Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от MrGeek »

Наскоро попаднах на страница с мениджмънта на една българска фирма. Оставям настрана факта, че въпросния мениджмънт изобилства от касиери (явно някаква нова, непозната в световния бизнес мениджърска позиция), но далеч по-интересно е да се види всъщност визуалния облик на този изтъкнат мениджърски ешелон. В интерес на истината, точно, когато подготвях темата, от въпросната фирма решиха да изтрият тази забележителна страница, показваща гордостта на управленския екип. За щастие, в интернет има разни кофти елементи, които се опитват да запазват историята му. Затова ето какво беше достъпно съвсем до преди няколко часа. Enjoy - the menidjynt! :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
naskoAH
Мнения: 169
Регистриран на: Пет Сеп 10, 2010 3:08 am
Местоположение: България , Варна

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от naskoAH »

MrGeek написа:Наскоро попаднах на страница с мениджмънта на една българска фирма. Оставям настрана факта, че въпросния мениджмънт изобилства от касиери (явно някаква нова, непозната в световния бизнес мениджърска позиция), но далеч по-интересно е да се види всъщност визуалния облик на този изтъкнат мениджърски ешелон. В интерес на истината, точно, когато подготвях темата, от въпросната фирма решиха да изтрият тази забележителна страница, показваща гордостта на управленския екип. За щастие, в интернет има разни кофти елементи, които се опитват да запазват историята му. Затова ето какво беше достъпно съвсем до преди няколко часа. Enjoy - the menidjynt! :D
Това е България в момента - перачница на пари и трупане на огромни печалби за сметка на обеднялото население , което едва свързва двата края . Има много кредитни къщи , които дават бързи и лесни кредити , а после ти изваждат душата и държавата нехае за това - всичко е законно . Не знам дали си видял лихвения им процент по кредита при забава на плащане:
- Чл.11 (1) Годишният процент на разходите по кредита е в размер на 435,03 %


http://web.archive.org/web/201309240317 ... ti-uslovia"

Представи си какъв е лихвения процент !
За това скоро България няма да се оправи !
Последно промяна от naskoAH на Съб Окт 19, 2013 12:41 am, променено общо 1 път.
DCS-Виена-18.05.2011
Полет- 28-29.06.2015 София-Атина-Монреал
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от MrGeek »

naskoAH написа:Не знам дали си видял лихвения им процент по кредита:
- Чл.11 (1) Годишният процент на разходите по кредита е в размер на 435,03 %
Е той лихвения процент по кредита напълно съответства на визията на мениджмънта плюс този на касиерите. :D
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от tonich »

MrGeek написа:Е той лихвения процент по кредита напълно съответства на визията на мениджмънта плюс този на касиерите. :D
Произведение ще да е... не сбор. :rock:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от newcomer »

MrGeek написа:Наскоро попаднах на страница с мениджмънта на една българска фирма. Оставям настрана факта, че въпросния мениджмънт изобилства от касиери (явно някаква нова, непозната в световния бизнес мениджърска позиция), но далеч по-интересно е да се види всъщност визуалния облик на този изтъкнат мениджърски ешелон. В интерес на истината, точно, когато подготвях темата, от въпросната фирма решиха да изтрият тази забележителна страница, показваща гордостта на управленския екип. За щастие, в интернет има разни кофти елементи, които се опитват да запазват историята му. Затова ето какво беше достъпно съвсем до преди няколко часа. Enjoy - the menidjynt! :D

леле и лихвите.ние работим с 36 до 216% годишна лихва според размера на отпуснатия кредит ,а тия направо избиха рибата.
време е властите да ги подкарат,че както се навъдиха тия фирми за бързи кредити яко ни подядоха хляба

относно мениджмънта кво да кажа ,пикльовци дето се изживяват на борчета и млади курваляци за украса на офиса.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от pumpy »

Не е истина как всяки е "довлякъл" някаква снимка, включително и в кухнята :rofl:
Като се замисля, в един от кабинетите, където работех, в деня за снимки всичко беше определено като облекло, имаше професионален фотограф, визията на всички е еднаква. Някаква идея за фирмата и продукта.....
Интересно също, какво значение има възрастта ? ? ?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от Bistra »

Абе, те повечето касиери много мургавки. :rofl:
За татуировките - подготвена съм. Лятоска си имах работа с татуиран нотариус по 3/4 панталони (татуировката му бе на глезена). Дотолкова не си подтисках усмивката, че даже и той ме попита накрая: "Какво е толкова смешно?" :lol:
Обаче съвсем определено се влюбих в онзи ...с ветрилцето от левчета...Знаете, че ветрилата са ми слабост. Оле! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от Godis »

pumpy написа:Не е истина как всяки е "довлякъл" някаква снимка, включително и в кухнята :rofl:
Като се замисля, в един от кабинетите, където работех, в деня за снимки всичко беше определено като облекло, имаше професионален фотограф, визията на всички е еднаква. Някаква идея за фирмата и продукта.....
Интересно също, какво значение има възрастта ? ? ?
:y: Абсолютно същите въпроси си зададох и аз + защо всички снимки са качени стречнати...явно една от касиерките им е правила сайта.

