Федерална програма - новата точкова система

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от tatiana777 »

Здравей dzverum, фирмите са : СИНТАГМА ; Информационен Център "ЖАНА Е"; Андра-от тази фирма се държаха най-нахакано, показваха че знаят за какво става на въпрос, дори искаше да изпратя CV-то на двамата за да ни предложи, къде е най-добре за нас, т.е. в коя част на Канада. Каза ми, че техните клиенти не ходят на интервю, а директно заминават, т.е. досега всичките им клиенти са заминали без проблем. Аз имам 10г.стаж в сферата на администрацията, т.е. по складове като компютърен оператор, секретарка, но сега съм безработна.Относно нивото на езика на мъжа ми за 6м. ще се справи, но проблема е в мен, защото аз не го знам.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от optics »

Докато не вземат пари - ок, дай му сиви да го чуеш какво ще каже.
Коментирано е много пъти (макар в случая да говорим не просто за работа, а нещо повече) но нека повторя - Ако фирма ти иска пари за да ти намери работа (тоест преди ти да си получил пари от въпросната работа) - БЯГАЙ НАДАЛЕЧ от тях.
Питай го тоя нахакания да ти даде примери какви хора и с какви професии за къде са заминали благодарение на тях (да не се оправдава с лична информация, защото не те интересуват имената им, а те интересува дали може гладко да разказва - тоест дали разказва истина или си съчинява в момента)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

tatiana777 написа:Здравей dzverum, фирмите са : СИНТАГМА ; Информационен Център "ЖАНА Е"; Андра-от тази фирма се държаха най-нахакано, показваха че знаят за какво става на въпрос, дори искаше да изпратя CV-то на двамата за да ни предложи, къде е най-добре за нас, т.е. в коя част на Канада. Каза ми, че техните клиенти не ходят на интервю, а директно заминават, т.е. досега всичките им клиенти са заминали без проблем. Аз имам 10г.стаж в сферата на администрацията, т.е. по складове като компютърен оператор, секретарка, но сега съм безработна.Относно нивото на езика на мъжа ми за 6м. ще се справи, но проблема е в мен, защото аз не го знам.
Интересно, нахакания говори пълни басни. Сиви за коя част на Канада - регионалните програми не са много по-различни от глобалната. Интервю? Голяма басня - при федералната програма да те викнат на интервю е като 6-ца от тотото. При Кебекарската програма има интервюта, при федералната няма.
За езика Ви трябва сертификат Ielts, не рабрах дали сте ме разбрали. За тази година вече няма квота по която да се класирате, но може да започнетв подготвка.
Пратете си сивитата и споделете, ако ви върнат нещо. В което много се съмнявам.
F*ck Google, ask me!
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от tatiana777 »

Здравейте отново, имам пак въпрос : Вярно ли е, че се чака 4г. за да ти върнат отговор от посолството?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

По коя програма? Кой Ви го каза? По Кебекарската хората подали средата на 2011 бяха сега на интервю, след което си пращат документите, минават медицински и получават визи. Може би догодина пролетта са готови за пътуване.
По федералната хора подали документи през май вече имат визи. За БГ визите ще се забавят малко но около коледа или след нея може да има готови.
Та кой ги разказва тези интересни факти?
F*ck Google, ask me!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от Koko »

dzverum написа:По коя програма? Кой Ви го каза? По Кебекарската хората подали средата на 2011 бяха сега на интервю, след което си пращат документите, минават медицински и получават визи. Може би догодина пролетта са готови за пътуване.
По федералната хора подали документи през май вече имат визи. За БГ визите ще се забавят малко но около коледа или след нея може да има готови.
Та кой ги разказва тези интересни факти?
Така беше преди 6-7 години, когато имаше натрупани доста апликации и се чакаше по 4-5 години, но предвид че изискванията се завишиха и бяха въведени квоти за броя на апликациите, сега явно кандидатите са доста по-малко, съответно документите им се обработват доста по-бързо.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от tatiana777 »

фирма Андра ми го каза. Благодаря Koko и dzverum
dea
Мнения: 360
Регистриран на: Пет Фев 08, 2008 12:21 pm
Местоположение: Montreal

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dea »

Синтагма са мошенници: преди 9-10 год имах лично аз контакти с тях, едвам се откачих, Разчитайте изцяло на себе си : четете официалните сайтове, смятайте точки и т.н., дръжте нещата под контрол. Вие трябва да покривате критериите, никой посредник няма да го направи на ваше място.
‘You can’t control what happens in life, but you can control the way you respond’
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от Tsetso84 »

Здравейте и от нас,
в тези иначе празнични дни искам да ви попитам колко от вас са подали документи тази година по новата система и на кого му предстой през 2014? Докъде сте стигнали и да обменим малко инфо, че още морето ни е до колене ;)
Весело посрещане на новата 2014 година от нас ;) :party:
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от aleksam »

Здравейте и от мен!
Най вероятно ще кандидатстваме по федералната процедура, но когато изготвят новия списък през 2014. И разбира се, ако го има все още NOC 0211 :).
Интересно ми е тези заветни 300 бройки как се запълват...
По ред на подаване на документи или печелят тези с най-голям брой точки?
Ако не стане, тогава по френската:)
Поздрави на всички!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

Първият подал е първият избран. Написано е. Не ги касае колко точки имаш, дали си с тризнаци или други фактори. Ако събираш минимума, изпратил си всички документи и плащането с чек или кредитна карта мине си избран.
F*ck Google, ask me!
aleksam
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 17, 2009 1:20 pm

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от aleksam »

dzverum написа:Първият подал е първият избран. Написано е. Не ги касае колко точки имаш, дали си с тризнаци или други фактори. Ако събираш минимума, изпратил си всички документи и плащането с чек или кредитна карта мине си избран.
Благодаря!
Значи ще гледаме да сме готови с всичко дотогава.
А някаква идея имате ли колко време предварително излизат условията за следващия рамков период?
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

За 2013 излязоха на 22-24 април. Около 10 дни преди подаването, което е крайно недостатъчно, а и се предполага, че пак ще сменят нещо по документите...
F*ck Google, ask me!
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от chegevara »

а вие от къде знаете че тази година ще пускат пак?
прочетохте ли го някъде в официалният сайт?
не помните ли че имаше няколко години затишие по програмата
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федерална програма - новата точкова система

Мнение от dzverum »

Ми не знаем, ама ти откъде знаеш, че няма да пуснат?
Тонът ти е малко извън темата май...
F*ck Google, ask me!
Публикувай отговор