Моля за малко съвети и мнения ....

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от optics »

succes написа:
optics написа: Не става ясно дали си пробвал Европа и за колко време. Аз съм.
Аналогично на розовото ти изречение по-горе, същото може да се каже и за Европа - че от България нещата изглеждат по-розови. Или че от Канада на тебе Европейските неща ти изглеждат по-розови. На мен не ми изглеждат по-розови.
Няма значение дали съм пробвал или не. Фактите са следните, Европа е на 100 долара път(2-3 часа, или автобус), Канада е на 1000 и на 15 часа, че и повече с всичките там комбинации. Ако не са пробвали, мисълта ми е първо да пробват. Сега Англия отваря много повече врати например, по мое време можеше само като селф емплойд. Ако нещата бяха различни по мое време щях да пробвам първо там.Другото е, че за Европа не трябва да чакат 2 години, да изтърпяват неудобства от рода на "покани за близки и роднини", а близките ти могат да ти дойдат на гости когато си поискат с личната си карта. и ще им струва много по-евтино. Могат да си хванат самолета по всяко време и да се ранообразят културно с 2 часов полет. Тук е дивотия и никой не може да ме убеди в обратното. Изобщо не сравнявам с Бг, разбирам всички, които искат да се махнат от там и смятам, че трябва да опитат, за да видят как се живее и навън, но Европа е светлинни години напред и няма абсурди, на които тук съм ставал свидетел и още акълът ми не побира как е възможно. Да не говорим за тая сурова, отвратителна зима.
Допускам че факторите са субективни за всеки и се надявам да няма реплики от ода на кой крив, кой прав. Аз изложих моите аргументи, нека всеки помирному да изложи неговите. А за разпенящите се нека помислят откъде тази пяна и воденето на ожесточени дискусии, когато става дума за приоритети, ценностна система и субективизъм, все пак това не е математика.
Времената се промениха. За себе си казвам, че ако сега трябваше да емигрирам от България, щях да се пробвам в Европа.

Има значение дали си пробвал. Ти пак си имай мнение от прочетени факти, аз имам мнение от видяно и преживяно.
Фактите дето си ги изложил - хубаво - всеки да си прецени колко са му важни.
А че в Европа нямало абсурди и че била светлинни години напред - това явно ти се базира на спяпа вяра. Имай си я, но и читателите да имат едно наум.
Не можах да разбера за кого намекваш че се пенявел, но надявам се не за мен :)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от domino »

Преди няколко седмици трябваше да изпратя референция на един колега и приятел за работа (проектиране на стр. конструкции) в една фирма в UK. Одобриха го и след Нова година заминава да работи там. Преди около месец трябваше да помагам на една колежка и приятелка със софтуер за проектиране - заминаваше на изпитателен срок в една фирма в Дания. И там нещата се получиха и тя подписа постоянен договор от 04.01.2014. Сега организира заминаването на цялото семейство. Канеше ме и мен да ходя да работя при нея но аз – Не! Що? Ми ще Одя в Канада! Ако знаех някога, че ще ми трябват почти 4 години за да стигна до полета, никога нямаше да започна да събирам купчината с документи - не защото Европа е по-хубаво място от Канада, или Канада е по-хубаво място от Европа, или защото Азия е по-хубава и от двете, да не говорим пък за Африка, която ми е любима - а защото 4 години ми се струват страшно много време за чакане. 2010 никой не знаеше какво ще се случи с процедурата и много, както и ние, започнахме да събираме купчината с документи. Сега, можем само да си пожелаем след още 4 години да кажем като fighter и pumpy „На мен и семейството ми си ни е гот тук!”, че иначе язък дето рупахме жабетата. Вие, които сега се чудите по кой път да поемете, виждате и нашия опит - дано ви помогне да вземете правилното решение. Как се променя потокът към Канада мисля, че много ясно се вижда и от статистиката в bgcanada: за 2013 – 13 потребителя, за 2012 – 12 потребителя, за 2011 – 195 потребителя, за 2010 – 43 потребителя.

