Покани за ВИЗИ

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

nini написа:И аз го прочетох това, казаното от Иво, и мноого се зачудих, но не исках да влизам в подробности.
Иво, аз от 12 години всяко лято съм в БГ, такъв самолет не съм имала, летя винаги до СОФИЯ. Много логика има в това, което ти обяснява Коко. Самолета за презокеанския полет е съвсем друг клас...+400 човека.
Абе той и адаша не е имал такъв самолет, но някои пилоти и стюардеси са имали. Аз например летя с една въшка от Калгари до Форт Нелсън: каца общо 3 пъти(Едмонтън, Форт Сайнт Джон и Форт Нелсън) да зареди и вземе/остави пътници. Ние не слизаме от самолета, стюардесата не се сменя, пилота слиза всеки път, за да си огледа самолета и пак се качва след това и продължава. Ние стоим вътре, докато зареждат нафта, но ни карат да си откопчаем коланите, докато я зареждат. Абе общо взето нещо като въздушно маршрутно такси. Та с две думи с този случай не се сменя самолет, пилот, стюардеса, багажа си стои натоварен през цялото време, изобщо точно както го разказва адаша.

Много, ама адски много ме съмнява Луфтханса да прави същото с полета от София до Монреал. И го казвам, не защото съм летял с Луфтханса от София до Монреал(аз имигрирах с Ер Франс и те смениха самолета и терминала в Париж), а защото съм летял с тях от София до Денвер/Чикаго/Ню Йорк. Все ми се е слувало и друг път да летя през "голямата вода" и от двете страни на този континент и все по някаква странна причина съм сменял самолети, терминали, екипаж и пилоти. За багажа никога не съм се интересувал, защото имам добра застраховка и се моля всеки път ако може да закъснее, за да си подменя част от гардероба за чужда сметка и да получа някое сертификатче за намаление от самолетната компания ;)

И последно адаш: можеш да си трошиш глават колкото си искаш, това е тови избор и не е нужно да ни информираш за него...но да заблуждаваш хората и да трошиш тяхната глава е меко казано "кофти"
Аватар
JoroF
Мнения: 796
Регистриран на: Нед Авг 10, 2003 12:51 pm
Местоположение: TORONTO-CANADA

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от JoroF »

pumpy написа:
nini написа:И аз го прочетох това, казаното от Иво, и мноого се зачудих, но не исках да влизам в подробности.
Иво, аз от 12 години всяко лято съм в БГ, такъв самолет не съм имала, летя винаги до СОФИЯ. Много логика има в това, което ти обяснява Коко. Самолета за презокеанския полет е съвсем друг клас...+400 човека.
Абе той и адаша не е имал такъв самолет, но някои пилоти и стюардеси са имали. Аз например летя с една въшка от Калгари до Форт Нелсън: каца общо 3 пъти(Едмонтън, Форт Сайнт Джон и Форт Нелсън) да зареди и вземе/остави пътници. Ние не слизаме от самолета, стюардесата не се сменя, пилота слиза всеки път, за да си огледа самолета и пак се качва след това и продължава. Ние стоим вътре, докато зареждат нафта, но ни карат да си откопчаем коланите, докато я зареждат. Абе общо взето нещо като въздушно маршрутно такси. Та с две думи с този случай не се сменя самолет, пилот, стюардеса, багажа си стои натоварен през цялото време, изобщо точно както го разказва адаша.

Много, ама адски много ме съмнява Луфтханса да прави същото с полета от София до Монреал. И го казвам, не защото съм летял с Луфтханса от София до Монреал(аз имигрирах с Ер Франс и те смениха самолета и терминала в Париж), а защото съм летял с тях от София до Денвер/Чикаго/Ню Йорк. Все ми се е слувало и друг път да летя през "голямата вода" и от двете страни на този континент и все по някаква странна причина съм сменял самолети, терминали, екипаж и пилоти. За багажа никога не съм се интересувал, защото имам добра застраховка и се моля всеки път ако може да закъснее, за да си подменя част от гардероба за чужда сметка и да получа някое сертификатче за намаление от самолетната компания ;)

И последно адаш: можеш да си трошиш глават колкото си искаш, това е тови избор и не е нужно да ни информираш за него...но да заблуждаваш хората и да трошиш тяхната глава е меко казано "кофти"
Бьди сигурен че не ви зареждат нафта
THE LAST LINE OF DEFENSE
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

Ба'т Жоро :y:
Тя таз нафта е специална, като са самолети, аз съм я гледал през илюминатора, га се разлива по тамарака :lol:
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от sofia_shi82 »

