Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Много успешна седмица пожелаваме! :y:
Добре,дипломите ги проверяват толкова старателно,като и на тях самите им е ясно,че малък процент ще работят с тях като начало в Канада,а дали проверяват така щателно истинността на декларираните суми?
Не е ли това по-важното?
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Здравейте!
Ние се поразровихме в сайта на МОН и там има данни за дипломите,издадени след 2012 - в нашият случай има 2 такива,а за по-старите дипломи си пазим студентските книжки и смятаме да ги вземем като доказателство,макар че не знам дали ще им обърне мадам мн внимание,но все е нещо!
Успех на всички тази седмица и дано всички се похвалим със сертификати!!! :y:

Мишо,не мисля,че на хората им пука с какви суми разполагаме,те са преценили че това е минимума за 3 месеца и подписвайки се ти не декларираш сума ,а споразумение ,че няма да им легнеш на социала през този начален период.А за дипломите все пак взимаш точки (вече,за област на образование),а щом си фалшифицирал дипломи,какво остава за стаж и банково извлечение ;) !Така че при положение ,че са хванали в Украйна фалшиви дипломи,нормално и тук мадам да бъде доста внимателна...колкото и да не ни се ще.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
borkoo
последно предупреждение за БАН
Мнения: 166
Регистриран на: Пет Сеп 16, 2011 1:35 am
Местоположение: Montreal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от borkoo »

Фалшиви дипломи казвате?Така като гледам кандидатите чакат вече по 2 години за интервю.Та се чудя какво правят имиграционните през тези 2 години?Защо аджаба не извършват проверки на дипломите през тези 2 години,а трупат досиетата да събират прах и после на интервютата прибират дипломите и бавят хората по още поне шест месеца?Не е ли това една голяма кебекарска простотия защото повярвайте ми като дойдете в Квебек ще се нагледате на подобни глупости още и още.И нещо друго в този ред на мисли,не мисля,че като са пуснали 4-5 кандидата с фалшиви дипломи са съборили кебекарската икономика и пазар на труда.Тук в Квебек всекидневно пристигат една камара необразовани люде от Африка,които ще живеят до края на живота си от социални помощи и трябва да има способни хора които да им заработват социала.Не знам кой какво си мисли за Квебек,но тук далеч не е върха на сладоледа и все пак елате и се уверете сами,че е така :) .
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emili_vn »

borkoo, изглежда си доста разочарован...Човек трябва да е подготвен за мястото, за където се е запътил.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

Напълно съм съгласен с borkoo и ние мислим,че за две години чакане можеше поне да си направят труда да проверят дипломите в които се съмняват,а в случая нашите имат заверка и от МОН.На интервюто се почувствахме като престъпници започна едно премятане на дипломи,дори си позволи т.нар. Мадам да повиши и тон,а ние въобще не очаквахме специално откъм документите ни да има някакъв проблем,защото изобщо не са ни искали допълнителни документи да представяме, и можете да си представите от първите 5 минути как тръгна интервюто.Понеже явно престъпникът в очите на госпожа Базил беше съпругата ми,която е втори кандидат основно въпросите бяха към нея.
Определено сме много учудени и разочаровани от тона и поведението на госпожата,това че е хванала фалшиви дипломи в никакъв случай не я оправдава.И все пак мисля,че след като идваш да решаваш съдби би трябвало да си запознат с образователната система в държавата,в която отиваш,визирайки семейството след нас с бакалавърската и магистърска степен.
Дано тази седмица бъде по-успешна от предходната,успех на всички!!!
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
Tish
Мнения: 261
Регистриран на: Вто Авг 30, 2011 9:01 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Tish »

Голяма глупост тази ситуация с дипломите. При положение че имате и заверки от МОН, нямам думи :^)
Имам такова усещане че нашите документи стоят там 2 години не погледнати.
Явно за интервю трябва да сме подготвени за всякакви неочаквани изненади.
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

И за нас беше голяма изненада,защото си мислихме,че проблема ще дойде от френският ни,то не че и много добре се справихме,но в предвид обстоятелствата при които започна интервюто е чудо,че поне казахме нищо,защото последваха много дълги и сложни въпроси.
Дано тази седмица е по благоразположена Мадам.
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
pufinka
Мнения: 15
Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 4:22 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pufinka »

Привет!
Някой може ли да ми каже, по време на интервюто мога ли да си преглеждам документите, които са пред мен и евентуално да се подкрепя с някоя забравена дата, факт и подобни?

