Моля за помощ, относно НАП

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
muffy
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 1:23 pm

Моля за помощ, относно НАП

Мнение от muffy »

Здравейте.
Предварително се извинявам, че пускам нова тема, но наистина имам нужда от помощ, а и не искам да размивам другите теми.
Имам нужда от помощ относно бележката от НАП за справката данни за осигуряване по ЕГН. Първо да разкажа накратко опита ми от тази седмица, защото мисля, че темата би била полезна на доста хора. След като стигнах до „Аксаков“ 21 – най-лявата сграда от 3те на НАП (като застанете пред тях) ме спря охраната. След разговори с него, с хора по телефона, се оказа че евентуално в деловодството, което е преместено в ниската сграда на НАП (между сградите на НАП има един двор, където се намира) може да помогнат. Там обаче ми обясниха, че такава бележка не могат да издадат, да не говорим, че зелен печат можело само на Дондуков, обаче пък там бележки не вадели и трябва да се занесе (оставям въпроса отворен как ще подпечатат нещо, което не е издадено от тях). Оттам обратно на втория етаж в сградата вляво, където намерих деловодството и вече бях с готова молба. Оттам обаче отказаха да я приемат и пак ме пратиха в приемната, което се оказа деловодството от предишното ходене (това, което е между сградите). Там ми дадоха изходящ номер, но изобщо не знам дали това, което ще получа е това, което ми трябва. Моля за помощ хората минали по този път, да ми дадат информация има ли друг вариант. Четох тук във форума за отдел за обслужване на клиенти, но такъв не успях да намеря, въпреки конкретния въпрос към охраната. Само да уточня, че не съм от София, но пък в родния ми град зелен печат няма. Каквито и било съвети ще ми бъдат от полза да се добера до тази заветна бележка, която се очертава да бъде най-трудно получения документ, а реално е последният документ от пакета. Мерси предварително за помощта.
Последно промяна от muffy на Пет Юли 12, 2013 3:27 pm, променено общо 1 път.
Desito
Мнения: 136
Регистриран на: Вто Апр 05, 2011 6:30 am
Местоположение: София

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от Desito »

muffy, Ние със съпруга ми подадохме заявление да ни издадат тази заявка във вторник. Доколкото ние разбрахме (ние сме от София) отиваш в офиса на НАП по местожителство. Ние сме в райно Красно село затова отидохме в този на бул.Македония. Влязохме и попитахме за справка за осигурителен стаж по ЕГН и те ни дадоха по едно заявление да попълним, казаха че ще е готова другият вторник и ни дадоха по едно номерче. Писахме че ни трябва за пред имиграционните власти. Питах печати ще ни ударят ли и той каза да. Не знам дали ще бъдат зелени, но ще видим във вторник.
Това е моят опит, надявам се да ти бъде полезен.
DSC Виена-19.07.11
Получено акюзе-14.03.12
Писмо-изчакване интервю-12.07.12
TCFQ B1/B2 - 20.12.12
Интервю-13.09.13
Документи до Сидни - 11.10.13
Баркодове - 03.12.13
Покана за мед. - 23.01.14

"L'essantiel est invisible pour les yeux."
muffy
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 1:23 pm

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от muffy »

Desito, благодаря за помощта и успех на интервюто. Обаче ние няма как да се приберем в момента, така че ни трябва ако има опция за хора, които не са от София, но са успели да вземат по един или друг начин тази справка от НАП София.
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от balbi »

Мисля, че подобни справки НАП и НОИ издават единствено по местораждане. Преди време имах разни дела из пловдивския район и отидох там за справка, която беше лична, а не фирмена и ме препратиха да си я търся там, от където ми е личната карта и където съм роден. Опитах на няколко пъти и не стана, та се метнах на колата и попътувах докато си я извадя по местораждане или там както се казва...
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от uncontrollable »

muffy,

Както са ти написали и другите, тази справка се издава по постоянен адрес.

8)
muffy написа:Desito, благодаря за помощта и успех на интервюто. Обаче ние няма как да се приберем в момента, така че ни трябва ако има опция за хора, които не са от София, но са успели да вземат по един или друг начин тази справка от НАП София.
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от mariko_san »

Ние си извадихме въпросната Справка данни за осигуряване по ЕГН от НАП Варна, въпреки, че и двамата не сме родени във Варна. Не знам за София, но тук имаме само една териториална дирекция НАП. Влиза се в салона за обслужване на клиенти, където се подават данъчни декларации на физ.лица, фирми и какво ли още не. Предварително попълнихме един формуляр- молба за това какъв документ ни е необходим. Става веднага на гишето, отдолу стои подписа на служителя и този зелен нападжийски овален печат. Отделно помолихме и извадихме и справка за трудовите ни договори към момента. Всичко това безплатно.
Поздрави,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от inn4o »

На "Аксаков" 21 може да се извади такава справка без значение къде си роден или къде живееш. Там е цялата база данни за всички български граждани. Това са думи на човек от Управлението им на Дондуков. Друг е въпроса, че служителите или не са наясно със задълженията си, или не искат да си свършат работата. Миналата година 3 пъти ме пратиха да паса трева и се кълняха,че такава справка не вадят и накрая като пуснах молба до Директора на НАП и поисках изходящ номер на молбата ми я направиха за 3 работни дни.
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от boryanageo »

