Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна там?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Kan_Tangra »

Това е напълно възможно, но очевидно първо трябва да се опита по скилд уъркър и тогава ако не стане да се търсят други варианти. А питащата в темата е доста неориентирана, както тя самата казва. В това нейно положение да и се дават съвети без обяснения е най-лошата услуга.
Също и в крайна сметка човек трябва да се запита какво ще загуби и какво ще спечели от една такава емиграция.
Таня имали пари бол, дали 15к$ на английски адвокати за работна виза. Ти наемаш ли се да кажеш, че това е най-доброто решение и за питащата в темата? Още повече, че казва, че няма пари, няма езици, и вероятно няма опит в дървообработването. Пък желание за живот в подскачаУанските прерии и тундри, хич! Дето най близкия "град" в радиус от 3 хиляди километра е някакво село, с 200к жители.

Прекалено много сме се нагледали, наслушали и наЧели на супер експерти, дето не са стъпвали в Канада. Мине се не мине и се покриват, сменят никове и тн. Някое гладно адвокатче ги надъхва и им промива мозъците с надъхващи лекции, и те преповтарят тук, белким и те си повярват.
Все още не съм срещал българин, дошъл с работна виза тук. Не казвам, че няма.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от milly »

docka написа:Здравейте на всички :)
Чета ви от доста време и да си призная колкото повече чета толкова по-голяма каша става в главата ми. Не толкова за процедурите ами по скоро затова дали да опитам. Канада си ми е мечта признавам, но намирам вратичка само с френския, който ама изобщо не ми е ясен и ме плаши и мисълта, че докато успея да се подготвя/ включвам и любовта на живота ми ;) / нещата ще се променят тотално...
Имам нужда от малко помощ. Виждам, че всички са на едно мнение и не препоръчват посредници. Но при нас положението е такова, че не знам кое е по-добре да се направи.
Аз съм с бакалавър от Стопанската във свищов "Икономика на индустрията" и да отбележа задочно. Не знам какво ще стане ако си приравня дипломата до техните стандарти. Опит като продавач-консултант и сега работя като "отчетник,счетоводство". С една дума съм лузър тотален.
Приятелят ми е със средно музикално и то.Има изкаран само курс за мениджър.Но пък от към опит е много по-добре.общо взето: мениджър,логистика,управител /в момента пак е управител на мебелна къща/.
Аз съм добре с английския той също го знае, но му е трудно да се отпусне да говори.Френския никакъв и при двамата.
Извинявам се за романа.Ще съм ви много благодарна ако изкажете някакво мнение по въпроса.
аз не ви разбрах към коя точно провинция сте се насочили, но ако сте се налочили към Квебек ви препоръчвам да започнете от тук

Мое мнение е, че ако не сте учили никога френски, а тепърва ще започвате от а, бе, се, по-добре се откажете от Квебек. А ако образованието ви не попада в лявата част на този списък, мисля, че станаха много условностите и определено Квебек не е вашата провинция. Поинтересувайте от Федералната, евентуално.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от optics »

Моето мнение (и съм сигурен на още доста форумци) е че ако ще опитвате, по-добре се откажете. Тая работа се почва с много силна мотивация и много силно желание. Мисля че ако просто ще опитвате, крайния резултат ще е разочарование, и похабени сумати нерви и пари.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от optics »

Kan_Tangra написа:Все още не съм срещал българин, дошъл с работна виза тук. Не казвам, че няма.
Като тръгнеш някой път за насам, обади се да се срещнем ;-)
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от tonich »

Optics, ти си академик от БАН, така че не се давай за пример! :rofl:
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Kan_Tangra »

optics написа:
Kan_Tangra написа:Все още не съм срещал българин, дошъл с работна виза тук. Не казвам, че няма.
Като тръгнеш някой път за насам, обади се да се срещнем ;-)
Мерси за поканата!
Ще имам на-из-по-иззад-под-пред-вид ... ;)

... забравих "над" ...
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от optics »

Познавам лично (с работна виза) - пчелар и двама зъботехници.

Тонич, сега хората ще ме вземат за синУСОИдален старец :D
:D
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от demococcus »

Kan_Tangra написа:Ми по гръб няма да паднеш и да си признаеш, че си се набутала с 10-15к $ за адвокат, а вместо помощ, получаваш набутка. Ама лошо няма. Ще го пазим в тайна и няма да казваме на никой. Your secret is safe with me. :rofl:

Таня имали пари бол, дали 15к$ на английски адвокати за работна виза. Ти наемаш ли се да кажеш, че това е най-доброто решение и за питащата в темата?

Прекалено много сме се нагледали, наслушали и наЧели на супер експерти, дето не са стъпвали в Канада. Мине се не мине и се покриват, сменят никове и тн. Някое гладно адвокатче ги надъхва и им промива мозъците с надъхващи лекции, и те преповтарят тук, белким и те си повярват.

Точно това сочене с пръст и негативни квалификации отказват много хора да пишат във форума. Дали ще е прекалено не-българско ако изказванията ни са по-умерени?
Правила на форума написа:1. Участниците във форума са длъжни да спазват добрия тон на поведение, да не използват вулгарни думи и да се отнасят с уважение един към друг.

2. Не използвайте форумите за разрешаване или още по-малко за създаване на личностни конфликти. Забранява се разкриването на лична информация за друг потребител. Спазвайте личното пространство. Съсредоточете се върху темата/мнението, а не върху този, който го е писал.
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от newcomer »

tanyatais написа:ОК, Тангра ,по принцип заради ей такива поголовни изказвания спрях да пиша тук ,но ще ти отговоря по твой облик и подобие. Пита се как да се имигрира ,а това също е легитимен начин и представи си доста популярен ..
Ти откъде реши,че работна виза не е статут и не е установяване? Чел ли си имиграц. правила на страната ,в която живееш ? Знаеш ли какви права/ възможности се дават на едните заселници и какви на другите заселници и колко време ще ти отнеме да намериш /да те одобрят за работа като пристигнеш росен ,росен от БГ ?
Кой каза,че ще сме извън градовете? Заминаваме в град от 210 000 души ..
И ти ще разбереш какво е да имаш опции и да не ти е единствената да навземеш заеми и да продадеш панелката за билети и ако не потръгне да си се върнеш в БГ с подвита опашка . Още не го разбираш това, ама ще го разбереш някой ден. Ако въобще можеш да не си бил в такава ситуация.
Не очаквам отговор !
Адвокатът е колкото можеш да си позволиш драги ,ни повече ,ни по-малко..
Успех на автора в заминаването .колкото по малко пише тук ,а повече чете други източници, толкова повече ползи ще има .Хайде със здраве :^)

град с 210 000 жители в канада си е чисто едно голямо село

танечка ,що не пишеш вече бе.
и вас ли ви налази оня дървения :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
ch0c0
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юли 07, 2014 3:23 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от ch0c0 »

Здравейте,

Аз и приятеля ми искаме да заминем за Канада. Предпочитаме Торонто, а не Квебек (Монреал), тъй като не знаем френски. И двамата имаме завършено висше образование, аз икономическо, а той инж.. И двамата знаем отлично английски. Не ни е ясно към коя програма ще е най-добре да се насочим. За квалифицираната работна програма е необходим 1г. стаж, приятелят ми има като машинен инженер, но на кораб, към американска фирма. Дали ще одобрят този стаж и как може да го докаже? Трябва ли да се доказват някакви доходи по тази програма (и какви/колко?)? Колко средства ще са ни необходими за програмата? По принцип има списък с професии, в който попада професията машинен инженер, това носи ли някакви ползи и какви?

Благодаря много за съдействието!
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11751
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от optics »

Ползвайте търсачката, четете официалния сайт, вижте дали професиите са ви в списъците, сметнете си точките. Питайте интелигентно (това означава - кратък отговор да ви удовлетворява). Ако получите отговор "да" или "не" и ви удовлетворява - е това е перфектно формулираният въпрос.
Трудното е да повярваш на отговора. Наскоро питах нещо в друг форум. Един човек ми отговори "не". Това не ми хареса, щото се надявах да е "да". Но после си рекох - щом съм тръгнал да питам значи трябва да съм решил че ще приема отговора, инак защо да питам въобще (тука има много такива примери - първо питат - после не приемат). И така - тоя човек бях чел негови отговори и на доста други (не мои) въпроси и реших, че на него ще повярвам.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
ch0c0
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Юли 07, 2014 3:23 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от ch0c0 »

Здравейте,

Четох, някои неща просто са останали неясни. Според теста в официалния сайт 'Искате да дойдете в Канада?', с опция 'имиграция', резултатът е, че нямаме такава възможност (като има и въпрос, относно сумите, с които разполагаме (например: до $300 000, над и т.н.)). Затова попитах за коя програма колко средства са необходими, ако за квалифицираните работници извън Квебек са ми необходими над $300 000, не ме устройва, нямам ги. За същия тест, с опция 'работа', резултатът е, че имаме възможност с отворено работно разрешително? Какво ще рече това, за какъв период от време? Относно точковия тест, да правили сме, излиза, че събираме точките, но за къде, не ми става много ясно. За къде точно ми дава възможност да кандидатствам този тест?

