Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

В смисъл за документите ли става дума?
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от tatiana777 »

Да за документите и точките. Нещо не разбирам, където се смятат точките за стажа в графа "EXPÉRIENCE" http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf" кое се слага годините стаж по диплома или по принцип стажа като цяло?
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Общо трудов стаж през целия ви живот като майчинството не се смята за стаж и малко по-нагоре съм дала и обяснение за едногодишния стаж по дипломата.
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от tatiana777 »

Благодаря gaby_!
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от deska565 »

Привет tatiana777!
В тази част от DCS се описва трудовия стаж през последните 5 години, но там трябва да се вмъкне и останалия стаж, който ще се докаже и чрез Удостоверенията от НОИ:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... on-dyn.pdf 13. Emploi(s) au cours des cinq dernières années, (en commençant par le plus récent; au besoin, utilisez une feuille séparée) (voir les instructions)-

Успех и винаги има шанс! ;)
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от tatiana777 »

Благодаря deska565 !
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Alessa »

Здравейте,
имам един въпрос към вече изпратилите документи. Изготвила съм си следната timetable:
Декември-Ielts, януари- TCF, февруари-подаваме докс. Според вас времето януари-февруари ще ни стигне ли за набавяне и превод на всички документи? Има ли такъв, за който примерно се чака повече от 40 дни или нещо подобно?
Благодаря Ви!
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от milly »

няма друг док, освен сертификатите, за който да се чака повече от месец. Е и паспорти, ако се налага да подновявате, разбира се, но и те са в рамките на 2-3 седмици.
В момента не съм наясно колко време след изпитите се получават сертификатите, но когато аз се явявах на tcfq преди 2 години си получих сертификата около месец и половина след самия изпит. Можеш да попиташ в тази тема За ielts съвсем не ми е актуална информацията.
Мисля, че февруари е оптимистичен вариант, но не е невъзможен.
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Icoman »

За IELTS резултатите се чака 13 дена. Тогана получаваш код, с който можеш да си видиш резултата, но самия сертификат го получих около седмица по-късно по пощата. Изпращат се оригиналните сертификати, така че за IELTS ще чакаш в най-добрия случай около 20 дена. За TCFQ сертификата сроковете са по-дълги. Аз чаках около 45 дена за резултата.
УСПЕХ!
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Alessa »

Благодаря ви! :y:
hebros
Мнения: 3
Регистриран на: Пет Сеп 27, 2013 5:24 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от hebros »

If you choose to demonstrate your level of knowledge of French by means of your schooling, you must have completed a minimum of three years of secondary or post-secondary studies in French

Здравейте,
въпросът ми е следния завършил съм ГПЧЕ - с френски език мислите ли , че мога да подам документи като за ниво на френски като се уповавам на средното си образование като естествено през това време ще се ява на tcfq.Някой от вас процедирал ли е по този начин специалноста ми е оценена на 6 т. от търсените и точките ги събирам с уговорката дали и колко точки ще ми дадат в случай , че така изпратя документите до явяването ми на TCFQ.
Поздрави
hristina91
Мнения: 1
Регистриран на: Вто Окт 29, 2013 6:11 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от hristina91 »

Здравейте, може ли някои да ми даде информация за фирма, която движе процедурата за документи и заминаване за Квебек. Става въпрос за град Пловдов?
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Ralica T. »

Здравейте на всички,
Ние със съпруга ми подготвяме първия пакет от документи. Отдавна живеем с идеята да го направим, но досега работихме по събиране на точки по един или друг показател и все още не сме приключили.Предстои ми явяване за пореден път на изпит за сертификат по френски за заветното B2 ако не и на четирите компонента, то поне на най-важните - слушане и говорене. Имам един въпрос към Вас и ще бъда много благодарна, ако получа отговор. Не ми става съвсем ясно от ръководството дали биха дали точки както на мен/аз съм водеща/, така и на съпруга ми за роднини в Квебек. Така се случи, че и на двамата братята ни са с канадско гражданство в Монреал. Аз имам всички необходими документи от моя брат за трите точки, които бих могла да получа, и се чудим дали има смисъл да набавяме и от другата страна. Наясно съм, че по фактор Престой и роднини, ако не се лъжа максималния брой точки е 8, но как точно се разпределят между двамата?
Благодаря предварително и успех в процедурата.
Ralica T.
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Май 27, 2012 1:46 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Ralica T. »

Съжалявам, сега като се зачетох по-внимателно, стигнах сама до извода, че се дават само на единия максимум 3 точки. :)
IvBo
Мнения: 4
Регистриран на: Пон Ное 04, 2013 1:59 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от IvBo »

Имам въпрос, относно новата процедура след 1 август 2013г. за Квебек. Четох в сайта но не можах да разбера как доказвам нивото на език, само го отбелязвам или трябва да приложа сертификат, и верно ли че изискват от В2 нагоре.
Публикувай отговор