Въпрос относно имиграция в канада

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от AsicsFan »

Адриане, виждам че имаш надежди, но не си даваш ясна сметка точно с какво се захващаш.

В смисъл такъв - да, език се учи на място най-добре, но няма как да дойдеш без език. Демек кокошката и яйцето. Точно както канадски опит се добива в Канада, но всеки работодател иска канадски опит за да те вземе на работа за готините работи. Пак кокошката и яйцето.

Затова - хващаш и ходиш на курсове по френски и английски поне 1 година, за да стигнеш средното ниво, междувременно по интернет слушаш всяка вечер поне по 30 минути новините на френски/английски на официалното канадско радио, каквото там му беше името че забравих, за да ти се натренират ушите на езика и така.

Отделно как ще дойдеш нямам представа, но работа ще се намери за теб. Нямам представа как е в Квебекарско, но тук в Торонто примерно попа помага - мен първата зима ми беше предлагал да ходя в строителството и то за не-лоши пари като за новопристигнал. Готина работа естествено в началото само супер-късметлии имат, останалите са на каквото се намери. Но пък за строителството винаги търсят. За шофьори нямам представа. Един път да дойдеш да понавъртиш опит и ще си намериш нещо дето плаща повече.

Въпроса е както казах че нямам представа как би дошъл. Затова зарежи поканите засега, отдели 1 година и ходи учи езици за да не се вайкаш после. Отдели време за подготовка сега, за да си спестиш мъки после.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
никой
Мнения: 85
Регистриран на: Чет Юли 11, 2013 6:13 pm
Местоположение: Somewhere over the rainbow

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от никой »

AsicsFan е прав за езика. С една особеност която от опит знам. Учиш ли език, започваш да ходиш с слушалки в ушите непрекъснато и да слушаш радио, филми и всичко дори дума да не отбираш. И така поне 1 година за да видиш резултат. Иначе с ходене на уроци за по 2-3пъти седмично ще научиш само нещо основно. А това е малко.
То никой не ти иска академично владеене но трябва да се поставиш в реална среда. Остави курсове обещаващи език за 3-мес, а намери други сериозни. Ако учителя е чужденец най-добре ще е. Говори с приятели на английски/френски колкото и да не го знаеш. Грешиш, кофти е но така се учиш.
Да емигрираш е лесно.Но за да си свалиш цървулите и пояса с мускалите са необходими десетилетия
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от tot2311 »

AsicsFan написа:Адриане, виждам че имаш надежди, но не си даваш ясна сметка точно с какво се захващаш.

В смисъл такъв - да, език се учи на място най-добре, но няма как да дойдеш без език. Демек кокошката и яйцето. Точно както канадски опит се добива в Канада, но всеки работодател иска канадски опит за да те вземе на работа за готините работи. Пак кокошката и яйцето.

Затова - хващаш и ходиш на курсове по френски и английски поне 1 година, за да стигнеш средното ниво, междувременно по интернет слушаш всяка вечер поне по 30 минути новините на френски/английски на официалното канадско радио, каквото там му беше името че забравих, за да ти се натренират ушите на езика и така.

Отделно как ще дойдеш нямам представа, но работа ще се намери за теб. Нямам представа как е в Квебекарско, но тук в Торонто примерно попа помага - мен първата зима ми беше предлагал да ходя в строителството и то за не-лоши пари като за новопристигнал. Готина работа естествено в началото само супер-късметлии имат, останалите са на каквото се намери. Но пък за строителството винаги търсят. За шофьори нямам представа. Един път да дойдеш да понавъртиш опит и ще си намериш нещо дето плаща повече.

