Hовите министерски инструкции за имиграция

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
legendx
Мнения: 18
Регистриран на: Чет Ное 11, 2010 11:18 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от legendx »

Lira написа:
legendx написа:
Благодаря много за информацията! А Вие в момента в САЩ ли сте или до някъде по процедурата? Въпросът ми е много време ли отнема цялата процедура?
САЩ? :tmi:
От профила ми не става ли ясно къде съм? :D

Времето е много относително понятие. За един година е нищо време, за друг е цяла вечност...
Официалната информация за визовия офис в Букурещ към настоящия момент е 15 месеца.
Ето линк към източника: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... asp#europe
Но това е осреднена величина.
Тук имаше хора, които миналата година приключиха за по-малко от година.
Ох да, извинявай :D Исках да напиша Канада, ама съм си мислел за нещо друго докато съм писал :D Още веднъж се извинявам.
Благодаря много за информацията! :)
Курс по френски - начало - 05.3.2011
Galina Jekova
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 6:29 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Galina Jekova »

Здравейте. Имам проблем с плащането на визите за Federal Skilled Worker и реших да пиша тук ако има някой , който да ми помогне. Подготвих документите и платих визите в MKB Union bank в евро и пратих всичко за Букурещ. От там ми се обадиха да ми кажат , че трябва да ги пратя в Канада и трябва да си взема парите , които съм платила. Проблемът сега е, че незнам къде да платя визите. Някой ако е попадъл в подобна ситуация моля да сподели какво да правя.
bossa nova
Мнения: 95
Регистриран на: Сря Окт 20, 2010 4:55 pm
Местоположение: България

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от bossa nova »

Galina Jekova написа:Здравейте. Имам проблем с плащането на визите за Federal Skilled Worker и реших да пиша тук ако има някой , който да ми помогне. Подготвих документите и платих визите в MKB Union bank в евро и пратих всичко за Букурещ. От там ми се обадиха да ми кажат , че трябва да ги пратя в Канада и трябва да си взема парите , които съм платила. Проблемът сега е, че незнам къде да платя визите. Някой ако е попадъл в подобна ситуация моля да сподели какво да правя.
Привет Galina!
Не съм попадал в твоята ситуация.Но лично аз бих постъпил така: да се обадя по телефона в офис по Миграцията в Sydney, Nova Scotia , а преди това да изпратя едно писмо до тях-за което ще спомена в разговора...Ако сметката,на която си пратила парите е същата,на която е трябвало да ги преведеш,а док. са пратени в Букурещ,то като си получиш всичко това обратно и го пратиш в офиса в Канада,не би трябвало да има проблем.Като естествено се увериш дали е правилно това...Така ще се избегне наново превеждане по сметка.Това е моето мнение!
Успех. :y:
" - Това е невъзможно - казала Причината. - Това е безразсъдство! - отбелязал Опитът. - Това е безполезно! - отсякла Гордостта.
- Опитай... - прошепнала Мечтата. "
Galina Jekova
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 6:29 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Galina Jekova »

Благодаря ти. Аз днес отидох ЦКБ и ми издадоха сертифициран чек, а парите които съм платила ще чакам от Букурещ да ми ги върнат. Пратила съм документите, кито искаха за да ми върнат парите. Надявам се с чека да стане, понеже четох че другите хора така правят :)
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Lira »

Galina Jekova написа:Благодаря ти. Аз днес отидох ЦКБ и ми издадоха сертифициран чек, а парите които съм платила ще чакам от Букурещ да ми ги върнат. Пратила съм документите, кито искаха за да ми върнат парите. Надявам се с чека да стане, понеже четох че другите хора така правят :)
Да, точно така.
Със сертифициран чек сте ОК!

А от Букурещ ще ви върнат парите в рамките на десетина дни от получаването на оригиналния документ за плащането, което сте направили в Юнион банк.
И ние бяхме в същата ситуация... нямате място за притеснения.

После пък, периодично се обаждайте в ЦКБ на служителката, която ви е оформила чека, за да проследите кога той ще бъде осребрен от CIC. Осребряването за вас ще е знак, че документите ви са приети, т.е. влизате в квотата и документите ви се разглеждат дали всичко, което се изисква по чек листа, е налице. Ако ДА - ще получите от тях имейл за Positive Eligibility Review, с който и ще ви информират, че пращат пакета ви в Букурещ за по-нататъшно разглеждане по същество. Също ще ви дадат и Application Number, с който можете да си следите ECAS - онлайн статуса ви в официалния сайт.

