Интервю Ноември 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от karelia79 »

Teozara, не искам ни най-малко да се заяждам. Казах, че според мен не сте били добре подготвени, защото мога да направя сравнение с други кандидати. Много от въпросите, които ти задаваш, повечето кандидати изобщо не биха попитали.
По отношение Езиковата гимназия - да, по-лесно е разбира се да припомниш френски език, отколкото да го учиш от начало. Но бъди сигурна, че тук са малко хората, които са завършили френска езикова гимназия. В същото време има доста хора, които не са спрели да учат френски през цялото време и са постигнали ниво В2. Да не говорим, че за съпруга ти наистина е малко несериозно да има нулево ниво при положение че сте имали 2 години време.
Пожелавам ви успех в борбата от тук нататък.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от T_LEO »

И ние имаме сертификати. Бяхме днес от 14:30. Потегляме обратно за Бургас. Като се приберем, ще пиша подробности...
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Въпросите ми бяха конкретно за оценяването, което очевидно съм направила преди да подам документите. Иначе не бих посмяла въобще да започна процедурата. Щях да си спестя доста пари и усилия. Не е ли така.
Признавам си, че в момента не мисля адекватно и то по обяснима причина.
Затова търся помощ от вас. Не мисля, че задавам тъпи въпроси както се изрази karelia79. Още повече, че за да ни допуснат до интервю са преценили възможностите ни. Не мога да се съглася, че сме напълно неподготвени. Няма безгрешни хора, такива именно сме и ние. Всеки от нас има слабо място. Аз съм човек реалист и търпя критика, но в някаква граница! Всеки сам за себе си може да прецени доколко е подготвен, защото отстрани изглежда по друг начин. Съгласна съм, че съпругът ми не беше подготвен, но затова си има причини - работи на две работи без почивен ден. Но както и да е,, ще кажете всички сме така. Прави сте, какво до кажа. Няма и за какво да се оправдавам.
Станалото - станало. Важното е да не се предаваме. Това е.
Пиша във форума, защото мисля, че именно тук ще получа подкрепа, защото всички тук сме с една ясна цел.
Но засъжаление съм грешала :(
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Честито на успелите. Радвам се за вас. :party:
Klaiv
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 1:25 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Klaiv »

Teozara написа:Честито на успелите. Радвам се за вас. :party:
Teozara, не се отчайвай - имали сте малшанс, без значение по какви причини. Според мен важното е сега да се успокоиш и да помислиш какво можете да направите, за да получите заветния Сертификат. Дори и да отидете при Мадам Бос, то трябва да имате ясен план и концепция какво можете да направите и за какво време, за да получите необходимия брой точки. Един пример - доколкото четох по отношение на промяната от август тази година по отношение на изискванията за ниво В2 за френския език, има сценарий, в който се дават 18 месеца срок, в който хората, които го нямат като ниво да се подготвят и да го докажат. Според мен, една такава възможност за вас би била добра. Това, което лично мен би ме пртеснило е доколко е уместно да се явите в Радисън и да говорите с Мадам - не съм сигурна как би било прието, но смятам, че това трябва да е ваше лично решение и убеденост, от което да сте готови да поемете всички негативи или дай боже позитиви.
Така че - брой до сто и помисли какъв подход да имаш - важното е да смяташ, че това е правилният път и да имаш доказателства за това.

Успех!
Изпратени документи:23-05-2012
Върнат пакет с документи: 10-2012
Изпратени документи отново: 06-12-2012
Акюзе: 25-03-2013
Искане за доп. документи: 26-09-2014
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Teozara, мога ли да ти дам един съвет? Не идвай да говориш с Mrs. Bosse( научете и името най-накрая), това е признак на огромна слабост, която няма да Ви донесе никаква полза. Ще получите писмо какво е Вашето състояние и тогава ще предприемете някакви действия.
Аз лично познавам доста кандидати с отказ и сега са в процес на интервю. Не мога да Ви дам подробности, защото не е честно спрямо тях. Има си причини да имате отказ,които само Вия и Mrs. Bosse знаете. Във всичките Ви постове виждам една огромна глупост която сте направили преди време(имам в предвид саита и тн. тн.) Изчакайте да получите официалното писмо, и тогава действайте.