Въпроса е както казах че нямам представа как би дошъл. Затова зарежи поканите засега, отдели 1 година и ходи учи езици за да не се вайкаш после. Отдели време за подготовка сега, за да си спестиш мъки после.
Готина работа в началото намират хора с англииски, образование и стаж. Тва с късмета е много малък процент. Като си си учил англииския и си имаж подходящия трудов стаж става.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от AsicsFan »

tot2311 написа:Готина работа в началото намират хора с англииски, образование и стаж. Тва с късмета е много малък процент. Като си си учил англииския и си имаж подходящия трудов стаж става.
Че късмета е малък процент - да. Но за другото не е баш - Аз в БГ последните 4г преди идване примерно бях работил само за УК и УСА компании, при това не малки. И пак зор видях - заради "канадския опит" дето никой го няма като дойде. После се научаваш как да излъжеш тукашните рекрутъри и си в играта.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
tot2311
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Май 30, 2009 6:41 am

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от tot2311 »

Еми ето това е полезното за бъдещите новопристигнали. Всеки има някакво умение и стаж цаката е да го представиш така пред местните че да те наемат. В твоя и моя случай да излъжеш рекрутарите.
Минеш ли през първата година канадски опит нещата се променят.
Adrian
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 4:27 am

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от Adrian »

Днес звънях на фирмата която ми даде колега и разговарях с тях казаха да пратя CV и ще погледнат дали могат да ми предлойат нещо цена по федерална програма 40000$, по провинциална 80000$.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от pumpy »

Adrian написа:Днес звънях на фирмата която ми даде колега и разговарях с тях казаха да пратя CV и ще погледнат дали могат да ми предлойат нещо цена по федерална програма 40000$, по провинциална 80000$.
Предполагам имаш предвид 4 и 8 хиляди ?
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от AsicsFan »

Adrian написа:Днес звънях на фирмата която ми даде колега и разговарях с тях казаха да пратя CV и ще погледнат дали могат да ми предлойат нещо цена по федерална програма 40000$, по провинциална 80000$.
Адриане, ти пак майтап си правиш. Евтиното излиза скъпо, това едно. Второ, ще дойдеш и само ще си мислиш че ще научиш език. Вервай ми няма да стане. Ще си като китайците и руснаците (и някои Българи). И ще обясня: ще дойдеш, няма да знаеш език, няма кой да те наеме, ще почнеш работа при Българи-имигранти (или евентуално ако имаш спомен от руския от училище ще почнеш при руснаци) или пак евентуално - други балкански имигранти -- дотук лошо няма. Лошото ще дойде че тая работа ще е тип "survival job" - демек "работа за оцеляване" или още по-демек - работа за много малко кинти, щото няма да имаш опита, няма да имаш езика, а тук живота не е евтин (да не кажа че специално Торонто и Ванкувър са ужасно скъпи примерно) и просто ще ти трябва работа колкото да си платиш наема и хляба. Вероятно в началото няма да имаш за кой-знае колко повече освен сметките, кафето и цигарите, предвид знанията ти за езика и прочее барабар с "канадския опит". И така ще те врътне въртележката "работа-къщи-работа-от-заплата-до-заплата", а тая въртележка е много гадна щото излизането е ужасно трудно. Един непредвиден разход да ти дойде и ще клекнеш (като примерно нещо със здравето, а тия неща просто се случват). Ще се връщаш от работа скапан, ще си работил цял ден, единственото което ще поискаш е да си пуснеш телевизора (ако може да си позволиш кабелната) или поне на лаптопа да изгледаш някой филм дръпнат от нета, да хапнеш, 2 бири и ще ти се доспи. На другия ден ставаш, оправяш се и на бач, вечерта сценария го казах. Събота и неделя (ако приемем че не си на работа, щото вероятно може да почнеш втора работа за да връзваш краищата или просто твоята работа я имаш 1 почивен ден, я не), ще излезнеш да огледаш града, ако изобщо ти се излиза, щото от умора ще спиш до обед, после ще ти е омаяно, ще повисиш у вас, най-много да видиш познати в близкия парк на лафче и деня свърши.

И къде точно в тоя сценарий ще учиш английски нямам представа, щото имигрантите на кофти работи не говорят английски (обикновено само си мислят че могат) ... е , освен ако не са от англо-говоряща страна. Случва се да има и канадци дето едвам свързват краищата, но вервай ми ти с тях не щеш да се събираш щото са прошляци и няма да те траят щото за тях си поредния новопристигнал дето им краде работата и "заради теб" те не могат да си намерят свестна. Или поне рядко се намират свестни канадци на кофти работи, макар че колкото да не е без хич, мога да кажа че лично познавам двама.

Ученето на английския/френския в тоя сценарий ще ти се изрази в четенето на пътни табелки и заучаването на спирките на буса/метрото.

