз се чудех къде греша докато не реших че трябва да започна от дъното да си го припомням, граматика. Оказва се че това което помня от училище се изпарило или се е изкриво под някаква форма.
А ти не трябва да се притесняваш от есето, а от ВСИЧКИ модули. Колко верни правиш на тестовете (Кембридж) за слушане и четене.
Иначе есето ти най-добре според много хора вкл. и аз съм на същото мнение е най-добре да се оценява от даскал, той може да ти даде реална оценка.
Ако може да си помагаме някак си съм насреща, за съжаление шанса да сме близо един до друг е минимален и няма да може да си помагаме на изпита, но преди това може да обменяме опит. ;)
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Моят е на 5 април. За сега се готвя вкъщи. На четене и писане съм между 6 и 7, на за писане и особено за говоренето май ще ходя някъде на уроци. Не мога да се оценя сама, а и не се чувствам подготвена.
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

spaneva написа:На четене и писане съм между 6 и 7,
може би имаш предвид четене и слушане.
Това е добре, защото тестовете на кембридж се доближават доста до реалния изпити и оценката. Т.е. ще изкараш подобна оценка и на изпита.
А за другите 2 модула наистина най-реална оценка ще даде учител, които се занимава с подготовки за ielts.
Успех. :yeah:
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Да, четене и слушане. Нещо съм се омагьосала с това писане :D
Успех и на теб :)
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

На мен това ще ми бъде първо явяване. Ходя на уроци и уж са добре нещата, според нея на писане съм към 6-7, но на изпита ще е по-зле, защото времето и ситуацията в залата малко или много стресират, а и времето не знам как ще стигне и факта, че няма чернова, а аз много драскам, ще изиграе лоша шега. Слушане и четене правя от това, което преподавателката ми дава, но да ми изясните за тези тестове от Кеймбридж, за който аз май не знам...... :^) И също - говоренето на друг ден ли ти беше, когато се явява? И как мина ? Как стига времето ? Какви теми се паднаха на есе и първия модул ? Ти поне с тези две явявания имаш добра тренировка .....
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Когато се подготвяш за изпит по IELTS е грехота да не си чувал за примерните тестове на Кембридж.
Има ги в нета навсякъде, ако не ги намериш ще ти ги изпратя. Питаи даскала за тях и ако не ти даде добра информация го сменяи докато е време.
Говоренето го правят по приоритет, град. Ако си от Варна ше ти го насрочат късно дори, моя беше чак в понеделник.
Всъщност четене и слушане са ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ с молив, не знам до колко си запознат със самия изпит... и аз след това си продължавам и писането с него, защото също драскам и го трия, когато сгреша нещо.
spaneva
Мнения: 165
Регистриран на: Сря Авг 21, 2013 5:56 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от spaneva »

Tsetso84 написа:, но да ми изясните за тези тестове от Кеймбридж, за който аз май не знам......
В торентите е пълно. Потърси Cambridge IELTS 9 - този май е последния, има и 8,7,6 и т.н... и въобще само като напишеш IELTS в google ще те зарине с тестове.
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от Tsetso84 »

Сега разбрах за какво говорите, аз имам книжката с тестове ielts 8, която си взех октомври. Изрешени са , но там са само 2 теста за general ..... извинете ме, но нещо не схванах от първия момент :swear: нещо се сдухвам вече :lol: а за писането с молив е мнооого добра идея :) благодаря за информацията :) и нещо друго да попитам : къде във Варна се провежда изпита ? Аз съм от Попово, но живях във Варна 5 години и сега пак съм си в Попинско, така че дано да е на един и същи ден всичко, че от работа няма да ме търпят ;) малко време остана за подготовка, за това грабвам книгите :) Пишете с нови жокери за изпита или просто ей така :) а и още нещо - като платихте изпита и този линк, който можем да ползваме там какво правите, че аз и от там нищо не намирам полезно, само някакви съвети :emo: ?
tonny
Мнения: 1268
Регистриран на: Нед Апр 14, 2013 4:40 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: IELTS. Кой и кога ще се явява?

Мнение от tonny »

Значи по ред на номерата. :)
Тестовете са 9 на брои и да по 2 генерал във всяка книжка. Понеже аз ги минах повечетo тези дни се пробвах с академик да видя какво толкова са по-трудни. Ами не видях голяма разлика дори това че са 3 текста по 2 страници ми се струва по-удобно от няколко текста по 1 страница, както е при генерала (без последната част). Моя съвет намери всички и мини поне 60% от тях.
За писането забравих да кажа, тъй като ти беше казал че няма чернова, напротив има, но нямаш време да я ползваш. А молива си е доста добра алтернатива, почти всички пишат с него.
Изпита беше в хотел Димят (до спортна зала) миналата година като ходих предполагам си е там по принцип...
Единия от линковете в писмото те праща до Road to Ielts. Изключително полезна платформа за трениране за изпита. В писмото си имаш код с които влизаш в него.
Съвети какви да дам не знам, отговарям на въпросите ти не знам какво знаеш и какво не. Съдейки по тези ти въпроси оставам с впечатление, че не си много запознат със самия изпит и си доста объркан. Нямаш време, питаи каквото те интересува и ако можем ще отговаряме. Иначе интернет е пълен със всякакви въпроси и отговори и като цяло информация за самия изпит.
А и още нещо. Не знам какви книги ползваш, но в рамките на този месец които ти остава трябва да тренираш за изпита, т.е. очаква се да си понаучил вече езика и сега само да тренираш. Сваляи тестовете и ги прави. Времето е крайно недостатъчно. Дано съм бил полезен. :)
Публикувай отговор