Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Привет на всички съфорумци ! :hai:
Отварям нова тема, относно спонсорирането на РОДИТЕЛИ, след много ровене и търсене във форума. Единствената тема, която успях да намеря, касаеше спонсорство на съпрузи и се намираше в раздела за имиграция.
Накратко - там нямах особен успех с инфо -то.

Бих искала да призова тези от вас, които спонсорират или вече са спонорирали родители за обмяна на информация. Сигурна съм, че има хора като мен, които си задават купища въпроси и биха искали да обменят или получат полезна информация.
Аз спонсорирам 2-ма души сама, намирам се в Монреал и съм в процедура от 2009 г. , която най-после има някакво развитие от август тази година.
Някой друг като мен ?
Много се надявам на feedback :y: (пък било той положителен или отрицателен).


п.с. Ако вече има такава тема, моля модераторите или съфорумците да ме насочат към нея. Благодаря !
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от ablood »

Ние тази година успешно приключихме със започнатата преди 6 години family sponsorship program. Побъркваща бюрокрация.

Първо вижте дали покривате изискванията за доходи, че ги вдигнаха.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Привет !
Мерси за бързия отговор !
6 години....!!!! Ужас, при нас станаха почти 4, голяма част от които беше само чакане "да ни дойде реда". Е, той дойде, защото през август, получих писмо, в което казват, че са "готови" да работят по моето досие. Искаха един куп документи, подписи и такси разбира се. Говоря за федерална Канада, това нали е първата инстанция. Всичко съм събрала и пратила в края на септември.
Имаш ли идея колко време се бавят, докато ни одобрят на първа инстанция (федерална Канада) и ни прехвърлят към MICC за Квебек? Чух че, веднъж като имаш ОК от CIC и те прехвърлят към кебекарите, ставало много по бързо... Вярно ли е ? На щурите таблици, колко време отнема не вярвам, защото изобщо не спазват сроковете.

Относно доходите -покривам всички изисквания, изрядна съм отвсякъде - документи и прочие. Но както много вярно каза ти - бюрокрацията е побъркваща, наистина !
Приемам всякакви съвети - има ли смисъл да вадя други документи предварително, за да избегна по нататъшни забавяния ?
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от ablood »

Актове за раждане, съдимост, медицински... не помня какво още... + актове за раждане, доаказващи, че си дете на спонсорираните.

Всичките им дипломи, адреси, трудов стаж, военна служба и политическа активност подробно се описват, но не се искат доказателства.

Дъртият ми баща имаше огромни проблеми да си спомни със сигурност рожденното име на майка си. Писахме я Стефка, а после от някъде изкочи документ, че била Стефана. На никой не му дреме.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Това с имената ми е много познато - едно време, баба ми са я записали в акта за раждане с името на дядо и, после изведнъж са сменили закона (говорим за преди 100 години, кажи речи) и автоматитчно са и дали фамилното име на баща и... момински имена, имена след брак и пр. та те станаха 100 имена. Аз вадих документ за идентичност на имената - да докажа, че същотото лице има хиляда имена и става въпрос за едно и също лице.

Останалите документи, които ти изреди, на мен също ми ги искаха и съм им ги пратила.
Искам да те попитам ако помниш - Къде ви мотаха най-много ? Федерална Канада, Квебек или Букурещ ?
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от ablood »

Нямам никакъв спомен за хронологията.

Тъй като бях абсолютно безпомощен да влияя на скоростта на процедурата си забраних да съм нетърпелив.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

Процедурата по QC часта отне някъде 3 до 6 месеца, след това се подават документи за виза. Това отне 21 месеца чакане допълнително.

Времето за чакане за виза беше описано в сайта им мисля.

The tables below indicate application processing times at Canadian visa offices once Step 1 has been completed. The times are based on how long it took to process 80 percent of all cases between July 1, 2012 to June 30, 2013. Processing times are subject to change.

