Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
missG
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 22, 2013 9:28 am

Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от missG »

Здравейте! Аз съм нова в този форум, с моят приятел мислим догодина да подаваме документи за федералната процедура. Ако има други хора, които мислят скоро да кандидатстват или пък са го направили вече, нека обменим опит :) Всяка подробност ще ми е от полза.
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от deska565 »

Привет!Желая ви успех в това дълго начинание!
Заредете се с търпение и дано то се увенчае с успех!
Моето семейство подаде док. по процедурата на 16.09-изпратени!
Ще се радвам да ви помогна с всякакви въпроси!
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от Tsetso84 »

Здравейте и от мен :)
Искам да попитам нещо конкретно относно написаното в официалния сайт http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp"
как разбирате написаното, че ще приемат 5000 апликации за периода 4 май 30 април 2014 ? Това кои 5000 апликации са ? първите 5000 ? и ако вече има подадени 5000 апликации кога пускате документи ?
Благодаря предварително! Ако въпросът ми е неуместен моля за информация къде е обяснено това :)
missG
Мнения: 6
Регистриран на: Вто Окт 22, 2013 9:28 am

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от missG »

Tsetso84 написа:Здравейте и от мен :)
Искам да попитам нещо конкретно относно написаното в официалния сайт http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... killed.asp"
как разбирате написаното, че ще приемат 5000 апликации за периода 4 май 30 април 2014 ? Това кои 5000 апликации са ? първите 5000 ? и ако вече има подадени 5000 апликации кога пускате документи ?
Благодаря предварително! Ако въпросът ми е неуместен моля за информация къде е обяснено това :)
Здравей! Давам линк, където можеш да видиш колко апликации са получени общо и колко за всяка специалност :) Мисля, че това ще отговори на въпросите ти. Към момента не са запълнени 5000 апликации :)

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... ations.asp"
Tsetso84
Мнения: 27
Регистриран на: Сря Окт 02, 2013 6:44 am

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от Tsetso84 »

Благодаря за информацията. 5000 може и да не са запълнени, но за жалост категорийте, които не интересуват нас са запълнени.
Veko68
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 05, 2013 2:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от Veko68 »

Здравейте! Аз също съм нов във форума и ще съм благодарен на всеки, който може да ми помогне с информация. Доста се порових в сайта на федералното правителство, но не открих предварителния тест, който всеки кандидат емигрант може да направи, за да си прецени шансовете. Преди години имаше такова нещо, но сега не го откривам никъде. Може ли някой да ми каже, отпаднал ли е този предварителен тест или не? Ако не е, моля за линк :) Предварително благодаря за съдействието, а на всички начинаещи като мен - УСПЕХ!!! :)
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от Leda78 »

Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Veko68
Мнения: 2
Регистриран на: Вто Ное 05, 2013 2:21 am
Местоположение: Пловдив

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от Veko68 »

Здравейте :) Съгласно цитата по-долу, означава ли, че няма да ти разглеждат кандидатурата ако професията ти не е в приложения списък? И ако е така какво се случва? Дали документите ти ще останат за следващия програмен период - след 30/04/2014 - или се кандидатства наново със всички такси и процедури?
Моля някой ако е запознат да даде информация :)

Предварително благодаря

Due to the large number of applications we get, we can only consider a limited number of applications per year. Between May 4, 2013, and April 30, 2014, we will consider no more than 5,000 complete FSW applications for processing. Within the 5,000 cap, we will consider no more than 300 applications per eligible occupation for processing within this same time frame.
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от vladibkolev »

1. Да, разглеждат се единствено документи на хора с професии от списъка.
2. Не, няма да ползват документите за следващия програмен период (сам/а разбираш, че следващата програма може да е със съвсем различни изисквания и условия), освен това в пакета има документи които са със давност и няма как да ги ползват. Просто това им е политиката.
Поздрави
Успех
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
llzaill
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Дек 13, 2013 7:20 am

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от llzaill »

Здравейте,

Да попитам и аз тези които вече са подали документи или съвсем скоро ще..
Как доказахте доходите или сумата която е необходима. Аз лично пари в банка не държа. Навсякъде по чуждите форуми пише, че искат да се докажат откъде са тези пари (наследство, продажба на движимо или недвижимо имущество и пр.). Да уточня според всички ако сега внеса в банката 30 000 лв. ще ме спукат да докажа откъде са. Така ли е или не?