PS. Всичко ще бъде ОК :y:
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от pumpy »

И аз мисля същото - не я притискайте. Тя ви е казала ясно каква ще е лседващата стъпка. Ако искаше да ви одреже, можеше да го направи на самото интервю. Дайте й шанс. Моите 5 цента....
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от ivo_yakimov »

Teozara, дадох ти съвет. Не ми пиши на лични. Да познавам дамата,но това не те интересува. Аз работа в хотела,все пак. Ако искаш идвай всеки ден,прави циркове или там каквото искаш, не ме интересува. Вкарала си се в някакъв филм,което е разбираемо. Успокой се и нещата ще се наредят сами. Повярвай ми :y:
Аватар
bond007_2
Мнения: 11
Регистриран на: Сря Сеп 25, 2013 1:18 am
Местоположение: Русе

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от bond007_2 »

Здравейте, както обещахме по-рано, ще разкажем как протече нашето интервю, което за наша радост беше успешно:
Ние сме записани като Bond007 - второ семейство. Пише ви водещият кандидат.
Обща информация: Водещ на 31 години, държавен служител с много стаж и магистратура. Посочено ниво на френски Б2, но реалната ми самооценка показва Б1. Английски на ниво C1. Имаме роднина в Квебек и сме ходили на посещение за около 20 дни.
Придружаващ на 33 години, бакалавър с нетърсена специалност и доста разнороден стаж без по специалността. Посочено ниво на френски Б1, но по-скоро е А2. Английски C1.

Интервюто започна с въпрос към придружаващия кандидат защо, кога и за колко време е бил в Квебек, защото интервюиращата видя визата в паспорта. След отговора въпросите бяха към водещия кандидат - за образование, основни предмети и дипломната работа в детайли да се обясни. Веднага последваха въпроси на английски - защо сме били в Квебек и какво сме видяли, защо искаме да отидем и как и кога водещият е учил английски. Последваха въпроси за настоящата работа в детайли. Всичко към водещия. Внимавайте в комуникацията между интервюиращата и преводачката, защото при мен доста трудно се ориентираха в справката от НАП и се наложи да пояснявам. Мадам зададе и въпрос за протестите в страната - от кога са и какво искат хората, дали ги подкрепяме и дали участваме в тях. Попита и за две ценности, които предпочитам и защо ги предпочитам. Към придружаващия въпросите бяха единствено за образованието и предметите и настоящата работа. Нищо друго, като не поиска нито един документ от него, което ни изненада, с оглед на факта, че тя има фирма, За реализацията в Квебек въпросите отново бяха само към водещия, като няколко изречения бяха достатъчни, като мадам погледна само една две обяви. Попита и за първите стъпки при пристигането ни. Накрая девойката доста време писа на компютъра и ни поздрави.

Обобщение: Дамата се държа много добре и професионално, не се усмихваше, но не ни и стресираше по никакъв начин. Не се е заяждала за абсолютно нищо. Преводачката ни помагаше много, на няколко пъти й използвахме услугите. Благодаря много и на двете. Дано решението на Мадам е правилно :).

В заключение мога да посъветвам всички да не се притесняват, макар че знам, че ще се притесняват, ако съдя по себе си. Не си представям по никакъв начин дамата да се заяжда по документи или да търси слаби места в кандидатурата. Сигурен съм, че на нас ни е понижила нивата на френски, но мисля, че ние имахме малко точки отгоре и затова нямаше проблем. Питайте ако имате въпроси, с радост ще помогна. Благодаря и на всички участници във форума, защото всеки ми е бил полезен с нещо. Поздрави от Русе.
DSC Виена-03.10.2011
Accuse de reception-28.05.2012
Интервю-07.11.2013, 13:30-Успешно :)
DCS Сидни-20.12.2013/получени-31.12.2014
Баркодове-14.02.2014
Медицински-17.06.2014/23.10.2014
Ново свидетелство, такса-17.03.2015
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

ivo_yakimov извини ме, не исках да те притеснявам.
Напълно си прав, малко повече драматизирам отколкото трябва.
Това е така, защото твърде много го искам.
Нямам никакво намерение да правя сцени. Не съм такъв човек.
Mrs. Bosse се държа много професионално. Изслушваше ни търпеливо.
Благодарни сме й че ни даде надежда. Поздрави
T_LEO
Мнения: 87
Регистриран на: Съб Апр 16, 2011 9:00 am
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от T_LEO »

