Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
velkov
Мнения: 171
Регистриран на: Пет Сеп 02, 2011 9:44 am
Местоположение: Sofiq

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от velkov »

Ако е удобно разкажете повече за случая, без имена. Предполагам, че доста хора от форума се интересуват . Най малкото за да не се повтаря случката и да няма други в подобна ситуация.
На хората желая успех ! :)
01.02.2013 - DCSQ Монреал
05.03.2013 - Върнати документи
25.07.2013 - Изпратени документи
18.12.2013 - Получено акюзе
27.01.2015 - Искане на доп.документи
11.03.2015 - Доп.докс
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Koko »

velkov написа:Ако е удобно разкажете повече за случая, без имена. Предполагам, че доста хора от форума се интересуват . Най малкото за да не се повтаря случката и да няма други в подобна ситуация.
На хората желая успех ! :)
Бих допълнил още един въпрос - съдействие от българското посолство в Канада търсили ли са?
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от optics »

Арменския поп ще им помогне повече.
Не съм ли разказвал как мой приятел кубинец който знае български отива в българското посолство в Мадрид, задава си въпроса на гишето, ония му се сопват - не четете ли, че работим само сутрин от 10-12.
Запознат с българските обноски кубинецът казал - ама вижте, аз не съм българин. Те сменили тона - Ах така ли, кажете...
Ботъм лайн - Българските посолства не помагат на българи, те гледат да се отърват от българи. Изключение правят места където българите са относително малко, например Япония, африкански страни и пр.
От което не следва, разбира се, че тия за които Жана разказва не трябва да опитат щом ситуацията им се е скофтила толкова.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
7George
Мнения: 9660
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от 7George »

Без никакъв статут в Канада? Та те даже нелегалните емигранти ги депортират, а не ги оставят така да се размотават без документи. Има нещо много съмнително в цялата история, не знаем всички факти. Може да не отговарят примерно и на изискванията за федерални емигранти, дано са си направили труда да ги научат.
Embrace your climate change!
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от dwars »

Правя малък коментар, защото виждам, че разисквате нашия случай, без да знаете подробности, но всеки се изказва компетентно. Нали не си мислите, че след близо 3 години подготовка за бъдещата имиграция и живота в Квебек, сме решили просто ей така да кацнем в Онтарио, щото не ни кефи Квебек. Има си причини, които не искам да споделям тук. На летището обяснихме на имиграционния защо кацаме там и че нашето намерение е да заминем за Квебек възможно най-скоро, но той каза, че щом сме кацнали веднъж в Торонто не можем да го убедим по никакъв начин, че ще живеем в Монреал. Събра ни всички документи и паспорти и ни прати на admissibility hearing. В момента сме без статут - рефюджитата имат повече права от нас - без право на здравни грижи, работа, учене и т.н. Но не сме се отчаяли, чакаме си процедурата, наели сме си адвокат, който движи нещата.
И още нещо - съдействието на българското посолство в случая е продиктуването на няколко телефона на адвокатски къщи, с които посолството работи и толкова.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Desito »

Аз знам,че това се случва явно са затегнали нещата.
За семейството, за което писа Жана: те са наши приятели и това, което им се случи е истина и никак не е приятно, но това е положението. Стискам им палци при съдията нещата да минат добре.
Разбирам,че на някой Ви звучи невероятно но фактите са си факти. На мен ми е интересно дали биха направили проблем, ако кацнеш в Монреал и след 10 дни се преместиш в Тороното. Ако някой от скоро кацналите е минал по този път нека каже впечатление. Ние все още се колебаем къде ще е най-добре да се установим. И въпреки, че Кебек си има своите предимства като за начало, обмисляме и други вариянти.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от optics »

Desito написа:Ние все още се колебаем къде ще е най-добре да се установим. И въпреки, че Кебек си има своите предимства като за начало, обмисляме и други вариянти.
В тоя въпрос има известна доза лотария, понякога много голяма.
Както много пъти е повтаряно - най-добрия град е там където си намериш работа от която си доволен.
Мани климат, мани голям/малък, море/степ и т.н.
Има ли хубава работа - града почва да те кефи. Няма ли - почва да те нерви.
Проверено многократно и в двата варианта с достатъчно статистика.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от roumensp »

optics написа:Мани климат, мани голям/малък, море/степ и т.н.
За мен пък именно това бяха основните критерии. Работа рано или късно ще си намериш (поне в моята област е така), ама океан и планини не можеш да си направиш, нито пък да промениш климата или града.

