Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Федералната процедура за имиграция, спонсориране, студентски, работни и посетителски визи, програмите за имиграция на останалите провинции.
Публикувай отговор
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от vladibkolev »

В момента дипломата ми се заверява и легализира, това отнема поне две седмици.........чакам я.
След тези две седмици чак тогава пращаш до WES. Пакета пътува поне 4-5 дни, процедурата в WES според техния сайт отнема 7 раб. дни, НО в чуждите форуми чета, че не са 7 дни, а поне две седмици и може малко отгоре......................имат много подадени молби заради краткия срок който са обявили и цената. Равносметката: 15 дни диплома (легализация+превод), куриер до Канада 5 дни, обработване на твоя case - 10-15 дни и обратно връщане на документите 5 дни = 35-40 дни всичко, това при положение, че платиш на WES куриер за обратния пакет до България за 100$. Това е на кратко ;)
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Verena
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:58 am
Местоположение: Sofia

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Verena »

Мислех, че си успял да я пратиш до WES. Дипломата се заверява за 5 работни дни. Превода може да стане за 1, легализацията, ако отидеш на крака самият ти и си платиш експресна може да стане на момента.
WES са си оставили вратички за 7те дена и явно ще се чака...
Обичам Родината, мразя Държавата...
vladibkolev
Мнения: 79
Регистриран на: Чет Мар 07, 2013 2:56 am
Местоположение: София за сега

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от vladibkolev »

Е щом ги знаеш сроковете, що ме питаш.................. :D Малко майтап

Превода ме съмнява да намериш за един ден, но ако намериш ще е по - скъпо, имай в предвид, че дипломата я смятат за 4-5 страници ( диплома + приложение ) превод по 12 лв. нормална поръчка са ти 60, ако сложим бърза става по - скъпо. Повярвай ми всеки един лев ще ти е нужен, един два или 5 дни не са толкова страшни. То и WES имат експресна услуга ;)
Направи си сметка на всичко до заветните визи в паспортите и ще видиш, че сумата не е 500 или 1000 лв., а многоооооооооо повече :tmi:
Моите ги смятах около 4000 лв. за цялото семейство
Ще ти трябват пари и като стъпиш на Канадска земя
Скъпо е, но все пак за мен е важно и си струва всеки един $
Follow your dreams
Regards
Vladislav Kolev
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от mortigur »

Малко съм извън темата ама защо е WES ?
Taxation is theft.
Verena
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:58 am
Местоположение: Sofia

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Verena »

mortigur написа:Малко съм извън темата ама защо е WES ?
include either a completed Canadian educational credential or a completed foreign educational credential with an Educational Credential Assessment (ECA) from an approved organization,
Обичам Родината, мразя Държавата...
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от mortigur »

Verena написа:
mortigur написа:Малко съм извън темата ама защо е WES ?
include either a completed Canadian educational credential or a completed foreign educational credential with an Educational Credential Assessment (ECA) from an approved organization,
Това от новите изисквания ли е? Странно, аз си правих този асесмънт но за да кандидатствам за ECO.CA. Спомням си че жената на телефона беше българка :D . Готино.
Taxation is theft.
Verena
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:58 am
Местоположение: Sofia

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Verena »

Аха, заради всичкото гявол със странни и фалшиви дипломи въведоха задължително приравняване. Индианците и пакотата са опищели света заради това изискване...
Обичам Родината, мразя Държавата...
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от mortigur »

А, какви са цените? Аз го правих 2010 и ми излезе някъде към 250 CAD$.
Taxation is theft.
Verena
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:58 am
Местоположение: Sofia

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Verena »

mortigur написа:А, какви са цените? Аз го правих 2010 и ми излезе някъде към 250 CAD$.
Някъде около 220$ без парите за куриери.
2010 изискваха ли ти академична справка, апостили или нещо друго?
Обичам Родината, мразя Държавата...
Аватар
mortigur
Мнения: 1050
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 11:32 am
Местоположение: Jazan, Jazan Governorate, Saudi Arabia
Обратна връзка:

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от mortigur »

Verena написа:
mortigur написа:А, какви са цените? Аз го правих 2010 и ми излезе някъде към 250 CAD$.
Някъде около 220$ без парите за куриери.
2010 изискваха ли ти академична справка, апостили или нещо друго?
Да изискваха академична справка но без апостили Казваха че те ще си направят проверката на всичко И после като питах в университета казаха че са се обаждали да проверяват истинноста на дипломата Предполагам че са се обаждали и в МОН
Taxation is theft.
dzverum
Мнения: 214
Регистриран на: Пет Май 17, 2013 9:16 am
Местоположение: Sydney, NSW

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от dzverum »

