свидетелство за съдимост от чужбина

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Аватар
electrified
Мнения: 168
Регистриран на: Съб Юли 23, 2011 4:32 am
Местоположение: Варна

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от electrified »

аз се моля да не ми искат такова свидетелство от Германия, че съм бил там на стаж за 3 месеца. Ама те едва ли знаят, че ако се провиниш там, зи жърмънс няма да те пуснат току-така да си отидеш. Един от наште дето се опита да се направи на тарикат и да не дупчи билет в градския, като го пипнаха, докато не си плати глобата не му върнаха паспорта( че тогава още не бяхме влезли в ЕС)
Никога няма да ни стигат парите, да сме достатъчно умни и да имаме достатъчно памет в цифровия фотоапарат.


http://immigration2quebec.blogspot.com
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от bobchentse »

electrified написа:аз се моля да не ми искат такова свидетелство от Германия, че съм бил там на стаж за 3 месеца.
За престой под 6 месеца не би трябвало да изискват свидетелство за съдимост.

Who needs a police certificate?

In general, you and everyone in your family who is 18 years of age or over need to obtain a police certificate. You must obtain a police certificate from each country or territory where you have lived for six consecutive months or longer since reaching the age of 18.

http://www.cic.gc.ca/english/informatio ... /intro.asp"
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Dahila »

Аз имам спомен, че бях чела преди време че общо над 6м, но ако са последователни ще е чудесно :)
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
Аватар
bobchentse
Мнения: 92
Регистриран на: Нед Сеп 04, 2011 1:17 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от bobchentse »

проверих сега и във френската версия на официалния сайт, и там пише six mois consécutifs :)

http://www.cic.gc.ca/francais/informati ... /intro.asp"
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kezos »

На някой от Варна налагало ли му се е да вади свидетелство за съдимост от САЩ? И конкретно, къде във Варна се снемат отпечатъци за целта?
Питах районния полицай, той ми отговори да съм су ги направел сам с мастило от книжарницата. Питах и в 1во районно и ми казаха, че за първи път чуват за такова нещо и че там не се правели такива неща.
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
Zacks
Мнения: 86
Регистриран на: Нед Авг 07, 2011 10:05 am
Местоположение: Варна

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Zacks »

kezos написа:На някой от Варна налагало ли му се е да вади свидетелство за съдимост от САЩ? И конкретно, къде във Варна се снемат отпечатъци за целта?
Питах районния полицай, той ми отговори да съм су ги направел сам с мастило от книжарницата. Питах и в 1во районно и ми казаха, че за първи път чуват за такова нещо и че там не се правели такива неща.
И това ли Ви поискаха сега?
Нали отпечатаци се искаха за вторият комплект документи - ако съм прав ?
Bau
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от avril78 »

kezos написа:На някой от Варна налагало ли му се е да вади свидетелство за съдимост от САЩ? И конкретно, къде във Варна се снемат отпечатъци за целта?
Питах районния полицай, той ми отговори да съм су ги направел сам с мастило от книжарницата. Питах и в 1во районно и ми казаха, че за първи път чуват за такова нещо и че там не се правели такива неща.

А искат ли ви други документи?
kezos
Мнения: 54
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:04 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kezos »

Разбрах как става номера. И понеже ще има още варненци в подобна ситуация ще споделя. Написвате една молба свободен текст до директора на областна дирекция на МВР във Варна. Внасяте молбата в ОДМВР-Варна (зад паспортно) пращат ви да платите такса (14.14 лв + 6 лв за банката) и чакате да ви се обадят. Трябва да си носите бланките на ФБР.
avril78 написа:
kezos написа:На някой от Варна налагало ли му се е да вади свидетелство за съдимост от САЩ? И конкретно, къде във Варна се снемат отпечатъци за целта?
Питах районния полицай, той ми отговори да съм су ги направел сам с мастило от книжарницата. Питах и в 1во районно и ми казаха, че за първи път чуват за такова нещо и че там не се правели такива неща.

А искат ли ви други документи?
Да, искат. Целия пакет втори документи. Получихме сертификат по пощата. Сега събираме втория пакет, но за съжаление нямаме никакво време и тук е първото място на което пиша за това. Обещавам да пиша повече при първа възможност.
Док.за Виена-30.11.2011

CSQ-03.06.2013-по пощата
док.до Sydney(N.E.)-18.06.2013
Баркодове-26.08.2013
Покана за медицински-19.09.2013 (направени на 27.09.2013)
Покана за визи-18.11.2013
avril78
Мнения: 49
Регистриран на: Сря Юни 06, 2012 7:19 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от avril78 »

kezos написа:
Да, искат. Целия пакет втори документи. Получихме сертификат по пощата. Сега събираме втория пакет, но за съжаление нямаме никакво време и тук е първото място на което пиша за това. Обещавам да пиша повече при първа възможност.

