Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
jijia
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 5:39 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от jijia »

Здравейте, всички! Бих искала да ви предупредя, че кацането във федералната част за хората със сертификат за Квебек не е безпроблемно. Вие при вторите документи подписвате declaration solennelle , че ще живеете в Квебек. Това ви ангажира и не е въобще за пренебрегване. Мои ученици кацнаха в Торонто и оттам са ги принудили да отидат в Монреал. И са им взели паспортите, стоят и чакат решение на имиграционните - без осигуровки, без работа –нямат право да работят, без никакви права и това състояние продължава вече няколко месеца и не се знае докога ще е така и какво ще е решението на властите... Според мен, не рискувайте изобщо и кацайте в Монреал както си му е реда. А там на място ще прецените колко време да останете. Но аз ви съветвам да не си правите експерименти защото нещата са много сериозни. Аз се занимавам с кандидат-имигранти за Квебек вече 15 години предавам им уроци по френски, но съм много наясно със всички детайли по процедурата. Нещата са се променили, а властите са много строги и безкомпромисни. Така че, не се заблуждавайте, че няма значение къде ще кацнете и не четете мнения на хора, минали границата преди 10 години. Бих ви посъветвала също изключително много да учите френски по каквито и да е начини. Може на курсове, може с частен учител, а за тези, които са много напреднали препоръчвам да четат по сто страници френски книги на ден. Френският е много важен и трябва да се знае изключително добре. Иначе рискувате да се мотаете години с неговото учене там и само да си мечтаете за хубавите работи, които бихте могли да работите, ако знаехте добре езика. Желая ви успех на всички! Жана Николова
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от the_coach »

jijia написа:Здравейте, всички! Бих искала да ви предупредя, че кацането във федералната част за хората със сертификат за Квебек не е безпроблемно. Вие при вторите документи подписвате declaration solennelle , че ще живеете в Квебек. Това ви ангажира и не е въобще за пренебрегване. Мои ученици кацнаха в Торонто и оттам са ги принудили да отидат в Монреал. И са им взели паспортите, стоят и чакат решение на имиграционните - без осигуровки, без работа –нямат право да работят, без никакви права и това състояние продължава вече няколко месеца и не се знае докога ще е така и какво ще е решението на властите... Според мен, не рискувайте изобщо и кацайте в Монреал както си му е реда. А там на място ще прецените колко време да останете. Но аз ви съветвам да не си правите експерименти защото нещата са много сериозни. Аз се занимавам с кандидат-имигранти за Квебек вече 15 години предавам им уроци по френски, но съм много наясно със всички детайли по процедурата. Нещата са се променили, а властите са много строги и безкомпромисни. Така че, не се заблуждавайте, че няма значение къде ще кацнете и не четете мнения на хора, минали границата преди 10 години. Бих ви посъветвала също изключително много да учите френски по каквито и да е начини. Може на курсове, може с частен учител, а за тези, които са много напреднали препоръчвам да четат по сто страници френски книги на ден. Френският е много важен и трябва да се знае изключително добре. Иначе рискувате да се мотаете години с неговото учене там и само да си мечтаете за хубавите работи, които бихте могли да работите, ако знаехте добре езика. Желая ви успех на всички! Жана Николова
Моите уважения към вас, Жана!
Бихте ли показали тази декларация, която кандидат имигрантите подписват, че се ЗАДЪЛЖАВАТ да живеят в Кебек? Така също и закона, който нарушават притежателите на виза тип "IM-1", издадена на база притежание на Сертификат за селекция на провинция Кебек?
Допускам че вашите ученици са се оплели в лъжи от въпросите на имиграционните офицери. Аз затова съветвам да се казва истината - прочетете моят пост в тази тема.
Нека не се създава паника, това лято посрещнахме семейство, минало по процедурата за Кебек. А знам за още две други семейства, също кацнали ранната есен тук.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от tonich »

fighter, Жана не е адвокат. :)
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от borkoo »