Simtol виж в Бургас кои са добрите учителки и организирай една среща с някоя от тях. Занеси и документите които имаш, разгледайте подробно вашата кандидатура и преценете какво не ви достига и как най-лесно да го получите. Дори всичко да разбирате и да смятате както трябва, една проверка от опитен човек никога не е излишна. Цената която ще платите за това е пренебрежимо малка, сравнение с цената на проекта „Емиграция в Канада”.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Bistra »

domino написа: Как се променя потокът към Канада мисля, че много ясно се вижда и от статистиката в bgcanada: за 2013 – 13 потребителя, за 2012 – 12 потребителя, за 2011 – 195 потребителя, за 2010 – 43 потребителя.
А това е, щото престанаха да ни гонят мен и батето. :D Шегувам се разбира се. Жалко, че сте толкова разочаровани от чакането. На мен ми се стори, че дойдохме твърде бързо, може би защото не ми се идваше. Сега не ми се тръгва вече, та метаморфози всякакви. ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от gaby_ »

Лично аз съм на мнение ,че навсякъде извън България е хубаво е разбира се всяка страна има и своите минуси ,но където и да отиде човек има много повече възможности за по-хубава работа ,образование,здравеопазване и живот за себе си и своето семейство .
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Marto »

succes написа:
optics написа:
succes написа:А към желаещите за Канада, аз лично бих им казал да се пробват в Европа, която все повече се отваря за българи. Канада в някой случай просто не си заслужава, но като дойдеш тук, след всичките инвестиции, които си направил, си налагаш да останеш(поне аз) поне до паспорт.Ако знаех колко са абсурдни някой неща, просто не бих тръгнал за Канада никога, само че от България нещата изглеждат винаги по-розови.
Помислете си добре, преди да предприемете тази стъпка в името на какво я правите. Може би единствено за децата си заслужава, но за тях и в Европа има бъдеще.
Не става ясно дали си пробвал Европа и за колко време. Аз съм.
Аналогично на розовото ти изречение по-горе, същото може да се каже и за Европа - че от България нещата изглеждат по-розови. Или че от Канада на тебе Европейските неща ти изглеждат по-розови. На мен не ми изглеждат по-розови.
Няма значение дали съм пробвал или не. Фактите са следните, Европа е на 100 долара път(2-3 часа, или автобус), Канада е на 1000 и на 15 часа, че и повече с всичките там комбинации. Ако не са пробвали, мисълта ми е първо да пробват. Сега Англия отваря много повече врати например, по мое време можеше само като селф емплойд. Ако нещата бяха различни по мое време щях да пробвам първо там.Другото е, че за Европа не трябва да чакат 2 години, да изтърпяват неудобства от рода на "покани за близки и роднини", а близките ти могат да ти дойдат на гости когато си поискат с личната си карта. и ще им струва много по-евтино. Могат да си хванат самолета по всяко време и да се ранообразят културно с 2 часов полет. Тук е дивотия и никой не може да ме убеди в обратното. Изобщо не сравнявам с Бг, разбирам всички, които искат да се махнат от там и смятам, че трябва да опитат, за да видят как се живее и навън, но Европа е светлинни години напред и няма абсурди, на които тук съм ставал свидетел и още акълът ми не побира как е възможно. Да не говорим за тая сурова, отвратителна зима.
Допускам че факторите са субективни за всеки и се надявам да няма реплики от ода на кой крив, кой прав. Аз изложих моите аргументи, нека всеки помирному да изложи неговите. А за разпенящите се нека помислят откъде тази пяна и воденето на ожесточени дискусии, когато става дума за приоритети, ценностна система и субективизъм, все пак това не е математика.
Времената се промениха. За себе си казвам, че ако сега трябваше да емигрирам от България, щях да се пробвам в Европа.
По тази логика човек направо да си стои България. Да посещаваш близките ти ще ти коства 5 минути и 10 лева с такси, те могат да ти идват на гости без лична карта дори, а ако решат да дойдат пеша няма да им струва и стотинка. :D
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от roumensp »

За едно нещо е съвсем прав - факторите са чисто субективни. Аз например вече нямам никакво желание за Европа и именно в Северна Америка се чувствам на мястото си, същото важи и за жена ми. При други хора може да е точно обратното ... Но мисля, че на едно място трябва да се задържиш поне 6-7 години, че да имаш някакви прилични шансове да "дръпнеш", а не все да си си новобранец или гастербайтер.
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от harimaska »