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... arents.asp

Bucharest – Romania 54 месеца показва сега ! това е само за Виза, след като сертификата за селекция е вече издаден от Кебек.
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от nini »

При нас от одобрението от Канада до визите мина около 1 година, общо процедурата отне 4 години и 2 месеца. Спонсорираме двете баби.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

nini написа:При нас от одобрението от Канада до визите мина около 1 година, общо процедурата отне 4 години и 2 месеца. Спонсорираме двете баби.
През коя година беше това ?
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от nini »

миналата година, визите станаха готови тази година месец май. Не сме бързали, даже имаше забавяне от наша страна между формулярите за медицинскуи и самите прегледи-3-4 месеца.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от optics »

Премисляйте хубаво преди да ги почвате тези процедури. Имате ли други алтернативи... как точно ще живеете заедно с родителите и как ще се разбирате под един покрив (ако можете като блъда да си позволите още един - тогава е съвсем друго).
Имам наблюдения, не говоря просто така.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

Mark_2013 написа:Процедурата по QC часта отне някъде 3 до 6 месеца, след това се подават документи за виза. Това отне 21 месеца чакане допълнително.

Времето за чакане за виза беше описано в сайта им мисля.

The tables below indicate application processing times at Canadian visa offices once Step 1 has been completed. The times are based on how long it took to process 80 percent of all cases between July 1, 2012 to June 30, 2013. Processing times are subject to change.

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... arents.asp

Bucharest – Romania 54 месеца показва сега ! това е само за Виза, след като сертификата за селекция е вече издаден от Кебек.
Значи кебекарите наистина са по-бързи..!
Ама това с Букурещ е дивотия... !!! Моята апликация е пусната 2009, демек скоро ще станат 4 години, а още не сме минали първа инстанция. Ако вярвам на таблиците за визите от Букурещ - 54 месеца, това са още 4,5 год. И то какво излиза = 9 години и кусур за цялата процедура :@ На мен ще ми побелее косата от нерви дотогава.... :swear:
Правилно ли да разбирам, че вас Букурещ са ви мотали 21 месеца, за визи ? За коя година става въпрос?
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

nini написа:При нас от одобрението от Канада до визите мина около 1 година, общо процедурата отне 4 години и 2 месеца. Спонсорираме двете баби.
Nini, това звучи доста обнадеждаващо. Но явно всичко си е "cas par cas".
При мен ще станат 4 години и сме до под кривата круша, забавяне от моя страна не е имало. Те са тези, които се мотаят. Аз се надявах , че с "желирането" на новите молби, което въведоха през 2011, ще изчистят по-бързо старите, ама не....
Вие Коя година пуснахте апликациите и кога всичко приключи ?
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Ellie M.
Мнения: 41
Регистриран на: Нед Сеп 29, 2013 9:49 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Ellie M. »

optics написа:Премисляйте хубаво преди да ги почвате тези процедури. Имате ли други алтернативи... как точно ще живеете заедно с родителите и как ще се разбирате под един покрив (ако можете като блъда да си позволите още един - тогава е съвсем друго).
Имам наблюдения, не говоря просто така.

И това съм го мислила... дали ще е втори покрив, дали ще е bi-generational, не знам. За момента това ми е най-малката грижа. Аз света ще обърна, ако мога, само те да дойдат !!! Сама тук, не става просто, поне аз не мога.
Нека да стане първо, пък съм сигурна, че ще разменяме мнения "как живеем с родителите в Канада" или нещо подобно ;)
The only time you should ever look back, is to see how far you've come.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Спонсорство - РОДИТЕЛИ

Мнение от Mark_2013 »

Ellie M. написа:Правилно ли да разбирам, че вас Букурещ са ви мотали 21 месеца, за визи ? За коя година става въпрос?
Да, само процедурата в Румъния отне 21 месеца без усложнения.
2011 до 2012
Публикувай отговор