След тази така изпепеляваща полемика, може ли да попитам за полетите през Истанбул как стоят нещата,т.е. спират ли в Европа, сменя ли се самолет или направосе качваш в "голямата" машина и чакаш да кацнеш в Монреал?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

sofia_shi82 написа:След тази така изпепеляваща полемика, може ли да попитам за полетите през Истанбул как стоят нещата,т.е. спират ли в Европа, сменя ли се самолет или направосе качваш в "голямата" машина и чакаш да кацнеш в Монреал?
Не е определящо "от къде", а с кого се лети ? Ер Транзат не кацат никъде, Луфтханза каца или в Мюнхен или във Франкфурт.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

sofia_shi82 написа:След тази така изпепеляваща полемика, може ли да попитам за полетите през Истанбул как стоят нещата,т.е. спират ли в Европа, сменя ли се самолет или направосе качваш в "голямата" машина и чакаш да кацнеш в Монреал?
Полета на ЕрТрансат от Истанбул до Монреал е директен - направо се качваш в голямата машина и летиш от Турция до Канада. Ако не се лъжа, полета е в порядъка на 10 часа.
Както стана дума и в другата тема обаче, тези полети са сезонни и само през лятото, започват от 19-ти май, но незнам до кога точно през есента. Също не е лошо да се провери освен основната цена на билета, колко още неща се доплащат, като например второ парче багаж или избор на място, както и какво точно предлагат като обслужване на борда на самолета.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Marto »

В интерес на истината, Air Transat имаха полети от Фредриктън до Лондон със спирка във Халифакс. Та това е един пример как презокеански Airbus излита полупразен за да кацне 30-40 минути по-късно в по-голямото летище за да събере още пътници.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Koko »

Marto написа:В интерес на истината, Air Transat имаха полети от Фредриктън до Лондон със спирка във Халифакс. Та това е един пример как презокеански Airbus излита полупразен за да кацне 30-40 минути по-късно в по-голямото летище за да събере още пътници.
Ако не се лъжа, ЕрКанада и до сега имат редовен полет от Торонто до Лондон който спира в Халифакс за да качи още пътници за през океана.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Marto »

Koko написа:
Marto написа:В интерес на истината, Air Transat имаха полети от Фредриктън до Лондон със спирка във Халифакс. Та това е един пример как презокеански Airbus излита полупразен за да кацне 30-40 минути по-късно в по-голямото летище за да събере още пътници.
Ако не се лъжа, ЕрКанада и до сега имат редовен полет от Торонто до Лондон който спира в Халифакс за да качи още пътници за през океана.
Maй имаха нещо подобно и от Халифакс до Лондон със спирка в St. John's NL.

Явно е имало и полети само от St. John's до Лондон с Еърбъс 319. Не знам други авиолинии да са ползвали този модел за трансатлантически полети.
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Independent »

Чешките авиолинии летяха от Торонто до Прага със спирка в Монтреал. Монтреал - Прага - София беше възможно най - евтината и удобна комбинация. Нощния полет пристигаше в Прага около 6 сутринта, а връзката за София беше към 7:30. Сега тая междинна спирка вече я няма, което беше доста лоша новина по онова време.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от pumpy »

Koko написа:
Marto написа:В интерес на истината, Air Transat имаха полети от Фредриктън до Лондон със спирка във Халифакс. Та това е един пример как презокеански Airbus излита полупразен за да кацне 30-40 минути по-късно в по-голямото летище за да събере още пътници.
Ако не се лъжа, ЕрКанада и до сега имат редовен полет от Торонто до Лондон който спира в Халифакс за да качи още пътници за през океана.
Коко, сравнението е неуместно, поради характера на Канада - the second largest country in the world. И двете точки в Канада са на "своя" територия за Ер Канада и аналогията би била: Измир, Истамбул, Монреал, например, но не и Истамбул, ПАриж, монреал за полет на Търкиш.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от the_coach »

Абе като заговорихте за полети, летя другия петък за София през Франкфурт с Луфтханза. Та престоят ми във Франкфурт е само час, доколко рискувам да изтърва полета до София и каква е вероятността да не успеят да претоварят багажа и той да пристигне със следващия полет :?:
Благодаря!
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от Marto »

И двата полета са на терминал 1, така че имаш шанс. Кофтито е, че този полет от Ванкувър (439?) изглежда често закъснява с 15-30 минути, докато полета за София (1426) с максимум 10.
Аватар
fenomeno
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 5:42 pm
Местоположение: Montréal

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от fenomeno »

Браво. Така хубаво омазахте и тази тема.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Покани за ВИЗИ

Мнение от tonich »

Шанс винаги има. ;)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор