Подготовка за интервю - септември 2013 година

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от inn4o »

ramones78,
случая с моя съпруг (придружаващ кандидат) беше почти същия. Ние извадихме за него:
1. Бележката от НАП за периода - 5 години преди подаването на документите към Виена до месеца преди интервюто;
2. Служебна бележка от настоящия работодател, която съдържаше : заплатите за последните 6 месеца, работно време и текст в който се споменава, че лицето е на постоянен трудов договор, не е процес на предизвестие за прекратяване на трудовия договор.

Това беше в нашия случай и не ни направиха проблем.
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
Аватар
brigo
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от brigo »

Рамонес, на квебекчаните им е съвсем ясно, че издаването на такава атестация може да бъде невъзможно, това го обясниха и на информационната сесия в София. Идеята е да докажете какво сте работили и че сте работили легално. Затова подгответе справката от НАП и всякакви други доказателства - трудови договори, трудови характеристики, фишове от заплати, служебни бележки и т.н. Това ще свърши работа.
март 2011 - DCS Виена
ноември 2011 - акюзе
октомври 2012 - интервю
ноември 2012 - документи Нова Скотия
февруари 2013 - мед. изследвания
август 2013 - покана за визи
полет - 25.09.2013
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от jasmin_veni »

Рамонес, двама от моите работодатели са или фалирали, или продали компанията, затова срещам същите трудности.
2011 като изпращах документите ми издадоха служебна бележка, че съм била при тях на стаж (учебен, тъй като учих) и съм работила по тези и тези проекти.
Изпратила съм само тези бележки+препоръки, защото се сещаш как е осигуряван един студент - тука има, тука нема, единия изобщо не ми е внасял осигуровки. тоест 6 месеца от живота ми ги няма. Другия внясял септември 2006 и после чак декември 2006 наведнъж.
Разбира се, като ме е вял вятър на бял кон съм изгубила гражданските договори. От едното място имам фишиве от януари 2007 до юли 2007. За периода септември 2006-декември 2006 нямам.
Затова е хубава тази справка, защото и при загубени документи си личи кога си работил.
Имай предвид, че с първия пакет документи съм изпратила само препоръките ми от предишни работодатели, без атестации (не се изискваше тогава по този образец).

Аз ще подготвя справката от НАП за осигуряване по ЕГН (нали тази е необходима или и за действащи и предишни трудови договори), ще си преведа наличните фишове и ще взема препоръки и атестация от сегашен работодател.

На сесията ни казаха, че са наясно, че не всеки работодател се радва на идеята за емиграция и точки за трудов стаж винаги може да компенсираш с френски. ЗАтова - учене му е майката :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

само дано не са забравяли да подават декларации 1 че тогава и в справката липсват месеци, което вече е ужас...ходи ги гони да ти ги подадат сега...никакъв шанс..........
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
тидис
Мнения: 39
Регистриран на: Чет Май 30, 2013 6:06 pm

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от тидис »

liuliak написа:и по договорите за управление е 0 - моите половината години са по договор за управление, а половината като самоосигуряващ се ... все 0 - въпреки че договора за управление си е на практика трудов, а в самоосигуряването нямаш ограничение на броя часове, които да полагаш...
сега въпроса е дали интервюиращия ще разбере това и също, че на практика часовете ни са по 10-15 вместо по 8 ;)) мисля да разпечатам и преведа наредбата, където е описано, че няма ограничение на брой часове положени от самоосиг. се лице...само да я открия
какво мислите да кажете за периода когато сте били самоосигуряваще се,а ви се води 0 часа.На колко часа сте работили?Аз имам същия проблем и нямам никаква представа.
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от liuliak »

сетих се още нещо - освен декларацията за фин. независимост, ще носите ли документ за средства, имущество и прочие?
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Аватар
ramones78
Мнения: 81
Регистриран на: Пон Юли 05, 2010 12:26 pm

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от ramones78 »

Здравейте,

сесията наближава, а с това нарастват и нашите надежди за успешно преминаване през селекцията.
Наред с подготовката по езика трябва да подготвим и документите, които се изискват да представим.
Във връзка с попълване на новите DCS срещам неясноти (трудност) при коректното попълване на въпроси 9 и 10 (Domaine de formation) - в обяснението, което е в началото на документа има два линка, в които са посочени различни сфери на образование и специалности обозначени с кодове, които дават съответните точки (за въпрос 9 - от 12 до 16 точки и за въпрос 10 - 6 точки). Не ми е ясно как трябва да се отговори на тези 2 въпроса - ако не откривам образованието ни (аз - магистър по икономика, а съпругата бакалавър по икономика) редно ли е да отговоря и на двата въпроса НЕ? Опасявам се обаче, че ако отговоря с НЕ има вероятност да не ни дадат никакви точки за образование (все едно, че нямаме никакво например........). Другото, което си мисля е дали образованието в тези два въпроса не носи някакви допълнителни точки (като търсените професии например?). Доста съм объркан и не знам как да отговоря - ако следвам интуицията си трябва да кажа НЕ и на двата, с надеждата да ни признаят образованието въпреки, че като точно име на специалности не съответства с посочените двата списъка.... Моля ви за мнението или опит (тези, които вече са се явявали на интервю и вече са попълвали новите "демандета").
Предварително благодаря за споделеното ви мнение.
Успех в подготовката.
Мъдростта е способността да виждаш бъдещите последици от решенията, които вземаш днес.
J&V
Мнения: 140
Регистриран на: Вто Сеп 20, 2011 3:23 pm
Местоположение: Québec City

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от J&V »

Аз бих написала истината.
Нали не мислите, че агентът/агентката е толкова тъп/а/, че може да го/я/ заблудите, попълвайки нещо точно в това поле, което не съответства на дипломите. Ако не сте в списъка за точки за област на образование, не мисля, че те ще гледат полето и ще разчитат само на това, което е в него. Кандидатурата Ви, стигайки до етап - интервю, е била разглеждане вече и определено е точкувана предварително, така че ....
DCS-Виена-23.05.2011г.
Акюзе-17.01.2012г.
Писмо изч. на интервю-15.06.2012г
CSQ-10.04.2013
Док.до Н.Скотия-07.05.2013г.
Баркодове-11.07.2013г.
Покана за медицински-04.09.2013г.
Визи - 02.10.2013г.