Благодаря и успех на всички!!!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от bp_de »

llzaill написа:Здравейте,

Да попитам и аз тези които вече са подали документи или съвсем скоро ще..
Как доказахте доходите или сумата която е необходима. Аз лично пари в банка не държа. Навсякъде по чуждите форуми пише, че искат да се докажат откъде са тези пари (наследство, продажба на движимо или недвижимо имущество и пр.). Да уточня според всички ако сега внеса в банката 30 000 лв. ще ме спукат да докажа откъде са. Така ли е или не?

Благодаря и успех на всички!!!
За канадските власти е все едно от де имаш твоите 30 000лева.....тях ги интересува да покажеш средства с които да се издържаш - обикновенно хората на запад си държат парите (ако въобще имат пари де ) в банка и за властите е съвсем естествено някаква банка да напише док които да удостоверява това.

А дали ще имаш проблем с Бг власти щото ще си откриеш сметка и в нея ще внесеш 30 к ... много трудно някои в тоя форум ще ти каже.
Лично аз не виждам проблем , все пак 30 к не за някакви дебели кинти даже и за БГ.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от optics »

bp_de,
може би не знаеш, но за такава сума (а мисля и по-малка) при внасяне в българска банка се попълва декларация за произход на парите. Това не е глезотия на банката, те са задължени от държавата.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
syonkov
Мнения: 6
Регистриран на: Съб Фев 02, 2013 12:08 pm

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от syonkov »

llzaill написа:Здравейте,

Да попитам и аз тези които вече са подали документи или съвсем скоро ще..
Как доказахте доходите или сумата която е необходима. Аз лично пари в банка не държа. Навсякъде по чуждите форуми пише, че искат да се докажат откъде са тези пари (наследство, продажба на движимо или недвижимо имущество и пр.). Да уточня според всички ако сега внеса в банката 30 000 лв. ще ме спукат да докажа откъде са. Така ли е или не?

Благодаря и успех на всички!!!
"Ще те спукат" - само ако данъчните решат да се занимават с тебе, но това е малко вероятно или почти невероятно. Не се притеснявай, банката я интересува да и попълниш декларацията. На декларацията може да напишеш каквото си поискаш. Продажба на имот(в банката няма да ти търсят документ), заем от приятел(в банката не могат да те питат, кой е той), събирал си си ги, работил си в чужбина. Както и можеш да дадеш няколко източника(собствени спестявания + заем + продажба на имот + гурбет). Имай предвид че данъчните се активизират евентуално при подаден сигнал от БНБ, където е регистъра с депозитите и обикновенно това става при депозити над 100К, банките са задължени по няколко закона да сигнализират, но 30К няма да ги заинтересуват освен ако не живееш в град с една банка, всички се познавате и ти решиш да си ги внесеш точно там.
Но винаги ми е било интересно, защо хората си крият данъците, пък после реват срещу държавата?
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от Leda78 »

Здравейте!

Има ли някой кандидатствал по Федералната процедура след последните промени от 04 май, 2013 година, който може да сподели докъде е стигнала процедурата при него?

Опитвам се да разбера как върви като бързина. Гледах в нета в разни международни списъци, че има хора при които е отнело и 154 дни :o което е доста малко, но знам, че има значение към кой обслужващ офис си и затова ме интересува как върви при хора, кандидатствали от България. В официалната им страница пише 19 месеца, а за френската 12 месеца, но аз с впечатление, че това не е реално. Специално от писаното в нашите форуми.

Ясно ми е, че е индивидуално и че зависи от хиляди неща, като например това, дали си пратил всичко нужно наведнъж или се е налагало да пращаш документи, както и че има още много евентуални причини за забавяне. Но все пак би ми било полезно да знам как върви и ще съм благодарна, ако някой, който е кандидатствал по новите условия, може да сподели докъде са стигнали нещата.
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Хора, кандидатствали по новата федерална процедура

Мнение от chegevara »

ако всичко е наред с документите и целият пакет ти е изпратен към тях,след което с медицинските до Виза - от 160 до 350 дни може да сте излетели към Канада.
Публикувай отговор