RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от todor73 »

Bistra написа: Браншовите организации ни пазят хляба. Защо да съм против? Таксите и членският внос въобще не са толкова непосилни.
Без да съм чел всичките страници, се хващам само за това, и казвам че не съм съгласен, ама хич ;)

Ордери, браншови организации са на същия мафиотен принцип като синдикатите, членския внос и такси си е почти същото, в смисъл за синдикат и ордер, няма голяма разлика. Само ще спомена за 30 часа обучение което си задължен да правиш на всеки две години на инженерите, ами то са курсове "бидони" дето му викат тука, като за 7 часа плащаш 900 $ или 2000 $ на година.

За синдикатите, е плащаш, но разликата идва от това че една продавачка в Сак-а взема 25 $ на час, а една продавачка в ИЖеА взема 11.

Колкото по нагоре се качваш по не ти трябват синдикати и резултата е, че при инженерите, няма разлика, но си е път за ходене :D
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от eva-vet-eva »

Много съгласна с мнението на Тодор73. Годишно на ордера 1205+поне 700-900 на година за задължително следдипломно обучение (което в половината от случаите е пълна глупост-нищо не научаваш). Това за ветеринарския ордер. Добре че често се поемат от клиниката/шефа(ама не винаги)
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от krimon »

ма откъде да знае Бистрето, тя не инженер, ни лекар, просто си чертае, а за чертожниците още не е измислен ордер, ни синдикат :P
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от todor73 »

miteto написа: Кво да ти кажа, "гурутата" лъжат iGATE колко са велики. iGATE лъже екзекютива от RBC какви таланти им доставя за без пари. Екзекютива от RBC лъже синиър мениджмънта, какви сейвингс е направил понеже е намерил велики специалисти от Индия за 3 пъти по-малко пари. Със всяко ниво по-натам лъжата става все по-надута :D Някой от цялата верига обаче е наясно кви са головодници, иначе щеше да става въпрос че идват за по 2 месеца, а не за две години.
Кит - български игрален филм - Цаца ама риба, риба ама цаца :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Bistra »

todor73 написа:
Bistra написа: Браншовите организации ни пазят хляба. Защо да съм против? Таксите и членският внос въобще не са толкова непосилни.
Без да съм чел всичките страници, се хващам само за това, и казвам че не съм съгласен, ама хич ;)

Ордери, браншови организации са на същия мафиотен принцип като синдикатите, членския внос и такси си е почти същото, в смисъл за синдикат и ордер, няма голяма разлика. Само ще спомена за 30 часа обучение което си задължен да правиш на всеки две години на инженерите, ами то са курсове "бидони" дето му викат тука, като за 7 часа плащаш 900 $ или 2000 $ на година.

За синдикатите, е плащаш, но разликата идва от това че една продавачка в Сак-а взема 25 $ на час, а една продавачка в ИЖеА взема 11.

Колкото по нагоре се качваш по не ти трябват синдикати и резултата е, че при инженерите, няма разлика, но си е път за ходене :D
Захващаш се с непосилен за теб спор, ама дет се вика "дъ чойс ис йорс"! :P
Ордерите са направени основно (каза ви го пумпи), ама и аз да си кажа:
- за защита на клиентите от недобросъвестно отношение
- за подкрепа и стимулиране на млади специалисти
- за повишаване на професионалната квалификация
- за нормиране на труда
- за експертна оценка и защита при професионални спорове и аварии, довели до материални или други щети
Членски внос за Ордера на архитектите: 476$ на година + 2 курса дължими в продължение на 2 години, защото трябва да се направят определен брой часове , всеки един от които ~600$
Kaто сложим чертата се получава ~1000$ на година (не 2000) , които почти на 100% (изключая случаите , когато имаш собствен бизнес, но тогава си платежоспособен) са платими от работодателя. Синдикатите скубят всеки месец от работника ДИРЕКТНО и без прошка.(Не може да се поеме от работодателя, защото и той самият е задължен да плаща...за да го рекетират :x ) Членството към ордер може да бъде замразено и след това повторно подновено. Докато си със замразено членство не плащаш нищо.
Предимства:
- намаляване на конкуренцията
- защита на клиентите, както казах.
-повишаване на професионалната квалификация
Членството е задължително изискване за кандидатстване на "държавна" работа.
Простете, ама една лелка-домакиня дето по цял ден се занимава с прекопаване на градинки и изгребване на изнили листа от дворното фонтанче, не може да бъде "шарже дьо проже" в една болница или пък главен лекар на отделение. ;) Иска се малко повече учене и инвестиция за това. И тук няма свои, чужди! За всички важат еднакви изисквания, независимо дали са местни или имигранти.
-членството в браншова организация директно ти вдига заплатата (като самолет или да не казвам какво след употреба на виагра :D ) и е път за кариерата ти нагоре-нагоре...фърр чак до звездите! :P
Айде със здраве!
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от seeker »