Успех на всички :y:
Interview: 11.04.2013; 8:30 - uspeshno
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Megi_82 »

emis много съжаляваме за вас.
А сега да опиша по подробно и нашето интервю което беше на 05.04 от 9,30ч. Семейството преди нас се забавиха и ние влезнахме в 10,15. Мадам се представи, представи и преводачката и ни попита кои е попълвал документите при което аз разбрах въпроса, но се обърках в отговора и тя леко се подразни, повиши тона и каза че ако не разбираме по добре да се обърнем към преводачката, защото иначе само сме щели да се стресираме и нея да стресираме, че времето и било ограничено и отвън чакали. На български аз попитах преводачката дали правилно съм разбрала въпроса и казах че просто съм объркала отговора и тя й го преведе при което мадам кимна. Започна с дипломите на съпругът ми тъй като той беше основният кандидат, разгледа ги внимателно една по една най-много хареса сертификата от Сиско академията. Попита го какво работи и от кога, и тук го попита за английският му как е, той й каза че е перфектен с английския защото работи с него. Тя зададе въпрос на английски и той започна да й обяснява на дълго и нашироко, но тя го прекъсна и мина пак на френски. След това попита мен какво работя аз и казах че не работя в момента гледам си детето. Попита ме преди това къде съм работила аз и казах и това бяха въпросите към мен.Поиска трудовата книжка на съпругът ми, фишове от заплати, и справката от НОИ и тук се оказа че сме изкарали грешната справка. След това ни обясни, че трябва да разпечата сертификатите на семейството преди нас, защото преди това принтера се бил развалил нещо. И докато принтера печаташе тя се обърна към преводачката и каза че няма идея какво да ни пита за да ни определи нивото на езика. И в този момент дойде въпросът с паметника. Каза да се обърнем към прозореца и да й кажем какво виждаме. В този момент просто забравихме кои е този паметник. Съпругът ми започна да й обяснява, че това е паметник символ на руснаците които са ни помогнали да се освободим, просто търсеше как да се измъкнем от тъпата ситуация в която попаднахме. След това ме попита мога ли да продължа, какъв цвят е и други подробности аз и ги казах. След това млъкна за една минута и попита обичате ли да ходите на ресторант казахме да, попита кога сме ходили последно и какво сме си поръчвали ние и отговорихме. И тя взе да ни обяснява как нивото ни било А2 и с това ниво нямало да можем да си намерим работа, затова каза че след два месеца ще ни изпрати писмо в което да ни уведоми в какъв срок трябва да изпратим сертификати за В1\A2 и за двамата. Пожела ни лек ден и изпрати.
Я да попитам какви справки вие сте изкарвали от НОИ нашите бяха по егн за трудовите договори но тя не ги хареса.

П.П. Попита съпругът ми за три положителни качества и една ценност на Квебек която му приляга най-добре.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от dwars »

pufinka написа:Привет!
Някой може ли да ми каже, по време на интервюто мога ли да си преглеждам документите, които са пред мен и евентуално да се подкрепя с някоя забравена дата, факт и подобни?