Здравейте,

Чета ви и започвам да се притеснявам. :^)
Ние си вадихме такава справка в сряда и ни я изкараха на място. Тя беше неофициална, за да видим има ли някакви проблеми, но когато попитахме официалният документ със зеленият печат за колко време ще е готов ни казаха, че ще стане веднага. Дали става дума за същата справка се чудя? Тъй като вие говорите за чакане по 3 дни и т. н.
То вярно, че Варна не е София, ама тя справката /поне тази, която ни извадиха/ си излезе веднага. Казахме, че искаме справка по ЕГН. В полученият документ пише къде сме работили, по месеци, колко дни, по колко часа и на каква сума сме осигурявани. :^)

Хубав ден на всички!
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
inn4o
Мнения: 102
Регистриран на: Чет Юли 01, 2010 4:00 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от inn4o »

boryanageo написа:Здравейте,

Чета ви и започвам да се притеснявам. :^)
Ние си вадихме такава справка в сряда и ни я изкараха на място. Тя беше неофициална, за да видим има ли някакви проблеми, но когато попитахме официалният документ със зеленият печат за колко време ще е готов ни казаха, че ще стане веднага. Дали става дума за същата справка се чудя? Тъй като вие говорите за чакане по 3 дни и т. н.
То вярно, че Варна не е София, ама тя справката /поне тази, която ни извадиха/ си излезе веднага. Казахме, че искаме справка по ЕГН. В полученият документ пише къде сме работили, по месеци, колко дни, по колко часа и на каква сума сме осигурявани. :^)

Хубав ден на всички!
Справката би трябвало да ти я извадят веднага ако отидеш в съответнаата община по местоживеене/ месторождение. Общо взето от думите на хора във форума които ми помагаха по време на моята одисея при всеки е било различно. Когато ходих в НАП Перник ми обясниха, че могат да ми я направят веднага, но без зелен печат, защото за градовете Перник, Благоевград, Дупница, Кюстендил и Петрич зелен печат може да се сложи само на Аксаков 21. Не твърдя, че е истина- просто това ми казаха миналата година. Не би трябвало да ви притеснява това, че са ви я извадили веднага. Щом има къде сте работили, по месеци, колко дни, по колко часа и на каква сума сте осигурявани и най-вече печат всичко е наред.
Успех :rock:
И накрая, не годините в живота ви се броят, а живота в годините ви.
boryanageo
Мнения: 68
Регистриран на: Съб Юли 07, 2012 4:41 pm
Местоположение: Gatineau, QC

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от boryanageo »

Благодаря inn4o, успокои ме! :)
06.09.2013 - интервю - УСПЕШНО!
30.10.2013 - втори пакет документи до Сидни
17.12.2013 - баркодове
19.02.2014 - покана за медицински
20.03.2014 - изискано свидетелство за съдимост от ФБР
24.03.2014 - покани за визи
23.06.2014 - полет до Монреал
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от uncontrollable »

Преди няколко месеца звънях на Информационен телефон на НАП - 0700 18 700 и от там ми казаха, че всички справки по ЕГН се вадят в НАП офис по постоянен адрес. В НАП офиса по постоянния ми адрес, в провинцията, първия път служителките ми дадоха друга справка и ми обясниха, че това, което искам не го издава НАП, а НОИ. И това въпреки, че им казах как се казва документът и какво съдържа. Вторият път вече направих мини-скандал и казах, че НАП го издава и ако трябва да се консултират с някого, но този документ ще ми го издадат те. Приеха заявлението за издаване на въпросната справка и след няколко дни правилният документ беше готов. :)

Успех.
muffy
Мнения: 5
Регистриран на: Нед Апр 07, 2013 1:23 pm

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от muffy »

Мерси отново на всички за помощта. Както се оказа цялото обикаляне имаше ефект и получихме справките във вида, който трябва за пакета документи. Дано тази тема да помогне и на някой друг, на когото ще му се наложи да извади справката от НАП София без това да му е градът по постоянен адрес.
krisskka
Мнения: 172
Регистриран на: Съб Юни 11, 2011 4:01 pm
Местоположение: Lachine
Обратна връзка:

Re: Моля за помощ, относно НАП

Мнение от krisskka »

Само да споделя, че и ние днес си взехме заветните справки. По адрес сме към НАП Илинден, София. Точно за 2 минути ни ги разпечатаха и ни сложиха подпис и печат като не сме попълвали заявления, а само ни попитаха за пред кого ни трябва въпросната справка.
В началото на годината отново си вадихме тази справка, но пускахме молби в деловодството и чакахме 5 дни, а накрая ни ги дадоха разпечатани, но без подписи и печати, та затова този път отидохме направо на гише.
DCS Виена -22/08/2011
Интервю - 17/09/2013
DCS Сидни -10/10/2013
Бар кодове - 20/11/2013
Медицински - 06/01/2014
Покани за визи - 04/03/2014
Визи - 03/04/2014
Полет - 16/06/2014
Публикувай отговор