Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутъра

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от pumpy »

И аз вярвах адски много неща за кандидат студентските интервюта за дентал училища в Северна Америка до деня, ч който не седнах от другата страна на масата и не започнвах аз самия да интервюирам. Тогава осъзнах какво боза съм бил на собственото си интервю. Осъзнах как много от нещата в които съм вярвал са безсмислица. Та такива ми ти работи....
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от Pointzero »

c200 написа:Ключови думи - това е великата тайна. Ако няма ключовите думи от обявата - аут. Замествания не се приемат. Пример - търсят Unix, гъзарят писал AIX - в коша.
Търсят Novell, гъзарят писал Netware - в коша. И т.н.
За незапознатите читатели - горните двойки са синоними, като Ленин и партията, но HR няма как да го знаят и не ги интересува. Пишете си СВ-тата според обявата, това е.
Снимки в Америка няма. Мотивационни писма има. Който мисли обратното - в коша :)

П.С. В по-големите фирми филтрирането на първо четене се прави от компютри преди още да стигне купчината до човек.
Еиййй, от 2 страници слово...не, ето и едно мнение по темата.
Напълно съм съгласен с горното. Особено с "ключовите думи" и с автоматичното компютърно филтриране!
:y:
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от Pointzero »

Bistra написа: Е и хубава съм си, де.......Имах една колежка, която беше по-хубава от мен.......
Лелеее, Бистра!
Как така да има по-хубава от теб???
:D :D :D
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от IRA »

optics написа:
IRA написа:
optics написа:Когато секретарката се ожени, тя напуска работа и идва друга със същата цел..
Каква е по точно целта, та не може да се върши от омъжена жена?
Имах предвид нейната цел.
Тя е: да се омъжи!
А ясно. Аз реших,че като се омъжи я уволняват :rofl:
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от Bistra »

IRA написа:
optics написа:
IRA написа:
optics написа:Когато секретарката се ожени, тя напуска работа и идва друга със същата цел..
Каква е по точно целта, та не може да се върши от омъжена жена?
Имах предвид нейната цел.
Тя е: да се омъжи!
А ясно. Аз реших,че като се омъжи я уволняват :rofl:
Това само в България се случва. Навремето не искаха да ме осигуряват двама-шефове тупани, щото съм щяла да забременея и изляза по майчинство. |(
Е, аз скоро време, след като получих това което желаех именно и това направих - излязох си, но не по майчинство. :lol:
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от newcomer »

аз секретарките си ги избирам с кастинг .резюмета и мотивационни писма не ме интерисуват,важно е да мине успешно бед чекинга. :D
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от Bistra »

newcomer написа:аз секретарките си ги избирам с кастинг .резюмета и мотивационни писма не ме интерисуват,важно е да мине успешно бед чекинга. :D
Да ти пускам ли и на теб "California Dreamin' "? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
newcomer написа:аз секретарките си ги избирам с кастинг .резюмета и мотивационни писма не ме интерисуват,важно е да мине успешно бед чекинга. :D
Да ти пускам ли и на теб "California Dreamin' "? :D
мда.така се провеждат при мен интервютата.калифорнийските мечти ги остави за калифорниеца. 8)
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от Bistra »

newcomer написа: мда.така се провеждат при мен интервютата.калифорнийските мечти ги остави за калифорниеца. 8)
Ми, ти затова си кесиш сам в офиса, май, май ... вместо да събираш липов цвят. :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
newcomer
Мнения: 1598
Регистриран на: Чет Сеп 20, 2012 9:48 am

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от newcomer »

Bistra написа:
newcomer написа: мда.така се провеждат при мен интервютата.калифорнийските мечти ги остави за калифорниеца. 8)
Ми, ти затова си кесиш сам в офиса, май, май ... вместо да събираш липов цвят. :D
6,30пм.за днес толкова.отивам да опъвам сатенените чаршафи,че ме чака ново интервю.
Черната Бистра от Биг Форум БГканада и A-блъд от Лавал.
Рядка порода голи охлюви обитавща зелената тревна маса на северния и южния бряг.

От кога охлювите дават наклон на ястребите струва ли си да се лети?
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от Bistra »

newcomer написа: 6,30пм.за днес толкова.отивам да опъвам сатенените чаршафи,че ме чака ново интервю.
Да се представиш добре, ей, че секретарката може да не те одобри! :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от ZanzibarHero »

Pointzero написа:
c200 написа:П.С. В по-големите фирми филтрирането на първо четене се прави от компютри преди още да стигне купчината до човек.
Напълно съм съгласен с горното. Особено с "ключовите думи" и с автоматичното компютърно филтриране!
:y:
Това социална легенда ли е?
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от Independent »

ZanzibarHero написа:
Pointzero написа:
c200 написа:П.С. В по-големите фирми филтрирането на първо четене се прави от компютри преди още да стигне купчината до човек.
Напълно съм съгласен с горното. Особено с "ключовите думи" и с автоматичното компютърно филтриране!
:y:
Това социална легенда ли е?
Не е. Не мога да опиша колко пъти до мен са пристигали резюмета с подчертани ключови думи, колкото повече, толкова по-добре. Отделно, ако се зачетеш в същото това резюме, не можеш да откриеш почти никаква връзка с търсения профил. Но ключовите думи са си подчертани.

Това е стандартна практика при големите рекрутерски компании, които гледат да "продадат" възможно най-много резюмета за възможно най-малко време. И не си дават време да седнат с кандидатите и да разберат какво търсят и дали предлаганите позиции им пасват.
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от ZanzibarHero »

Значи е социална легенда... Имах в предвид, че компютър селектира/филтрира резюметата... :D :D :D

А то се оказа нает работник със средно образование използващ наръчник за ключовите думи... Ако, обаче е така, отново не е ясна "гледната точка на рекрутър"-а
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Защо резюмето ви е отхвърлено - гледна точка на рекрутър

Мнение от pumpy »

Интересно защо реши, че компютър не може да подчертава думи и трябва да е някой със средно образование ?
Публикувай отговор