Честито! :)
Щом нямате време - действайте ))
Dahila
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Дек 11, 2011 11:22 am
Местоположение: Ottawa

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от Dahila »

Честито! Страхотно е, че сте получили сертификат по пощата!!! Успехи и занапред!
DCS Montréal - 29.10.2012
AR 5.3.2013
Доп. докс - 1.10.2014
сертификати - 10.1.2015
Sydney,NS - 5.2.2015
Баркод - 12.6.2015
Мед. изследвания 14.8.2015
Покана за визи 19.8.2015
Визи 24.9.2015
mariko_san
Мнения: 101
Регистриран на: Сря Сеп 22, 2010 5:06 pm
Местоположение: Toronto, ON

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от mariko_san »

Честито Кезос, това е страхотна новина! Браво, много се радвам за вас.
Пожелавам бързо да се справите със събирането на новия пакет документи и успешно приключване на процедурата.
Пък като се поосвободите малко можем да организираме една среща във Варна да разказвате, отдавна не сме се събирали.
Поздрави от нас,
DSC - 11.11.2011
AR- 12.05.2012
Certificat de selection по пощата- 27.07.2013
Мед.прегледи- 29.04.2014
Визи- 21.06.2014
Полет- 20.09.2014
zuzomira
Мнения: 2
Регистриран на: Пон Май 20, 2013 9:04 pm

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от zuzomira »

domino написа:
kamy написа:Има ли някой получил виза без да е представил свидетелство? Аз имам затруднения да извадя подобно от Дубай,едно момиче миналата година взе зелена карта за САЩ и не са и го искали, но не знам дали ще се получи и с Канада. Ако има колеги живели в арабски държави моля да споделят.
Работил съм една година в Либия, Триполи. От проучването което направих установих, че е абсолютно невъзможно да изкарам свидетелство за съдимост от там. От посолството на Либия в София ми казаха, че много хора преди мен са питали за свидетелства за съдимост но на никого не са издали. На въпроса ми „ Добре де тези хора как се оправиха с този казус?“ отговорът беше „ Не знам как но се оправиха “. Единственото което установих е, че има някакво споразумение между България и Либия, досиетата на съдени хора в едната страна да се пращат в другата т.е. свидетелство за съдимост от България показва, че в Либия също няма информация да съм съден. Написах на емиграционните едно дълго писмо в което им обясних всичко. Преди няколко седмици получих писмо с искане на допълнителни документи но нямаше нищо за свидетелство за съдимост. Искаха ми актуален договор за финансова независимост ( има нова форма от 2013.01.01) и да допълня сек. 8 от Анекс А с още няколко години назад. По този повод един съвет към хората, които сега попълват документите: Където имате срок „ последните 10 години или от 18-тата годишнина “ пишете по-дългия.
Здравейте, нова съм във форума и се извинявам предварително ако допускам грешки. Работила съм 6 години в Мароко, но винаги без договори и винаги с прекъсвания , когато разрешените 3 месеца престой там изтекат.Тази година обаче останах 9 месеца без прекъсване. Съответно направих опит да си извадя свидетелство за съдимост от Мароко и след хиляди мъки и абсолютно нехайство от старана на мароканското посолство , се оказа, че процедурата за издаване на съответния документ ще отнеме повече от една година :( Направих оплакване във Външно министерство и от там едиственото, което могат , е да изпратят официална нота с молба да ми бъде съдействано, т. е. пробемът ми си остава нерешен. От същото министерство ме посъветваха просто да не обявявам, че съм живяла в Мароко повече от 6 месеца , тъй като реално канадските власти няма как да се сдобият с информация в кой период къде съм била. Напарвих и справка в полицията с искане за извадка за напусканията на държавата за последните 5 години и там нищо не е отразено. Ако разсъдя логично ми се струва абсурдно от собствената ми държава да нямат информация за пребиваванията ми в чужбина, а от канадска да имат такава. В крайна сметка се отказах от мароканско свидетлство за съдимост, но съм в съвсем ранен етап по подаване на документи за Канада и реално не мога да кажа дали съм постъпила правилно.
Аватар
kamy
Мнения: 145
Регистриран на: Сря Май 04, 2011 4:12 am

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от kamy »

както вече писах и на мен ми е невъзмжно да извадя този документ от Дубай, след като съм извън страната, изпратих си документите с копия от имейли до посолствата, обяснително писмо защо ми липсва този документ и чакам отговор, след около 1 месец още и ще ви пиша какво са отговорили. цялата ми процедура зависи от това
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от domino »

Здравей Zuzomira. И аз съм в същата ситуация като теб с тази разлика, че съм работил в Либия. Както се вижда от горния ми пост им написах едно дълго писмо с подробно обяснение на проблема. До тук не са ми искали допълнителна информация по отнощение на липсващото свидетелство за съдимост. Забавянето при нас на етап Букурещ е поради това, че ни се роди бебе точно преди получаването на визите и ... айде пак документи до Монтреал, Сидни, Букурещ.... Утре сме на медицински преглед за малкия и се надявам, че ако всичко е ОК до месец може и да приключим с процедурата. Та засега няма проблеми с липсващото свидетелство за съдимост. Ще пиша отново като получим покана за визи (дано да е по-скоро).
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
GeSho
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Юли 25, 2011 8:28 am
Местоположение: Търговище

Re: свидетелство за съдимост от чужбина

Мнение от GeSho »

Здравейте,

нужно ли е свидетелство за съдимост за престои от преди повече от 10 години?
по принцип инструкциите са да се предостави за всички страни, където сме пребивавали повече от 6 месеца след 18-та си година, но пък всички останали данни са 10 години назад.
DSC Виена - 15.09.2011г.
Интервю - 06.09.2013 г
Сидни - 08.10.2013
Баркодове - 26.11.2013г.
Медицински - 12.02.2014
Покана за визи - 05.03.2014
Визи - 05.04.2014
Полет до Монреал - 26.05.2014
Публикувай отговор