ТЕЦ или локално отопление...????

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от konstanta »

Здравейте ,
въпроса е дали ТЕЦ-а или локалното отопление е по-изгодно за отопление на вилища в български условия ..???? Чувал съм , че при съвременните сгради (ново строителство) , тръбите на ТЕЦ-а минават хоризонтално . Значи ли това , че при спряно парно , абоната не плаща никаква сметка ?? Какво ще ме посъветвате ? Благодаря на всички мнения...!!!!
Поздрав
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от ablood »

:lol:

Задавайки така въпроса предполагам, че подбираш жилище, а не начин на отопление.

Централното отопление е относително луксозна услуга, комунистическо безумие, предполагащо, че всички съграждани са еднакво богати и достатъно заможни за да се топлят 24/7.

Отоплението на ток е по-скъпо, но подлежи на контрол - ползваш колкото и когато поискаш. Ако инвестираш в отопляващи климатици става съвсем различно. Те консумират в пъти по-малко от нагревателите защото не произвеждат топлина, а я взимат от вън и я вкарват вътре. Този номер минава успешно дори и при -20.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от konstanta »

Благодаря ти Блъди за коментара ! А дали избирам жилище , или отопление ,то двете са много свързани ,..., а освен това , мога да избирам каквото си поизкам. Задал съм конкретен въпрос и очаквам конкретен отговор.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от konstanta »

Благодаря ти Блъди за коментара ! А дали избирам жилище , или отопление ,то двете са много свързани ,..., а освен това , мога да избирам каквото си поизкам. Задал съм конкретен въпрос и очаквам конкретен отговор.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от ablood »

:x
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
arci
Мнения: 257
Регистриран на: Вто Яну 31, 2006 8:44 am
Местоположение: Notre Dame de ile Perrot

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от arci »

Константа,задал си като цяло безмислен въпрос,но все пак Аблуд си е отделил от времето да ти отговори,малко уважение не би било излишно!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от pumpy »

локалното отопление
Аватар
yahoo
Мнения: 2330
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 7:47 am
Местоположение: Montreal

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от yahoo »

Локалното за икономичност и независимост, централното само когато не ни притеснява когато някой друг ще преценя колко да ни олеква портфейла за в бъдеще.
konstanta
Мнения: 213
Регистриран на: Вто Юли 12, 2011 10:31 am

Re: ТЕЦ или локално отопление...????

Мнение от konstanta »

Благодаря Bista и Yahoo за конкретният отговор. А Арчи нека не преценява кой въпрос е безмислен и кой не е !!!
Публикувай отговор