Със следващото резюме се надявам да сме полезни на героите от следващата седмица.
Интервюто продължи 1 час и половина. Започна абсолютно идентично с описаните вече други интервюта:
Мадам се представи и ни обясни етапите и целта. Започна с мен - водещия кандидат.
1.Поиска всичко наведнъж - паспортите на всички, актовете за раждане, акта за брак и започна мълчаливо да ги сверява с данните в лаптопа си. 10-те спокойни минути леееко притъпиха притеснението, което ни тресеше от дни... /Всичко беше ОК и ни върна документите/.
2.Начало на въпросите /на френски/ : Къде сте учили френски? Каква е специалността Ви? Какви предмети сте изучавали в университета? Каква беше темата на дипломната Ви работа ? Какво работите в момента ? Задължения и отговорности? /след всички отговори се кимаше одобрително и се чуваше "tres bien, parfait", което ми подейства още по-успокояващо:) / Поиска справката от НАП и видя, че имам доста промени през последните 2 год. / сменила съм три пъти местоработата си/
Започна с изискване на документите- атестации и документи за фирмата,в която съм съдружник. Прочете ги много внимателно, като ми задаваше уточняващи въпроси и поиска да опиша основните дейности. За фирмата бях подготвила много документи, но тя поиска само справката за декларирани данни, актуалното състояние и отчета за последното тримесечие.
- Въпроси на английски: Защо Квебек ? / Аз доста съкратих отговора, който възнамерявах да дам на френски, но беше достатъчно, тя кимна одобрително:)
- Последваха веднага въпроси на френски : Защо Монреал? Какво възнамерявате да работите ? Какви са първите стъпки след като пристигнете ? Как ще си търсите квартира, работа ? Какво работят приятелите ви в Монреал, откога са там? Срещали ли сте се с тях скоро? Те връщат ли се често в България? Дискутирали ли сте с тях живота в Квебек? Те какво ви разказаха, какво ви посъветваха? / вече имах усещане, че от доста време говоря и е ред на придружаващия, но последва нов снаряд от въпроси:
- на френски: Знаете ли каква е учебната система в Квебек? /обясних подробно/ Гледате ли френска телевизия? Любима програма? После изведнъж на английски : Какво правихте вчера? Отново на френски: Какво възнамерявате да работите, докато чакате оторизирането за упражняване на вашата професия? Какви са необходимите изисквания към тази длъжност?

3.Мадам се обърна към придружаващия / вече беше минал час./" Господине, сега ще си поговоря малко и с Вас":
- Къде сте учили френски език? - Тук мъжа ми е направил една явно много смешна физиономия, защото се появи УСМИВКА по лицето на иначе през цялото време сериозната дама. Тя повтори мнооооооого бавно въпроса и той чувайки "френски език", каза:- " Мадам, моят френски е четвърто ниво". Тя се усмихна отново и каза: " Много добре, Господине, но къде научихте френски до 4-то ново?" Той РАЗБРА въпроса и отговори перфектно.
Последваха следните въпроси към него само на френски:
-Какво е вашето образование? /поиска дипломите за бакалавър и магистър/ Какво работите? Опишете! Къде сте роден? Колко деца имате? Къде учи голямата Ви дъщеря? /на 18години е и учи в немска гимназия. / Тя попита: Защо учи в немска гимназия? Изучава ли и друг език там? Тя възнамерява ли да продължи образованието си в университет? В коя област? Имате ли роднини и/или приятели в Квебек? Пътували ли сте в чужбина? Къде? По какъв повод?
С малки обърквания и малко помощ от преводачката , придружаващият се справи блестящо.
Обърна се отново към мен : Мадам, по-малките ви деца учат ли някви чужди езици? Вие учите ли ги на френски? Пеете ли им песни на френски? Обстановката стана по-приятна. При представянето на мъжа ми, гледайки как аз се притеснявам за всеки негов отговор...някак си и стана забавно.
След малко щракане по лаптопа си, чухме "Felicitations !" и се ухилихме щастливи:)

Мадам Bosse е много спокойна и предразполагаща. Това одобрително кимане при отговорите на мен лично ми действаше много успокояващо и ми помагаше да се чувствам по-уверена. Всички, поканени на тази сесия сме късметлии!!!