Но пък кой е казал, че там където кацнеш ще стоиш доживотно ? Хората непрекъснато се местят, търсейки нещо по-добро ....
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от roumensp »

Desito написа:Разбирам,че на някой Ви звучи невероятно но фактите са си факти. На мен ми е интересно дали биха направили проблем, ако кацнеш в Монреал и след 10 дни се преместиш в Тороното. Ако някой от скоро кацналите е минал по този път нека каже впечатление. Ние все още се колебаем къде ще е най-добре да се установим. И въпреки, че Кебек си има своите предимства като за начало, обмисляме и други вариянти.
Досега не бях чувал някой да е имал подобни проблеми, но може нещата да са се позатегнали ...

Лично мнение: бих кацнал в Квебек и стоял там докато си получа ПР картата (която е една и съща за цяла Канада) и след това бих се изнесъл към Торонто или друг град, който съм си набелязал. След като имаш редовни документи, няма закон, който да ти забрани свободното придвижване из страната.

Толкова години сте чакали, 'що трябва да рискувате главоболия заради един-два месеца на квартира в Квебек ?

Може би съм прекалено предпазлив, но това е, което аз лично бих направил, ако бях чул за подобни случаи ...
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от pumpy »

dwars написа:На летището обяснихме на имиграционния защо кацаме там и че нашето намерение е да заминем за Квебек възможно най-скоро, но той каза, че щом сме кацнали веднъж в Торонто не можем да го убедим по никакъв начин, че ще живеем в Монреал. .
Дано убедите съдията....
А вашия случай е МНОГО ДОБЪР пример за това, което се случва, когато си правим каквото си искаме, по навик от едно друго място. И в този форум има десетки разбирачи, които винаги са казвали "кацнете където си искате, визата е федерална и т.н. и т.н. защото така направиха едни мой приятели и нищо не им се случи"
Е ето, че веднъж на 100 000 се случва и това, че е рядно не прави ситуацията по лесна за преживяване от потършевшите.
Не искам да критикувам никого персонално, защото със сигурност си има причина и дано съдията я приеме за валидна.
Моето мнение е да си кацат хората за където за допуснати, пък после да си правят каквото си искат, но всеки сам си прави избора и си носи "кръста" след това. Успех.....
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от the_coach »

dwars написа:Правя малък коментар, защото виждам, че разисквате нашия случай, без да знаете подробности, но всеки се изказва компетентно. Нали не си мислите, че след близо 3 години подготовка за бъдещата имиграция и живота в Квебек, сме решили просто ей така да кацнем в Онтарио, щото не ни кефи Квебек. Има си причини, които не искам да споделям тук. На летището обяснихме на имиграционния защо кацаме там и че нашето намерение е да заминем за Квебек възможно най-скоро, но той каза, че щом сме кацнали веднъж в Торонто не можем да го убедим по никакъв начин, че ще живеем в Монреал. Събра ни всички документи и паспорти и ни прати на admissibility hearing. В момента сме без статут - рефюджитата имат повече права от нас - без право на здравни грижи, работа, учене и т.н. Но не сме се отчаяли, чакаме си процедурата, наели сме си адвокат, който движи нещата.
И още нещо - съдействието на българското посолство в случая е продиктуването на няколко телефона на адвокатски къщи, с които посолството работи и толкова.
Не веднъж съм казвал, че трябва да се казва истината и само истината. Имиграционния офицер е искал да знае вашето окончателно решение къде точно ще живеете. Вие не сте го убедили в нищо. Не сте били категорични.
Още веднъж апелирам - където и да кацнете, бъдете категорични, че това е мястото където ще живеете. Хората искат да сте категорични.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от optics »