Bistra написа:(todor73) Захващаш се с непосилен за теб спор
Защо реши така? :geek:
Bistra написа:Предимства:
- намаляване на конкуренцията
- защита на клиентите, както казах.
...............
Без да съм специалист по материята казвам, че първа точка не е предимство. Поне не и за субекта от втората точка. Първата и втората точки са взаимоизключващи се. :wave2: :-P

Имам чувство, че като се появи Кrimon в темата и Bistra инстинктивно посяга да сложи предпазния колан. :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Bistra »

Не, не мисля така. Защо да се самоизключват?
Намаляване на конкуренцията значи, че не може сульо и пульо да стане инженер, завършващ само едно обикновено МЕИ. Знаем от опита в България. Най-много вишисти на глава от населението. Е, имат ли работа тези вишисти? И за какво ти е да учиш, ако след това един метач печели повече от теб?
Защита на клиента значи, че за една работа, която струва 3000 не могат да ти поискат 30000. Има някаква норма все пак. Ако се окаже, че в професионален спор клиентът има право Ордерът може да ти отнеме лиценза. Без лиценз ти си нищо. Не можеш да практикуваш професията си и е край на професионалната ти кариера.
seeker написа:Имам чувство, че като се появи Кrimon в темата и Bistra инстинктивно посяга да сложи предпазния колан.
Какво общо има кримон в случая? Тя ми е толкова под нивото, че не си заслужава въобще да си цапам ръцете с нея? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от seeker »

Bistra написа:Не, не мисля така. Защо да се самоизключват?
Намаляване на конкуренцията значи, че не може сульо и пульо да стане инженер, завършващ само едно обикновено МЕИ. Знаем от опита в България. Най-много вишисти на глава от населението. Е, имат ли работа тези вишисти? И за какво ти е да учиш, ако след това един метач печели повече от теб?
Защита на клиента значи, че за една работа, която струва 3000 не могат да ти поискат 30000. Има някаква норма все пак. Ако се окаже, че в професионален спор клиентът има право Ордерът може да ти отнеме лиценза. Без лиценз ти си нищо. Не можеш да практикуваш професията си и е край на професионалната ти кариера.
Връзката между първа и втора точка си я доказала доста сложно. Малко на принципа „от девет дерета вода“. Простото тройно правило показва, че при конкуренция печели клиентът, защото се повишава качеството, а се намалява цената. Губещи са производителите и работниците. И точно затова последните търсят начин да заобиколят проблема като се наговарят. Примери нужно ли е да давам?
Иначе си права, че при намалената конкуренция печелят работещите, както вече споменах и аз. Но да не забравяме, че те също са клиенти в извънработно време и кръгът се затваря по не най-приятният начин.
seeker написа:Имам чувство, че като се появи Кrimon в темата и Bistra инстинктивно посяга да сложи предпазния колан.
Bistra написа:Какво общо има кримон в случая? Тя ми е толкова под нивото, че не си заслужава въобще да си цапам ръцете с нея? :D
А, добре. Да съм спокоен, че държиш нещата под контрол.
apple
Мнения: 1460
Регистриран на: Чет Юни 28, 2007 2:41 pm

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от apple »

