Кой до къде е по Федералната процедура

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
stunbg
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:17 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от stunbg »

Koko написа:
stunbg написа:Здравейте, решил съм да кандидаствам. Намерих в нета тази фирма "CISS - Canada Immigration Support SVC" http://www.canadaimm.com" .
Попълних формата "Federal Skilled Worker" за да проверя предварително дали имам някакъв шанс. Получих писмо от тях, че имам големи шансове. Въпроса ми е дали някой я знае тази фирма, понеже ми предлагат, ако искам, да ми пратят договор и да започнем процедура по подаване на документи.
За тази фирма за пръв път чувам, затова ще се въздържа от каквото и да е мнение.

Защо не опиташ все пак да направиш теста който е в официалният сайт и да провериш дали събираш точките по критериите посочени там? Един пример - в сайта на въпросната фирма не видях нищо за това че езика се оценява на база резултати от тестове като ИЕЛЦ и ако не си държал подобен тест няма как да знаеш колко точно точки за език ще получиш.

Друг вариант - но тово зависи от тебе колко информация за себе си си готов да напишеш - ако можеш да посочиш какъв точно ти е профила, като образование, стаж, отговаря ли професията ти на изискванията, възраст, език и т.н. Мисля че пишещите във форума могат да ти дадът някаква идея дали наистина покриваш изискванията и какви са ти шансовете.

Не на последно място, но трява да отбележа очевидното - ако покриваш изискванията, то тогава за какво ти е фирма? От друга страна, ако не покриваш изискванията то тогава фирмата едва ли има реален начин да компенсира липсата на точки.
- 2132 Mechanical engineers
- Магистър - 23т.
- 8г стаж. Тук малко ми е мъгляво. Не е точно по специалността ми. А и в БГ много рядко се случва, това което работиш да съвпада с това което се водиш по документи във фирмата. - 15т.
- на 30г. съм - 12т.
- IELTS сертификат нямам. Но според мен няма да е проблем да изкарам 20т. по изискванията за Federal skilled workers. - 20т.
- Семеен, но неженен. С дете.
- Жена ми също може да допринесе за точките с език. - 5т.

По груби сметки събирам 75т.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от chegevara »

ако искараш на ИЕЛТС проблема ти е никакъв ,даже и съпругата ти може да не допринася с език.
но после малко ще е сложно с доказването на семейните начела
много по лесно е да имате брак, ще избегнете доста неща по време на процедурата
трябва да си изпратиш и дипломата към WES за признаване. - http://www.wes.org/ca/fswp/index.asp"
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Daisy2 »

stunbg написа: - 2132 Mechanical engineers
- Магистър - 23т.
- 8г стаж. Тук малко ми е мъгляво. Не е точно по специалността ми. А и в БГ много рядко се случва, това което работиш да съвпада с това което се водиш по документи във фирмата. - 15т.
- на 30г. съм - 12т.
- IELTS сертификат нямам. Но според мен няма да е проблем да изкарам 20т. по изискванията за Federal skilled workers. - 20т.
- Семеен, но неженен. С дете.
- Жена ми също може да допринесе за точките с език. - 5т.

По груби сметки събирам 75т.
Важно е дали ще признаят стажа за такъв по професията "Mechanical Engineer", иначе не само няма точки, но и кандидатурата не е елиджибъл и ще я върнат. Не е достатъчно само дипломата да е с тази професия.

You must have one year of continuous, full-time (or an equal amount of part-time) paid work experience, in at least one of these occupations within the last ten years:

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... =jobs#jobs"

А това, че в БГ е така, канадците слабо ги вълнува. Така че ако стажът ви е по специалността или поне можете да дадете доказателства за това, че е нещо около тази специалност, подавайте. Ако не е, пак можете да подадете, но не мисля, че имате шансове.