Жана Николова

Стига си всявала смут в хората.Как да вземеш за чиста монета мнението на човек който дори не е стъпвал в Канада?Чувал съм добри отзиви за теб,може и да си добър преподавател по френски,но това не ти дава право да пишеш небивалици по форумите.Някой много яко те мята по върбите.Дори и хипотетично да предположим,че някой е бил натирен за Монреал,няма как да му приберат паспорта.Интересно с какви документи са се легитимирали твоите ученици на летището в Монреал и как са си наели квартира без такива???Документите за самоличност са собственост на държавата която ги е издала,в случая паспортите на твоите ученици са собственост на българската държава и не могат да бъдат извзети от лицето на което са издадени,освен ако лицето не е задържано от канадските власти за извършено престъпление!Ти канадците за такива аборигени ли ги вземаш,че да пуснат свободно да се разхождат хора които не могат да докажат самоличноста си?Второ след като си запозната толкова добре с процедурите в Канада интересно защо ти е убягнал факта,че за да получиш канадско гражданство се изисква документ който да доказва,че си завършил курс по френски или английски език или образование в Канада със съответната квалификационна степен?Без такъв документ не приемат молбата ти за гражданство.Та за това бъди така добра да обясниш на учениците си,че ще им се наложи да "позагубят" тука малко време,ако ученето на език може да се квалифицира като загуба.Лично на мен ми харесва,че си "губя" времето с това и същевремено да работя,комбинацията ми харесва.Извинявай много ама наистина не разбирам как някой може да повярва,че канадските власти задържат някого в Канада,прибират му документите за самоличност в Торонто,гонят го в Монреал,където се разкарва на воля без документи и отказвайки да му издадат карта за постоянно пребиваващ не му осигуряват здравна осигуровка и социална помощ :o .Ти за Канада ли говориш или за Уганда?В Канада хора без доходи няма!Ако не работиш получава или шомаж или социална помощ.Познавам хора и в двете положения и гладни не са останали.Та молбата ми към всички в този форум е наистина като пишете нещо проверявайте си източника щото може да объркате така много хора които четат форума.
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от borkoo »

fighter

Въпреки,че не ме кефиш,чети тук!

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... perdue.asp"
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Tish »

Знам за едно семейство на които са им задържали паспортите във Ванкувър, чакаха 5 дена после ги пратиха в Монреал. Ако на някой интересно мога да дам линк към публикацията, но е на руски. Явно се случват такива неща.
jijia
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Апр 11, 2010 5:39 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от jijia »

Аз се намесвам във форума когато смятам , че мога да кажа нещо важно. Аз не съм живяла в Канада, но познавам изключително много български имигранти, които са били мои ученици. Смятам, че трябва да се знае какви неща могат да се случат ако се кацне във федералната част. Моите ученици са в момента в Монреал, без паспорти, без право на безплатно медицинско обслужване, без право на работа, без никакъв статут. И то повече от 3 месеца. Наели са адвокат.
Що се отнася до LA DECLARATION SOLENNELLE, тя се попълва при вторите документи, веднага след получаване на Сертификата за селекция. Това е нещо ново, което хората заминали по-рано за Канада не знаят. В тази декларация заявявате, че ще живеете в Квебек.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от the_coach »

borkoo написа:fighter

Въпреки,че не ме кефиш,чети тук!

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... perdue.asp"
Ти наясно ли си въобще за какво се отнася тази декларация :D
И ми дреме на шмайзера, че не те кефя :D
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от the_coach »

jijia написа: Що се отнася до LA DECLARATION SOLENNELLE, тя се попълва при вторите документи, веднага след получаване на Сертификата за селекция. Това е нещо ново, което хората заминали по-рано за Канада не знаят. В тази декларация заявявате, че ще живеете в Квебек.
Може ли да я видим тази декларация?
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Independent »

Някой дали е наясно дали по федералната процедура се получава нещо подобно на сертификата за селекция? Щото ако не, то е абсолютна глупост да кацнеш в друга провинция, а да представиш сертификата.
Друго нещо, тук никой с нищо не може да ти забрани да живееш където си искаш. Тази декларация е да плаши гаргите и няма никаква юридическа стойност.