Благодаря за отговорите!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от klisurov »

ch0c0 написа:Т.1
За същия тест, с опция 'работа', резултатът е, че имаме възможност с отворено работно разрешително? Какво ще рече това

Т.2 Относно точковия тест, да правили сме, излиза, че събираме точките, но за къде, не ми става много ясно. За къде точно ми дава възможност да кандидатствам този тест?
По Т.1
What is a Labour Market Opinion?

По Т.2
За Канада.
Ако имаш предвид
"Determine your eligibility – Federal skilled workers"
означава цяла Канада, без Кебек (те си имат отделна програма).
Аз съм по тази програма и си бях избрал Онтарио за дестинация, т.к. бях чувал за Торонто.
BTW ако някой знае друго изключение, да сподели.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от Koko »

ch0c0 написа:Здравейте,

Четох, някои неща просто са останали неясни. Според теста в официалния сайт 'Искате да дойдете в Канада?', с опция 'имиграция', резултатът е, че нямаме такава възможност (като има и въпрос, относно сумите, с които разполагаме (например: до $300 000, над и т.н.)). Затова попитах за коя програма колко средства са необходими, ако за квалифицираните работници извън Квебек са ми необходими над $300 000, не ме устройва, нямам ги. За същия тест, с опция 'работа', резултатът е, че имаме възможност с отворено работно разрешително? Какво ще рече това, за какъв период от време? Относно точковия тест, да правили сме, излиза, че събираме точките, но за къде, не ми става много ясно. За къде точно ми дава възможност да кандидатствам този тест?

Благодаря за отговорите!
Понеже за Канада има няколко различни процедури, нещата изглеждат объркани и решението е че човек трябва да прочете доста информация за да му се изяснят нещата и да е наясно по коя процедура би имал шансове, това също предполага че и нивото на английския ти трябва да е достатъчно добро за да разбираш какво четеш.

Искаш ли да пуснеш линкове към уеб сайтовете където четеш за да стане ясно дали четеш на правилното място или алтернативно към кой официален сайт би трябвало да се насочиш?

По принцип това тук е под-форума за имиграция в Квебек и може би е по-добре да прегледаш темите и да зададеш въпросите си във под-форума за федералната процедура, там пишат и няколко човека които в момента подготвят документи по нея, така че може и да получиш по-конкретни отговори около списъка с професиите и изискванията.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
clairee
Мнения: 307
Регистриран на: Съб Юли 12, 2014 12:13 pm

Re: Как да имигрирам в Канада? Какво следва като пристигна т

Мнение от clairee »

Здравейте!
Ще съм много благодарна, ако ми помогнете малко да се ориентирам в обстановката относно процедурата за Квебек. С моето семейство сме в самото начало - т.е. на етап подготовка за TEFAQ. Чета ви от известно време и ме смути прочетеното тук мнение, че ако не попадаш в обхвата на професиите, няма шанс. Правилно ли съм разбрала? Аз съм с юридическо образование, което ми дава точно 0 точки. Но пък по други критерии събираме точки.Завършила съм френска гимназия, имам 3 деца и професионален стаж. На 35 г. съм. При условие, че съберем достатъчно точки по другите критерии, не видях пречка, ако не съм в списъка с професиите. От друга страна, съпругът ми е завършил стопанско управление ("geration et administration des entreprises"?), но преди повече от 5 години, а в момента работи като търговски представител, което вероятно няма да се приеме като стаж по специалността, затова решихме аз да съм основният кандидат (а и френският ми е по-добър). Но сега се притесних, като прочетох това за професиите. Много моля за инфо и съвет.
06.11.2015 - DCSQ reçu
02.12.2015 - ouverture du dossier
08.04.2016 - adresse modifiée
28.04.2016 - CSQ émis
09.05.2016 - accusé de réception
18.05.2016 - CSQ reçu
13.06.2016 - dossier fédéral
21.10.2016 - IUC
22.11.2016 - IVM
29.11.2016 - VM
Публикувай отговор