И малко да освежим.
Появи се първото писмо за отказ пуснато в нета от тази година.
Документите са били получени на 06.05. в CIC.
https://www.dropbox.com/s/zvpif5r7jvb564h/page1.jpg"
https://www.dropbox.com/s/2mp4l2vl6i0t4t8/page2.jpg"
https://www.dropbox.com/s/bn435uqrp60sa6j/page3.jpg"
https://www.dropbox.com/s/z0vhpxzxpzog4io/page4.jpg"
F*ck Google, ask me!
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Star Dust »

МОН единствено ще удостоверява с „Апостил”
29.05.2013

Уведомяваме Ви, че считано от 01 юни 2013 г. Министерство на образованието и науката ще започне удостоверяване с „Апостил” на образователни и удостоверителни документи, издавани от висшите училища, от институциите в системата на народната просвета и от Министерство на образованието, младежта и науката и неговите звена, предназначени за ползване в чужбина (съгласно Закона за изменение и допълнение на Закона за ратифициране на Конвенцията за премахване на изискването за легализация на чуждестранни публични актове, обнародван в Държавен вестник, бр. 30 от 26.03.2013 г.).

От 01 юни 2013 г. Министерството на външните работи, дирекция „Консулски отношения”, ще преустанови удостоверяването с „Апостил” (Apostille) на посочените документи.

Източник:
http://www.mfa.bg/bg/events/119/4/1830/index.html"

И тук:
ИЗДАВАНЕ НА УДОСТОВЕРЕНИЕ АРOSTILLE ОТ МИНИСТЕРСТВОТО НА ОБРАЗОВАНИЕТО И НАУКАТА (МОН), СЧИТАНО ОТ 1 юни 2013 г.
31 май 2013 г.

Считано от 1 юни 2013 година дейностите по издаване на удостоверение APOSTILLE на образователни и удостоверителни документи, издавани от висшите училища, от институциите в системата на народната просвета и от Министерството на образованието и науката и неговите звена ще се извършват от МОН. Гражданите и организациите ще могат да подават всички документи по процедурата в Звеното за административно обслужване на Министерството на образованието и науката на бул. „Дондуков” № 2А всеки работен ден от 8:30 часа до 19:00 часа.

Съгласно Хагската конвенция за премахване на изискването за легализация на чуждестранни публични актове от 1961 г., единствената формална процедура, която може да се изисква за удостоверяване истинността на реквизити на официален документ, издаден от чужда държава, е прилагането на удостоверение от компетентния за това орган на държавата, от която произхожда документът. Това удостоверение е така нареченият APOSTILLE, който се поставя върху самия документ и е по образец, посочен в Конвенцията.

Подробна информация за потребителите относно предоставяните услуги от МОН ще бъде публикувана на интернет страницата на министерството, рубрика „Административни услуги”, секция „Административни услуги и образци на заявления”.
зточник:
http://www.minedu.government.bg/left_me ... tille.html"
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Star Dust »

http://www.wes.org/fees/schedule.asp" - а може ли някой да ми каже 2 неща:
1. Коя точно услуга трябва да избера, за да си приравня дипломите и какво точно трябва да пратя - копия на дипломите си за бакалавър и магистър. Някакви академични справки от Университета нужни ли са??
Защото вижте какво чета тук и не ми е много ясен целият този механизъм:
ЦЕНИ И СРОКОВЕ ЗА ЛЕГАЛИЗАЦИЯ НА БЪЛГАРСКИ ДОКУМЕНТИ

УЧЕБНИ ДОКУМЕНТИ С МОМН*
* диплома висше - заглавна страница обикновена 45.60 лв. за 7 дни, бърза 63.60 лв. за 5 дни
* диплома висше - приложение обикновена 45.60 лв. за 7 дни, бърза 63.60 лв. за 5 дни
* уверение студентско обикновена 45.60 лв. за 7 дни, бърза 63.60 лв. за 5 дни

какво е това студентско уверение и дали е нужно? Или то е за други случаи?

Нека преговорим:
отивам в МОМН с двете си дипломи - в оригинал и по едно нотариално заверено копие!
Давам да се направи апостил на оригинал или копие?
С апостила нося за превод и легализация - превода в оригинал пращам на организация за асесмънт - поръчвам коя услуга? - получавам асесмънта.

Правилно ли съм разбрала?
Verena
Мнения: 26
Регистриран на: Вто Окт 04, 2005 7:58 am
Местоположение: Sofia

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Verena »

Wes имат линк, като се избере Канада отгоре. Долу дясно е линка за FSWP. След регистрация има избор от държави и университети. Добре е да се провери дали унито го има там. Типа услуга е само един.
Ако сте с различно име се изисква брачно свидетелство.
Уверение не би трябвало да е нужно. Изпращате дипломите и вложките с апостилите.
Обичам Родината, мразя Държавата...
Star Dust
Мнения: 89
Регистриран на: Нед Авг 14, 2011 3:36 am

Re: Федералната процедура отворена отново от 04.05.2013

Мнение от Star Dust »

Благодаря!
Публикувай отговор