Home owners - коя фирма ви застрахова?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

Kpetrov написа:Аз съм с Industrial Alliance. 500$ на година със таксите за 500000 покритие и 5000 deductible. 250000 за къщтата и незнам на какво основание слагат и още толкова за покъщнина и разходи.
Вчера им звъннах. Тея засега ми дадоха най-високата премия - двойно повече от това, което ми предлага стария застраховател (и то след увеличението му).

Явно всички се опитват да ловят рибки. :devil:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от roumensp »

edin_potrebitel написа:Мисля, че къщата се застрахова върху определена сума, която евентуално би изпратил застрахователя, за да я построи, ако изгори например. Не ми се вярва да има такава разлика в цената на материалите между Квебек и Монреал. Евентуално цената на труда може да е по-евтина....
Важен фактор в определяне на цената е рискът за застрахователя. Ако живееш в район с висока престъпност, цената за параграфа, в който попада "кражба" ще е по-висока, ако си близо до река - цената за "наводнение" и т.н. Като пример - в района на Ванкувър се плаща доста повече от при вас за опционалната застраховка "земетресение", понеже ни считат за земетръсен район.
zigi
Мнения: 136
Регистриран на: Сря Авг 23, 2006 8:01 am
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от zigi »

ablood написа:
edin_potrebitel написа:Много къщи се инспектират от застрахователните компании.
Какво значи "много"?
1/1000?
1/5000?
От къде черпиш статистика? От работата ти във всички застрахователни компании ли е?

Защото аз никъде никой застраховател не съм виждал да инспектира това, което застрахова. Дори застрахователните брокери в България, които наистина понякога оглеждат обекта/колата/човека/имуществото, го правят не с цел инспекция, а за да му пробутат по-висока застраховка.

Застрахователите винаги имат за цел да ти продадат максимално висока застраховка и да ти изплатят минимални пари при щета. Това им е бизнеса. За чии да ти пращат инспектор без сигнал/основания, че си рисков клиент?

Изображение
Сложи си камина например, ако нямаш и после звънни на застрахователите си, да ги уведомиш, тъй като си задължен и стой и гледай дали няма да ти пратят инспекция, която завършва с предписание кое да оправиш, ако не е в норми, при това ти дават и срок под заплаха да ти анулират полицата, ако не го свършиш. Някои застрахователи могат да инспектират къща по-стара от например N на брой години, преди да я застраховат или ако имаш да речем резервоар с гориво за локално отопление в мазето си....причините за инспекция могат да бъдат много и най-различни, преди или след сключване на застраховката, но всичко зависи от политиката на съответната компания.
Аватар
коце
Мнения: 84
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 10:08 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от коце »

Ние сме с La Personnelle и спрямо всички досегашни с тези сме най-добре. Обаче първо ни искаха номерата в борда като инженери или поне на единия от нас.
Преди най-евтиното ни беше 186$ на месец за двете коли и къщата. Сега обаче сме под 100$ на месец за същото с малко по-добри условия за едната кола. Непрекъснато ни предлагат застраховки, но като им кажем да подобрят офертата се сами отказват.
Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

Ето и завършека на моята история.
В крайна сметка след преговори и повишаване на deductable от 1000 на 2000 $ и отказване от застраховка вътрешно наводняване стигнахме до консенсус от 560$ (такси включени)
Защо се отказах от "наводнението" (не знаех , че можело, но човека ме светна)
Каза ми: ако имаш sum pump и back valve, не ти трябва тази застраховка. Така или иначе, тя покрива само 10 000 и то след deductable) и до година - две застрахователите сами ще я махнат - няма повече да я предлагат, защото им излизало доста скъпо напоследък. Той самия (работи за застраховател) но се отказал от нея защото струва скъпо (почти 50% от тази на къщата) и сега, казва, просто си заделям някой $ в случай на нъжда, не дай си боже.

Та последвах съвета му.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Kpetrov »

Да допълня, че и аз имам помпа и съм махнал това с "наводнението".
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от ablood »

И аз.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Home owners - коя фирма ви застрахова?

Мнение от Pointzero »

Anyways,
днес четох, че повечето хорица в Алберта дето ги удави така и няма да получат пари от застрахователите, щото нещо си там в дребния шрифт...Ала-бала...
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Публикувай отговор