Ние ли толкова сме се променили та ни правят впечатление тези неща ????
Аватар
myhata II
Мнения: 15702
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от myhata II »

newcomer написа:
MrGeek написа:Наскоро попаднах на страница с мениджмънта на една българска фирма. Оставям настрана факта, че въпросния мениджмънт изобилства от касиери (явно някаква нова, непозната в световния бизнес мениджърска позиция), но далеч по-интересно е да се види всъщност визуалния облик на този изтъкнат мениджърски ешелон. В интерес на истината, точно, когато подготвях темата, от въпросната фирма решиха да изтрият тази забележителна страница, показваща гордостта на управленския екип. За щастие, в интернет има разни кофти елементи, които се опитват да запазват историята му. Затова ето какво беше достъпно съвсем до преди няколко часа. Enjoy - the menidjynt! :D

леле и лихвите.ние работим с 36 до 216% годишна лихва според размера на отпуснатия кредит ,а тия направо избиха рибата.
време е властите да ги подкарат,че както се навъдиха тия фирми за бързи кредити яко ни подядоха хляба

относно мениджмънта кво да кажа ,пикльовци дето се изживяват на борчета и млади курваляци за украса на офиса.
Както вече ти казах батка,това което правите е незаконно,а т.е. заем срещу имот с записна заповед !
Ако съм на теб по най бързия начин ще си пребера версиите,защото се спряга нов закон за заемите и кредитите,а той е че само "Х"определени банки ще могат да извършват тази дейност
А тези сделки които ги правите сега,от тях ще останат листа хартия с която само можете да си изтриете гъза !
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от optics »

Godis написа:
pumpy написа:Не е истина как всяки е "довлякъл" някаква снимка, включително и в кухнята :rofl:
Като се замисля, в един от кабинетите, където работех, в деня за снимки всичко беше определено като облекло, имаше професионален фотограф, визията на всички е еднаква. Някаква идея за фирмата и продукта.....
Интересно също, какво значение има възрастта ? ? ?
:y: Абсолютно същите въпроси си зададох и аз + защо всички снимки са качени стречнати...явно една от касиерките им е правила сайта.

Ние ли толкова сме се променили та ни правят впечатление тези неща ????
Винаги ме нерви когато снимка или видео е с "каунести" глави. Сайта сигурно не го е правила касиерката, а 12 годишния син "дете-чудо" на касиерката, който "мноо ги разбира компютрите" щото играе по 18 часа на ден уоркрафт. Традиционния метод - вземат се каквито снимки ти дадат а в html кода се вкарват в еднакви размери, примерно квадрат.

Тоя любимеца на Бистра си е дибидюс Гълъбин Боевски :D
Той и една хубава мацка са снимани от професионална агенция която си е курдисала и логото на снимката.
Докато пича с татуировките е по-скоро микс от Мики Рурк и Митьо чука !
А тука па, фотографа е бил съвсем подпийнал:
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
plamsht
Мнения: 221
Регистриран на: Вто Окт 24, 2006 11:28 am
Местоположение: Montreal

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от plamsht »

Май това е "Другата България" за съжаление :(
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от Bistra »

optics написа: Тоя любимеца на Бистра си е дибидюс Гълъбин Боевски :D
Да, ама е минал успешно през митническа проверка на бразилското летище (юпии!) и показва какво ще харчи довечера в дискотеката. :lol:
Абе, вярно, що точно тази прическа е толкова актуална сред българските младежи? Нямат ли си пари да ги барнат нещо по-така? Ще речеш, че съкилийника ги е стригал надве-натри между две разходки на чист въздух. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от optics »

Аз когат' се остригах (по собствено желание) през 1986-та, инструктора ми по кормуване не можеше да повярва, викаше ми - за нещо са те сбарали тебе, ама не искаш да си признаеш...
Тогава това беше изключителна рядкост. С настъпването на мутрокрацията бръснатите глави не само, че не са рядкост ами са и доста популярни. Един роднина тва лято ми разправяше - абе при една и съща физика, (да речем - нормална) ако си остриган ще предизвикваш малко повече респект отколкото ако си с дълга коса. И така, вика, в определени ситуации с кубето може да минеш по-безпроблемно.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от Bistra »

:o Добре, че не сме там! Не мога да си представя, сина ми един ден да си отреже великолепните къдрици, по които тепърва ще лудеят девойките, за да се прави на вървежен пандизчия. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
7George
Мнения: 9645
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Корпоративна култура на БГ бизнес, що е то?

Мнение от 7George »

:lol: :D Тия явно са ги подбирали така, че не само да отпускат кредити, но и да могат сами да си ги прибират от закъсалите длъжници.. Все млади хора. Е, човек все някъде трябва да поработи, преди да емигрира... 8)
Embrace your climate change!
Публикувай отговор