"Les courageux avancent, les peureux reculent!"
margaret
Мнения: 199
Регистриран на: Пон Мар 28, 2011 9:17 pm
Местоположение: Монреал

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от margaret »

ramones78 написа:Здравейте,

сесията наближава, а с това нарастват и нашите надежди за успешно преминаване през селекцията.
Наред с подготовката по езика трябва да подготвим и документите, които се изискват да представим.
Във връзка с попълване на новите DCS срещам неясноти (трудност) при коректното попълване на въпроси 9 и 10 (Domaine de formation) - в обяснението, което е в началото на документа има два линка, в които са посочени различни сфери на образование и специалности обозначени с кодове, които дават съответните точки (за въпрос 9 - от 12 до 16 точки и за въпрос 10 - 6 точки). Не ми е ясно как трябва да се отговори на тези 2 въпроса - ако не откривам образованието ни (аз - магистър по икономика, а съпругата бакалавър по икономика) редно ли е да отговоря и на двата въпроса НЕ? Опасявам се обаче, че ако отговоря с НЕ има вероятност да не ни дадат никакви точки за образование (все едно, че нямаме никакво например........). Другото, което си мисля е дали образованието в тези два въпроса не носи някакви допълнителни точки (като търсените професии например?). Доста съм объркан и не знам как да отговоря - ако следвам интуицията си трябва да кажа НЕ и на двата, с надеждата да ни признаят образованието въпреки, че като точно име на специалности не съответства с посочените двата списъка.... Моля ви за мнението или опит (тези, които вече са се явявали на интервю и вече са попълвали новите "демандета").
Предварително благодаря за споделеното ви мнение.
Успех в подготовката.
На нашето интервю даже не ни и погледнаха новите DSC-та...но при всеки е различно...мисля че на някои им ги взеха, но не смятам ,че са толкова важни...
Ако не сте с търсена професия ,която дава 6 или 12 точки според мен не трябва да пишете в тези полета...ама нашето интервю беше преди година ,така че дано се включи някой с по прясна информация...
10/10/2011 - Vienne
02/11/2011 - Accusé
09/10/2012 - Интервю
06/08/2013 - документи Сидни
21/10/2013 - получени формуляри за медицински
30/10/2013 - направени медицински
06/11/2013 - покана за визи
07/12/2013 - получени визи
-----------
2 години и 59 дни
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от libre »

Каквото и да напишете-все тая ;) Вие сте по старата програма,по която не беше задължително областта на образованието ви да присъства в този списък,така че точки за образование ще ви дадат,но за област-няма.Аз през цялото време си мислех ,че ще ни дадат точки за област на образование,но в крайна сметка не ни дадоха,понеже търсената от тях специалност е на ниво средно,а аз имам висше.Бях си я написала в графата за 6т. :D Така че не се престаравайте с бланките ,наистина не им обръщат мн внимание,вероятно е по-страшно ако напишеш някъде различни дати от тези които сте пратили...
Успех :y:
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от emili_vn »

ramones78 написа:Доста съм объркан и не знам как да отговоря - ако следвам интуицията си трябва да кажа НЕ и на двата, с надеждата да ни признаят образованието въпреки, че като точно име на специалности не съответства с посочените двата списъка.... Моля ви за мнението или опит (тези, които вече са се явявали на интервю и вече са попълвали новите "демандета").
Предварително благодаря за споделеното ви мнение.
Успех в подготовката.
Магистър и бакалавър по икономика е доста общо понятие и не носят точки за област на образование. Но няма защо да се притеснявате - точки за ниво на образование ще получите. Ниво и област на образование са 2 различни критерия и се точкуват поотделно.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от boryanageo »

Здравейте,

Следя украинският форум, където в момента върви сесия с имиграционен офицер мосю Льоблан. Едни от успешно преминалите кандидати са написали следното:
"Я уже на выходе спросила едет ли месье после наших интервью в Квебек, на что он ответил, что нет. Следующая страна у него Болгария. "
Очевидно, това ще е човекът, с когото ще имаме удоволствието да си поговорим. Според преминалите интервю в Украйна, офицерът е много позитивен и ведър и интервютата при него преминават по-скоро като приятелска беседа.

Успешна подготовка на всички!

Не остана...
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от Desito »

boryanageo ето това е една прекрасна новина :party: , и кандидатите минали в България на предишна сесия при него имат много добри отзиви за протичането на интервюто. Пожелавам Ви успешна подготовка на всички и много успешна сесия :)
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от uncontrollable »

Време не остана.
Успешна сесия на всички! Много кураж, увереност и късмет! И сертификати за всички!
Аватар
Icoman
Мнения: 265
Регистриран на: Сря Ное 09, 2011 3:05 pm

Re: Подготовка за интервю - септември 2013 година

Мнение от Icoman »

Ако областта на образование е фигурирала в предишният списък(от 2009г.), а в новият не, значи ли това че няма да ти дадат точки за нея към настоящият момент, при положение че си подал документите преди 2 г.?
Публикувай отговор