И трето, отнемането на паспорти, които не са издадени от Канада, е неправомерно и ефективно ограничава едно от основните права - свободното придвижване.

То ясно, че най-добре адвокат да се изкаже тук, но според мен тая история с отнетите паспорти и липсата на какъвто и да е статут в продължение на месеци е малко хм мътна.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от the_coach »

CIC са с абсолютна точност наясно колко хора селектирани за Кебек кацат в други провинции. Още на летището ние декларираме адрес в Канада, и този адрес CIC го вкарват в тяхната си база данни.
Аз направих следния експеримент 2 седмици след като кацнахме във Ванкувър - проверих си онлайн досието, еми вече ми беше променен адреса за кореспонденция от Варна на Бърнаби.
Задайте си въпрос, защо на тези хора им е отказан достъп да влязат в тази провинция? Може би твърде вероятни ползватели на социални помощи от провинцията? Или са били не достатъчно категорични, че точно в тази провинция искат да живеят? Несвързани обяснения и оплитане в лъжи и измислици?
Аз не бих се поколебал да кацна където съм си решил.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от the_coach »

Independent написа:Някой дали е наясно дали по федералната процедура се получава нещо подобно на сертификата за селекция? Щото ако не, то е абсолютна глупост да кацнеш в друга провинция, а да представиш сертификата.
Друго нещо, тук никой с нищо не може да ти забрани да живееш където си искаш. Тази декларация е да плаши гаргите и няма никаква юридическа стойност.

И трето, отнемането на паспорти, които не са издадени от Канада, е неправомерно и ефективно ограничава едно от основните права - свободното придвижване.

То ясно, че най-добре адвокат да се изкаже тук, но според мен тая история с отнетите паспорти и липсата на какъвто и да е статут в продължение на месеци е малко хм мътна.
:y:
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Daisy2 »

ето я въпросната декларация

http://www.cic.gc.ca/francais/pdf/trous ... 008_5f.pdf"

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... rousse.asp"

•Annexe 5 : Immigration économique – Déclaration d’intention de résider au Québec [IMM 0008 ANNEXE 5] (PDF, 72 Ko) Octobre 2002
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от Koko »

jijia написа:Здравейте, всички! Бих искала да ви предупредя, че кацането във федералната част за хората със сертификат за Квебек не е безпроблемно. Вие при вторите документи подписвате declaration solennelle , че ще живеете в Квебек. Това ви ангажира и не е въобще за пренебрегване. Мои ученици кацнаха в Торонто и оттам са ги принудили да отидат в Монреал. И са им взели паспортите, стоят и чакат решение на имиграционните - без осигуровки, без работа –нямат право да работят, без никакви права и това състояние продължава вече няколко месеца и не се знае докога ще е така и какво ще е решението на властите... Според мен, не рискувайте изобщо и кацайте в Монреал както си му е реда. А там на място ще прецените колко време да останете. Но аз ви съветвам да не си правите експерименти защото нещата са много сериозни. Аз се занимавам с кандидат-имигранти за Квебек вече 15 години предавам им уроци по френски, но съм много наясно със всички детайли по процедурата. Нещата са се променили, а властите са много строги и безкомпромисни. Така че, не се заблуждавайте, че няма значение къде ще кацнете и не четете мнения на хора, минали границата преди 10 години. Бих ви посъветвала също изключително много да учите френски по каквито и да е начини. Може на курсове, може с частен учител, а за тези, които са много напреднали препоръчвам да четат по сто страници френски книги на ден. Френският е много важен и трябва да се знае изключително добре. Иначе рискувате да се мотаете години с неговото учене там и само да си мечтаете за хубавите работи, които бихте могли да работите, ако знаехте добре езика. Желая ви успех на всички! Жана Николова
Според мене нещо в тази история наистина не се връзва, ако написаното е вярно, то това би трябвало да означава че практически въпросните нови имигранти пребивават в Канада нелегално - без документи и без статут. Вярно е че канадските власти понякога са много стриктни, но някак не ми се вярва че биха оставили нещата така че някой да пребивава в Канада по този начин, при това с месеци.
Като принципно положение, хубаво е наистина човек да пристигне там където е посочил първоначално, но по канадските закони няма начин да задължат някой да живее на определено място или в определена провинция и въпросната декларация има пожелателен, но не и задължителен характер.
По отношение ученето и повишаването нивото на езика, същото важи в пълна сила за английския, особено ако плановете ви са в крайна сметка да се установите в която и да е друга провинция освен Квебек.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
cantare
Мнения: 287
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:47 am

