Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Публикувай отговор
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от jovani »

miteto написа:
Marto написа:
umeiko написа:И може би е рано още за тебе, но когато ти предложат офертата .......

А ако случайно видиш нещо подобно на това:

Severability
If any term of this Agreement is or becomes illegal, invalid, or unenforceable, such invalidity or unenforceability of that term will not affect the legality, validity, or enforceability of the remaining terms of the Agreement.

Просто си ги сложи в черният списък, НЕ МИ СЕ ОБАЖДАЙ списък, и отказвай всякаква форма на контакт с тях.
:rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
За тези от нас, които не говорят legalese, можеш ли да кажеш кое е смешното?
Това е стандартна клауза във всички контракти, които съм виждал до момента. Идеята е, че ако се промени някой закон, или по някаква причина някоя от клаузите е нон-енфорсабъл това не прави целият контракт невалиден (в смисъл, че останалите клаузи продължават да са валидни).
Обикновенно много компании се опитват да ти набутат нон-компетишън клауза, с която да те задължат да не можеш да работиш за конкуренцията за определен срок след като напуснеш. В повечето случаи подобна клауза е нон-енфорсабъл в Онтарио - има прецеденти на хора които са се защитили успешно в съда, че след като са били уволнени не са имали друг избор освен да си упражняват професията в друга конкуретна фирма.
Нон-солиситейшън клаузите обаче обикновенно са енфорсабъл.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от jovani »

Иначе съм напълно съгласен с идеята на темата: Канада е държава с много висока безработица (в момента Торонто и Монтреал са с над 8% - значително по-висока безработица от, да кажем, София) и съответно е много трудно място за новодошли.
Ясно е, че ако си дадеш много зор и ставаш накрая ще си намериш мястото - но то и по затворите влизат много хора и успяват да оцелеят.
Въпроса не е дали човек може да се справи - а по-скоро "Струва ли си?"
На мен също ми беше много чудно защо Мирка се премести от НЙ в Монтреал и навремето я питах - а тя ми каза, че имала идея за частен бизнес и потенциални клиенти и аз си замълчах. Колкото и да съм се опитвал да обяснявам по форума за какъв *** става въпрос в Канада надали някой ме е разбрал - повечето предпочитат да го изпитат на собствения си гръб.
А най ми е чудно когато прочетох че хора, живеещи в Лондон, ЮК са решили да имигрират в Саскачуан. Аз знам че в Лондон и НЙ е много скъпо и цените на имотите са убийствени - но няма ли други градове в ЮК, или в ЮС - например Чикаго, дето има много работа и много прилични цени?
Аз ако имах начин да си изкарам перманентно гражданство в ЮС заминавам "ин а хартбийт" - купувам моментално къща кеш и започвам да работя за повече пари. Оферти и в момента имам - но да се занимавам с визи, да завися от работодателя си, да плащам двойни пропърти такси като нон-резидент (на и без това високите пропърти такси в ЮС) - това няма да стане.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от miteto »

jovani написа:Иначе съм напълно съгласен с идеята на темата: Канада е държава с много висока безработица (в момента Торонто и Монтреал са с над 8% - значително по-висока безработица от, да кажем, София) и съответно е много трудно място за новодошли.
Джовани, мисля че са ти стари данните за София. Предполагам си мислиш за 2008-2009 година, когато наемаха куцо-кьораво-сакато в София в който отрасъл се сетиш. В момента (2013 година), не мисля че безработицата в София е по-малка от 8%.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от jovani »

miteto написа:
jovani написа:Иначе съм напълно съгласен с идеята на темата: Канада е държава с много висока безработица (в момента Торонто и Монтреал са с над 8% - значително по-висока безработица от, да кажем, София) и съответно е много трудно място за новодошли.
Джовани, мисля че са ти стари данните за София. Предполагам си мислиш за 2008-2009 година, когато наемаха куцо-кьораво-сакато в София в който отрасъл се сетиш. В момента (2013 година), не мисля че безработицата в София е по-малка от 8%.
В София винаги безработицата е била значително по-ниска от средната за страната. За това може би сме имали разни спорове с любимите ми съфорумци - всеки е гледал от собствената си камбанария и всеки вероятно е бил прав в своята гледна точка.
А от теб очаквах поне едно "благодаря" за разяснението (и подсказката) на северабилити клаузата, която беше коментирана по-горе. Мисля, че обяснението ми е било значително по-добро от това на "професионалистите", а подсказката може да я приемете за "бонус".
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от yahoo »

Последните данни за безработицата в София са за 3.6% или почти 3 пъти по-ниско ниво от това за страната. Дали са регистрирани обаче всички безработни е друг въпрос.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от miteto »