Пожелавам ви успех! :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от dzverum »

Lira, тя говори за визи. И от кога визите се правят в Сидни?
Или аз нещо не съм прочел?
F*ck Google, ask me!
Galina Jekova
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 6:29 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Galina Jekova »

Благодаря за подробната информация. Аз и моят съпруг с малкият ни син кандидатстваме за постоянно жителство по програмата Federal Skilled Worker. Дано аз да не съм объркала нещо, но ми казаха , че по тази програма трябва да кандидатстваме. Ако нещо съм обуркала моля Ви кажете ми докато още не съм пратила документите по Sydney, NS.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от dzverum »

При това положение много сте се объркали. В гайда към края е написан адреса и начина за опаковане и изписване на вътрешния и външния пакет. Предполагам, че ползвате куриер адресите са различни.
Успех!
F*ck Google, ask me!
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от dzverum »

По кой NOC сте? Спазихте ли стриктно описанията от чек листа?
F*ck Google, ask me!
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Lira »

Galina Jekova написа:Благодаря за подробната информация. Аз и моят съпруг с малкият ни син кандидатстваме за постоянно жителство по програмата Federal Skilled Worker. Дано аз да не съм объркала нещо, но ми казаха , че по тази програма трябва да кандидатстваме. Ако нещо съм обуркала моля Ви кажете ми докато още не съм пратила документите по Sydney, NS.
Galina,
Няма как да знаем дали не си объркала още нещо...
Това "...но ми казаха , че по тази програма трябва да кандидатстваме..." лично мен много ме озадачава. :^)
Нима вие самите не сте наясно по коя програма МОЖЕТЕ да кандидатствате, та трябва да се оправдавате, така да се каже, с това, че така ви били казали... Извинявам се, не ми звучи сериозно...

До тук стана ясно, че си объркала местоназначението на пакета с документите за кандидатстване.
Трябва да пратиш всичко до Сидни, Нова Скоуша.

Адресите за пращане по пощата и по куриер са различни:

ПО ПОЩА:
Citizenship and Immigration Canada
Federal Skilled Worker
NOC Category or Arranged Employment Category
Primary NOC 2011 Code: XXXX
Centralized Intake Office
PO BOX 7500
Sydney, NS
B1P 0A9
Canada

ПО КУРИЕР:
Citizenship and Immigration Canada
Federal Skilled Worker
NOC Category, Offer of Arranged Employment category or PhD category
Primary NOC 2011 Code: XXXX
49 Dorchester Street
Sydney, NS
B1P 5Z2
Canada

Ето линк: http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... C.asp#eg76

Таксата за разглеждане на кандидатурата ви Processing Fee (това все още НЕ са такси за ВИЗИ) се плаща до Receiver General for Canada (това трябва да е написано върху чека ви), което е в Канада, а не в Букурещ. Вие явно вече сте направили това със сертифициран чек през ЦКБ.
Само за всеки случай - за вас таксата е: 550$ за водещия, 550$ за съпруга и 150$ за детето, или общо 1250 CAD.

Ако до тук всичко е наред, нататък нещата вървят, както ги написах по-горе - проверявате си за осребряването на чека от страна на канадците и т.н.. :)

Вече друг въпрос е какво сте сложили в пакета с документите, за което те пита и dzverum - Дали там всичко ви е в ред според чеклиста...
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от vladibkolev »

Galina,
Така както ни представяш кандидатурата си, лично аз веднага си представих как в плика сте сложили писмо "искаме визи".
Малка шега, не се обиждай. Гледай надолу и сравни какво вие имате в пакета.

Educational credential assessment, IELTS, банкова референция, референция от работодател, трудов договор, фишове, актове за раждане, акт за брак, копия паспорти, свидетелства за съдимост, по 6 снимки на член от семейството и формулярите на имиграционните!
Поправете ме, ако изпускам нещо.
Поздрави.
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Galina Jekova
Мнения: 6
Регистриран на: Сря Яну 16, 2013 6:29 am

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Galina Jekova »

Благодаря Ви. Всичко от това което казва vladibkolev без договорите от работодателите и фишовете. Незнам до колко е проблем при положение че имам трудова характеристика. Кандидатствам по NOC 2263 Inspectors in public and environmental health and occupational health and safety . Надявам се всичко да е наред. Днес ще пращаме документите. Стискайте палци. Благодаря Ви отново за помоща. :y: :clap:
Аватар
Lira
Мнения: 218
Регистриран на: Пет Яну 01, 2010 6:51 pm
Местоположение: Торонто

Re: Hовите министерски инструкции за имиграция

Мнение от Lira »

Galina Jekova написа:... без договорите от работодателите и фишовете. .....
А как доказваш трудовия си стаж тогава? Не знам дали трудовата характеристика би им била достатъчна. Копие на трудова книжка или референция от работодател би било ОК...
Е, ако трудовата ти характеристика е написана на официална бланка на работодателя, съдържа неговия подпис и печат, както и контакти, това вероятно също би свършило работа. Но трябва да съдържа също и от кога си назначена, на колко часа, на каква заплата - неща, които, като правило, не се съдържат в българските трудови характеристики. С други думи, ако твоята характеристика съдържа всички тези неща, значи това си е Референция от работодател, което би трябвало да ти е достатъчно за доказване на трудов стаж.

Успех! :y:
"Късметът се случва, когато подготовката срещне възможността!" Опра Уинфри
Публикувай отговор