Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
ivbel
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 8:47 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от ivbel »

gaby_ написа:Ниво B2 по всички компоненти( слушане ,говорене и писане) носи 12 точки за водещия кандидат .За придружаващия ,за да се получат 2 точки трябва да има на един от компонентите слушане или говорене Б2 иначе не взимате никакви точки.
Мерси Габи.Това ,което ме учудва е,че от гида за определяне на точките(редакция 09.2013) пише ,че би трябвало да получи 2т.за А2,а в същото време пишат ,че точки ще се дават само за Б2 и нагоре.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Имаш ЛС.
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Klaiv
Мнения: 51
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 1:25 am

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Klaiv »

Здравейте,

Опитвам се да се да получа информация от MICC за статуса на нашето досие, че от февруари тази година все още нямаме никакви новини (след отварянето на досието ни). Звъня на този номер 001 514 864-9191, но не успявам да се свържа с оператор, с който да мога да говоря и да получа информация евентуално. Някой знае ли друг телефонен номер, на който мога да се свържа, за да получа инфо?
Изпратени документи:23-05-2012
Върнат пакет с документи: 10-2012
Изпратени документи отново: 06-12-2012
Акюзе: 25-03-2013
Искане за доп. документи: 26-09-2014
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: Новостите в процедурата за Квебек - в резюме

Мнение от Dahila »

Klaiv,
аз съм звъняла точно на този номер, но имай предвид работното им време:
Lundi, mardi, jeudi et vendredi : de 8 h à 16 h 30 (Heure de Montréal)

Mercredi : de 10 h 30 à 16 h 30 (Heure de Montréal)

Иначе, също в акюзето пишеше този номер, но на него не съм звъняла: 514 864-9221
Успех!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от deska565 »

Здравейте на всички!
Изпратих документи съгласно новите изисквания от 01.08.2013 г. към които приложих чек на точна сума, включваща таксите за разглеждане на трима души.
След като чекът беше издаден видях: Paiement par chèque - Attention: prévoir 15 euros additionnels au montant pour couvrir les frais de traitement bancaires, дали това не значи, че трябваше да издадем чека на стойност +15 EUR към сумата.
Сумата на чека, който приложихме е точна за нас тримата?
s_ivek
Мнения: 45
Регистриран на: Чет Сеп 13, 2012 6:03 am
Местоположение: Варна

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от s_ivek »

deska565 написа:Здравейте на всички!
Изпратих документи съгласно новите изисквания от 01.08.2013 г. към които приложих чек на точна сума, включваща таксите за разглеждане на трима души.
След като чекът беше издаден видях: Paiement par chèque - Attention: prévoir 15 euros additionnels au montant pour couvrir les frais de traitement bancaires, дали това не значи, че трябваше да издадем чека на стойност +15 EUR към сумата.
Сумата на чека, който приложихме е точна за нас тримата?

Нашия чек също е за точната сума / за трима души/ . Те в банката при издаването на чека си взеха такса - приблизително тези 15 евро , и до колкото ние знаем така трябва да се изпрати .
24.07.2013 - DCS
22.11.2013 - акюзе
22.06.2015 - сертификати / по поща
14.03.2016 - Сидни
22.04.2016 - ОК Сидни
20.07.2016 - медицински
17.01.2017 - покана за визи
28.01.2017 - визи
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от deska565 »

Благодаря!
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

deska565 написа:Здравейте на всички!
Изпратих документи съгласно новите изисквания от 01.08.2013 г. към които приложих чек на точна сума, включваща таксите за разглеждане на трима души.
След като чекът беше издаден видях: Paiement par chèque - Attention: prévoir 15 euros additionnels au montant pour couvrir les frais de traitement bancaires, дали това не значи, че трябваше да издадем чека на стойност +15 EUR към сумата.
Сумата на чека, който приложихме е точна за нас тримата?
Ние си платихме точно също, но според мен " Attention: prévoir 15 euros additionnels au montant pour couvrir les frais de traitement bancaires" е малко на добра воля. Никъде не е упоменато изрично, че тези 15 евро за задъжлителни. В крайна сметка таксата за самото разглеждане не е никак малка и се предполага, че са си ги включил.
От всичко изчетено до момента във форума, не мисля, че някой е имал проблеми заради това, че си е платил точно и искрено се надявам и да няма. :)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от deska565 »

Дано!
Благодаря за отговора и успех на всеки в това начинание-щом е стигнал до тази стъпка!
При нас всичко предстои - едва на етап изпратени първи пакет документи сме!
Дано продължим!
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от deska565 »

На 16.09 изпратени DSC.След какъв период от време да очакваме някакъв отговор?
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

От 4-6 месеца за акюзе
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
deska565
Мнения: 71
Регистриран на: Сря Авг 15, 2012 2:40 am
Местоположение: гр.София

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от deska565 »

Доста!А и дано е толкова!
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от tatiana777 »

Здравейте и от мен, имам няколко въпроса, а не знам към кого да се обърна, за да получа "точни" отговори, за да разбера имали смисъл да се захващам. Ще се радвам ако можете да ми помогнете. Съпруга ми ще бъде титуляр, защото е по-напред в езиците от мен. Двамата сме завършили Минно-геоложки университет, той е бакалавър със специалност ''Минна техника и технологии", като квалификация "Машинен инженер", НО НЯМА СТАЖ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА. Работи във фирма за принтери, там се води "Техник електронна техника и технологии", така да се каже пак на машини, но на друг вид. Стажа му е 10г. без прекъсване. Той е 35г. Аз съм магистър със специалност ''Екология и опазяане на околната среда", като квалификация "Инженер-Геолог", НО СЪЩО НЯМАМ СТАЖ ПО СПЕЦИАЛНОСТТА, в момента съм безработна. Аз съм на 36г. Завършили сме преди повече от 5г. Имаме две деца на 6г. и 3г. Като смятах точките не ми достигат, заради стажа, защото не е по специалността. Може би греша при точките за професиите, защото имам съмнения там, дали съм ги определила правилно. Звънях в няколко фирми посредници, но и те не са много наясно едни казват може други не може(относно стажа). Много ще съм Ви благодарна ако можете да ми помогнете!
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Здравей доколкото аз съм наясно с нещата за стажа няма значение по каква професия я е и дали е по специалността .Ако водещия си има над 5 години трудов стаж значи се дават 8 точки , но стаж по специалността се изисква мин. 1 година ,ако дипломата е издадена преди повече от 5 години както е във вашия случай .Лошото е ,че доколкото знам ако нямаш стаж по специалността и дори професията да е в списъка с търсени не се дават точки по критерии 1.2 ,защото дипломата не се признава . :( Но според мен пак има шанс да се съберат точките само дето ще е малко по-трудно. Надявам се да съм била полезна .
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
tatiana777
Мнения: 10
Регистриран на: Пет Сеп 06, 2013 8:50 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от tatiana777 »

Здравей gaby_, благодаря ти за отговора на моите въпроси относно стажа. Имам един въпрос: Къде се отбелязва стажа по специалността(който го нямаме) ,ако дипломата е издадена преди повече от 5 години.
Публикувай отговор