И това не ти го казвам за да те обезнадеждя или да те откажа или нещо. И аз минах доста труден път в началото тук, с физическа работа и то първата ми зима. А дойдох от БГ с приличен английски и френски, в БГ бях компютърен програмист последните 7г преди идването. Допуснах и грешки за които аз съм си виновен, но си ги оправих.

Така че не се помайвай ами седни учи език колкото можеш оттам. Докато си в БГ имаш спокойствието да живееш на позната почва с позната работа и родата и приятелите на около, без да те гони мисълта че ако не си платиш наема ще ходиш на улицата и едва ли ще се намери кой да ти помогне. Отдели малко време там, щото го имаш, че тук няма да го имаш вервай ми.

Айде. Писах каквото писах, стига :)
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Adrian
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 4:27 am

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от Adrian »

Извинявам се 4000 и 8000$ по инерция съм сложил още по една. До колегата AsicsFan аз не казвам че не уча езика тука , хванал съм се на хорото ще го играя както се казва почнал съм да го уча английския и ще наблягам на това. А за фирмата написах каквото ми каза жената само като информация, искам поне разговорно да го знам езика за да мога да се справям като за начало с елементарните неща. А че всяко начало е трудно това мие ясно.
Последно промяна от Adrian на Съб Окт 19, 2013 2:33 am, променено общо 1 път.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от the_coach »

Адриане, на колко години си ?
Adrian
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 4:27 am

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от Adrian »

28 навършвам на 20,02,
Аватар
Guinness
Мнения: 1643
Регистриран на: Вто Яну 27, 2004 10:54 pm
Местоположение: Edinburgh,Scotland

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от Guinness »

Adrian,виж това
http://www.arrivalondon.com/driver/31/s ... Bus-Driver"
доста по-бързо ,по-евтино/ сравнено с тези $4000,които ти искат само за документи,а оттам започват другите плащания/.И не е нужо да ходиш по интервюта,медицински и тем подобни,само изчакай 01.01.2014.
We are looking for applicants with:
a full UK or EC manual driving licence
two years driving experience
И най -важното не е нужно да доказваш имаш ли сестра или не.
А като събереш пари можеш да отидеш на ексурзия до Канада,за а се убедиш че не е нищо повече от един водопад и няколко бутилки кленов сироп.
Adrian
Мнения: 12
Регистриран на: Нед Окт 13, 2013 4:27 am

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от Adrian »

Guinness написа:Adrian,виж това
http://www.arrivalondon.com/driver/31/s ... Bus-Driver"
доста по-бързо ,по-евтино/ сравнено с тези $4000,които ти искат само за документи,а оттам започват другите плащания/.И не е нужо да ходиш по интервюта,медицински и тем подобни,само изчакай 01.01.2014.
We are looking for applicants with:
a full UK or EC manual driving licence
two years driving experience
И най -важното не е нужно да доказваш имаш ли сестра или не.
А като събереш пари можеш да отидеш на ексурзия до Канада,за а се убедиш че не е нищо повече от един водопад и няколко бутилки кленов сироп.
Благодаря ти колега аз и не бързам ,а и съм на курс до 16,01,2014 утре ще кандидатствам онлайн само някои да ми каже към кой гаражи да се на соча на север или на юг от Лондон. Къде ще имам по голям шанс и Още един път Благодаря ти както и на всички които ми написаха своите мнения и опит в начинанието което съм се насочил.
IvBo
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 1:59 pm

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от IvBo »

Имам въпрос, относно новата процедура след 1 август 2013г. за Квебек. Четох в сайта но не можах да разбера как доказвам нивото на език, само го отбелязвам или трябва да приложа сертификат, и верно ли че изискват от В2 нагоре.
Аватар
AsicsFan
Мнения: 229
Регистриран на: Пет Май 22, 2009 11:50 am
Местоположение: Хасково, България

Re: Въпрос относно имиграция в канада

Мнение от AsicsFan »

Е това е въпрос за форума за имиграция в Квебек. Там ще ти кажат и подробности. Но мисля че трябва да приложиш сертификат.
Winners train, losers complain.
Sofia=>Toronto 2010-07-28
Citizenship 2014-11-13
Toronto=>Sofia 2021-04-28 (Завърнал се)
Публикувай отговор