Ако аз бях на мястото на имиграционния - също нямаше да ме убедите. Бяхте ли се замислили за това ?
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от emili_vn »

А някой замислял ли се е, че след като подписвате клетвена декларация, че ще живеете в Квебек (защото сте селектирани за там), в която ясно е написано, че канадските власти имат правото да ви екстрадират, ако кацнете извън провинцията, има вероятност наистина да не ви приемат и да го направят? Те хората са си го написали, това, че досега не са го правили, не означава, че няма да има 1-ви, 2-ри, 3-ти и следващ път някой ден. В крайна сметка един разговор на политическо ниво може да задейства процедурата. Управляващите в Квебек могат да кажат, че наливат пари в процедурата и си искат селектираните в Квебек, а пък от другата страна също си имат процедури, търсени професии и квоти и могат да решат да не приемат хората, кандидатствали за Квебек. Вярно, че визата е за Канада (но то няма как да е иначе, тъй като държавата е Канада), но пък всяка една провинция и най-вече Квебек си е държава в държавата и колкото и да не му се иска на някой, на федерално ниво се съобразяват с това.
Не ви ли се струва далеч по-лесно и ниско рисково да си кацнете в Квебек и по някое време да се запътите натам, накъдето сте тръгнали. Може и 10 дни след кацането да е, но вече със задействан статут. А има и друг вариант - да се задържите година-година и половина, да пооправите езика за без пари - 60 долара за 4 месеца английски, да изкарате някоя атестацийка в някой англофонски колеж за 480 долара такса и после по живо, по здраво я Ванкувър, я Торонто. Защото там като идете, ще ви трябват доста пари, за да се изучите. А тук може и социалче да хванете докато учите (за да не задлъжнявате със заема, който върви ръка за ръка със стипендията).
Последно промяна от emili_vn на Чет Дек 05, 2013 3:57 am, променено общо 1 път.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от никой »

optics написа:Ако аз бях на мястото на имиграционния - също нямаше да ме убедите. Бяхте ли се замислили за това ?
За съжаление си много прав.pumpy също.В нормалния свят си има правила и общо взето никой от властите не се интересува от личните съдби на когото и да е независимо дали е правилен тоя подход или не.Поне аз винаги когато знам че отивам в "насрещното" гледам да питам всички държ. инстанции и то писмено за да може да се защити някакво изключение от правилата.Иначе другото е огромен риск особено когато имаш работа с имиграционни власти които гледат всичко не под лупа а под микроскоп.
Пострадалите в тоя случай са имали мотиви но пък се чудя дали наистина не са направили поне опит да проверят нещата предварително и някак да се застаховат срещу подобен фал :o Не е упрек а недоумение
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от domino »

Накрая да не стане така, че не само да трябва задължително да се каца в Квебек, но и да се показват доказателства, че има решимост да се живее там - като например договор за наем с платени 2-3 месеца предварително или нещо подобно. Дано да не се стигне до там но...знае ли човек? Много неща, които ни се струваха невероятни преди 3-4 години, вече се случиха.

Dwars, благодарност за включването и Бързо и Успешно приключване на процедурата! Доколкото знам има още поне 3 случая като вашия. Ако някой има инфо за другите случаи мисля, че ще е много полезно да се сподели инфо и за тях.

Специални благодарности на Жана Николова! - първо за ценната информация която сподели; и второ - за това, че 15 години се занимава с такива като нас. Жана, сори ако нещо сме те засегнали! Просто, както добре знаеш, ние тук така си говорим. (borkoo, това последното май ти трябваше да го напишеш...)
Последно промяна от domino на Чет Дек 05, 2013 10:02 am, променено общо 3 пъти.
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор