Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

zorryyy написа:Здравейте. Мога ли да попитам нещо свързано с професиите и публикуваният нов списък. Наши познати сега ще си подават документите. Жената е завършила висше със специалност - екология и опазване на околната среда и излиза инженер еколог, съпругът й е със средно образование - строителен техник. Гледахме , че професията строителен техник я има в новият списък. Според вас кой е по-добре да бъде водещият кандидат? Въпросът е и дали строителен техник отговаря на тяхното - ingenieur civil?
zorryyy, не бих се наела да дам побен съвет с толкова малко инфо :-) но гледайки новия списък, все си мисля, че е важно се има предвид и дали стажът на двамата е по специалността и какво могат да докажат.
Също така много зависи дали предметите, изучавани в България ще отговатят на това, което канадците търсят.
За мен ingenieur civil си е строителен инженер. Ти казваш, че е завършил средно "строителен техник" - има си разлика, но ако стажът на човека е по специалността, би било в голям плюс.
Относно екологията - бих ви посъветвала да сравните изучаваните специалности в България с тези, отговарящи на Environmental Occupational Health and Safety.
Факторът кой от двамта кандидати би изкарал по-високи оценки по езикът, също е важен, както и възраст :-)
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
hopeless
Мнения: 53
Регистриран на: Чет Мар 22, 2012 7:52 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от hopeless »

Не мога да разбера , кое ви дава основание да тълкувате , че ще се точкуват двата компонента поотделно (слушане и говорене).При първоначалния прочит се разбира че за нива Б2 се дават 5 точки.Или ако имаме Б2/Б2 получаваме 5 точки за Б1/Б2 или нищо или 1,2 .Естествено би било повече от добре да се оценява всеки модул по отделно и да се стартира с повече точки , но поне в така посочения текст не виждам никакво основание за такъв род тълкувания и това са по-скоро волни интерпретации.И мен ме изненадаха лошо с тази промяна , бях почти готов с документите , а сега ученето тепърва започва, но в крайна сметка този език така или иначе трябва да се научи и колкото по-добре го говорим тук, толкова по-лесно ще ни бъде в Канада един ден.
Аватар
Milkov
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 10:21 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Milkov »

hopeless написа:Не мога да разбера , кое ви дава основание да тълкувате , че ще се точкуват двата компонента поотделно (слушане и говорене).При първоначалния прочит се разбира че за нива Б2 се дават 5 точки.Или ако имаме Б2/Б2 получаваме 5 точки за Б1/Б2 или нищо или 1,2 .Естествено би било повече от добре да се оценява всеки модул по отделно и да се стартира с повече точки , но поне в така посочения текст не виждам никакво основание за такъв род тълкувания и това са по-скоро волни интерпретации.И мен ме изненадаха лошо с тази промяна , бях почти готов с документите , а сега ученето тепърва започва, но в крайна сметка този език така или иначе трябва да се научи и колкото по-добре го говорим тук, толкова по-лесно ще ни бъде в Канада един ден.
Основание аз намирам в досегашната практика и разпределение на точки за език, но най-вече в текстовете на Guide Des Procédures d'immigration с дата 01.08.2013 г. Не знам вие кое указание визирате в поста по-горе, но още в първия абзац на "Guide-а", касаещ разпределението на точки за френски език е посочено, че максималният брой, който водещият кандидат може да получи е 16 т. (14 т. за Говорене и Слушане с разбиране и 2 точки за Писане и Четене с разбиране). Ако разпределението на точките е такова, каквото вие твърдите, тогава максималният брой точки би бил 8 (7 т. за Говорене плюс Слушане с разбиране и 1 т. за Писане плюс Четене с разбиране) - текстовете на източника, които цитирам, не ми дават основание да се съглася, че това твърдение е вярно.

В допълнение - под таблицата с разпределение на точките за френски език е поставена следната забележка:
"La compréhension et la production à l’oral comme à l’écrit sont évaluées séparément."