Здравейте, нова съм във форума, но искам да поема по този път... дълъг, сложен и несигурен!
Имам няколко въпроса, ще Ви помоля за малко информация.
1. Аз съм придружител - дипломата ми за бакалавър е от 2005 г, трудов стаж по специалността нямам, съответно са минали пет години, вземам ли някакви точки за образование?
2. Водещият кандидат - бакалавър 2005 г. завършил, с осем години стаж по специалността. Там питанката ми е специалност Електроенергетика и електрообзавеждане, а професията е електроинженер. В Points à la partie I (diplôme étranger) - той взима ли точки, ако професията или специалността попадат в колона A, B или С?
Аватар
sourisGBG
Мнения: 51
Регистриран на: Нед Яну 23, 2011 9:05 am
Местоположение: Gatineau/Ottawa

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от sourisGBG »

Европата си е Европа - можеш и покъщнината да си пренесеш /с бус/, може и електроуреди да ползваш на 220в, търговия може да завъртиш, планове да кроиш....
А тук в Канада - сняг да ринеш ... та да се заринеш.
Документи до Виена - 22.03.2010
Accusé de réception - 04.01.2011
Интервю - 02.03.2011
DRP-Букурещ-02.04.2011
Баркодове - 27.05.2011
Получени мед. формуляри - 09.09.2011
Покани - 27.01.2012
Визи - 01.03.2012
Полет - 9 юни 2012
Пристигане в Gatineau
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Feel_free »

harimaska написа:Здравейте, нова съм във форума, но искам да поема по този път... дълъг, сложен и несигурен!
Имам няколко въпроса, ще Ви помоля за малко информация.
1. Аз съм придружител - дипломата ми за бакалавър е от 2005 г, трудов стаж по специалността нямам, съответно са минали пет години, вземам ли някакви точки за образование?
=> за Niveau de scolarité би трябвало да ти дадат точки въпреки, че са минали 5 години и нямаш трудов стаж. Така или иначе за придружаващия НЕ се дават точки за трудов стаж.
Точките се смятат от http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm" - поразрови се малко по-назад в темата :-).
harimaska написа: 2 Водещият кандидат - бакалавър 2005 г. завършил, с осем години стаж по специалността. Там питанката ми е специалност Електроенергетика и електрообзавеждане, а професията е електроинженер. В Points à la partie I (diplôme étranger) - той взима ли точки, ако професията или специалността попадат в колона A, B или С?
=> да, взема. А ако докаже трудовия си стаж и че е работел легално по специалността (тоест с осигуровки и т.н.), дават още точки за опит по специалността.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Feel_free »

Marto написа:
succes написа:
optics написа:
succes написа:А към желаещите за Канада, аз лично бих им казал да се пробват в Европа, която все повече се отваря за българи. Канада в някой случай просто не си заслужава, но като дойдеш тук, след всичките инвестиции, които си направил, си налагаш да останеш(поне аз) поне до паспорт.Ако знаех колко са абсурдни някой неща, просто не бих тръгнал за Канада никога, само че от България нещата изглеждат винаги по-розови.
Помислете си добре, преди да предприемете тази стъпка в името на какво я правите. Може би единствено за децата си заслужава, но за тях и в Европа има бъдеще.
Не става ясно дали си пробвал Европа и за колко време. Аз съм.
Аналогично на розовото ти изречение по-горе, същото може да се каже и за Европа - че от България нещата изглеждат по-розови. Или че от Канада на тебе Европейските неща ти изглеждат по-розови. На мен не ми изглеждат по-розови.
Няма значение дали съм пробвал или не. Фактите са следните, Европа е на 100 долара път(2-3 часа, или автобус), Канада е на 1000 и на 15 часа, че и повече с всичките там комбинации. Ако не са пробвали, мисълта ми е първо да пробват. Сега Англия отваря много повече врати например, по мое време можеше само като селф емплойд. Ако нещата бяха различни по мое време щях да пробвам първо там.Другото е, че за Европа не трябва да чакат 2 години, да изтърпяват неудобства от рода на "покани за близки и роднини", а близките ти могат да ти дойдат на гости когато си поискат с личната си карта. и ще им струва много по-евтино. Могат да си хванат самолета по всяко време и да се ранообразят културно с 2 часов полет. Тук е дивотия и никой не може да ме убеди в обратното. Изобщо не сравнявам с Бг, разбирам всички, които искат да се махнат от там и смятам, че трябва да опитат, за да видят как се живее и навън, но Европа е светлинни години напред и няма абсурди, на които тук съм ставал свидетел и още акълът ми не побира как е възможно. Да не говорим за тая сурова, отвратителна зима.
Допускам че факторите са субективни за всеки и се надявам да няма реплики от ода на кой крив, кой прав. Аз изложих моите аргументи, нека всеки помирному да изложи неговите. А за разпенящите се нека помислят откъде тази пяна и воденето на ожесточени дискусии, когато става дума за приоритети, ценностна система и субективизъм, все пак това не е математика.
Времената се промениха. За себе си казвам, че ако сега трябваше да емигрирам от България, щях да се пробвам в Европа.
По тази логика човек направо да си стои България. Да посещаваш близките ти ще ти коства 5 минути и 10 лева с такси, те могат да ти идват на гости без лична карта дори, а ако решат да дойдат пеша няма да им струва и стотинка. :D
пък ако може и цялата рода да живеем в един блок, че да няма излишни разходи и за таксита :lol:
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
harimaska
Мнения: 24
Регистриран на: Пет Дек 27, 2013 2:08 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от harimaska »