И още нещо, инженерните професии в Канада са регулирани от ордери и се искат определени усилия за приемане в даден ордер. Това не касае имиграцията, а работата после като инженер, но е добре да се знае предварително
chegevara написа:ако искараш на ИЕЛТС проблема ти е никакъв ,даже и съпругата ти може да не допринася с език.
Не е точно така, трябва стажът да е доказуем и имиграционните да се съгласят с това, че по тази специалност. Това е всъщност ключовото условие за елиджибилити, останалите неща са постижими, а оценяванетона дипломата е въпрос на процедура и не е особен проблем.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от dzverum »

stunbg написа:
Koko написа:
stunbg написа:Здравейте, решил съм да кандидаствам. Намерих в нета тази фирма "CISS - Canada Immigration Support SVC" http://www.canadaimm.com" .
Попълних формата "Federal Skilled Worker" за да проверя предварително дали имам някакъв шанс. Получих писмо от тях, че имам големи шансове. Въпроса ми е дали някой я знае тази фирма, понеже ми предлагат, ако искам, да ми пратят договор и да започнем процедура по подаване на документи.
За тази фирма за пръв път чувам, затова ще се въздържа от каквото и да е мнение.

Защо не опиташ все пак да направиш теста който е в официалният сайт и да провериш дали събираш точките по критериите посочени там? Един пример - в сайта на въпросната фирма не видях нищо за това че езика се оценява на база резултати от тестове като ИЕЛЦ и ако не си държал подобен тест няма как да знаеш колко точно точки за език ще получиш.

Друг вариант - но тово зависи от тебе колко информация за себе си си готов да напишеш - ако можеш да посочиш какъв точно ти е профила, като образование, стаж, отговаря ли професията ти на изискванията, възраст, език и т.н. Мисля че пишещите във форума могат да ти дадът някаква идея дали наистина покриваш изискванията и какви са ти шансовете.

Не на последно място, но трява да отбележа очевидното - ако покриваш изискванията, то тогава за какво ти е фирма? От друга страна, ако не покриваш изискванията то тогава фирмата едва ли има реален начин да компенсира липсата на точки.
- 2132 Mechanical engineers
- Магистър - 23т.
- 8г стаж. Тук малко ми е мъгляво. Не е точно по специалността ми. А и в БГ много рядко се случва, това което работиш да съвпада с това което се водиш по документи във фирмата. - 15т.
- на 30г. съм - 12т.
- IELTS сертификат нямам. Но според мен няма да е проблем да изкарам 20т. по изискванията за Federal skilled workers. - 20т.
- Семеен, но неженен. С дете.
- Жена ми също може да допринесе за точките с език. - 5т.

По груби сметки събирам 75т.
Написаха ти някои насоки, но не пържи рибата преди да си я хванал. Имаш ли представа от Ielts и какво е нивото ти, говориш ли всеки ден, пишеш ли, но не скучна работна кореспонденция, живял ли си в англоезична страна за дълго време.
Името на дипломата ти и специалността никой не го касае, касае ги само дали задълженията ти покриват техните изисквания по този нок.
Доказване на съжителство без брак ще е трудно - общ адрес, общи бакови сметки, бележки от домоуправрител и други глупости.
Приготви се за прилични разходи при подготовката.
F*ck Google, ask me!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Koko »

stunbg написа: - 2132 Mechanical engineers
- Магистър - 23т.
- 8г стаж. Тук малко ми е мъгляво. Не е точно по специалността ми. А и в БГ много рядко се случва, това което работиш да съвпада с това което се водиш по документи във фирмата. - 15т.
- на 30г. съм - 12т.
- IELTS сертификат нямам. Но според мен няма да е проблем да изкарам 20т. по изискванията за Federal skilled workers. - 20т.
- Семеен, но неженен. С дете.
- Жена ми също може да допринесе за точките с език. - 5т.

По груби сметки събирам 75т.
Значи аз виждам поне 3 проблема, вече споменати и от писалите по-горе, които наистина не бива да са подценяват:
- Стаж – ако не можеш да докажеш трудов стаж по специалността приемлив за канадските имиграционни, то май всичко друго се обезмисля.
- Език – имаш ли наистина представа какво представлява теста ИЕЛЦ за да си толкова оптимистично настроен колко точки за езика да смяташ?
- Образование – докато нямаш направена евалюация от одобрена от канадските имиграционни иституция, като WES, няма как да си сигурен на какво ниво ти признават образованието (магистър или бакълавър) и съответно колко точки за него точно ще получиш.

