Въпрос към съфорумците от British Columbia

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12464
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от Ivan1007 »

Бил съм два пъти, но на хотел. Няма да сбъркаш нито юли, нито август. Жега си е до 40 градуса. От Върнън до Осоюс се става, ама си заазвай хотел или място в къмпинг отсета, че е малко гъчкано.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Ivan1007 написа:Бил съм два пъти, но на хотел. Няма да сбъркаш нито юли, нито август. Жега си е до 40 градуса. От Върнън до Осоюс се става, ама си заазвай хотел или място в къмпинг отсета, че е малко гъчкано.
Благодаря Ванка,
това ми беше идята на питането, дали е време вече да се прави резервация :)
Дали хотел или палатка, ще оставя половинката да реши, за мене е все тая :rock:
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от haimana »

Аз съм малко по на север, та нямам преки впечатления от Осоюс. Ходил съм 2-3 пъти на разходка, но това не се брои.
Общо за Оканаган-сухо, горещо и безоблачно/безвалежно лято. Слънцето е доста силно.
Проблем могат да са горските пожари, че може да стане задимено.
През лятото има campfire ban и той се отнася и за къмпингите(кофти, ама ...).
От тук може да проверяваш каква е текущата ситуация
http://bcwildfire.ca/hprscripts/wildfirenews/bans.asp
mkutev
Мнения: 10
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:37 am
Местоположение: Vancouver

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от mkutev »

Ходили сме няколко пъти лятото в ето този къмпинг http://www.southbeachgardens.com/" на Skaha Lake в Penticton. Достатъчно голям и поддържан. Ако можеш да тръгнеш в Петък нямаш проблеми да си намериш място. Или им се обаждаш по телефона по средата на пътя. Като пресечеш пътя и си на плажа, а все пак си близко до Walmart и всички магазини наоколо. Резервиране от сега за къмпинг - само за Lake O'Hara :)
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Здравейте :)
Какво ще кажете за Harrison Hot Springs http://www.tourismharrison.com/" ?
Някой ходил ли е там ? Има ли какво интересно да се види ? И всъщност има ли термални изворчета където да се топне човек там :$
Благодаря !
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от Павел »

Има, ама са скрити по хотелите. Ако не държиш да се топиш, си заслужава за един ден разходка. Остави си време на връщане да се отклониш малко и отидеш до двете езера - Чилиуак и Кълтъс
http://www.env.gov.bc.ca/bcparks/explor ... liwack_lk/"

http://www.google.ca/search?q=cultus+la ... 13&bih=481"
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Благодаря Павка :)
Езерата добре изглеждата, ще ги посетим със сигурност :)
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от haimana »

Два пъти сме ходили до там. Има публик басейн с топла вода, нещо като 12 кинта на ден по спомен. Извора е каптиран и се намира от западната страна на езерото на 10 мин пеша. Има пътека която ходи до там и продължава като по нея се стига до реката Харисън(катери се нагоре и после се спуска към реката).
От източната страна на еерото има провинциален парк с 3 езера за риболов (аз затова се разходих до там, но нямах късмет). Достъпа е лесен с каква да е кола, има добре подредена къмпинг ерия.
Градчето е малко и е основно хотели, има и мотели, някоя градина с лешници, видяхме малка ферма за бизони и на връщане се разминахме с 15-тина ферарита :D -явно си бяха организирали разходка до Харисън.
Май това се сещам
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

До събота ще е лято :)
Аз като едно варненско чедо съм свикнал по тва време вече да съм на плажа. Моля кажете, къде има подобни на българските плажове. Ясно е, че океана сега няма става за къпане, ама поне пясък да има :D
Чувал съм за Тsawwassen че има плажове. Моля, дайте някаква идея къде да се попечем в съботния ден :)
Благодаря !
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от MrGeek »