Джовани, мерси за разяснението на клаузата. Даже още повече мерси за подсказката за нон-компетишън клауза, щото мисля че и аз имам нещо подобно набутано в моя договор (трябва пак да го прегледам) :D
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Bistra »

yahoo написа:Последните данни за безработицата в София са за 3.6% или почти 3 пъти по-ниско ниво от това за страната. Дали са регистрирани обаче всички безработни е друг въпрос.
Не са, разбира се. Това са данни само от бюрата по труда, т.е. на тези хора се изплаща обезщетение в продължение на 2-3 месеца само, мисля. А тези, на които не се изплаща? Ами множеството ЕТ, които са в точката на замръзване поради липса на работа? :tmi:
Ще се съглася с такава извадка, ако се отчете статистически броят на жителите в осигурителна възраст и се раздели на броят осигурявани. Така логично бихме получили процента безработни, не ли?
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от jovani »

Bistra написа:
yahoo написа:Последните данни за безработицата в София са за 3.6% или почти 3 пъти по-ниско ниво от това за страната. Дали са регистрирани обаче всички безработни е друг въпрос.
Не са, разбира се. Това са данни само от бюрата по труда, т.е. на тези хора се изплаща обезщетение в продължение на 2-3 месеца само, мисля. А тези, на които не се изплаща? Ами множеството ЕТ, които са в точката на замръзване поради липса на работа? :tmi:
Ще се съглася с такава извадка, ако се отчете статистически броят на жителите в осигурителна възраст и се раздели на броят осигурявани. Така логично бихме получили процента безработни, не ли?
Извинявам се, но абсолютно същите критерий за безработица се ползват в Канада. Тук има много безработни, които не ги водят като такива, поради факта, че според критериите на статкан се приема, че не си търсят активно работа. Мазоли ми излязоха на ръцете да ги обяснявам тези работи и все ще се намери някой дето не е разбрал.
Затова ако трябва да се прави сравнение е добре да се сравняват процента на работещите (а не на безработните) в местата, които се сравняват.
Но дори и в този случай сравнението няма да е прецизно - например в София няма да могат да отчетат успешно жителите на други населени места, които в момента живеят в София, така както и статкан не може да оцени процента на безработица на новите имигранти, защото интервютата се провеждат по телефона - следователно за да попаднеш в извадката трябва да имаш телефонен номер, да си регистриран на съответният адрес от достатъчно дълго време и да си имал поне една работа, която да си загубил, за да може данните ти да попаднат в статкан и да бъдеш квалифициран за тази извадка. Което автоматично изключва новодошли на 1 че и повече години и официалната безработица в Канада е изкуствено занижена.

В Канада също има много хора, които официално се занимават с някакъв вид частен бизнес, понеже не могат да си намерят друга работа.

Като резултат от анализите ми мога смело да твърдя, че безработицата в Торонто и Монтреал е по-висока от тази в София.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Bistra »

jovani написа: Извинявам се, но абсолютно същите критерий за безработица се ползват в Канада.
Не съм съвсем съгласна. Има много "безработни", които са временно такива, но се отчитат за такива. Това се дължи на щедрата социална политика на държавата. Пример работиш 6 месеца, после шефа ти те "съкращава" условно и минаваш на шомаж. Тогава си безработен,нали така и те отчитат като такъв? Остава уговорката, обаче за пренаемане след определен период от време.Новопристигналите имигранти ги водят "студенти" за периода, докато изучават език и се преквалифицират. Значи те условно не са безработни.
В България има ли въобще социална система? Спомням си навремето, като млад специалист обезщетението по безработица беше толкова мизерно, че не си заслужаваше разкарването до бюрото по труда. Ако не ти покрива поне билетчето за трамвая дотам, струва ли си разкарването?
Та предполагам и много хора въобще не се регистрират. Всичко се развива в сферата на сивата икономика и няма контрол, съответно статистически на практика е невъзможно да бъде определен точният брой безработни. Затова хора връщащи се от чужбина се чудят откъде някои българи имат толкова висок стандарт докато висят по цял ден по кафенетата.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Independent
Мнения: 1723
Регистриран на: Пет Сеп 24, 2004 8:03 am
Местоположение: Montreal, QC

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Independent »

Californian написа:при вас жените критериите са толкова ниски в технологичната сфера

Толкова сте потупвани жените по дупето, че няма на къде, особенно на този континент, в България е съвършенно различно да отбележа де.
Да се чудиш да се смееш ли или да плачеш. Не знам ти на кой свят живееш, но в моя свят трябваше да се доказвам с двойно повече бачкане, пътувания и усилия, за да постигна ниво в кариерата, което на "мъжете" със същия стаж и квалификация им се дава без въпроси. Ако това се нарича "занижени критерии", значи аз съм космонавт.