Re: Одобрение за Квебек, а кацане в английската част ?

Мнение от cantare »

borkoo написа:Жана Николова

Стига си всявала смут в хората.Как да вземеш за чиста монета мнението на човек който дори не е стъпвал в Канада?Чувал съм добри отзиви за теб,може и да си добър преподавател по френски,но това не ти дава право да пишеш небивалици по форумите.Някой много яко те мята по върбите.Дори и хипотетично да предположим,че някой е бил натирен за Монреал,няма как да му приберат паспорта.Интересно с какви документи са се легитимирали твоите ученици на летището в Монреал и как са си наели квартира без такива???Документите за самоличност са собственост на държавата която ги е издала,в случая паспортите на твоите ученици са собственост на българската държава и не могат да бъдат извзети от лицето на което са издадени,освен ако лицето не е задържано от канадските власти за извършено престъпление!Ти канадците за такива аборигени ли ги вземаш,че да пуснат свободно да се разхождат хора които не могат да докажат самоличноста си?Второ след като си запозната толкова добре с процедурите в Канада интересно защо ти е убягнал факта,че за да получиш канадско гражданство се изисква документ който да доказва,че си завършил курс по френски или английски език или образование в Канада със съответната квалификационна степен?Без такъв документ не приемат молбата ти за гражданство.Та за това бъди така добра да обясниш на учениците си,че ще им се наложи да "позагубят" тука малко време,ако ученето на език може да се квалифицира като загуба.Лично на мен ми харесва,че си "губя" времето с това и същевремено да работя,комбинацията ми харесва.Извинявай много ама наистина не разбирам как някой може да повярва,че канадските власти задържат някого в Канада,прибират му документите за самоличност в Торонто,гонят го в Монреал,където се разкарва на воля без документи и отказвайки да му издадат карта за постоянно пребиваващ не му осигуряват здравна осигуровка и социална помощ :o .Ти за Канада ли говориш или за Уганда?В Канада хора без доходи няма!Ако не работиш получава или шомаж или социална помощ.Познавам хора и в двете положения и гладни не са останали.Та молбата ми към всички в този форум е наистина като пишете нещо проверявайте си източника щото може да объркате така много хора които четат форума.
Абе ти голям специалист се извъди? С какво право раздаваш мнение, което е некомпетентно и пишеш пълни глупости без да си запознат с историята.
И как ти си запознат толкова добре с канадски власти и начините, по които те работят.... :fubar:

Това семейство са наши приятели и всяка дума, която Жана Николова е написала е вярна!!!!!
Не знаеш през какъв ад минават хората в момента без документи, без здравни застракоховки, без право на работа и без какъвто и да е статут, нито някой в този форум е запознат с подобен прецедент. Та те бежанците дори имат по-големи права от тях и аз съм потресен как е възможно да се случи в толкова социална държава като Канада.


Много сте голями на приказки тук, ама ако ви се случи нещо такова така бързо ще клекнете.
Жената съвсем добросърдечно го е написала, а вия тук я изкарахте лъжкиня. Не знам защо изобщо давате мнение, скучен ли ви е живота тук, че по цял ден нямате какво да правите ли освен да се заяждате по форумите? :swear:
Vouloir, c'est pouvoir!
Публикувай отговор