В добавка към това - съвместното съжителство се доказва доста по-трудно, отколкото ако сте се подписали.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
stunbg
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:17 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от stunbg »

Благодаря на всички Ви за отговорите.
Разгледах NOC, но не можах да се ориентирам дали специалността ми влиза някъде. Машинен инженер - "Неметални конструкции".
Първо ще си дам дипломата за приравняване, за да видя какво ще стане. След това IELTS.
Относно съжителството, това не е проблем. Един подпис и работата е готова.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Daisy2 »

stunbg написа:Благодаря на всички Ви за отговорите.
Разгледах NOC, но не можах да се ориентирам дали специалността ми влиза някъде. Машинен инженер - "Неметални конструкции".
Първо ще си дам дипломата за приравняване, за да видя какво ще стане. След това IELTS.
Относно съжителството, това не е проблем. Един подпис и работата е готова.
Всеки сам си решава, но си помислете дали си струва да харчите 300-400 долара за оценка на дипломата, ако стажът ви не е по този НОК - това изобщо няма да ви помогне. Така или иначе, щом сте с диплома от ТУ (както предполагам), бакалавър ще ви дадат, което сваля само с 2 точки в сравнение с магистър, но ако стажът ви не го признаят по този НОК, ще ви върнат документите и изобщо няма значение дали ви признават магистър или бакалавър. Така че е добре стажът да ви е първата грижа, а после да са другите неща.

Специалността ви по диплома е едно, а това какво работите е друго и второто ги интересува повече от първото.

Ето линк към задълженията и функциите на НОК 2132 Mechanical engineers

http://www5.hrsdc.gc.ca/noc/english/noc ... val65=2132"

Вижте дали правите това, което е описано там - ако да - сте ок ии продължавате с оценка на дипломата и ИЕЛТС и т.н., Ако не - пак можете да продължавате, но шансовете ви клонят към 0.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от dzverum »

Мерси дейзи, че си описала нещата. Stunbg от скоро четеш документите и още не усещаш посоката, зачети се внимателно в това, което ти пишем. Канадците не ги касае името изписано на дипломата ти, може да пише ракетен инженер , но това което работодателя ти напише в писмото като задължения е нещото със значение за тях. Как се казва длъжността ти по договор също няма значение. Wes ти гледат дипломата и пишат бакалавър или мастер нищо повече. Така че си прегледай нока и кажи дали имаш тази трудива характеристика...
F*ck Google, ask me!
stunbg
Мнения: 4
Регистриран на: Чет Авг 29, 2013 10:17 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от stunbg »

Благодаря Ви отново. Тези две неща отговарят на част от нещата, които върша.
piping engineer;
Prepare contract documents and evaluate tenders for industrial construction or maintenance;
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от chegevara »

има ли някой нов кандидат
по федералната малко коментираме за разлика от активността в подразделението за Квебек
хайде да не изоставаме :rock: :rock: :rock:
Galina Jekova
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 6:29 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Galina Jekova »

Здравейте. Ние също кандидатстваме и пратихме документите на 20.06.2013 и си чакаме :) Притеснява ме само, че оценката ми на IELTS е 5. Незнам до колко има значение. Ще почакаме и ще видим. :)
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от chegevara »

а точките събирате ли ги 67 и нагоре?
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от vladibkolev »

Galina Jekova написа:Здравейте. Ние също кандидатстваме и пратихме документите на 20.06.2013 и си чакаме :) Притеснява ме само, че оценката ми на IELTS е 5. Незнам до колко има значение. Ще почакаме и ще видим. :)
Трябва да те притеснява разбира се.
Ако този резултат е на основния кандидат, нямате никакъв шанс. Но ако е на втория кандидат сте ОК. Минимума на основния кандидат е 6.0 на ИЕЛТС.
Успех
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Leda78
Мнения: 502
Регистриран на: Пон Мар 21, 2011 12:40 pm

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от Leda78 »

Здравейте и от нас!