Благодаря за отговора Feel_free.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от borkoo »

Много ми е интересно когато чета мненията на хора които са тук в Канада,обаче не им харесвало.Хем не ги кефи,хем стоят тука,леле мазохистите :D .И аз мога да изтъкна недостатъци на системата тук,но имайки в предвид какви са недостатъците на системата в БГ ще взема да премълча.Чета тука мнения за страните от западна Европа.Ами кво да ви кажа,аз не съм живял там,но познавам не един или двама които са живяли и такива които живеят и в момента.Не знам дали ви е ясно на привържениците на тези страни,че там дискриминацията към имигрантите е огромна и неприкрита.Не,че тук я няма,но чак пък толкова.Просто не искам семейството ми да живее в страна в която вземат по 2-3 хиляди евра пенсии в същото време потъват в луди дългове за да поддържат този стандарт и накрая аз да им бачкам за жълти стотинки,че и да ме гледат на криво щото съм имигрант.За съжаления това е реалността в цяла Европа.Дълговата криза там е огромна и накрая ще си платят сметката с лихвите.По отношение сигурността на доходите и социалната политика,Канада е светлинни години пред Европа.Само за пример мога да ви кажа,че имам две приятелски семейства,едното живее в Германия,а другото в Англия и сега дават ход на процедурата за Кебек.Просто не им харесва там,не издържат на расизма и пренебрежението към имигрантите в тези държави.
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от sundance »

borkoo, съгласна съм с написаното от теб. Живяла съм 2 години в Англия и определено там много недолюбват емигрантите. Ако, работиш сред интелигентни хора, обикновено не се усеща негативно отношение, но в сфери като строителството например направо си ни мразят. Пример: питаш ги нещо, свързано с работата, а те не ти отговарят; по строежите бяха разлепили плакати с надписи "British work for british people" и т.н.
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Guinness »

borkoo написа:.Чета тука мнения за страните от западна Европа.Ами кво да ви кажа,аз не съм живял там,но познавам не един или двама които са живяли и такива които живеят и в момента.Не знам дали ви е ясно на привържениците на тези страни,че там дискриминацията към имигрантите е огромна и неприкрита.
Едно цигане се хвали
-Еййй това да се ядат кебачета,много хубаво!
-А бе ти ял ли си?-завистливо го питат другите циганета
-Аз не съм ,ама бати е гледал как ядат! :rofl: :rofl: :rofl:
Joya
Мнения: 474
Регистриран на: Чет Апр 20, 2006 3:49 am

Re: Моля за малко съвети и мнения ....

Мнение от Joya »

Аз продължавам да твърдя, че държавата е просто допълнение, главното е Човек-а,
ако си се оправял в България, ще се оправиш и в Тамбукту, ако не си .... е тогава никой не може да ти помогне.
Не става за ден-два, иска търпение, усилия, амбиция и желание.
Който където и да реши да отива, успеха зависи само и единственно от него.
"Повечето истински провали се дължат на ограничения, които хората си поставят сами, в собствените си умове." Н.Х.
Публикувай отговор