На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за FSW

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за

Мнение от dzverum »

partenieva написа:Само дето не става ясно тази бройка от 5000 да ли е за целия свят или за какво е !!!!!!
Ако можете да ми помогнете с плащането ще съм ви благодарна на всички. В този линк нещо не се ориентирам, може ли по-конкретно ако обичате dzverum?
Не знам колко по конкретен мога да бъда. 24 професии по 300 човека максимум от професия, до запълването на бройката от 5000. НОК 1112 се запълни първи, като последните хора бяха с документи от 25-7 Май. Няма квоти по страни има първият подал е първият изтеглен и така докато стигнат 300. 5000 души е цялата бройка хора, които канадците са решили да приемат по тази програма.

Имиграционните имат глобални теоритични квоти по визови офиси, но те не винаги се спазват, поне ние няма как да знаем.
F*ck Google, ask me!
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за

Мнение от partenieva »

По принцип с точките само англ. може да ни спъне и то защото съпруга ми е главния апликант и сега се подготвя . По другите критерии сме ок- той е висшист, има над 6 години трудов стаж , имаме роднини в Канада даже вече са канадски граждани така че първоначалния асесмънт сме го направили и то от таблицата на официалния сайт.
В инерес на истината доста се порових преди да предприемем тази стъпка, и доста хора които вече са в Канада ни посъветваха , че независимо , че NOC e запълнен/ ние също го видяхме/ да пуснем документи , тъй като има чисто субективни фактори при одобрението.
Повярвайте ми с доста хора се видяхме това лято , които си бяха дошли на ваканция и много коментирахме по въпроса. От там разбрах , че има доста субективизъм. Да има процедура, има критерии , но има и доза късмет и даване на шанс.
Така е и с визите за Щатите.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за

Мнение от Koko »

partenieva написа:По принцип с точките само англ. може да ни спъне и то защото съпруга ми е главния апликант и сега се подготвя . По другите критерии сме ок- той е висшист, има над 6 години трудов стаж , имаме роднини в Канада даже вече са канадски граждани така че първоначалния асесмънт сме го направили и то от таблицата на официалния сайт.
В инерес на истината доста се порових преди да предприемем тази стъпка, и доста хора които вече са в Канада ни посъветваха , че независимо , че NOC e запълнен/ ние също го видяхме/ да пуснем документи , тъй като има чисто субективни фактори при одобрението.
Повярвайте ми с доста хора се видяхме това лято , които си бяха дошли на ваканция и много коментирахме по въпроса. От там разбрах , че има доста субективизъм. Да има процедура, има критерии , но има и доза късмет и даване на шанс.
Така е и с визите за Щатите.
Значи някой ви каза че има голяма доза субективизъм, вие приехте това за чиста монета и се хвърлите да подавате документите? Ако се окаже че кандидатурата ви се е провалила и няма да си получите обратно парите за разглеждане на документите, ще си потърсите ли парите от тези дето са ви ги дали тези съвети?
По отношение на субективизма - по федералната процедура кандидатурите се оценяват само и едиствено по документи, да имаше интервю бих се съгласил че може да има някакъв субективен фактор, но интервютата ги премахнаха преди повече от 10 години, така че не разбирам за какви чисто субективни фактори при одобрението може да става дума.
Казваш че сте си направили оценка по примерният тест за точките – за езика колко точки си дадохте, при положение че мъжа ти явно все още няма издържан ИЕЛЦ, съответно няма как да знаете колко точки има по този фактор? Без да сте сигурни за точките за език, как сте разбрали че прескачате летвата?
За да получите точки за роднини, се предполага че един от двама ви с мъжа ти трябва да има брат или сестра живеещ в Канада, за други роднини точки няма да ви дадът, така че прецизирайте за какви роднини точно става дума, за да сте сигурни ще получите ли точки или не.
Това че съвпруга ти е висшист с над 6 години стаж звучи добре, но и тук е нужно да се уточни – правихте ли оценка на дипломата му в институция призната от канадските имиграционни? Също така, стажа му подпкрепен ли е с необходимите документи?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за

Мнение от bobchentse »

partenieva написа: Повярвайте ми с доста хора се видяхме това лято , които си бяха дошли на ваканция и много коментирахме по въпроса. От там разбрах , че има доста субективизъм. Да има процедура, има критерии , но има и доза късмет и даване на шанс.
Така е и с визите за Щатите.
Извинете, но какво общо имат визите за Щатите? Предполагам говорите за туристическите визи, а не за имигрантските :x Но така и така нямат особено много общо.