Ние сме 5 броя сертифицирани :
водещ 37г.:Приложна лингвистика- френски 10/10, английски 8/8, без сертификати по езици
придружаващ 38г. Бак.Счетоводство и контрол, Магистър Финанси/ без стаж по специалността/, френски 4/4
три деца на 18г., 8г., 3г.

Успех на следващите!!!!!
DCS Vienne - 30.09.2011
Entrevue - 07.11.2013
Doc. Sydney - 04.12.2013/11.12.2013
Баркодове - 29.01.2014
Медицинснки - 25.04.2014/ 08.05.2014
Покана за визи - 16.03.2015
ВИЗИ - 28.03.2015
Полет - 24.04.2015
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от martatabs »

Teozara, таблицата за оценяване и през 2011 си беше същата, само че в сегашната езикът се оценява по съвсем друг начин.

Виж тези стари преводи на таблицата:
http://prikachi.com/images.php?f=images ... 36493E.jpg"
http://prikachi.com/images.php?f=images ... 36718J.jpg"
http://prikachi.com/images.php?f=images ... 36593o.jpg"

Това е актуалната таблица към 1 ноември >> http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... I0_2R2.htm"

Отказ може и да не получите, но ще ви поискат в някакъв определен период (90 дни в моя случай) да им предоставите някакви доказателства, с които да си повишите точките. Не е нужно да нахалствате, защо сами ще си "прецакате" и малките шансове, които имате. Стойте си на... и чакайте писмото-там ще пише всичко. През това време не спирайте да учите език, най-вече съпругът ти.

п.п. Teozara, през цялото това време отвори ли някой от официалните сайтове, за да се запознаеш с процедурата? Отговори ми честно.
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от milly »

Teozara написа:Лесно е да се критикува когато вече си взел сертификат!
Ей тука много грешиш, миличка. Като ти чета постовете, ти едва ли имаш представа колко труд стои зад този проект, колко изчетени гайда, колко изчетени интернет страници, колко време, от което лишихме детето ни. Отидохме на интервю, за да ни дадат сертификатите, защото ги заслужаваме, а това си личеше. Отидох със самочувствие и подготвена, затова интервюто беше удоволствие за мен. Не беше изпит, на който отговарям на 80% от въпросите. Отговорих на 110% от въпросите. На каквото си постелиш, на това лягаш. Съветвам те да спреш да хленчиш, достатъчно време отделихме с твоята драма. Достатъчно се изложи. Виждам те, че много искаш да говориш с Мме Бос и като че ли търсиш подкрепата ни за това. Тогава от нас имаш ДА, имаш нашето стимулиращо да! Но преди това седни и хубаво изчети информацията от официалния сайт. Поне там. Чети Шекспир в оригинал, момиче, другото е загуба на време и очевидно ви изигра лоша шега.
Teozara написа:Най-важното е че ще направя всичко по силите си, само да ми се даде втори шанс :y:
Ти за две години не направи, сега за месец и половина ли ще направиш?
Ти си от хората, които влизат във форума, за да ВЗЕМАТ каквото им е необходимо, но не и да ДАВАТ. Няма нито един твой пост, с който си помогнала на някого със съвет или информация. Всичките ти постове са само въпроси за твоя си случай.
Teozara написа:Моля ви посъветвайте ме какво да правя?
Знаете ли, кое признават канадците за трудов стаж - майчинството, отпуската (платена и неплатена) или борсата?
Teozara написа:Здравейте, можете ли да ме упътите къде мога да прочета за тази програма за имиграция в Северните части на Квебек?
Teozara написа:От къде мога да взема бланката на този договор, защото там където са посочили, страницата не се отваря.
Teozara написа:Има ли поканен на интервю на 06.11 от 14.30ч.?
Teozara написа:Какво трябва да представляват разпечатките на обявите за работа?
Извадките трябва ли да съдържат описание на търсената длъжността и изисквания за заемането й?
Обявите трябва ли да отговарят на нашата квалификация и трудов опит или на това какво можем да работим в началото, преди да си преравним дипломите?
Колко на брой обяви, ориентировъчно е хубаво до подготвим и как да ги представим?
Съжалявам за цялата тази помия, която изписах, но през моята призма така ги виждам нещата.
Щом са ви допуснали до интервю, значи събирате точки. Щом не са ви дали сертификат, значи не сте доказали това, което сте заявили в молбата, де факто сте излъгали. Знаеш ли колко подготвени хора има, които чакаха за вашето място? Но те ви дадоха шанс на вас. Вие го пропиляхте, сега искате втори шанс. Ми после и трети ще искате. На всеки му се искат много работи, но се простира според възможностите си. Приеми, че Квебек е голям залък за вас.
Успех! Наистина мисля, че сертификати ще получите. Сподели радостта си нас, но занапред те моля да споделяш твоя опит с останалите, а не само да се сещаш за форума, когато ти си имаш нужда от него. :@
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от ivo_yakimov »