А подмятането на последния ред изобщо няма да го коментирам, но е много показателно за манталитета на българския "програмист".
I must not fear.
Fear is the mind-killer.
I will face my fear.
I will permit it to pass over me and through me.
And when it has gone past I will turn the inner eye to see its path.
Where the fear has gone there will be nothing.
Only I will remain.
jovani
Мнения: 4047
Регистриран на: Съб Ное 19, 2005 4:44 am

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от jovani »

Bistra написа:
jovani написа: Извинявам се, но абсолютно същите критерий за безработица се ползват в Канада.
Не съм съвсем съгласна. Има много "безработни", които са временно такива, но се отчитат за такива. Това се дължи на щедрата социална политика на държавата. Пример работиш 6 месеца, после шефа ти те "съкращава" условно и минаваш на шомаж. Тогава си безработен,нали така и те отчитат като такъв? Остава уговорката, обаче за пренаемане след определен период от време.Новопристигналите имигранти ги водят "студенти" за периода, докато изучават език и се преквалифицират. Значи те условно не са безработни.
В България има ли въобще социална система? Спомням си навремето, като млад специалист обезщетението по безработица беше толкова мизерно, че не си заслужаваше разкарването до бюрото по труда. Ако не ти покрива поне билетчето за трамвая дотам, струва ли си разкарването?
Та предполагам и много хора въобще не се регистрират. Всичко се развива в сферата на сивата икономика и няма контрол, съответно статистически на практика е невъзможно да бъде определен точният брой безработни. Затова хора връщащи се от чужбина се чудят откъде някои българи имат толкова висок стандарт докато висят по цял ден по кафенетата.
Може и така да е било в края на миналият век, но в момента нещата са много различни - не че са цветущи в момента, но не са и това, което е било в края на 90-те години. И пак повтарям - става въпрос за София и да кажем още няколко големи градове.
Глупавите хора си повтарят грешките, умните не, а мъдрите се учат от чуждите такива.
Някои хора се нагаждат към околната среда, други променят средата според себе си.
Има три вида хора: такива, които могат да броят и такива, които не могат...
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Californian »

Independent написа:
Californian написа:при вас жените критериите са толкова ниски в технологичната сфера

Толкова сте потупвани жените по дупето, че няма на къде, особенно на този континент, в България е съвършенно различно да отбележа де.
Да се чудиш да се смееш ли или да плачеш. Не знам ти на кой свят живееш, но в моя свят трябваше да се доказвам с двойно повече бачкане, пътувания и усилия, за да постигна ниво в кариерата, което на "мъжете" със същия стаж и квалификация им се дава без въпроси. Ако това се нарича "занижени критерии", значи аз съм космонавт.

А подмятането на последния ред изобщо няма да го коментирам, но е много показателно за манталитета на българския "програмист".

Ами в "моя свят" жените стават много лесно мениджърки, дори и на мен сега една ще ми става шефка дето грам техническа грамотност няма, но такъв е живота. Няма значение.
В моя свят, жените получават всичко наготово.
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от ivanko13 »

Californian написа:
Ами в "моя свят" жените стават много лесно мениджърки, дори и на мен сега една ще ми става шефка дето грам техническа грамотност няма, но такъв е живота. Няма значение.
В моя свят, жените получават всичко наготово.
Такива са реалностите калифорнийски... В компанията в която работя 9 от 11 т.н. senior managers са жени ... Трудно се работи с жени, много трябва да се обяснява :whew:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от Marto »

Хора, що не вземете пример от японките и не се ожените за една от тези шефки?

Мисля, че нагледно доказвате тезата на Independent - че заради такива нагласи й се е налагало да а дваж по- във всичко, за да я приемат сериозно като професионалист.
umeiko
Мнения: 466
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 8:52 pm

Re: Важно за кадърните и образовани кандидат имигранти !!

Мнение от umeiko »

Не ва знам кви договори сте подписвали, и кви работи сте работили, но въпросно цитираният цитат е от договор който аз съм получил само един път през мойта кариера в Канада, и съответно като отказах ядосано да се занимавам въобще с въпросната рекруителска компания, ми са обаждаха допълнително аман заман да ги махнеме тези клаузи и да си подпишем едно най мизерно и стандартно договорче според местните Онтариански стандарти.
И това беше моят мизерен опит с подобни клаузи. Аз по скоро бих отишъл на тръстиката в Чили отколкото да подписвам такъв заробващ договор.
Вие щом смятате че тези клаузи са си напълно нормални......No comment.
Публикувай отговор