Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
whipping top
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 15, 2011 11:18 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от whipping top »

mimka_krasko написа:Моля, някой, ако знае със сигурност да ми отговори за ниво френски B1/B2 на основен кандидат, колко точки се дават, според новите правила.
Ето линк, който може да те насочи. Провери на страница 43 има таблица с точки за нивата.
whipping top
Мнения: 3
Регистриран на: Пон Авг 15, 2011 11:18 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от whipping top »

whipping top написа:
mimka_krasko написа:Моля, някой, ако знае със сигурност да ми отговори за ниво френски B1/B2 на основен кандидат, колко точки се дават, според новите правила.
Ето линк, който може да те насочи. Провери на страница 43 има таблица с точки за нивата.
http://www2.publicationsduquebec.gouv.q ... PI-3-1.pdf"
mimka_krasko
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Окт 01, 2009 6:05 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от mimka_krasko »

Благодаря много, вече ми стана ясно!
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Tish »

http://www.putlocker.com/file/CDADECF3B62B2908" тук можете да изтеглите аудио файл - откъс от последната онлайн инфосесия в Украйна, частта в която се задават въпроси. Има въпроси свързани с новите промени.
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Alessa »

Здравейте,
при новостите сега дали остава в сила изискването и придружаващият кандидат да предостави сертификат за френски език или може и без него (като съответно не се получават точки)?
чета тук:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ledge.html
Candidates who do not wish to submit an attestation of results recognized by the Ministère or do not wish to use the points awarded for French written knowledge must specify this in their application for a Certificat de sélection du Québec by marking the appropriate box on the form.

т.е. да разбирам,че може съпругът ми да не се явява на тест по френски?
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от electrified »

да може, като отбележиш това в кутийката в апликейшъна. Естествено по показател френски език получава 0 точки. Ако ви стигат и без тях- хубаво. Но почти съм сигурен че на евентуалното интервю този въпрос ще бъде повдигнат и ще има поне мъмрене от страна на интервюиращия офицер.
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от sofia_shi82 »

Alessa написа:Здравейте,
при новостите сега дали остава в сила изискването и придружаващият кандидат да предостави сертификат за френски език или може и без него (като съответно не се получават точки)?
чета тук:http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ledge.html
т.е. да разбирам,че може съпругът ми да не се явява на тест по френски?
АКО искате точки за втория кандидат за езици ТРЯБВА да се яви. Само английски и със и без сертификат IELTS няма да му дадат точки дори да е с англ. филология. Май май трябва да се яви и той. Втория кандидат само че за едни и същи нива на владеене на фр.ез. с първия канд. получава по- малко точки. УСПЕХ
Alessa
Мнения: 60
Регистриран на: Съб Фев 09, 2013 5:40 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Alessa »

Благодаря ви!!!
Идеята ни е да подадем скоро и тъй като аз съм готова и за IELTS, и за DELF/или друг/, а мъжът ми не е- та той ще се подготвя докато ни извикат на интервю/дай Боже/.Така или иначе аз съм с бакалавър и магистратура по Бизнес мениджмънт и попадам в 6-точковия списък, детето носи точки,годините /25 и 31/ иии така... надявам се да успеем!
отново благодаря и успех на всички ни!
wantedslavi
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 9:50 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от wantedslavi »

Здравейте!
Искам да попитам има ли някакви изменения в формулярите. Аз ги разгледах из сайта им и не виждам разлика но да попитам за всеки случай.
И още един въпрос документите се пращат на този адрес нали?

Direction de l'immigration économique – International
Service Europe de l'Est, Amériques, Asie, Moyen-Orient
Ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles
285, rue Notre-Dame Ouest, 4e étage
Montréal (Québec) H2Y 1T8
CANADA
Télécopieur : 514 864-9221

Ние ще им пращаме нов комплект с документи щото така и не ни откриха първия!!!!!
Благодаря предварително!
30.11.2012 - TCFQ
31.01.2013 - DCSQ Монреал
18.10.2013 - Accusé
Аватар
milly
Мнения: 376
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 5:11 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от milly »

да, това е адреса.
документите тук
Ce n'est pas en écoutant qqn parler que l'on évolue. C'est en agissant et en vivant des expériences.
wantedslavi
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Яну 08, 2012 9:50 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от wantedslavi »

За щастие се оказа че няма да пращаме нов пакет с документи. Намерили са ги и сега само трябва да обновим чека. Само дето направихме втори комплект с документи ;-)
30.11.2012 - TCFQ
31.01.2013 - DCSQ Монреал
18.10.2013 - Accusé
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Iris »

Tish написа:http://www.putlocker.com/file/CDADECF3B62B2908 тук можете да изтеглите аудио файл - откъс от последната онлайн инфосесия в Украйна, частта в която се задават въпроси. Има въпроси свързани с новите промени.
а защо файлът е *.exe?????
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от martatabs »

Отдавана не съм гледал Règlement sur la pondération applicable à la sélection des ressortissants étrangers, но забелязах, че вече се дават точки за писане (разбиране и писане).

п.п. Няма да се учудя регламента на изпита TCFQ да се промени. Това са мои размишления. ;)
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от gaby_ »

Да, но пак за минимум Б2 ниво .
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
sundance
Мнения: 210
Регистриран на: Нед Юни 26, 2011 3:15 pm

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от sundance »

Попитах организаторите на изпита за добавяне на нови компоненти, но те казаха, че нищо не им е известно още. Иначе, се очаква да въведат конферентна връзка с Париж и вече да си говориш директно с тях по въпросите! :emo:
Получени в Монреал - 21/12/12
Акюзе - 6/03/13
CSQ - 23/10/15
Получени в Сидни - 18/01/16
Баркодове - 26/02/16
Mедицински - 4/05/16
Покани за визи - 27/06/16
Полет - 4/09/16
Публикувай отговор