T_LEO поздраврления от мен. Май не е толкова страшно...... :y:
Teozara
Мнения: 78
Регистриран на: Пон Ное 07, 2011 6:00 am

Re: Интервю Ноември 2013

Мнение от Teozara »

Нашето интервю не беше по-различно от това останалите.
Ние бяхме на 6 ноември от 13.30ч.
След нас беше едно семейство от Варна. Доколкото разбрах четат форума, но не са регистрирани.
Влязахме навреме, тъй като преди нас нямаше никой. Мадам Bosse се представи и поясни в общи линии как ще протече интервюто - първо сверка на документите и след това ще ни задава въпроси. Поиска паспортите, свидетелството за брак и актовете за раждане. Сверериха ги с преводачката и продължи с моите дипломи. Попита ме какво съм учила, къде, колко години. Това ли е последната ми диплома. Каква е темата на дипломната ми работа, какво съм писала в нея. Какви предмети съм изучавала в университета и нещо по-специално учила ли съм. След това премина към трудовия стаж - поиска ми справката от НАП, служебната бележка и трудовата книжка. Попитах я дали да и дам фишовете за заплати, но тя каза че не е необходимо. Тук започна голяма сверяване и уточняване кога точно съм била в майчинство. Започна да пресмята колко стаж имам по изработени часове на седмица. Стана малка каша, тъй като на предишната фирма съм работила на два трудови договори и се наложи да обяснявам защо. Попита ме какви са ми били задълженията в предишната и в настоящата работа.
На английски ме попита - дали имаме приятели в Квебек, какво работи моята братовчедка там, къде последно ходихме на ваканция,излизала ли съм досега в чужбина, какво съм правила там, какви са ми впечатленията.
След това премина на френски като искаше да изредя някои големи градове в Квебек, ценностите на Квебек. Защо искам да отида там, нашата мотивация, в кой град и защо точно там. какво смятам да работя и как по точно ще си търся работа. Показах й обявите за работа, които бях подготвила. Набързо ги разгледа като поиска да говоря по тях - длъжност, какво образование се изисква. От кой сайт съм ги свалила, знам ли други такива сайтове. В този момент аз трябваше да изкарам CV-тата, които сама написах по квебетски модел и Препоръките за работа, но от притеснение не се сетих, а и очаквах тя да ме попита.
Обърна се към мъжът ми като го попита как се казва, кога е роден, къде, какво работи в момента, дали е ходил в Канада, какво ще работи там, колко е часа в момента. Той успя да отговори на половината въпроси.
Интервюто продължи 1ч. и 15мин. Накрая ни каза,че засега ни отказва сертификата поради 2 причини - заради недостатъчното ниво по френски на мъжът ми и затова,че не може да ми даде максимум точки за моя трудов стаж, тъй като съм била дълго време в майчинство.След това добави,че ще преразгледа отново нашата кандидатура и може да е направила някаква грешка. Ще ни изпрати писмо по пощата до две седмици, в което маже да поиска да изпратим допълнителни документи в срок от 3 месеца. Попита ме дали имам някакви въпроси към нея.
Смущаващото беше, че през цялото време къртиха отгоре и трудно можех да чуя какво ми говори. Мадам е голям професионалист. Говори спокойно и променя въпроса си когато вижда, че не я разбираш. Изслушва с голяма търпение и интерес.
Надявам се да съм била полезна с разказа си. Пожелавам успех на всички, на които им престои интервю.
Бъдете спокойни и говорите колкото може повече, дори и да правите грешки. Мадам има за цел да научи повече за вас и да ви даде максимума точки. Благодарни сме й, че ни даде втори шанс.
Публикувай отговор