Не ми е съвсем ясно на какъв субективизъм се надявате. Квотата е затворена - справка:

Към Date Modified:2013-07-29 NOC 1112 е бил на 131 бройки от cap 300
http://web.archive.org/web/201308110204 ... ations.asp"

Към Date Modified:2013-09-27 NOC 1112 е бил вече затворен (cap reached)
http://web.archive.org/web/201310020651 ... ations.asp"

Седнете, прочетете всичко от начало и се подгответе догодина още на 1вия ден да си изпратите пак кандидатурата. Дотогава имате време и за IELTS-а и за цялостна подготовка за имиграция :)

За докторантурата се чудихме понеже такъв адрес бяхте предоставили.
partenieva
Мнения: 52
Регистриран на: Пет Юни 28, 2013 6:36 am

Re: На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за

Мнение от partenieva »

Привет на всички , които участват в темата.

Относно езика и определянето на нивото- ходим на уроци, при преподавател , който подготвя за ниво ACADEMIC на IELTS , а на нас ни е необходим GENERAL и той ни оценява към моментен статус . След 2 месеца вече ще сме на 6,5 което ние необходимо/ ако не знаете , аз ако издържа с 5 нося 5 точки на мъжа ми- инфо пак от официалния сайт/. Дипломите в момента са в процедура, но няма как да падне под 21 точки/ пак оценка от официалния сайт/ . За роднини - не е вярно че дават само за брат и сестра- пак в официалния сайт има скала на роднински връзки, изпратили сме копие от личен документ на роднините/ ако искат да го докажем имаме и актове за раждане на тези хора/Така че това с точките сме го преценили .
Относно трудов стаж - имаме договори преведени от заклет преводач както и трудови книжки, референции от работодатели и длъжностни характеристики.
Относно интервютата - наши приятели, които са там от 2011 казаха , че са ходили на такова в Букурещ през 2010.

Искам да ви помоля да излезем от бг матрицата и да спрем с критиките, мисля че форума е за да помага на хората, а не да ги критикува.
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за

Мнение от bobchentse »

Не гледайте на това като критики, просто изглежда отстрани, че за някои неща никак не сте на ясно - най-вече че NOC 1112 е запълнен за тази година. А тук са останалите критерии, може би трябва отново да ги прегледате: http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... actors.asp" :)
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: На кой адрес да изпратя първоначалния пакет документи за

Мнение от vladibkolev »

partenieva написа:Привет на всички , които участват в темата.

Относно езика и определянето на нивото- ходим на уроци, при преподавател , който подготвя за ниво ACADEMIC на IELTS , а на нас ни е необходим GENERAL и той ни оценява към моментен статус . След 2 месеца вече ще сме на 6,5 което ние необходимо/ ако не знаете , аз ако издържа с 5 нося 5 точки на мъжа ми- инфо пак от официалния сайт/. Дипломите в момента са в процедура, но няма как да падне под 21 точки/ пак оценка от официалния сайт/ . За роднини - не е вярно че дават само за брат и сестра- пак в официалния сайт има скала на роднински връзки, изпратили сме копие от личен документ на роднините/ ако искат да го докажем имаме и актове за раждане на тези хора/Така че това с точките сме го преценили .
Относно трудов стаж - имаме договори преведени от заклет преводач както и трудови книжки, референции от работодатели и длъжностни характеристики.
Относно интервютата - наши приятели, които са там от 2011 казаха , че са ходили на такова в Букурещ през 2010.

Искам да ви помоля да излезем от бг матрицата и да спрем с критиките, мисля че форума е за да помага на хората, а не да ги критикува.
Здравейте
Не се сдържах и се включвам с моя съвет към вас. Щом NOC 1112 е запълнен вече, с пращането на документите ще постигнете само и единствено разходка на пакета до Канада и обратно. Абсолютно нищо друго. Нали не сте толкова наивни да вярвате, че като ви пристигнат документите там, някой стажант служител ще си каже: "я чудесни кандидати, ще пусна още една бройка от мен, нищо че Министъра е дал само 300, аз ще ги направя 301"................няма такъв филм. Даже най-вероятно като видят на пакета, че пише "NOC 1112" изобщо няма да ви отворят документите. И освен това рискувате да се джуркат някъде из пощите докато ги получите обратно след два-три месеца..................личен опит.
Всички тези неща ги казвам с една уговорка: ако кандидатствате по Федералната програма. По всички други програми не съм толкова компетентен.

Искрено ви пожелавам успех и съветвам да изчакате май месец 2014.
Поздрави
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Публикувай отговор