Текстовете са на стр. 42, а линкът е посочен в мнение на предходната страница на тази тема, всеки може да отвори и да прочете.
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Хора помислете логично моля ви :!: .hopeless Имам основание да мисля точно обратното само не знам откъде разбрахте че точките за Б1Б2 са 1-2 :?: като :
1)в таблицата общия максимум от точки за френски език са 16 , но ако се доверим на вашата логика трябва да са значително по -малко
2) ако се даваха за Б2 Б2 само 5 точки защо в таблицата с точките двата компонента са разделени един от друг и всеки сам поотделно носи някакви точки ? Нека да не отчайваме хората които тепърва ще подават документи и които дори само по единия критерии да хванат Б2 ще имат 5 точки, които не са никак малко.
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Feel_free
Мнения: 203
Регистриран на: Вто Юни 04, 2013 2:27 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Feel_free »

gaby_ написа:Хора помислете логично моля ви :!: .hopeless Имам основание да мисля точно обратното само не знам откъде разбрахте че точките за Б1Б2 са 1-2 :?: като :
1)в таблицата общия максимум от точки за френски език са 16 , но ако се доверим на вашата логика трябва да са значително по -малко
2) ако се даваха за Б2 Б2 само 5 точки защо в таблицата с точките двата компонента са разделени един от друг и всеки сам поотделно носи някакви точки ? Нека да не отчайваме хората които тепърва ще подават документи и които дори само по единия критерии да хванат Б2 ще имат 5 точки, които не са никак малко.
Според мен трябва да се обърне внимание на резултатите Niveaux de l’Échelle québécoise (MICC).
Та от там според мен трябва да се има предивд:

1.2.7 Échelle québécoise des niveaux de compétence en français des personnes immigrantes adultes L’Échelle québécoise des niveaux de compétence en français des
personnes immigrantes adultes est un document élaboré et publié conjointement en 2011 par le ministère de l'Immigration et des Communautés culturelles et le ministère
de l’Éducation, du Loisir et du Sport, qui définit 12 niveaux de compétence à l’oral et à l’écrit dans l’apprentissage du français des immigrants adultes au
Québec. Elle sert de cadre de référence à l’évaluation des compétences en français aux fins de la sélection des candidats à l’immigration, du classement des
candidats dans les cours de français dispensés par les partenaires du Ministère et de l’évaluation des apprentissages dans le cadre des cours de français donnés par
les établissements mandataires du Ministère.

Та ако се вземе предивд l’Échelle québécoise, то се гледат точките най-вдясно, където стигат до 12. Като по-долу са посочили, че Sur leur Certificat de sélection du Québec (CSQ) les candidats qui se voient attribuer un niveau 7 à 12 selon l’Échelle québécoise aux quatre (4) épreuves (compréhension orale, production orale, compréhension écrite et production écrite)se voient attribuer la mention «F» (francophone) => Тоест за мен 12 точки се дават в случай, че на тотал от целия изпит ти е С2.
Но ... мисля, че не е обновена информацията, понеже тук: http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... iques.html" казват, че за основния може да се дадат макс. 16, от които 14 за устен и 2 за писмен.

Според мен ще има промени в Гида ... иначе не намирам никаква логика.
====
"Les faibles ont des problèmes. Les forts ont des solutions". Louis Pauwels
Аватар
Milkov
Мнения: 14
Регистриран на: Сря Юли 20, 2011 10:21 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Milkov »

@Feel_free

Ненамирането на логика идва от това, че смесвате понятията "Ниво на владеене" и "Точки за достигнато ниво на владеене".
Обърнете внимание, че тази най-дясна колона, за която пишете, посочва различните Нива, според l’Échelle québécoise , а не броят точки, които кандидатът би получил.

Държа да отбележа, че продължавам дискусията не с цел влизане в конфронтация, а защото има доста хора, които сега тръгват по пътя на тази процедура и тази информация е важна за тях.
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от martatabs »

Вземете и прочетете какви са критериите, там е написано, кое какво е!
Échelle québécoise des niveaux de compétence en français des personnes immigrantes adultes
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sofia_shi82 »

Българина е по сметките без кръчмар и по тълкуваниятаа.
Ами ако имам .... а не ...Ами ако ... еди какво си.
Що не престанете????? Не разбрахте ли че искат минимум B2 и това е .ТОЧКА
Всякакви теории на вероятностите са само чиста хипотеза.Ами.... Ами...
А аз имам по- нискък резултат на TCFQ , ще залягам и пак ще св явя, само че на TCF за да се пробвам с допълнителните точки. Учене му е майката. Не разбирам какви са тези тъмкувания и съногледания.
Извинявам се ако съм засегнала някой с поста си. Всеки сам си прави сметката. Не вярввам , че тези които не са подали още док. ще се стреснат от каквото и да било.Всеки сам си прави сметката
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Icoman »

Здравейте!
Някой има ли представа дали сертификати за професионална квалификация с международно значение се признават за област на образование? Т.е. ако например нямаш завършено образование за IT специалист, но имаш такъв сертификат придобит в последствие, то този сертификат дали ще има тежест пред емиграционните?
Ако някой има опит, моля да сподели! Може и на лични.
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
gaby_
Мнения: 156
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2012 12:40 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от gaby_ »

Може да има някаква минимална тежест ,но няма да ти донесе никакви точки тъй като, за да ги получиш трябва да имаш диплома по такава специалност и да си учил определен брой години.
https://www.youtube.com/watch?v=y6Sxv-sUYtM" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Icoman »

Което е странно, защото нашите дипломи там не се признават, а само сертификатите :o
И обратното- ако си завършил френска гимназия или дори филология не ти се признава като документ за владеене на език от емиграционните. Искат ти определен сертификат :^)
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Icoman »

sofia_shi82 написа:Българина е по сметките без кръчмар и по тълкуваниятаа.
Ами ако имам .... а не ...Ами ако ... еди какво си.
Що не престанете????? Не разбрахте ли че искат минимум B2 и това е .ТОЧКА
Всякакви теории на вероятностите са само чиста хипотеза.Ами.... Ами...
А аз имам по- нискък резултат на TCFQ , ще залягам и пак ще св явя, само че на TCF за да се пробвам с допълнителните точки. Учене му е майката. Не разбирам какви са тези тъмкувания и съногледания.
Извинявам се ако съм засегнала някой с поста си. Всеки сам си прави сметката. Не вярввам , че тези които не са подали още док. ще се стреснат от каквото и да било.Всеки сам си прави сметката
Извинявам се за въпроса, но ти не си ли заварено положение(като мен) преди въвеждането на новото правило за минимум B2 ?
Или просто искаш да си вдигнеш точките, при евентуално по-висок резултат?
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
sofia_shi82
Мнения: 264
Регистриран на: Нед Яну 30, 2011 6:09 am
Местоположение: Plovdiv

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от sofia_shi82 »

Icoman написа:
Извинявам се за въпроса, но ти не си ли заварено положение(като мен) преди въвеждането на новото правило за минимум B2 ?
Или просто искаш да си вдигнеш точките, при евентуално по-висок резултат?
[/quote]
Заварено съм , но както каза Виктуалия няколко страници по- нагоре е в плюс да се покаже развитие.
Другото което се получава при нас, както и при всички останали, че гледат стажа към датата на интервюто. Ако сме на интервю на пролет /както се видя че не сме на тази сесия/стажа ми пада поне с 18 месеца съответно с 2 точки, които трябва да се компенсират с точки от някъде. Нали се сещаш че може да се играе на този етап само с езика??? Не работя в момента. Je un congé de maternité. Имаме бебе на 9,5 месеца и ще се гледаме до 2 години. Ако не ни викнат и на пролетната сесия ще ми трябва C5 на френския :lol:
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от Icoman »

Не мисля, че гледат стажа към датата на интервюто, тъй като на нас ни поискаха документи за стаж от НАП (както и на много други кантидати, които тогава още нямаха покана за интервю и много от тях, вкл. и ние, все още нямат), към датата на подаване на първоначалният пакет документи. В последствие разбрахме, че ни го признават.
Документи Виена - 16.12.2011
Accusse - 20.04.2012
Вкл.в листа на чакащи интервю-11.09.2013
Интервю 05.06.2014- Успешно !!!Счупен принтер...Очакване на сертификати по пощата.
Получени!!!
Документи NS-09.07.2014
Медицински- 09.09.2015/25.09.2015
NagaQueen
Мнения: 49
Регистриран на: Вто Ное 22, 2011 7:36 am

Re: Въпроси за документите за Монреал, Квебек!

Мнение от NagaQueen »

Привет,

Преди 10на дни изпратихме допълнителни документи (копие лична карта и свъдетелство за брак), спазвайки 30 дневния срок за update, но не сме получили потвърждение и звъняхме няколко пъти, но не можем да се свържем с оператор директно, за да питаме дали са ни добавили новите неща към досието.
От вашия опит - изпращат ли някакъв вид потвърждение, че добавят тези документи към текущото ти досие?
27.09.12 TCFQ-B1/B1/IELTS-6.0/6.5
21.11.12 Изпратени док
06.03.13 Върнати док
14.03.13 Изпратени док
14.05.13 Акюзе
01.09.15 CSQ
31.03.16 Сидни
17.07.16 Мед.
10.08.16 Направени мед.
16.08.16 Покани за визи
Публикувай отговор