лед по прозорците

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
vert
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 26, 2013 8:42 am

лед по прозорците

Мнение от vert »

Здравейте, нови емигранти сме и се зблъскахме със следния проблем.
Апартамента е с плъзгащи се прозорци които на тези температури се обледениха отвътре и сега не могат да бъдат отворени. Механично отстраняване ми се струва невъзможно, има ли някакъв препарат, който би ми помогнал.
Ще съм благодарен на конструктивни мнения.
agent Ozo
Мнения: 9745
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: лед по прозорците

Мнение от agent Ozo »

Един от възможните способи е с обикновен сешоар. Трябва да не е на максимална степен топлото и да не се насочва горещия въздух директно срещу стъклото, а в основата - към металната рамка и дограмата. След това разлклащайте леко рамката със стъклото напред-назад докато "отлепи" и след това плъзгайте настрани.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: лед по прозорците

Мнение от yahoo »

Следва се същата процедура със сешоара и за да се затвори после защото за няколкото минути докато се проветри на тези температури разтопената вода по рамката отново ще е замръзнала. Пробвали сме навремето и с намазване с автомобилно масло по каналите, което наистина помага малко, но обледяването често е толкова силно че без сешоар е невъзможно.
vert
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Дек 26, 2013 8:42 am

Re: лед по прозорците

Мнение от vert »

Днес е малко по-топло, и има напредък "открехнах ги".
Това с сешоара не е ли малко опасно за прозореца.
2 ри въпрос. За да се намали конденза между двата прозореца има ли нещо като влагоабсорбатори които да се сложат там.
davidT
Мнения: 593
Регистриран на: Съб Фев 11, 2012 12:12 am

Re: лед по прозорците

Мнение от davidT »

Прекрасен климат няма що :D
"Mатематически гарантирано е,че Биткоин e обречен"
Powered by Мосю Geek
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: лед по прозорците

Мнение от arci »

Климата си е екстра,davidT,същия сняг и студ ,като зимите от детството ми,супер е!Единствено не понасям влагата лятото,но идеално щастие няма.
Аватар
petiov
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Дек 09, 2006 10:28 am
Обратна връзка:

Re: лед по прозорците

Мнение от petiov »

Идеалният вариант е хазяинът да смени прозорците. А докато това стане, за да намалиш конденза и съответно замръзването на прозорците, избягвай да отваряш вътрешният прозорец повече от външния, когато проветряваш.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: лед по прозорците

Мнение от balbi »

arci написа:Климата си е екстра,davidT,същия сняг и студ ,като зимите от детството ми,супер е!Единствено не понасям влагата лятото,но идеално щастие няма.
;)
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: лед по прозорците

Мнение от Guinness »

davidT написа:Прекрасен климат няма що :D
И още по-прекрасни материали и качествено строителство. :rofl: :rofl: :rofl:
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: лед по прозорците

Мнение от optics »

Аз изкарах една зима в квартира където прозорецът в спалнята не се отваряше, беше единично стъкло и перманентно обледенен. Радиатора топлеше достатъчно и всичко беше окей. По-големия зор стана лятото когато вентилатора беше най-доброто което можех да ползвам. Ама се изтърпява.
:)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: лед по прозорците

Мнение от newcomer »

vert написа:Днес е малко по-топло, и има напредък "открехнах ги".
Това с сешоара не е ли малко опасно за прозореца.
2 ри въпрос. За да се намали конденза между двата прозореца има ли нещо като влагоабсорбатори които да се сложат там.
спокойно,към края на март/април сами ще се размразят :lol:
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: лед по прозорците

Мнение от Nick(olov) »

Краят на март е доста оптимистично :lol: . По-скоро средата на април ;)
Аватар
JennyAnyDots
Мнения: 173
Регистриран на: Пон Окт 13, 2008 5:21 am
Местоположение: LaSalle

Re: лед по прозорците

Мнение от JennyAnyDots »

vert написа: 2 ри въпрос. За да се намали конденза между двата прозореца има ли нещо като влагоабсорбатори които да се сложат там.
Аз ползвам метод от времето на баба ми - навито на руло малко одеалце (стар пуловер, поларена блуза или какъвто парцал се сетиш също става - стига да може да се навие на руло с дължина колкото е широк прозореца и 10-15 см диаметър). Слага се на перваза между двата прозореца, при мен вече пета година работи безотказно.

Ако имаш повече от един прозорец в стая, можеш да оставиш по един за проветряване зимата и да облепиш другите с термофолио за порозорци от типа на това - изолира добре и се сваля лесно напролет.
Публикувай отговор