Успех на всички :y:
Документите са ти пред теб, но не знам какво впечтление ще оставиш на интервюиращия ако почнеш да се ровиш из разни дипломи, документи и т.н. То е ясно, че има напрежение на самото интервю, ама все пак ще можеш да запомниш няколко дати без да "преписваш" ;)
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Megi_82 »

При нас не се наложи нито една дата да ни трябва. Тя гледаше превода а преводачката оригинала и двете се питаха.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
dwars
Мнения: 42
Регистриран на: Нед Апр 25, 2010 1:58 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от dwars »

Не се вади от НОИ, а от НАП. Ако не се лъжа беше " Справка за осигуряване по ЕГН от .... г. до ...... г."
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от martatabs »

НАП използват данните от НОИ, но при НОИ липсва така важният печат, който да легитимира документа.
Най-вероятно Megi_82 са изкарали съкратения вариант на документа, който предоставих на моето интервю, в който е посочен броя на договорите, продължителност на договорите и размера на заплатата.
Daisy2
Мнения: 504
Регистриран на: Съб Юли 28, 2012 3:54 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Daisy2 »

Joya написа:.......
Аз не виждам нищо чудно в това, че не признават сертификатите. Сертификата не говори език, за това голяма част са с определен срок на "годност". Всеки който се е явявал за сертификат знае, че изпита е по-скоро тактика и стратегия и учене в определена насока. Интервюто е разговор в реалният свят.
Сертификатът е издаван по унифициран тест, администриран от езиков център към френското министерство на образованието, и има за цел обективно да оцени знанията по френски като чужд език в съотетствие с европейската езикова рамка. Високите нива на този сертификат се признават за академични цели във Франция.

The Test de connaissance du français (TCF) is a language placement test for non-native speakers of French. It is administered by the Centre international d'études pédagogiques (CIEP) for the French Ministry of Education. It fulfils French language entry requirements, can be used to demonstrate language ability for job applications or for personal use, and is used by Québec for immigration procedures.
The TCF follows the European standards for language tests as set forward in the Common European Framework of Reference for Languages and is equal to DALF, also offered by the CIEP.
....
Level C1 and C2 indicate advanced mastery of French. French university Sciences-Po uses TCF level C1 as the primary language prerequisite for evaluating the abilities of non-native speakers to follow academic discussions and carry out academic research in the French language.

А оценката на даден интервюиращ офицер е субективното му мнение за кандидата, зависещо от ред обстоятелства. В този смисъл за мен не е нормално един служител на имиграционните да има правомощия да отмени резултат от стандартизиран, официален за дадена държава-носител на езика, одобрен от самите имиграционни служби езиков тест. Най-малкото този служител не е лингвист или езиковед, или специалист по езикова подготовка, за да може да оценява и да дава нива. Но явно има тези правомощия. И си е право на канадските имиграционни служби да му ги дадат.

Възможно е причината за разминаването на оценката на интервюиращия и теста да е в различието на кебекския френски и френския френски, защото TCF е тест по френски френски, а за Кебек се иска кебекски френски. Остава и кебекските имиграционни да започнат да си администрират стандартизиран тест по кебекски френски и да издават сертификати. Тогава може би няма да има такива ситуации.

То и английския е различен тук и там, но до сега не съм чула някой интервюиращ за каквито и да било цели да е отменил резултат на TOEFL или IELTS. Тези тестове много се използват за академични цели в САЩ, а също и в европейски университети, и в много от случаите има интервюта с кандидата.

А, и още нещо - като не ги признават тези нива на сертификата и могат да ги променят, защо започнаха ги искат на кандидата изобщо? След като така или иначе интервюиращият оценява нивото на езика в момента на интервюто (както беше и преди задължението за серитфикат) и дава или не точки, за какво кандидатите трябва изобщо да се явяват на езиков тест? Смисълът за мен беше да се освободи интервюиращият от задължението да оценява освен всичко друго (стаж, дипломи и пр.) и езикови нива. Но явно това задължение си го има, тогава за какво са тези тестови резултати?
Последно промяна от Daisy2 на Пон Апр 08, 2013 4:34 am, променено общо 2 пъти.
Megi_82
Мнения: 88
Регистриран на: Сря Мар 24, 2010 10:56 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Megi_82 »

Да объркала съм се от НАП я вадихме, но в нея са описани само трудовите договори. А тя иска някаква справка в която пишело колко часа работиш, заплата, осигуровки.
08.03.2011-Виена
05.04.2013-Интервю
03.04.2014-Получени документи в Сидни
01.08.2014-Направени медицински
Публикувай отговор