Какво общо има кримон в случая? Тя ми е толкова под нивото, че не си заслужава въобще да си цапам ръцете с нея? :D
Това остави другите да го преценят! Но защо не й отговори чертожник ли си или инженер или архитект? Като гледам как плюеш по българското образование, а се хвалиш, че тук си се уредила без учене наново се и чудя...ама много се чудя каква си всъщност? :?: И само ти ли си умната БГ имигрантка? Другите все на кило са купували дипломи или са спали на лекциите и са взимали изпитите с 200 марки и едно прасе! :lol:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Bistra »

seeker написа: Простото тройно правило показва, че при конкуренция печели клиентът, защото се повишава качеството, а се намалява цената.
Сигурен ли си в това, което твърдиш или пак си служиш с изтъркани клишета? Веднага ти давам пример за да те опровергая: Изнесените производства в Китай.
Намалява се цената, ама дали се повишава качеството? ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
todor73
Мнения: 1524
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:51 am
Местоположение: Квебек

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от todor73 »

Bistra написа: Намаляване на конкуренцията значи, че не може сульо и пульо да стане инженер, завършващ само едно обикновено МЕИ.

Е тук е точно така, завършваш МЕИ (тук му викат Екол политехник, УЛавал и т.н.) и ти дават членство без никакви условия. Къде им стоят парите на тия измислени курсове от по един ден и 1000 $, ми то за тия пари в университета една сесия си плащаш.

И какво като е имало ордер, нали се видя от комисията Шарбоно, че то мафиот, инженер, мафиот, инженер ... защита на клиента, дрън, дрън.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от seeker »

Bistra написа:
seeker написа: Простото тройно правило показва, че при конкуренция печели клиентът, защото се повишава качеството, а се намалява цената.
Сигурен ли си в това, което твърдиш или пак си служиш с изтъркани клишета? Веднага ти давам пример за да те опровергая: Изнесените производства в Китай.
Намалява се цената, ама дали се повишава качеството? ;)
:D Защо пак? И защо изтъркани клишета? Да, на много хора им се иска да се изтъркани клишета, защото така им е по-удобно, но това си е желязното правило. ;)

Не забравяй, че Китай не е типична държава с касически икономически принципи. Освен това не е задължително и двата компонента да се променят в корелация. Може само единият.

Bistre, стига си чела трудовета на Мао. :lol:
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от crusader »

Bistra написа:Предимства:
- намаляване на конкуренцията
- защита на клиентите, както казах.
...............
В подчертаното е истината. Другото е само за заблуда.
Чист протекционизъм. Ама как местните юнаци дето са изхарчили цяло състояние за обучението си , ще делят кокала с някакви си чуждоземни навлеци дето са учили безплатно ? Страх ги е че тези които са си "купили" дипломите ще са им конкуренция :rofl:
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от Bistra »

crusader написа:
Чист протекционизъм. Ама как местните юнаци дето са изхарчили цяло състояние за обучението си , ще делят кокала с някакви си чуждоземни навлеци дето са учили безплатно ? Страх ги е че тези които са си "купили" дипломите ще са им конкуренция :rofl:
Знаеш ли колко от местните юнаци, дето са изхарчили цяло състояние не бяха успяли да си вземат изпита за Ордера на архитектите допреди 3 години, когато беше от 10 части например? Същевременно много приходящи бяха успели. Така че всичко е строго индивидуално и не можеш да правиш обобщения на тази база. Както казах условията след завършване на университет са еднакви и за местните и за имигрантите.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Re: RBC наема индийци, съкращават канадци (видео)

Мнение от IRA »

todor73 написа:
Bistra написа: Браншовите организации ни пазят хляба. Защо да съм против? Таксите и членският внос въобще не са толкова непосилни.
Без да съм чел всичките страници, се хващам само за това, и казвам че не съм съгласен, ама хич ;)

Ордери, браншови организации са на същия мафиотен принцип като синдикатите, членския внос и такси си е почти същото, в смисъл за синдикат и ордер, няма голяма разлика. Само ще спомена за 30 часа обучение което си задължен да правиш на всеки две години на инженерите, ами то са курсове "бидони" дето му викат тука, като за 7 часа плащаш 900 $ или 2000 $ на година.

За синдикатите, е плащаш, но разликата идва от това че една продавачка в Сак-а взема 25 $ на час, а една продавачка в ИЖеА взема 11.

Колкото по нагоре се качваш по не ти трябват синдикати и резултата е, че при инженерите, няма разлика, но си е път за ходене :D
На същото мнение съм. Професионални организации за си чиста проба мафиоти. С нищо не помагат, само пречат.
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Публикувай отговор