Ще се готвим отново за Федералната, само че тъй като моята професия я махнаха след промените, решихме този път основен кандидат да е съпругът ми, който има година и половина стаж на длъжност Експерт, здраве и безопасност при работа или на чист канадски - 2263 Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety :) . Изчетох Guide 7000 на сайта на CIC, но искам да си сверя часовника и с хората от форума, които поне за предното кандидатстване бяха винаги насреща и много помагаха (за което благодаря предварително :up: )

1. Новостта с assessment-а на дипломите - виждам, че повечето хора са си избрали WES, което е разбираемо заради таксите, но не разбирам защо говорят за суми около 500 долара... по мои сметки 180 долара + евентуално 100 ако искаш куриер + 13% някакъв данък - преко сили няма да е повече от 300 долара май...? Нещо пропускам ли? Още за WES - имате ли идея наистина ли си спазват сроковете и реално за колко време се справят, ако си платиш стандартна услуга с куриер?
2. Дава се за асесмънт само една диплома, най-високата, която имаш, за която всъщност искаш точки, нали така?
3. IELTS дати за 2014 никъде не намерих? Някой да има идея има ли такива обявени вече и да ми постне линк, ако има, моля.
4. Трудовият стаж, за който се дават до 15 точки, не е реално стаж на тази специалност с която си eligible, а всякакъв стаж над 6 години, нали така?
5. В България за да работиш "Експерт здраве и безопасност на труда" трябва да изкараш специални
курсове - мъжът ми ги е карал, за да заема тази длъжност, но те се карат в разни фирми безизвестни, а не в университет или нещо такова... При положение, че това не е дипломата, за която ще иска точки (има си бакалавър в Университет, който няма нищо общо с тази професия) - тази диплома от курсовете не трябва да се assess-ва, нали така?
6. Нещо ми се мотае из главата, че преди години даваха точки и за образование на половинката - сега май вече няма такова нещо, нали?
7. Фирмата, в която е работил мъжът ми на тази длъжност вече не съществува, ако не се лъжа. Или пък ако съществува, първо е с други собственици, второ - си има проблеми с държавата, щото примерно не са внасяли ДДС, или нещо подобно... Ще я проверя тези дни - но мисълта ми е, че тогава си беше читава, а сега май не е - доколкото той разбра от бивши колеги. Това не би трябвало да касае неговата кандидатура, при положение, че той е работил там преди поне 5 години, но все пак - какво мислите? Дали би имало значение?
8. Тъй като предния път изпуснахме квотата и после, за да не я изпуснем пак си пратихме документите на моя приятелка в Канада, за да ги прати там така, че да стигнат точно, когато трябва - в самото начало на програмата, когато рестартират квотите, но те пък взеха, че спряха програмата... та мисълта ми е, че документите са ми в Канада все още. Въпросът ми е - може ли да изпратя дипломата на мъжа ми от Канада на WES вместо да я карам да ми я праща тук и да им я пращам обратно? Някъде на този рипорт, който ти пращат пише ли нещо от кого физически е пратена дипломата или не? Не би трябвало, ама знам ли...
9. Моята диплома също знам, че се паща после с пълния пакет документи, но тя няма нужда да бъде assess-ната при положение, че не носи точки, нали така?

Друго засега не се сещам, но сметките засега са ни такива:
1. Образование бакалавър 22 точки
2. Език - 16 точки (минимума залагам - ако изкара повече, ще спестим едни 350лв за моя IELTS, защото сертификата ми изтече преди половин година и сега трябва наново)
3. Работа - 15 точки - има трудов стаж по различни специалности над 6 години
4 Възраст - 12 точки - на 35 е, ако успеем да подадем до няколко месеца, ще си е на толкова
Дотук 65 по мои сметки
5. Адаптивност - евентуално моят IELTS 5. Имам и някаква братовчедка на майка ми в Канада, но тя надали ще ми се води "леля" и се надявам да не опираме до там за точки
Та с моя IELTS, ако мъжът ми не изкара повече от 16 точки за език - ги броя 70 точки

Ако съм пропуснала някоя възможност за точки, моля, подсетете ме.

Благодаря на всеки, който намери време да прочете и отговори на въпросите, които имам!

Благодаря отново!
Miracles start to happen when you give as much energy to your dreams as you do to your fears
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Кой до къде е по Федералната процедура

Мнение от tonich »

Leda78 написа: 5. Адаптивност - Имам и някаква братовчедка на майка ми в Канада, но тя надали ще ми се води "леля"
Няма как да ви дадат точки за адаптивност заради "някаква братовчедка на майка ти". Четете точно за кои роднини дават точки по този критерий!
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Публикувай отговор