ще се побъркам, а ти ?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
happy
Мнения: 5
Регистриран на: Пет Сеп 05, 2003 9:42 am

ще се побъркам, а ти ?

Мнение от happy »

вече не ми издържат нервите. писна ми това кошмарно чакане. повече от ЧЕТИРИ месеца след скапаните медицински, а от там ни вест ни кост, че и си държат на изчакването на пустите девет месеца за да ги безпокоиш. искам да знам кога и какво ще стане. не мога повече така... :evil: :evil: :evil:
anitsa
Мнения: 218
Регистриран на: Съб Авг 09, 2003 9:22 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от anitsa »

Без паника! Вече се вижда светлината в края на тунела. Постави се на мястото на тези които сега навлизат в тунела и си представи колко им е тъмно още, а ти виждаш вече светлинката. Пази си нервите те ще са ти много необходими в първите дни след успешното кацане.
Запълни си максимално свободното време за да няма време да си мислиш щуротии, най-добре да учиш езика, защото тук ще те залее толкова много нова информация с която трябва бързо да се справяш.
Срещай се с приятели колкото се може повече, докато вече няма какво да си кажете и може би няма да ти липсават толкова много поне в началото тук.
Пийни една биричка и се наслаждавай на живота, не си го съкращавай, хубавото предстои.
Joy
Мнения: 4013
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 11:30 pm

Мнение от Joy »

И аз ще се побъркам!И на мен ми писна от тия квебекски щуротии!Не знаеш още какво те чака тук,та си се заоплаквал още от България...
По-лесно от чакането на визите,здраве му кажи!
valio9
Мнения: 54
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 11:05 am
Местоположение: Монреал
Обратна връзка:

Мнение от valio9 »

Zdrasti happy!" Tarpi babo za hubost"-chast ot balgarskiq folklor.Kakvo li ne bih dal da chakam viza ot Bukoresht, a ne sertifikat ot Viena.SADBA :beer:
L'argent ne fait pas le bonheur.
Nadia&Petar
Мнения: 118
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:23 pm
Обратна връзка:

Мнение от Nadia&Petar »

happy, zapazi spokoistvie i nervi, tuk ste ti triabvat. V BG i az taka se trevojih i broiah dnite, vsichko ste se naredi. Prosto sa si mudnichki, no tuk tova e nesto normalno, tuk se chaka mnoooogoooo poveche. Taka, che do not worry, be happy :D
Аватар
sara
Рошава гарга
Мнения: 888
Регистриран на: Пет Авг 29, 2003 2:49 pm
Местоположение: на клон монреалски

Мнение от sara »

te hubavite neshta stavat bavno!
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Мили хора,
ние направихме медицински на 9 май 2003г. На 22 май са заминали от Букурещ с "ОК" към Виена. Според последния email от SIQ Vienne нашето досие е в румънците, и те са единствено отговорни и достоверен източник за актуалното ни състояние.
Така че, бъдете търпеливи, чакайте и се надявайте! Друго няма какво да се направи.
И не забравяйте библейското успокоение, че последните ще бъдат първи! :D
Успех в чакането и дано си струва! :D
:beer: :beer: :beer: :beer:
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Спокойно не се изнервяйте - това с нервенето от опит го знам - ние чакахме 9 месеца след медицинските но получихме визи и вече 3 месеца и половина сме в Монреал - много е труден този период - за мен ще си остане най-ужасния но някак трябва да го изтърпите - едни получават писмото за визите месец след медицинските други чакат по 9-10 месеца няма логика - според мен много зависи колко мързелив служител от Румъния ви е поел документите да ги обработва .... търпение и много подготовка за да не е загубено времето докато чакате - знам че е трудно но се опитайте да оползотворите това време - и си правете резервации за полети щот около нова година ще стане сложно пазаруването на билети.
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

fe_ya написа:и вече 3 месеца и половина сме в Монреал
fe_ya, а ти кога ще си опишеш първите впечатления? Хич не мисли да се измъкваш!
Plamen

Мнение от Plamen »

Sneji написа:
fe_ya написа:и вече 3 месеца и половина сме в Монреал
fe_ya, а ти кога ще си опишеш първите впечатления? Хич не мисли да се измъкваш!
moje pak da niama oshte vpechatlennia momicheto.... :?
Аватар
fe_ya
Ефирна
Мнения: 557
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 12:19 am
Местоположение: извън Монреал...
Обратна връзка:

Мнение от fe_ya »

Ама вие що се прехвърлихте на мен :-)) я погледнете темата - а от вас двамата имам лични впечатления така че гледайте да не опиша тях :-)))
Аватар
Sneji
Най-любезен форумец
Най-любезен форумец
Мнения: 1356
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 3:35 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Sneji »

fe_ya написа:Ама вие що се прехвърлихте на мен :-)) я погледнете темата - а от вас двамата имам лични впечатления така че гледайте да не опиша тях :-)))
оооооооо, това ми звучи като заплаха :oops:
Joreto
Мнения: 13
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:15 pm
Местоположение: Toronto

Мнение от Joreto »

Спокойно. Визите ще дойдат ще дойдат.
Ние чакахме 10 месеца след медицинските. Обайдахме се и по телефон, следяхме статуса всеки бойи ден......
Децата ми бяха на път да си провалят една година от училището.
Визите ми дойдоха точно на абитурентската на сина ми.
Е жече малко повече от година съм тук.
НЕ СЪЖАЛЯВАМ. Дори се радвам че успях да се измъкна навреме.
Успехи и спокойно.......
Joreto
Заключено