fighter написа:До събота ще е лято :)
Аз като едно варненско чедо съм свикнал по тва време вече да съм на плажа. Моля кажете, къде има подобни на българските плажове. Ясно е, че океана сега няма става за къпане, ама поне пясък да има :D
Чувал съм за Тsawwassen че има плажове. Моля, дайте някаква идея къде да се попечем в съботния ден :)
Благодаря !
Third Beach в Стенли Парк има хубав пясък, обаче плажа не е много голям и се пренаселва бързо. Трябва да отидеш по-рано за да си намериш място на паркинга до самия плаж. Много добър и сравнително голям плаж е този в Ambleside, West Vancouver. Около плажа има доста места за безплатен паркинг, но в хубавите дни се запълва бързо и също така е добре да се отиде по-рано. Другото място с хубави плажове и сянка под дърветата е във Ванкувър, ивицата Jericho Beach, Spanish Banks (може би едно от най-хубавите места), също с доста паркоместа, но и там се пълнят бързо и отново важи принципа за по-ранното пристигане. Може би като за първи път е добре да пробваш там. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от ivandaman »

Fighter ако е само за печене всеки плаж става включително и kitsilano beach и 2nd beach. И двата имат басейни, но мисля че ги отварят чак Юни месец.

Мен ако питаш обаче хвани си скай-трейна и се кефи на English Bay. Хем си в центъра близко до качествени заведения за хранене и места за разходка хем ефектът е същият като на който и да е друг плаж..

Един друг добър плаж на който аз обичах да ходя е: Crescent Beach, около White Rock.

Преди години там се натъкнах на един доста интересен природен "феномен" отидох точно по време когато нивото на водата беше на около 50% от прилива/отлива (които ако не си забелязал са доста осезаеми в океана за разлика от черно море) Беше Май месец и топло (като сега) и водата беше топла като чай... и докато се цамбурках в нея се наслаждавах на заснежените планини в ляво.. Доста интересно изживане което никога не можах да го повторя отново.. Просто уцелих точният момент.

Също можеш да посетиш (но по-нататък не сега) Barnet Marine Park който също не е лоша алтернатива от гледна точка на разнообразие плюс това е точно под Burnaby Mountain която ако не си посещавал все още не е лошо да я чекнеш аут ;)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MrGeek
Путлер Капут
Мнения: 16502
Регистриран на: Вто Мар 01, 2005 4:20 am
Местоположение: The Red Square

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от MrGeek »

Ванката е прав, без автомобил най-добрия вариант е Инглиш Бей. Всъщност от там може да се сменят плажовете през целия ден за разнообразие, през 2nd та до 3rd Beach, затова най-добре си заплюй тази дестинация. ;)
Теллъс -единственния доставчик на нет в Канада.
Казармата дава много и взима много,същото като имиграцията
богатите хора използват КЕШ или Дебит ,кредитните карти са за цървули

__ Powered by мухЪтЪ.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Колкото до науката, ми вярвам и даже прекалено и вярвам, но не вярвам толкова на хората.
__ Powered by Kpetrov
Аватар
the_coach
Мнения: 3429
Регистриран на: Вто Юли 24, 2012 3:03 am
Местоположение: on the road......

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от the_coach »

Здравейте :)
Ще бъда безработен за 1 месец. Интересува ме има ли в нашата провинция обезщетение при безработица, казусът е че напускам работа по собствено желание .
Благодаря !
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от miteto »

fighter написа:Здравейте :)
Ще бъда безработен за 1 месец. Интересува ме има ли в нашата провинция обезщетение при безработица, казусът е че напускам работа по собствено желание .
Благодаря !
Доколкото знам, безработицата се дава от федералните (не от провинцията) и ако напуснеш по собствено желание не ти се полага.
Аватар
OILERS
Мнения: 319
Регистриран на: Вто Май 15, 2007 3:26 am
Местоположение: slightly south of the Arctic Circle, Canada

Re: Въпрос към съфорумците от British Columbia

Мнение от OILERS »

Що бегаш пич,преди време писа,че там ти е бъдещето.Апрентис щеше да правиш!А,или ще кажеш,че намери следващата най-хубава работа в живота за същите пари. :x :x :x

welcome to Canada!!!
Публикувай отговор